جدیدترین اخبار دانشگاه علمی کاربردی

نتایج دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷

 

برای مشاوره نتایج دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷

ازطریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از تلفن ثابت در استان تهران 9092305784

تماس از موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

 

اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی همانند ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش صورت می گیرد. به همین جهت داوطلبان بایستی برای دریافت نتیجه ثبت نام خود و مشخص شدن قبولی یا عدم قبولی خود به سایت سنجش مراجعه نمایند. در ادامه مطالب مرتبط با ثبت نام ورودی بهمن ۹۷ به بررسی و ارائه توضیحاتی در زمینه زمان و نحوه اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ خواهیم پرداخت. به همین جهت در صورتی که داوطلبان عزیز در زمینه این موضوع سوال و یا ابهامی داشته باشند به ادامه مطلب مراجعه نمایند.

زمان اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷

همانگونه برای داوطلبان عزیز به هنگام ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ مشخص گردید ، زمان شروع ثبت نام کاردانی و کاردانی به کارشناسی این دانشگاه متفاوت از هم می باشد. به همین جهت اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ برای مقاطع کاردانی و کاردانی به کارشناسی نیز متفاوت خواهد بود. به این صورت که نتایج کاردانی یک هفته زودتر از نتایج کاردانی به کارشناسی از طریق سایت سنجش در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. در مجموع نیز می‌توان گفت که نتایج این دانشگاه در حدود ۲ الی ۳ هفته پس از اتمام زمان ثبت نام در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت. با توجه به این توضیحات می توان زمان اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی را اواسط بهمن ماه تخمین زد.

البته در صورتی که شروع ثبت نام دیرتر از حد معمول باشد به همان نسبت اعلام نتایج نیست دیرتر صورت خواهد گرفت.

نحوه دریافت نتایج دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷

در بخش ابتدایی بیان شد که نتایج دانشگاه علمی کاربردی از طریق سایت سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. به همین جهت داوطلبان عزیز در ابتدا بایستی وارد این سایت شوند. برای ورود به این سایت ، آدرس اینترنتی www.sanjesh.org  را وارد نمایید. پس از ورود به این سایت داوطلبان با تصویر زیر مواجه می شوند.

 

 در گام اول وارد بخش جامع علمی کاربردی شوید که لینک ورود به این بخش در سمت راست سایت مشخص می باشد. در ادامه دیگر مراحل دریافت نتایج دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ را توضیح خواهیم داد.

کلیک بر روی لینک دریافت نتایج دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷

پس از اینکه داوطلبان برای دریافت نتایج ثبت نام خود وارد بخش جامع علمی کاربردی سایت سنجش شدن با لینک ها و اطلاعیه های مرتبط با این دانشگاه مواجه می‌شود. در این میان بر روی لینک دریافت نتایج دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ کلیک نمایید. در صورتی که در بازه زمانی اعلام نتایج وارد این بخش شده باشید لینک دریافت نتایج جزو لینک های ابتدایی این بخش می باشد. با کلیک بر روی لینک در مرحله بعد بایستی اطلاعات داوطلبی خود را برای دریافت نتایج وارد نمایید.

 

ورود اطلاعات داوطلبی

در این مرحله داوطلبان بایستی برای مشاهده نتایج ثبت نام خود اطلاعاتی را که در زمان ثبت نام و در رسید ثبت نام آنها درج گردیده است را وارد نمایند. همانگونه که مشخص می باشد داوطلبان به دو روش می‌توانند نسبت به دریافت نتایج ثبت نام خود اقدام نمایند. در ادامه به توضیح در زمینه این دو روش خواهیم پرداخت.

جستجوی نتیجه با شماره پرونده

در این روش داوطلبان برای دریافت نتیجه ثبت نام خود بایستی شماره پرونده و شماره شناسنامه خود را وارد نمایند. شماره پرونده در واقع در زمان ثبت نام و دریافت رسید ثبت نام در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. در صورتی که داوطلبان با استفاده از این روش امکان دریافت نتیجه ثبت‌نام را نداشته باشند می‌توانند از روش دوم برای دریافت نتیجه اقدام نمایند.

 

 

جستجوی نتیجه با اطلاعات فردی

در روش دوم داوطلبان می توانند با استفاده از اطلاعات فردی و شناسنامه ای خود نتیجه ثبت نام را مشاهده نمایند. در این روش مطابق با تصویر زیر داوطلبان بایستی نام نام خانوادگی شماره شناسنامه و سال تولد خود را در بخش تعیین شده وارد نمایند. پس از ورود این اطلاعات بر روی لینک مشاهده نتیجه کلیک نمایید. با این کلیک نتیجه ثبت نام در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد.

مراحل پس از اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷

پس از اینکه داوطلبان اقدام به دریافت نتیجه ثبت نام خود نمودند دو حالت برای آنها وجود خواهد داشت. حالت اول پذیرش و قبولی در یکی از رشته محل های انتخابی و حالت دوم عدم پذیرش. در حالت اول و قبولی در یک رشته محل بایستی داوطلبان قبول شده در بازه زمانی مشخص که معمولاً ۲ الی ۳ روز پس از اعلام نتایج می باشد با در دست داشتن مدارک مورد نیاز برای ثبت نام حضور اقدام نمایند. این مدارک درواقع شامل مدارکی همچون شناسنامه ، کارت ملی و کپی آنها و همچنین آخرین مدرک تحصیلی می باشد. البته دانشگاه علمی کاربردی همانند دیگر دانشگاه ها ثبت نام اینترنتی برای پذیرفتگان جدید نیز دارد. این ثبت نام از طریق سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی صورت می گیرد. این ثبت نام که به صورت اینترنتی می باشد و در آن داوطلبان بایستی اطلاعات شناسایی خود و همچنین مدارک شناسایی و تحصیلی را در بخش های تعیین شده از سایت قرار دهند. لازم به ذکر می باشد ثبت نام اینترنتی قبل از ثبت نام حضوری صورت گیرد.

 در حالت دوم برای داوطلبانی که در هیچ کدام از رشته محل‌های انتخابی خود پذیرش کسب نکرده اند تکمیل ظرفیت قرار داده می شود. به این صورت که یک الی دو هفته پس از اتمام فرایند ثبت نام حضوری داوطلبان و مشخص شدن ظرفیت خالی هر کدام از رشته محل ها ثبت نام مجددی برای این ظرفیت های خالی انجام می گیرد. این ثبت نام مجدد با عنوان تکمیل ظرفیت ورودی بهمن ماه شناخته می شود. در این مرحله داوطلبان می‌توانند برای پذیرش دوباره در رشته محل های اعلامی از سوی واحدهای دانشگاهی اقدام نمایند. مرحله تکمیل ظرفیت در واقع آخرین شانس داوطلبان برای پذیرش و تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی برای ورودی بهمن می باشد. چرا که پس از اتمام این مرحله ثبت نام بعدی دانشگاه علمی کاربردی برای ورودی مهر سال آینده خواهد بود.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *