سامانه ندای مشاور

تلفن 9099071375

مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی

مشاوره در هر زمینه ای یک ضرورت بسیار مهم می باشد و برای دستیابی به اهداف مهم نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

امروزه که در دنیایی از ارتباطات کسترده زندگی می کنیم داشتن یک مشاور همراه از اهمیت والایی برخوردار است خصوصا در عرصه تحصیل و علم آموز.

در دوران تحصیل فرد در برهه های مختلفی نیاز به یک تصمییم مهم دارد تا با کمک این تصمیم بتواند مسیر خود را از قبل ترسیم کند ، از پایین ترین مراحل تحصیل که هنوز فرد از تجربه کافی در این امر برخوردار نیست مشاوره تحصیلی اهمیت بیشتری پیدا می کند به گونه ای که مشاوره تحصیلی یک نیاز مبرم هم برای فرد و هم برای والدین می شود از این رو دسترسی به یک مشاوری که هم از متود روز مشاوره برخوردار است و هم از تجربه بالا کاملا احساس نیاز پیدا می شود.

در دوران تحصیل که در حدود 18 سال طول می کشد و از دوره ابتدایی تا دانشگاه برهه های مختلفی فرد تصمیماتی می گیرد که این تصمیمات اغلت تحت تاثیر اطرافیان خود می شود حال اگر اطرافیان فرد در این زمینه تجربه و علم کافی برخوردار باشند مشکل خاصی پیش نمی آید ولی متاسفانه اغلب افراد در این زمینه تجربه ارزشمندی ندارند از این رو تصمیماتی که گرفته می شود متاسفانه کلیشه ای بود و در دراز مدت تاثیرات بسیار مخربی بر آیند فرد دارد.

مشاوره تحصیلی تلفنی

امروزه در تمامی کشور ها مشاوره در زمینه تحصیل که به صورت یک رشته آکادمیک خود را شناسانده توانسته است در این زمینه سرویس مناسبی به افرادی که جویای آن هستند بدهد  که یک شکل جدید آن مشاوره تحصیلی تلفنی است. در ایران نیز موسساتی در  زمینه مشاوره تحصیلی تلفنی فعال می باشند که باعث خرسندی است که توانسته اند به شکل مناسب و هرچه بهتر زمینه های موفقیت را برای افراد حاصل نمایند.گروه آموزشی سفید نیز با برخورداری از کادر جوان که در دانشگاه های برتر در زمینه مشاوره ، تحصیل نموده اند در زمینه مشاوره تحصیلی تلفنی فعالیت خود را آغاز نموده و توانسته در اندک زمان رضایت علم آموزان و خانواده های آنان را کسب نماید.

حال ابتدا به بررسی اجمالی دوره های مختلفی که افراد نیاز به یک تصمیم مهم و به طریق اولی به یک مشاور کارکشته و کاربلد را دارند می پردازیم.

 

کانال تلگرام گروه آموزشی سفید

مشاوره تحصیلی آزمون های متوسطه اول ( آزمون تیزهوشان ، نمونه دولتی و... )

در دوران تحصیل در مقطع ابتدایی دانش آموزان برای گذر از مقطع ابتدایی و وارد شدن به مقطع متوسطه اول در صورت داشتن تمایل به تحصیل در مدارسی همچون نمونه دولتی ، تیزهوشان و...باید یک آزمون مهم را با موفقیت طی کنند، گفته می شود این مرحله یکی از اولین مراحل در زندگی تحصیلی فرد است که داشتن یک مشاور تحصیلی را در کنار خود احساس می کند. مشاوری که بتواند با یک برنامه ریزی خوب و موثر یایه های موفقیت را برای فرد بچیند.این مقطع و آزمون تیزهوشان و آزمون نمونه دولتی در واقع سکوی پرش برای دانش آموزان هستند تا بتواند در مسیر ایده آل قرار گیرد. متاسفانه و به غلط تصور می شود که هرچه قدر دانش آموز بیشتر بخواند و مطالعه داشته باشد موفقیت او حتمی خواهد بود اما به قول معروف

"ره رو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود          ره رو آن است که آهسته و پیوسته رود"

با توجه به این که طول دوره آماده سازی نه تنها برای آزمون تیزهوشان و آزمون نمونه دولتی ، بلکه برای بسیاری از آزمون ها یک دوره نسبتا طولانی است بنابراین باید فرد به گونه ای آماده سازی و تقویت شود که بتواند با یک سرعت متعادل این مسیر را طی کند. در بعضی مقاطع باید کمی از شتاب خود بکاهد در مقطعی با شتاب هر چه تمام تر این مسیر را طی کند حال تشخیص این امر که چه زمانی باید این تغییرات را در مسیر حرکت خود به سوی  موفقیت انجام دهد بر عهده خود فرد است اما در تمام موارد افراد از تجربه کافی برای این امر برخوردار نیستند و باید به مشاورین خود اعتماد کرده و از راهنمایی آنان بهره گیرند. این مورد برای تمامی زمان ها صدق می کند البته برای این دوره به خاطر کم تجربه بودن دانش آموزان بیشتر احساس نیاز می شود.

مشاوره انتخاب رشته نهم به دهم

مرحله بعدی در دوران تحصیل فرد که احساس نیاز به یک مشاور خبره به حد اعلای خود می رسد در دوران متوسطه دوم  انتخاب رشته نهم به دهم  این امر نیز با کمک مشاورین تحصیلی خبره و با کمک گرفتن از آزمون های استعداد یابی و علاقه البته با نگاهی به بازار کار و آینده شغلی در آن رشته انجام می گیرد. در این برهه از زندگی تحصیلی دانش آموزان و با توجه به این که دانش آموزان در سنین حساس هویت یابی هستند و با تناقض های فراوانی در زندگی خود مواجه هستند. باید زمینه های انتخاب رشته درست برای آنان چیده شود.خوشبختانه گروه آموزشی سفید در این زمینه نیز با توجه به تجربیاتی که مشاورین گروه برخوردار است می تواند نوید بخش یک مسیر متعالی برای دانش آموزان باشد.

 

شماره تماس مرکز مشاوره سفید

مشاوره آزمون سراسری

با گذر از مرحله انتخاب رشته در دوره متوسطه دوم مرحله بعدی و بسیار حساس مرحله ورود به دانشگاه و آزمون سراسری است در این مرحله نیاز بیشتری به یک مشاور که بتواند در دوره یک ساله که دانش آموزان خود را برای آزمون سراسری آماده کنند  احساس می شود.و با توجه به طولانی بودن دوره آماده سازی برای آزمون سراسری و فرسایشی بودن این دوره متاسفانه مشاهده شده است که دانش آموزان در ابتدای کار از اشتیاق زیادی برای آزمون سراسری برخوردارند ولی به مرور این اشتیاق جای خود را به دلسردی و سردرگمی میدهد. بنابرین باید یک مشوق و یک مشاور در کنار خود برای گذر از این مرحله را داشته باشند. گروه آموزشی سفید نیز در این زمینه برای این افراد دوره ها و مشاوره های موثری را در نظر گرفته است.در کنار این مورد مشکل دیگری که دانش آموزان با آن مواجه هستند منابع زیاد برای آماده سازی و سردرگمی دانش آموزان برای کنار هم گذاشتن این منابع است.بدین منظور باید یک برنامه ریزی دقیق و منسجم همراه با دوره های مرور را داشته باشند. همیشه داشتن ابزار کافی دلیل برای موفقیت افراد نیست بلکه دانستن نحوه استفاد از این ابزار به مراتب از اهمیت بیشتری برخوردار است پس باید با افردادی در ارتباط بود که توانایی و دانش بهره گیری از ابزار هایی که برای موفقیت لازم است را دارا باشند.

کانال تلگرام گروه آموزشی سفید

مشاوره تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی

گروه آموزشی سفید نیز در این زمینه  با کمک کادر مجربی که تجربه تحصیل در تمامی مقاطع دانشگاه آزاد رادارند در زمینه های ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد  ، رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد ، انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد این امکان را فراهم نموده اند تا مشاوره های مناسبی برای افراد دهند که می تواند راهگشای بسیار خوبی برای داوطلبینی باشد که به دنبال ادامه تحصیل در این دانشگاه هستند.

مشاوره تحصیلی دانشگاه علمی کاربردی

 با توجه به تنوع بسار زیاد رشته ها و همچنین آشنایی ناکافی افراد نسبت به سبک تحصیل در این دانشگاه ها گروه آموزشی سفید  در این زمینه آماده ارائه خدمات می باشد. و برای ثبت نام بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی ، اطلاع از شرایط پذیرش در دانشگاه علمی کاربردی  ، رشته های بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی  میزان شهریه دانشگاه علمی کاربردی می توانید از مشاورین گروه آموزشی سفید کمک بگیرید.

شماره تماس مرکز مشاوره سفید

مشاوره تحصیلی دانشگاه پیام نور

در بخش های مختلف از جمله ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور ، لیست رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور و ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور   گروه آموزشی سفید نیز این توانایی را دارد به پشتوانه کادر مجرب خود  مشاوره ای مناسب وارزشمند برای افراد ارائه دهد.

کانال تلگرام گروه آموزشی سفید

منبع : مشاوره تحصیلی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

رشته های بدون کنکور دانشگاه های کشور

تلگرام سامانه ندای مشاور

اطلاع رسانی تمامی آزمون ها

نام و نام خانوادگی(*)
ورودی نامعتبر

آزمون مورد نظر(*)
ورودی نامعتبر

مقطع مورد نظر(*)
ورودی نامعتبر

همراه بدون صفر(*)
ورودی نامعتبر

سبز مشاور