جدیدترین اخبار دانشگاه ازاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن 98

دانشگاه آزاد اسلامی برای ورودی بهمن 98 بصورت بدون کنکور دانشجو می پذیرد، داوطلبانی که موفق به ثبت نام در ورودی نیمسال اول دانشگاه آزاد نشده اند و یا داوطلبانی که در کنکور سراسری رتبه قبولی را کسب ننموده اند، میتوانند از فرصت ثبت نام دانشگاه زاد برای نیمسال دوم سال 98 استفاده نموده و برای تحصیل در رشته های متنوع و بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدام نمایند.

این دانشگاه تصمیم دارد به مانند نیمسال اول، از داوطلبان واجد شرایط به صورت بدون کنکور و صرفا براساس سوابق تحصیلی (شرط معدل) ثبت نام به عمل آورد. داوطلبان می توانند در زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد بهمن 98 نسبت به ثبت نام و درج کد رشته محل های خود اقدام کنند. رشته های ارائه شده در این دوره ها در گروه های آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان بوده و داوطلبان میتوانند بصورت بدون کنکور و با معیار معدل کتبی پذیرش شوند و همچنین داوطلبان هیچ محدودیتی در انتخاب رشته مورد علاقه خود ندارند.

ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته ، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته صورت می گیرد و داوطلبان براساس شرایط خود میتوانند با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org در یکی از این دوره ها انتخاب رشته کنند.

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد بهمن 98

مقطع کاردانی دانشگاه آزاد به دو صورت پیوسته و ناپیوسته می باشد که صرف داشتن دیپلم برای ثبت نام در این مقطع کافی می باشد با این تفاوت که داوطلبانی که دیپلم فنی و کاردانش دارند می بایست در رشته های کاردانی پیوسته و داوطلبانی که دیپلم رشته های نظری را دارند باید در رشته های کاردانی ناپیوسته ادامه تحصیل دهند.

جهت ثبت نام در رشته های بدون کنکور آزاد بهمن 98 این مقطع داوطلبان نیازی به شرکت در کنکور ندارند.

داوطلبانی که متقاضی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن 98 در مقطع کاردانی هستند ، می توانند در بازه زمانی اعلام شده با مراجعه به سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. ثبت نام برای مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد ورودی نیمسال دوم معمولا از نیمه دوم دی شروع می گردد. داوطلبانی که تا مورخه 30 بهمن موفق به اخذ دیپلم شده باشند میتوانند در این دوره ها نام نویسی کنند.

نحوه ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد بهمن 98

  • گام اول برای انجام ثبت نام ، دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد می باشد تا با شرایط کلی و جزئیات ثبت نام آشنا شوید.
  • مرحله دوم ورود به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد و خرید کارت اعتباری مقطع تحصیلی مورد نظر خود می باشد.
  • پس از خرید کارت اعتباری و دریافت شماره سریال کارت اعتباری ، از منوی اصلی لینک فعال شده مقطع مورد نظر خود را (کاردانی پیوسته یا کاردانی ناپیوسته) انتخاب نموده و جهت پایان فرآیند ثبت نام ، کاربرگ مربوطه خود را تکمیل کنید.
  • در پایان کد رشته محل های مورد نظر خود را در فیلدهای مربوطه درج کنید.

رشته های بدون کنکور مقطع کاردانی دانشگاه آزاد بهمن 98

تقریبا میتوان گفت بالای ۸۵ درصد از رشته های موجود در دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش دارد و داوطلبانی که در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد شرکت می کنند می توانند در بسیاری از رشته های ارائه شده در تمامی مقاطع دانشگاه آزاد بصورت بدون آزمون پذیرش شوند.

رشته های بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد
ردیفنام رشته – گرایشردیفنام رشته – گرایش
1تربیت بدنی – تربیت بدنی9نقشه برداری
2الکترونیک – الکترونیک عمومی10تاسیسات – تبرید
3الکتروتکنیک – برق صنعتی11گرافیک – گرافیک
4الکتروتکنیک – تاسیسات الکتریکی12هنرهای تجسمی – نقاشی
5ساختمان – کارهای عمومی ساختمان13برق – الکترونیک و ابزار دقیق
6نقشه کشی معماری – نقشه کشی14امور دامی – تکنولوژی و پرورش طیور
7نرم افزار کامپیوتر15صنایع غذایی – کنترل کیفیت مواد غذایی
8هنر های تجسمی – چاپ دستی16امور زراعی و باغی – تکنولوژی تولیدات باغی
17 – امور اداری
رشته های بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد
ردیفنام رشته – گرایشردیفنام رشته – گرایش
1کاردانی آموزش حرفه و فن13کاردانی علوم قضایی
2کاردانی ساخت و تولید14کاردانی حفاظت و مرمت بناهای تاریخی
3کاردانی موزه داری15کاردانی تکنولوژی مواد قضایی
4کاردانی فنی – پالایش16کاردانی تکنولوژی آبیاری
5کاردانی تربیت معلم قرآن کریم17کاردانی حسابداری – دولتی
6کاردانی معماری18کاردانی حسابداری – مالیاتی
7کاردانی بیمه19کاردانی دامپزشکی
8کاردانی آمار20کاردانی تکنولوژی شیلات
9کاردانی مدیریت صنعتی کاربردی21کاردانی هنرهای تجسمی نقاشی
10کاردانی هنرهای نمایشی22کاردانی صنایع قند سازی
11کاردانی باستان شناسی23کاردانی صنایع غذایی
12کاردانی ریخته گری

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن 98

دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی به صورت کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته پذیرش دارد. داوطلبانی که موفق به اخذ مدرک پیش دانشگاهی بوده و یا دیپلم نظام جدید دارند میتوانند در مقطع کارشناسی پیوسته ثبت نام کنند و مقطع کارشناسی ناپیوسته کاردانی به کارشناسی مختص داوطلبانی می باشد که دارای مدرک کاردانی می باشند.

ثبت نام ورودی های بهمن ماه کارشناسی دانشگاه آزاد ، از اواخر دی ماه یا اوایل بهمن ماه شروع می شود و داوطلبان به مدت 10 الی 14 روز فرصت خواهند داشت نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت دانشگاه آزاد خواهد بود و داوطلبان پس از وارد شدن به سامانه و تکمیل اطلاعات داوطلبی خود می بایست کد رهگیری و رسید اینترنتی ثبت نام را تا زمان اعلام نتایج نزد خود محفوظ نمایند.

نحوه ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن 98

  • گام اول برای انجام ثبت نام این مقطع تحصیلی دانلود دفترچه راهنما و آگاهی از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد می باشد.
  • گام دوم ورود به سایت دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.org و خرید و پرداخت هزینه کارت اعتباری مقطع تحصیلی مورد نظر بصورت اینترنتی
  • در گام سوم شماره سریال کارت اعتباری خود را دریافت نموده و از منوی اصلی بر روی لینک فعال شده ثبت نام مقطع مورد نظر خود (کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته) کلیک کنید ، سپس جهت اتمام فرآیند ثبت نام ، فرم مربوطه را تکمیل کنید.
  • و در آخر کد رشته محل های مورد نظر خود را در فیلدهای مربوطه به ثبت برسانید.

رشته های بدون کنکور مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن 98

رشته های بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد
ردیفنام رشته – گرایشردیفنام رشته – گرایش
1آموزش زبان انگلیسی14علوم سیاسی
2مترجمی زبان آلمانی15حقوق
3زبان و ادبیات انگلیسی16علوم تربیتی
4زبان اسپانیایی17فلسفه
5زمین شناسی18شیلات
6علوم قضایی19شیمی
7علوم حدیث20موسیقی
8مدیریت بازرگانی21ادبیات نمایشی
9مدیریت مالی22حسابداری
10مدیریت دولتی23محیط زیست
11عکاسی24ادبیات داستانی
12طراحی لباس25باستان شناسی
13روانشناسی26دبیری زبان و ادبیات عربی
27 – فلسفه و حکمت اسلامی

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن 98

در این بخش قصد داریم جهت آشنایی داوطلبان با نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد ، به طور کامل مراحل ثبت نام را شرح داده تا مشکلی جهت انجام فرایند ثبت نام نداشته باشید.

مرحله اول : مراجعه به سایت دانشگاه آزاد

همانطور که اشاره کردیم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن 98 از طریق سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی Azmoon.org انجام می گیرد.

مرحله دوم : خرید کارت اعتباری ثبت نام و دریافت سریال و شناسه

پس از وازد شدن به سایت ، اولین قدم ، خرید کارت اعتباری ثبت نام دانشگاه آزاد می باشد. بدین صورت که باید مطابق شکل زیر قبل از کلیک بر روی گزینه ثبت نام ، با کلیک بر روی عبارت خرید کارت اعتباری ثبت نام ، سریال ثبت نام خریداری نمایید. لطفا در هنگام خرید کارت اعتباری به نوع نظام آموزشی (پاره وقت یا تمام وقت) و نوع گروه آزمایشی (علوم انسانی ، علوم تجربی ، علوم ریاضی و فنی ، هنر و زبان های خارجی) توجه نمایید ، زیرا در صورت خرید کارت اعتباری اشتباه ، امکان ویرایش وجود نخواهد داشت.

مرحله سوم : واریز وجه ثبت نام دانشگاه آزاد

 تصویر زیر راهنمای پرداخت هزینه ثبت نام را نشان می دهد که بایستی مطابق آن اقدام کنید. پرداخت هزینه ثبت نام دانشگاه آزاد منحصرا به صورت اینترنتی و از طریق یکی از کارت های عضو شبکه شتاب انجام می پذیرد. مبلغ مورد نظر برای ثبت نام دوره های کاردانی 44 هزار تومان و برای ثبت نام دوره های کارشناسی 46 هزار تومان می باشد.

مرحله چهارم : وارد شدن به صفحه ثبت نام

با خرید کارت اعتباری ثبت نام، شناسه پرداخت 8 رقمی و رمز عبور 6 رقمی در اختیار شما قرار می گیرد که بایستی با وارد کردن این اطلاعات وارد صفحه ثبت نام شوید. بدین صورت که باید به صفحه اصلی سایت بازگردید و پس از کلیک بر روی لینک ثبت نام دوره مورد نظر ، مطابق شکل زیر اطلاعات خواسته شده را وارد کنید.

مرحله پنجم : تکمیل فرم ثبت نام و وارد کردن اطلاعات داوطلبی

اطلاعات خواسته شده در فرم ثبت نام عبارتند از : نام و نام خانوادگی ، نام پدر ، شماره شناسنامه و کدملی ، کدپیگیری 12 رقمی مربوط به سهمیه رزمندگان ، کد 13 رقمی مربوط به اتباع غیرایرانی ، معدل کل و کتبی دیپلم و … . هم چنین ثبت نام دوره کاردانی ناپیوسته نیازمند کد 4 رقمی رایانه ای دیپلم و ثبت نام مقطع کارشناسی پبوسته نیازمند کد دانش آموزی و کد سوابق تحصیلی می باشد.

مرحله ششم : آپلود عکس

جهت ثبت نام نیاز به اسکن عکس داوطلب می باشد. عکس بارگذاری شده حتما باید مربوط به خود داوطلب و در سال جاری تهیه شده باشد ، هم چنین فرمت مورد قبول برای بارگذاری عکس ، jpg می باشد و حجم عکس نباید بیشتر از 100 کیلوبایت باشد.

مرحله هفتم : انتخاب رشته محل های مورد علاقه

برای تکمیل فرم انتخاب رشته ، باید کد رشته و کد محل مورد تقاضا را از دفترچه انتخاب رشته پیدا کرده و پس از وارد کردن این دو کد در بخش مربوطه فرم ، بر روی گزینه جستجو کلیک نمایید تا رشته و دانشگاه مورد نظر شما یافت شود. پس از کلیک بر روی گزینه تایید ، رشته مورد نظر برای شما ثبت می شود و به همین ترتیب می توان انتخاب های بعدی را وارد کرد. (مطابق شکل زیر) پس از پایان تمام مراحل کدرهگیری ثبت نام را دریافت نمایید تا در زمان اعلام نتایج با استفاده از این کد ، از رشته قبولی خود مطلع شوید.

سامانه ندای مشاور جهت سهولت ثبت نام داوطلبان عزیز در دوره های بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن 98 ، رایطی را فراهم آورده که تمامی متقاضیان بتوانند از هر نقطه کشور با مرکز ثبت نام دانشگاه آزاد با شماره 9099071375 ( تلفن ثابت سراسر کشور) و شماره 99221106 (موبایل همراه اول) تماس بگیرند و از تمامی قوانین و شرایط پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد مطلع گردند..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *