تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400

📚 خلاصه ای از مقاله زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400:

دانشگاه آزاد

توضیحات دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ویژه متقاضیان ورود به دانشگاه آزاد اسلامی: در این مقاله توضیحات مربوط به دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد بطور کامل آورده شده است. دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400 و کلیه نکات مربوط به دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد در این قسمت آورده شده است. اگر داوطلبان […]

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400

توضیحات دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ویژه متقاضیان ورود به دانشگاه آزاد اسلامی:

در این مقاله توضیحات مربوط به دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد بطور کامل آورده شده است. دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400 و کلیه نکات مربوط به دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد در این قسمت آورده شده است. اگر داوطلبان در ادامه سوالی در مورد نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد داشتند می توانند از مشاوران سامانه ندای مشاور جویا شوند.

خلاصه نکاتی که در هنگام دریافت و مطالعه دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید به آنها توجه کرد:

– کلیه اطلاعات مربوطه به ثبت نام دانشگاه آزاد در وبسایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی https://azmoon.org منتشر می شود.

– دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ویژه مقطع خود را دریافت کرده و اطلاعات مربوط به شرایط پذیرش را به درستی مطالعه نمایید.

– در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد هر دانشگاه و هر رشته دارای کد اختصاصی خود بوده لذا روش کد رشته محل وارد کردن آن با انتخاب رشته کنکور سراسری متفاوت است.

– در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد به رشته هایی که دارای پدیرش بدون کنکور و یا از طریق کنکور سراسری هستند دقت نمایید.

– داوطلبان در پذیرش بدون کنکور می توانند از رشته های سایر زیرگروه های آموزشی انتخاب رشته نمایند که معمولا در معدل آنها ضریبی اعمال می شود.

– برای ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای رشته های با آزمون کد دسترسی روی کارنامه اعلام نتایج را همراه داشته باشید.

– در انتخاب رشته دانشگاه آزاد حتما شرایط پذیرش دانشجو توسط دانشگاه مقصد را مطالعه نمایید و از امکانات آموزشی و رفاهی آن دانشگاه مطلع شوید.

– برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد حتما به مسافت دانشگاه از محل سکونت خود توجه نمایید. برخی از واحد های دانشگاه آزاد مانند دانشگاه آزاد تهران شرق خارج از شهر قرار گرفته اند و مسیر رفت و آمد برای مدت طولانی بسیار مهم است.

– به شهریه رشته های مختلف دانشگاه آزاد دقت نمایید. هرچند که موارد مربوط به شهریه دانشگاهها در دفترچه انتخاب رشته قید نمی شود اما داوطلبان می توانند از طریق تماس با دانشگاه مربوطه از میزان شهریه دانشگاهها مطلع شوند.

– به رتبه بندی دانشگاهها توجه کنید و اولویت بندی اطلاعات موجود در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد را بر اساس آن انجام دهید.

جهت استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1400

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400 – 1401

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای چند گروه آموزشی بر روی پایگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org قرار میگیرد. در مجموع در چندین سیستم آموزشی دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ارائه می گردد که از بین این سیستم های آموزشی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دوره های با آزمون در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400

این دوره در دانشگاه آزاد اسلامی پذیرش دانشجویان را همزمان با آزمون سراسری و از طریق آزمون سراسری انجام می دهد. در پذیرش با آزمون دانشگاه آزاد داوطلبان پس از اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته دانشگاه سراسری می توانند در دانشگاه آزاد ثبت نام نمایند که معمولا زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد حدود یک الی دو هفته بعد از برگزاری انتخاب رشته دانشگاه سراسری خواهد بود.

با توجه به دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد داوطلبانی که قبلا علاقه مندی خود را به ثبت نام در دانشگاه آزاد اعلام کرده اند، در هنگام اعلام نتایج و دریافت کارنامه اولیه می توانند کد مربوط به ثبت نام در دانشگاه آزاد را دریافت نمایند. با دارا بودن این کد داوطلبان می توانند انتخاب رشته دانشگاه آزاد را انجام دهند. داوطلبان متقاضی انتخاب رشته دانشگاه آزاد می توانند پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد که در نیمه دوم مرداد ماه منتشر می شود جهت انتخاب رشته اقدام نمایند.

نکته : داوطلبانی که در کد رشته دلخواه پس از انتخاب رشته پذیرفته نشوند می توانند در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیز شرکت نمایند.

در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد داوطلبان می توانند اطلاعات مربوط به کد رشته محل های هر دو گروه پزشکی و غیر پزشکی را بصورت جداگانه مشاهده کنند.

کد رشته و کد دانشگاهی در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد:

در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد در بخش پذیرش با آزمون در دو گروه پزشکی و غیر پزشکی داوطلبان می توانند کد مربوط به هر رشته و هر واحد دانشگاهی را ملاحظه کنند. کد هر رشته برای کلیه دانشگاههای کشور ثابت است و کد دانشگاهی نیز برای هر دانشگاه منحصر به فرد است. بدین ترتیب داوطلبان پس از خرید کارت اعتباری مربوط به انتخاب رشته دانشگاه آزاد می توانند جدول مربوط به کد رشته ها و کد های دانشگاهی را ببینند. سپس بر اساس اطلاعات موجود در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اقدام به پر کردن این جدول ها شوند.

قبل از انتخاب رشته دانشگاه آزاد به نکات زیر حتما دقت نمایید:

شناخت کامل محل های دانشگاهی. همواره دانشگاه های آزاد به لحاظ کیفیت آموزشی با یکدیگر تفاوت های قابل توجهی را دارند که داوطلبان در هنگام انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید به این تفاوت ها توجه نمایند. برای مثال در میان دانشگاه های آزاد تهران برای رشته های فنی و مهندسی دانشگاههای تهران مرکز، تهران جنوب و علوم تحقیقات از سطح علمی بالاتری نسبت به سایر واحدهای دانشگاه آزاد برخوردار هستند و داوطلبان باید در هنگام انتخاب رشته وضعیت علمی هر رشته را بطور جداگانه مورد ارزیابی قرار دهند. حتی باید بطور دقیق اساتید و اعضاء هیئت علمی هر دانشگاه را در رشته مورد نظر خود بشناسند و پس از آن بهترین انتخاب را داشته باشند.

مسافت واحد دانشگاهی تا محل سکونت. پس از انتخاب رشته مورد نظر و شناسایی واحدهای مختلف دانشگاهی داوطلبان باید میزان مسافت از دانشگاه را تا محل سکونت خود در نظر داشته باشند که با توجه به هزینه های موجود در تحصیل دانشگاه آزاد این موضوع نیز میتواند تاثیر گذار باشد.

شناخت امکانات رفاهی و خوابگاهی هر دانشگاه. با توجه به اینکه برخی از داوطلبان متقاضی ثبت نام در دانشگاه آزاد شهرهایی غیر از شهر محل سکونت را برای تحصیل انتخاب می کنند لذا اطلاع کافی از محل اسکان دانشجویان و همچنین سایر امکانات رفاهی آن دانشگاه می تواند در انتخاب رشته آنها تاثیر بگذارد. زیرا در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اطلاعاتی در مورد امکانات دانشگاه وجود ندارد.

نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی:

با توجه به اطلاعات موجود در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد داوطلبان می توانند نتایج نهایی انتخاب رشته خود را در اواخر شهریور ماه دریافت نمایند.

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد در بخش پذیرش بدون آزمون:

پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی هر ساله در بخش های کاردانی بدون آزمون دانشگاه آزاد، کارشناسی ناپیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد و کارشناسی پیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد دانشجو می پذیرد. طبق قوانین مربوط به دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد داوطلبان برای دوره های بدون آزمون نیازی به شرکت در آزمون سراسری نداشته و بر اساس معدل مقطع قبلی خود می توانند ثبت نام خود را انجام دهند و سپس نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد را در زمان تعیین شده مشاهده نمایند..

نظام آموزشی پاره وقت و تمام وقت در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد:

طبق نظام آموزشی تمام وقت در انتخاب رشته دانشگاه آزاد داوطلبان در رشته هایی که دارای شرایط تحصیل تمام وقت هستند بایستی در کلیه ساعات تعیین شده توسط دانشگاه در نوبت های صبح و عصر در کلاس حضور یابند و داوطلبان نمی توانند بیشتر از 6 سال تحصیلی را در دوره کارشناسی سپری کنند. همچنین در نظام آموزشی پاره وقت داوطلبان می توانند در کنار تحصیل به کاری دیگر نیز اشتغال داشته باشند. در نظام آموزشی پاره وقت دانشگاه آزاد داوطلبان بیشتر از 8 سال تحصیلی را نمی توانند به تحصیل مشغول باشند و کلاس های آنها معمولا در نوبت عصر برگزار می شود.

تفاوت مدرکی آموزش تمام وقت و پاره وقت در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد:

طبق اطلاعات موجود در دفترچه تفاوتی بین ارزش مدرکی و استخدامی نظام های آموزشی تمام وقت و پاره وقت وجود ندارد و داوطلبان نباید تفاوتی را بین این گروه های آموزشی قائل شوند.

رشته های موجود در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد در بخش بدون آزمون:

در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد رشته ها به چند گروه علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و کشاورزی و دامپزشکی، علوم انسانی و هنر و زبان تقسیم می شود. داوطلبان می توانند هر یک از گروه های آموزشی مرتبط با تحصیل خود را انتخاب نمایند و در آن ثبت نام کنند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه آزاد اسلامی در رشته های بدون آزمون:

برای ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد معدل مقطع قبلی مهم می باشد. در ثبت نام دوره کاردانی بدون آزمون دانشگاه آزاد داشتن دیپلم یکی از شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و کار و دانش مورد نیاز است و معدل کل دیپلم داوطلبان ملاک ارزیابی است. برای داوطلبانی که متقاضی پذیرش در رشته های بدون آزمون مقطع کارشناسی پیوسته می باشند دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی مورد نیاز است. داوطلبان رشته های فنی حرفه ای دارای مدرک کاردانی نیز می توانند در دوره های بدون آزمون کارشناسی پیوسته شرکت نمایند اما صزفا با داشتن مدرک دیپلم و بدون مدرک پیش دانشگاهی نمی توانند در این دوره ها ثبت نام کنند. برای دوره های کارشناسی ناپیوسته نیز داوطلبان باید مدرک دوره کاردانی را داشته باشند و سپس در این دوره ها ثبت نام کنند و نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد را مشاهده و سپس نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

دفترچه متمم دانشگاه آزاد در انتخاب رشته دانشگاه آزاد:

در دفترچه متمم دانشگاه آزاد یکسری از رشته ها مانند رشته هایی که دارای ظرفیت مازاد و یا ظرفیت در رشته های پردیس خودگردان هستند وجود دارند که داوطلبان می توانند با مطالعه این دفترچه نسبت به ثبت نام در دانشگاه آزاد اقدام نمایند.

بنابر نکاتی در بالا به آنها اشاره شد داوطلبان بایستی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد نهایت دقت را داشته باشند و بر اساس ویژگی های فردی و شرایط خود و خانواده خود بهترین تصمیم را در انتخاب رشته داشته باشند. همواره داوطلبان باید شرایط ادامه تحصیل در رشته مورد نظر خود را نیز مورد توجه قرار دهند. اینکه در هر رشته در مقاطع بالاتر کارشناسی ارشد و دکتری رشته مورد نظر آنها دارای چه وضعیتی باشد بسیار مهم است. اینکه آیا می خواهند در مقاطع بالاتر برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروند نیز می تواند در انتخاب رشته و دانشگاه آنها تاثیرگذار باشد. بنابراین داوطلبان باید همواره به آینده شغلی و تحصیلی رشته مورد نظر خود توجه ویژه ای داشته باشند.

داوطلبانی که تمایل به انتخاب رشته در رشته های مختلف پزشکی و غیر پزشکی در دوره های ثبت نام با آزمون و بدون آزمون دانشگاه آزاد هستند می توانند از طریق تماس با کارشناسیان سامانه ندای مشاور نسبت به اطلاع از کلیه شرایط ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه آزاد اقدام نمایند و کلیه جزئیات دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد را از مشاوران همراه تحصیلی جویا شوند.

جهت دریافت مشاوره در زمینه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1400

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل