سامانه ندای مشاور

تلفن 9099071375

کارنامه سبز یا کارنامه نهایی کنکور سراسری 96 97

کارنامه سبز

کارنامه سبز یا کارنامه نهایی کنکور سراسری 96 97

بسیاری از داوطلبان هیچ اطلاعاتی در مورد کارنامه سبز کنکور ( کارنامه نهایی کنکور ) ندارند و بدنبال دسترسی به کارنامه سبز یا کارنامه نهایی کنکور و توضیحاتی در مورد محتویات کارنامه می باشند.

در این مقاله به بیان کارنامه سبز  یا کارنامه نهایی کنکور 96 ، نحوه دریافت کارنامه سبز یا کارنامه نهایی کنکور 96 ، کاربرد کارنامه سبز  یا کارنامه نهایی و ... می پردازیم تا داوطلبان آشنایی بیشتری با آن داشته باشند.

کارنامه سبز چیست؟

کارنامه محرمانه کنکور یا کارنامه نهایی کنکور که به کارنامه سبز معروف می باشد برای همه داوطلبانی که در انتخاب رشته کنکور سراسری شرکت نموده اند صادر می گردد ( چه داوطلبانی که در انتخاب رشته پذیرفته شده اند و آن دسته داوطلبانی که در هیچ دانشگاهی پذیرفته نشده اند ) و داوطلبان بر اساس آن میتوانند شانس قبولی خود در اولویت های انتخابی خود را مشاهده نمایند.

کاربرد کارنامه سبز

شاید بسیاری از داوطلبان در مورد کاربرد کارنامه سبز هیچ اطلاعاتی نداشته باشند. کارنامه نهایی کنکور یا همان کارنامه محرمانه برای داوطلبانی که در کنکور سراسری انتخاب رشته کرده اند بسیار می تواند حائز اهمیت باشد. آندسته از داوطلبانی که در انتخاب رشته کنکور پذیرفته نشده اند میتوانند اختلاف رتبه خود با رتبه آخرین نفر قبولی در اولویت های انتخابی خود را مشاهده نمایند و این داوطلبان تنها میتوانند در مرحله ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری  و ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 ، شانس قبولی خود را امتحان کنند.

بسیار اتفاق می افتد که رشته ای را انتخاب کرده اید ولی بنا به دلایلی این رشته در اولویت پایین تری نسبت به رشته پذیرفته شده قرار گرفته است ، کاربرد اصلی کارنامه سبز در این زمان است و در واقع کاربرد اصلی کارنامه سبز زمانی است که داوطلب که در انتخاب رشته پذیرفته شده اند و میتوانند با استفاده از کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه ، شانس قبولی خود در اولویت های پایین تر را هم مشاهده نمایند و در صورت تمایل و داشتن شرایط به رشته ای دیگر تغییر رشته دهند و یا به دانشگاهی دیگر انتقالی بگیرند.

داوطلبان باید توجه نمایند که در صورت قبولی در رشته ای دیگر در کارنامه سبز ، شما باید شرایط انتقالی یا تغییر رشته را داشته باشید و این امر به توافق دانشگاه مبدا و مقصد بستگی دارد. یعنی داوطلبی که تمایل به ثبت نام در اولویت پایین تر خود را دارد باید توافق دانشگاه مقصد و مبدا را جلب نماید.

زمان و نحوه دریافت کارنامه سبز کنکور 96 - 97

پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری  و پس از ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی این کارنامه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

برای دریافت کارنامه نهایی کنکور 96 (کارنامه سبز) با شماره زیر تماس بگیرید

شماره تماس مرکز مشاوره سفید

کانال تلگرام گروه آموزشی سفید

 توضیحات خاص کارنامه سبز

هنگامی که کارنامه سبز را داوطلبین عزیز دریافت می کنند در مقابل کدرشته های انتخاب شده اعدادی قرار گرفته است که هر کدام توضیحات خاص خود را دارند در این بخش به صورت مختصر به توضیح هر کدام می پردازیم.

وجود علامت ستاره (*)  بدین معناست کا داوطلب عزیز در این کد رشته قبول شده است.
مفهوم عدد 1 (یک) بمنزله عدم دارا بودن شرایط و ضوابط اختصاصی مندرج در دفترچه‌های راهنما و برگ راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال 1396 برای انتخاب رشته مربوط می‌باشد (نظیر تکرار کد رشته انتخابی، عدم رعایت جنسیت پذیرش، عدم توجه به ضوابط رشته‌های دارای شرایط خاص برای رشته مذکور و...)

مفهوم عدد 2 (دو)  در ستون نتیجه بدین معنی است که شما در زمان اعلام نتیجه نهایی حداقل در یک کد رشته محل جهت انجام مصاحبه به یکی از دانشگاه‌هایی که دارای مصاحبه حضوری هست ، معرفی شده اید.

مفهوم عدد 3 (سه)  در قسمت نتیجه اولویت قبولی نشانگر آن است که داوطلب با توجه به داشتن نمره در رشته محل انتخابی، در سهمیه مجاز دیگری به جز سهمیه نهایی و یا جنسیت دیگر پذیرفته شده است.

مفهوم عدد 4 (چهار)  مندرج در ستون نتیجه به منزله آن است که وضعیت علمی و عمومی شما در رشته مورد نظر توسط وزارت آموزش و پرورش در دست بررسی می باشد.
مفهوم عدد 5 (پنج) این عدد بدین معناست که داوطلب مورد نظر با توچه به شرایط و ضوابط خاص گزینش دانشگاه فرهنگیان (تربیت معلم سابق) و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجائی  امتیازات لازم  برای پذیرش در این دانشگاه ها را کسب ننموده و در اولویت جذب قرار نگرفته است این داوطلبان فرصت دارنددرخواست بررسی مجدد پرونده را به هسته گزینش آموزش و پرورش استان محل اقامت خود ارائه نمایند بدیهی است به درخواست هایی که پس از تاریخ فوق ارسال شود ترتیب اثر داده نخواهدشد.
مفهوم عدد 7 (هفت) مندرج در ستون نتیجه به منزله عدم کسب حد نصاب امتیاز در مصاحبه تخصصی و یا عدم احراز شرایط “سن، معدل، ویژگی های جسمانی، … و غیبت در مصاحبه می باشد.
مفهوم عدد 8 (هشت)  مندرج در ستون نتیجه به منزله پذیرش در رشته های چند گروهی تک ظرفیتی دانشگاه فرهنگیان ویژه داوطلبان آزاد(تربیت معلم سابق) می باشد که در آن رشته ها پذیرش از گروه آزمایشی که داوطلب آن دارای نمره کل بیشتری بوده است صورت گرفته یا اینکه داوطلب ضوابط انتخاب این رشته را نداشته است.
مفهوم عدد 9 (نه)  مندرج در ستون نتیجه به منزله آن است که وضعیت علمی و عمومی شما در دانشگاه شاهد، پردیس خودگردان دانشگاه صنعتی شریف، بیمه اکو دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه غیرانتفاعی رفاه، داروسازی دانشگاه بقیه الله (عج) و دانشگاه شهید مطهری در دست بررسی است.

برای دریافت کارنامه نهایی کنکور 96 (کارنامه سبز) و مشاوره درباره کارنامه نهایی کنکور سراسری  و مشاوره تحصیلی با مشاوران مرکز گروه آموزشی سفید تماس بگیرید برای تماس با تلفن ثابت با شماره زیر تماس بگیرید.

شماره تماس مرکز مشاوره سفید

مطالب تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ، تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ، دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ، دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد می تواند برای شما عزیزان مفید باشد.

در صورتی که می خواهید بصورت بدون آزمون در دانشگاه ها ثبت نام نمایید مطالب ، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ،ثبت نام بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی ، ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد ،

و  برای اطلاع از میزان شهریه دانشگاه های مختلف به لینک میزان شهریه دانشگاه آزاد ، میزان شهریه دانشگاه پیام نور ، میزان شهریه دانشگاه علمی کاربردی مراجعه فرمایید.

 

منبع : کارنامه سبز یا کارنامه نهایی کنکور سراسری 96 97

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

رشته های بدون کنکور دانشگاه های کشور

تلگرام سامانه ندای مشاور

اطلاع رسانی تمامی آزمون ها

نام و نام خانوادگی(*)
ورودی نامعتبر

آزمون مورد نظر(*)
ورودی نامعتبر

مقطع مورد نظر(*)
ورودی نامعتبر

همراه بدون صفر(*)
ورودی نامعتبر

سبز مشاور