جدیدترین اخبار دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مهر 98

دانشگاه علمی کاربردی از میان داوطلبان تحصیل در مراکز مختلف این دانشگاه در سراسر کشور برای ورودی مهر 98 دانشجو می پذیرد. پذیرش دانشگاه علمی کاربردی که با عنوان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مطرح می شود ، بصورت بدون کنکور می باشد و در واقع داوطلبان برای ورود به دانشگاه علمی کاربردی نیاز به شرکت در هیچ آزمونی را ندارند.

 

برای مشاوره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مهر 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 99221106

 

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مهر 98

قبل از اینکه به موضوع زمان و نحوه پذیرش بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مهر 98 بپردازیم ، لازم میدانیم جهت اطلاع داوطلبان اشاره کنیم که پذیرش دانشگاه علمی کاربردی هر ساله در دو نوبت صورت می گیرد و داوطلبان می توانند در دو نیمسال مهر و نیمسال بهمن شانس خود را برای ورود به دانشگاه علمی کاربردی امتحان کنند.

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مهر 98 مطابق سال های گذشته برای نیمسال اول از نیمه اول شهریور ماه آغاز می گردد و داوطلبان عزیز می توانند در بازه زمانی مشخص شده ( زمان دقیق ثبت نام به محض اعلام سازمان سنجش از این سایت اطلاع رسانی خواهد شد) نسبت به شرکت در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مهر 98 اقدام کنند.

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 98 از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org انجام می گیرد و کلیه مراحل ثبت نام بصورت اینترنتی می باشد. داوطلبان میتوانند از طریق ورود به سایت سنجش و خرید سریال ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی اقدام به ثبت نام اولیه و انتخاب رشته در دانشگاه علمی کاربردی نمایند.

اگر داوطلب شرکت در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مهر 98 هستید مطالعه مفالات زیر برای شما داوطلبان توصیه می کنیم :

  • ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مهر 98
  • ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی مهر 98
  • ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی مهر 98
  • لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مهر 98
  • شهریه دانشگاه علمی کاربردی سال 98
  • نتایج دانشگاه علمی کاربردی مهر 98
  • تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی مهر 98

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مهر 98

قبل از اینکه به بیان شرایط و چگونگی پذیرش دانشگاه علمی کاربردی بپردازیم ، داوطلبان باید بدانند که پذیرش و ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مهر 98 در دو مقطع کاردانی و کارشناسی انجام می گیرد و داوطلبان میتوانند بر اساس شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی که در ادامه اشاره می کنیم مقطع تحصیلی خود را مشخص نموده و ثبت نام خود را انجام دهند.

همانطور که بیان شد پذیرش و ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مهر 98 کاملا بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب صورت گرفته و بصورت بدون کنکور می باشد ، بدین صورت که معدل یکی از مهمترین فاکتورهای پذیرش و قبولی در دانشگاه علمی کاربردی می باشد ، یعنی برای متقاضیان ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی ملاک قبولی معدل کل دیپلم می باشد و برای متقاضیان ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی ، معدل مدرک کاردانی ملاک پذیرش قرار می گیرد.

یکی دیگر از مهمترین فاکتورهای قبولی در دانشگاه علمی کاربردی هم در مقطع کاردانی و هم در مقطع کارشناسی ناپیوسته ، مرتبط بودن مدرک پایه می باشد. بدین صورت که داوطلبانی که متقاضی شرکت در رشته مرتبط با مدرک دیپلم یا فوق دیپلم خود هستند شانس بیشتری نسبت به سایر داوطلبان دارند. به عنوان مثال فرض کنید داوطلبی قصد شرکت در رشته حقوق در مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی را دارد ، اگر این داوطلب فارغ التحصیل رشته علوم انسانی بوده باشد شانس بالاتری برای قبولی در این رشته نسبت به فارغ التحصیلان علوم تجربی و ریاضی را دارد.

از دیگر معیارهای پذیرش در ثبت نام بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی مهر 98 میتوان به شرط بومی بودن داوطلب و استفاده از سهمیه ها ( سهمیه ایثارگران ، شهدا ، رزمندگان ) اشاره کرد. ولی وجه تمایز دانشگاه علمی کاربردی با سایر دانشگاه ها در سهمیه اشتغال می باشد ، بدین صورت که دانشگاه علمی کاربردی علاوه بر پذیرش داوطلبان بصورت سهمیه آزاد ، سهمیه جداگانه ای را برای داوطلبان شاغل در ارگان ها و سازمان های دولتی و خصوصی با عنوان سهیمه اشتغال در نظر گرفته است که این داوطلبان بتوانند با استفاده از این امتیاز براحتی در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل داده و مدرک تحصیلی خود را ارتقا دهند. برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله مربوط به سهمیه اشتغال دانشگاه علمی کاربردی را مطالعه نمایید.

برای مشاوره ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مهر 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 99221106

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *