تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

پذیرش غیرحضوری قبول شدگان دانشگاه آزاد

📚 خلاصه ای از مقاله پذیرش غیرحضوری قبول شدگان دانشگاه آزاد:

پذیرش غیرحضوری قبول شدگان دانشگاه آزاد

در این مقاله درباره پذیرش غیرحضوری قبول شدگان دانشگاه آزاد و نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور دانشگاه آزاد و ثبت نام پذیرفته شدگان بدون کنکور دانشگاه آزاد توضیحاتی ارائه شده است

پذیرش غیرحضوری قبول شدگان دانشگاه آزاد

پذیرش غیرحضوری قبول شدگان دانشگاه آزاد

به توجه به اینکه ثبت نام از پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد به صورت مجازی صورت می پذیرد کلیه پذیرفته شدگان لازم است جهت اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام به سامانه آموزشیار به آدرس edu.iau.ac.ir مراجعه نمایند و عدم مراجعه پذیرفته شدگان به سامانه آموزشیار در بازه زمانی مقرر به منزله انصراف از ثبت نام تلقی شده و هیچ گونه اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.

ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد درمقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته ، کارشناسی ارشد و دکتری
دانشگاه آزاد اسلامی در سامانه آموزشیار انجام می گیرد.

پذیرفته شدگان این دوره ها می توانند با مراجعه به سامانه آموزشیار به آدرس edu.iau.ac.ir نسبت به ثبت نام خود به صورت مجازی اقدام نمایند. پذیرفته شدگان کلیه محل های دانشگاهی جهت اطلاع از زمان و چگونگی تحویل مدارک به آدرس سایت واحد دانشگاهی محل پذیرش خود مراجعه نمایند.

با توجه به اینکه تشکیل پرونده ورودی مهر دانشگاه آزاد از طریق سامانه آموزشیار بوده ، در ادامه این مقاله راهنمای زمان و نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان با آزمون و بدون آزمون ورودی مهر دانشگاه آزاد در سامانه آموزشیار را ارائه داده ایم .

پذیرش غیرحضوری قبول شدگان دانشگاه آزاد

 

راهنمای پذیرش غیرحضوری قبولشدگان دانشگاه آزاد در آموزشیار

گام اول ) اتصال به پورتال اطلاع رسانی سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی:

ابتدا پذیرفته شده از طریق لینک وارد پورتال اطلاع رسانی سیستم آموزش دانشگاه آزاد اسلامی (آموزشیار) میشود. از طریق این پورتال پذیرفته شده علاوه بر ورود به سامانه آموزشیار؛ میتواند کلیه فرم های لازم جهت تکمیل و الصاق را نیر دانلود نماید.

⬅️ با ورود به این پورتال در بخش “ورود به آموزشیار” دکمه “پذیرفته شدگان جدید ” را زده و اقدام به درج کد ملی خود نمایید:

⬅️ با درج کد ملی و کد امنیتی در این صفحه و سپس زدن کلید “ورود” پورتال کلیه رشته محل های انتخابی پذیرفته شده را نمایش میدهد:

توجه : درصورتیکه با زدن کد ملی وارد پورتال نشدید؛ از طریق سایت سنجش دانشگاه آزاد ؛ اقدام به مشاهده شماره دانشجویی موقت خود نموده و بجای کد ملی شماره دانشجویی موقت را درج کنید. (شماره دانشجویی موقت حاوی 9 رقم عددی می باشد که با عدد 99 آغاز شده است.)

توجه : در صفحه اول پورتال اطلاع رسانی سیستم آموزشیار ( لینک http://edu.iau.ac.ir / ) در پایین صفحه؛ لینک های دانلود فرم های مربوط به پذیرش دانشجویان جدیدالورود به تفکیک مقاطع مختلف وجود دارد. پذیرفته شدگان میتوانند با کلیک بر روی هر یک از بخش ها؛ اقدام به اخذ فایل PDF فرم ها نمایند.

توصیه میشود جهت تسریع و سهولت در پذیرش غیرحضوری؛ قبل از ورود به سیستم آموزشیار؛ فرم های مربوطه را دانلود و تکمیل و امضا نموده و تصویر آنها را جهت بارگذاری در سیستم آموزشیار آماده نمایید.

⬅️ پس از درج کد ملی و زدن دکمه ورود؛ کلیه رشته محل هایی که در آن ثبتنام نمودهاید و پذیرفته شده اید نمایش داده میشود :

⬅️ پذیرفته شده میتواند با کلیک بر روی هر یک از رشته محل ها؛ جزئیات اطلاعات پذیرشی خود را ببیند :

توجه : در این صفحه شماره دانشجویی موقت شما در بالای صفحه سمت راست نمایش داده میشود. دقت شود این شماره؛ شناسه کاربری شما برای ورود به سامانه پذیرش غیرحضوری (آموزشیار) است. لذا این شماره را به خاطر داشته باشید تا در ورود به سیستم پذیرش غیرحضوری از آن استفاده نمایید.

⬅️ با انتخاب یکی از رشته محل ها و زد کلید “ورود به سیستم” صفحه اخذ تایید از پذیرفته شده نمایش داده میشود.

توجه : شما میتوانید تنها در یک رشته محل اقدام به پذیرش غیرحضوری در سامانه آموزشیار نمایید و پس از زدن دکمه ” اعلام اتمام عملیات توسط متقاضی ” در صفحه ثبت مدارک؛ دیگر قادر به ثبت نام در رشته محل های دیگر نیستید. لذا در انتخاب خود دقت نمایید.

⬅️ در این مرحله بایستی مربع را علامت زده و کلید “تایید مطالب و ورود به سیستم” را بزنید. با زدن این دکمه صفحه لاگین به سیستم پذیرش غیرحضوری دانشگاه آزاد (سیستم آموزشیار) وارد میشوید :

گام دوم ) اتصال به سیستم پذیرش غیرحضوری دانشگاه آزاد (سیستم آموزشیار)

⬅️ در صفحه لاگین سیستم آموزشیار؛ با وارد نمودن شماره دانشجویی موقت در شناسه کاربری و رمز عبور و زدن دکمه “ورود” به صفحه ثبات اطلاعات و مدارک درخواستی بروید.

پس از ورود به سیستم مجددا اطلاعات شناسنامه ای و پذیرشی شما نمایش داده میشود. در پایان صفحه بایستی دکمه “فرم اطلاعات اولیه پذیرش” را زده و اقدام به درج سایر اطلاعات تکمیلی نمائید. توجه نمائید دکمه “ثبت مدارک تحویلی توسط متقاضی” تنها زمانی که فرم اطلاعات اولیه پذیرش را ثبت کرده باشید” فعال خواهد کرد.

⬅️ با زدن دکمه “فرم اطلاعات اولیه پذیرش” صفحه مربوطه نمایش داده میشود. لطفأ این فرم را با دقت تکمیل نمائید:

⬅️ پس از تکمیل فرم اطلاعات اولیه پذیرش، جهت تایید صحت اطلاعات مندرج در فرم، حتمأ عبارت تعهد را علامت زده و سپس دکمه “ثبت” را بزنید. توجه داشته باشید فقط درصورت درج تعهد کلید “ثبت” فعال خواهد شد.

سپس دکمه “ثبت مدارک تحویلی توسط متقاضی” را بزنید و وارد چک لیست ثبت و بارگذاری مدارک پذیرشی شوید. با زدن این دکمه؛ فهرسات فرمها نمایش داده میشود. در این مرحله لازم است به ترتیب وارد لینک هر بند شده و فرم مربوطه را تکمیل نمائید. پاس از انجام کلیه مراحال قسمت تعهد را علامت زده تا کلید “اعلام اتمام عملیات توسط متقاضی” فعال شود. درصورت اطمینان از اتمام کار، کلید “اعلام اتمام عملیات توسط متقاضی” را بزنید .

توجه : با زدن کلید “اعلام اتمام عملیات توسط متقاضی” امکان تغییر هیچ اطلاعاتی وجود نخواهد داشت و صفحه در حالات مشاهده قرار میگیرد. لذا پس از اطمینان از صحت اطلاعات مندرج در فرمها و پیوست مدارک اقدام به زدن این کلید نمائید.

⬅️ درصورتیکه کلیه مدارک پذیرش را تکمیل نمایید و دکمه “اعلام اتمام عملیات توسط متقاضی” را زده باشید؛ دکمه “چاپ تاییدیه ثبت نام” فعال خواهد شد. با زدن این دکمه میتوانید رسید پذیرش موقت را به شکل زیر مشاهده و چاپ نمایید :

برای ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد کلیک کنید

توجه : همانگونه که ملاحظه مي نمایید؛ در رسید فوق شماره دانشجویي اصلي دانشجو در جدول مربوطه خالي است. در این مرحله واحد دانشگاهي مربوطه بایستي اقدام به بررسي و تایید مدارک داوطلب نماید. پس از تایید پذیرش توسط کارشناس واحد دانشگاهي؛ شماره دانشجویي نهایي صادر خواهد شد و شما میتوانید با ورود مجدد به سیستم و زدن دکمه “چاپ تاییدیه ثبت نام” اقدام به چاپ رسید با نمایش شماره دانشجویي اصلي نمایید. شماره دانشجویي اصلي یک رشته عددی 14 رقمي است که شناسه کاربري دانشجو به سامانه آموزشیار براي انتخاب واحد و … خواهد بود.

اگر پس از مطالعه مقاله راهنمای ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد 1400 در سامانه آموزشیار سوالی در خصوص نام نویسی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه آزاد دارید می توانید از طریق تماس تلفنی با کارشناسان ندای مشاور ، پاسخ سوالات و ابهامات خود را دریافت کنید.

بیشتر بخوانید: ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری
بیشتر بخوانید: ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد

پذیرش غیرحضوری قبول شدگان دانشگاه آزاد

پذیرش غیرحضوری قبول شدگان دانشگاه آزاد

برچسب ها

پذیرش غیرحضوری قبول شدگان دانشگاه آزاد نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان آزاد نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام پذیرفته شدگان بدون کنکور دانشگاه آزاد فرم پذیرفته شدگان نهایی دانشگاه آزاد


  1. یاسین گفت:

    سلام ممنون از راهنماییتون فقط من یه سوال داشتم شما نوشتید بعد اتمام ثبت نام پس از بررسی کد دانشجویی دائمی میاد برامون ولی تو خود رسید نوشته به محل پذیرش مراجعه نمایید و مدارک ببرید تا تایید بشه الان ما باید چیکار کنیم صبر کنیم یا با مدارک بریم دانشگاه؟

ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد , پذیرش غیرحضوری قبول شدگان دانشگاه آزاد , نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان آزاد , نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور دانشگاه آزاد , ثبت نام پذیرفته شدگان بدون کنکور دانشگاه آزاد , فرم پذیرفته شدگان نهایی دانشگاه آزاد

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

پذیرش غیرحضوری قبول شدگان دانشگاه آزاد

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل