سامانه ندای مشاور

تلفن 9099071375

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

اکثر دانشجویان مقطع کارشناسی به فکر ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر دانشگاهی (تحصیلات تکمیلی) میباشند و بسیاری از داوطلبان معمولا یکسال مانده به دوره کارشناسی، برنامه ریزی خود را برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد آغاز مینمایند تا در رشته مورد نظر خود در مقطع کارشناسی ارشد موفق به ادامه تحصیل شوند. کنکور کارشناسی ارشد از آنجایی مهم میباشد که بسیاری از داوطلبان بعد از تحصیل در دوره کارشناسی، تصمیم به تغییر رشته در کارشناسی ارشد میکنند و از طرفی هم ظرفیت پذیرش دانشگاه ها در مقطع کارشناسی ارشد بسیار محدود تر میباشد، که باعث بالا رفتن سطح رقابت در کنکور کارشناسی ارشد می شود.

داوطلبانی که تصمیم به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد دارند، ابتدا باید از زمان بندی ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد اطلاع داشته باشند. ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در سالهای گذشته به دو  صورت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد  سراسری ( دانشگاه های سراسری دولتی روزانه ، شبانه ، پردیس های خودگردان ، غیرانتفاعی ، پیام نور ، مجازیثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد انجام میگرفت ولی از سال 95 تصمیم به ادغام نمودن کنکور کار شناسی ارشد سراسری و کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد گرفته شد که پس از آن ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه های دولتی و ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد به صورت هم زمان صورت می پذیرد و در واقع یک آزمون مشترک برای مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد برگزار میشود که همه ی داوطلبان  باید در جلسه آزمون شرکت کنند تا مجاز به انتحاب رشته در مقطع کارشناسی ارشد گردند.

بنابراین کنکور ارشد دانشگاه های دولتی و کنکور ارشد دانشگاه آزاد بصورت همزمان و در اصل یک آزمون میباشند ولی با این تفاوت که انتخاب رشته دانشگاه سراسری و انتخاب رشته دانشگاه آزاد جدا از هم میباشد و دفترچه جداگانه ای در قالب دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد منتشر می شود.

کانال تلگرام گروه آموزشی سفید

زمان و نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

بر اساس روال هرساله، ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد معمولا دی ماه شروع میشود و همه متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد باید از طریق مراجعه به سایت سنجش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

داوطلبان عزیز باید توجه داشته باشند که قبل از هرگونه اقدام برای ثبت نام ، ابتدا دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را دانلود و مطالعه نمایند. دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد شامل شرایط و نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ، شرایط عمومی و اختصاصی پذیرش کنکور کارشناسی ارشد ، تاثیر سهمیه ها در کنکور کارشناسی ارشد ، مراحل ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد، نحوه گزینش مقطع کارشناسی ارشد و...میباشد.

متقاضیان شرکت کننده در کنکور کارشناسی ارشد باید توجه داشته باشند که هر داوطلبی مجاز به شرکت در همه مجموعه های امتحانی میباشد و داوطلبان میتوانند در مقطع کارشناسی ارشد اقدام به تغییر رشته نمایند و در مجموعه امتحانی مورد علاقه خود آزمون بدهند.

هم چنین هر داوطلبی فقط مجاز به شرکت در یک مجموعه امتحانی میباشد و باید در زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد مجموعه امتحانی خود را مشخص نماید و کد رشته امتحانی ( کد رشته امتحانی اصلی ) را در فرم ثبت نام درج نماید. داوطلبانی که علاقه مند به شرکت در رشته امتحانی دیگری، علاوه بر مجموعه امتحانی اصلی خود میباشند میتوانند با خرید کارت اعتباری آزمون کارشناسسی ارشد ، از لیست رشته های شناور کارشناسی ارشد رشته های امتحانی دوم را انتخاب نمایند. البته داوطلبان باید دقت نمایند که باید شرایط شرکت در رشته شناور را داشته باشند تا مجاز به ثبت نام در مجموعه امتحانی دوم باشند.

ویرایش ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد: پس از اینکه مدت زمان تعیین شده برای ثبت نام متقاضیان آزمون کارشناسی ارشد به اتمام رسید، فرصتی مجدد برای ویرایش اطلاعات داوطلبان در نظر گرفته می شود. زمان ویرایش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد معمولا نیمه دوم فروردین می باشد و داوطلبان در صورتی که نیاز به ویرایش اطلاعات هویتی و تغییر معدل کارشناسی را داشته باشند میتوانند اقدام به ویرایش اطلاعات خود نمایند.

زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد

آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بر اساس تقویم زمانی سازمان سنجش اردیبهشت ماه برگزار می شود و داوطلبان شرکت کننده در گروه های آموزشی مختلف باید در روز تعیین شده در جلسه کنکور ارشد حضور داشته باشند.

کانال تلگرام گروه آموزشی سفید

دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد : بر اساس زمان بندی آزمون ورودی تکمیلات تحصیلی داوطلبان عزیز باید چند روز مانده به روز برگزاری آزمون کارشناسی ارشد اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد نمایند تا مجاز به شرکت در جلسه آزمون کارشناسی ارشد باشند. دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد از طریق سایت sanjesh.org میباشد که شامل شماره داوطلبی و آدرس حوزه امتحانی می باشد.

مشاورین گروه آموزشی سفید آماده ارائه مشاوره تحصیلی و انجام دقیق و مرحله به مرحله ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد برای داوطلبان عزیز می باشند و همچنین داوطلبان میتوانند برای دریافت اطلاعات تکمیلی درباره شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و دریافت منابع آزمون کنکور کارشناسی ارشد با مشاورین ما تماس بگیرند.

شماره تماس مرکز مشاوره سفید

گر در حال تحقیق درباره دانشگاه ها هستید مطالب ، ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ،ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور ، ثبت نام فراگیر کارشناسی دانشگاه پبام نور ، میزان شهریه دانشگاه پیام نور ، میزان شهریه دانشگاه آزاد می تواند برای شما مفید باشد.

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

منبع : ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

رشته های بدون کنکور دانشگاه های کشور

تلگرام سامانه ندای مشاور

اطلاع رسانی تمامی آزمون ها

نام و نام خانوادگی(*)
ورودی نامعتبر

آزمون مورد نظر(*)
ورودی نامعتبر

مقطع مورد نظر(*)
ورودی نامعتبر

همراه بدون صفر(*)
ورودی نامعتبر

سبز مشاور