جدیدترین اخبار دانشگاه ازاد

مراحل پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد معمولا در دو نیمسال تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه از داوطلبان واجد شرایط به صورت بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آن ها ثبت نام به عمل می آورد. داوطلبان می توانند در زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد نسبت به ثبت نام و درج کد رشته محل های خود اقدام کنند.

طی چند سال اخیر پذیرش در دانشگاه های آزاد به دو صورت با آزمون و بدون آزمون انجام می پذیرد. ثبت نام پذیرش براساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد فرصت خوبی است تا افرادی که به هر دلیل نتوانسته اند در آزمون سراسری شرکت کنند یا پس از انتخاب رشته در هیچ یک از کد رشته های مورد نظر خود قبول نشده اند ، با نام نویسی در دانشگاه های آزاد به تحصیل خود ادامه دهند.

پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد صرفا بر اساس سوابق تحصیلی متقاضیان صورت می گیرد. داوطلبان می بایست در موعد مقرر که از سوی سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اعلام می گردد ، نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. معمولا این دانشگاه در دو نیمسال تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه ، به صورت بدون آزمون دانشجو جذب می کند.

پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی انجام می پذیرد و داوطبان باید در مدت زمان تعیین شده از سوی سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، به سایت این دانشگاه مراجعه کرده و پس از اطلاع از کد رشته های مورد نظر خود که از طریق دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور آزاد در اختیار آن ها قرار می گیرد، مراحل ثبت نام خود را مطابق با راهنمای تصویری موجود در ادامه مقاله تکمیل نمایند.

برای اطلاع از مراحل پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد 1400- 1401
از طريق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگيريد
پاسخگويي همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتي ايام تعطيل

مراحل ثبت نام پذیرش براساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد

نخست لازم به ذکر است که نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 برای مقاطع کاردانی و کارشناسی یکسان بوده و تفاوتی ندارد . ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بصورت اینترنتی و از طریق سایت دانشگاه آزاد انجام شود . مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر و بهمن به شرح زیر می باشد :

 1. مراجعه به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org
 2. دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام مقطع مورد نظر و بررسی رشته ها
 3. ورود به لینک خرید کارت اعتباری ثبت نام و پرداخت هزینه تعیین شده
 4. دریافت شناسه و کلمه عبور ثبت نام
 5. ورود به لینک ثبت نام مقطع مورد نظر با استفاده از شناسه و کلمه عبور ثبت نام و کد ملی
 6. تکمیل فرم ثبت نام
 7. آپلود عکس 3 * 4 اسکن شده
 8. تکمیل فرم انتخاب رشته با حداکثر 20 انتخاب
 9. تایید و ثبت نهایی اطلاعات و دریافت کد رهگیری

راهنمای تصویری انجام مراحل پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد

-ابتدا وارد سایت ثبت نام بدون کنکور آزاد به نشانی azmoon.org شوید.

-بر روی لینک فعال ” خرید کارت اعتباری ثبت نام “ کلیک کنید. (بدون خرید سریال و کارت اعتباری ثبت نام، اجازه ورود به سامانه نام نویسی بدون آزمون دانشگاه آزاد را نخواهید داشت.)

-در این مرحله نوع کارت اعتباری مورد نظر خود را مشخص کرده و بر روی دکمه خرید کارت کلیک کنید.

-برای واریز هزینه ثبت نام، باید مطابق تصویر زیر اقدام کنید.

-پس از واریز هزینه ثبت نام، سیستم به شما یک شناسه پرداخت ۸ رقمی و رمز عبور ۶ رقمی ارائه می دهد که باید از آن ها برای شروع ثبت نام خود استفاده کنید. بنابراین مجددا به صفحه اصلی سایت بازگردید و پس از کلیک بر روی لینک ثبت نام دوره مورد نظر، مطابق تصویر، اطلاعات خواسته شده را وارد کنید.

-پس از ورود به سامانه مربوطه، باید اطلاعات خواسته شده در فرم ثبت نام که عبارت اند از : نام و نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه، کد ملی، کد پیگیری ۱۲ رقمی مربوط به سهمیه رزمندگان، کد ۱۳ رقمی مربوط به اتباع غیر ایرانی، معدل کل و کتبی دیپلم و … را به درستی درج کنید.

-در این مرحله می بایست عکس پرسنلی داوطلب به صورت jpg و با حجمی کمتر از ۷۰ کیلوبایت بارگذاری شود.

-نوبت به وارد کردن کد رشته محل های مورد نظر در فرم انتخاب رشته می رسد. به این منظور باید کد رشته و کد محل مورد تقاضا را از دفترچه ثبت نام بدون کنکور آزاد ۹۹ – ۱۴۰۰ پیدا کرده و پس از وارد کردن آن ها در قسمت مربوطه فرم مذکور، بر روی گزینه “جستجو” کلیک نمایید تا رشته و دانشگاه مورد نظر شما یافت شود. سپس دکمه “تایید” را بفشارید تا رشته مورد نظرتان ثبت شود. به همین ترتیب می توان انتخاب های بعدی را نیز وارد و ثبت نمود.

پس از پایان تمام مراحل ثبت نام، یک کد رهگیری دریافت خواهید کرد که در زمان اعلام نتایج مورد نیاز قرار می گیرد. توجه داشته باشید که حتما پس از طی تمامی مراحل فوق، به منظور ذخیره اطلاعات وارد شده، بر روی عبارت “تایید نهایی” کلیک کنید.

ندای مشاور در موضوعات زیر شما را راهنمایی می کند:

 • ثبت نام تلفنی بدون کنکور دانشگاه آزاد ، شرایط ثبت نام و مراحل ثبت نام آزاد بدون کنکور ، دانشگاه بدون کنکور ، زمان ثبت نام بدون آزمون دانشگاه ، ثبت بدون کنکور کارشناسی پیوسته ، ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته
 • ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ، لیست دانشگاه های بدون کنکور ، شهریه دانشگاه آزاد بدون کنکور ، انتخاب رشته آزاد بدون کنکور
 • مشاوره تلفنی در رابطه با نحوه ثبت نام دانشگاه بدون کنکور ، ثبت نام بدون کنکور مهر و بهمن ، انتخاب رشته بدون کنکور در تمامی مقاطع تحصیلی ، مراحل پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد

برای دریافت مشاوره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400- 1401
از طريق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگيريد
پاسخگويي همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتي ايام تعطيل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *