جدیدترین اخبار دانشگاه علمی کاربردی

شهریه دانشگاه علمی کاربردی سال 98

شهریه دانشگاه علمی کاربردی را میتوان یکی از عوامل مهم تمایل داوطلبان برای تحصیل در این دانشگاه نام برد. شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال 98 نیز بنابر اعلام سازمان مرکزی این دانشگاه احتمالا با افزایش 10 درصدی روبرو خواهد بود.

برای مشاوره شهریه دانشگاه علمی کاربردی سال 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب

 

شهریه دانشگاه علمی کاربردی 98

شاید بتوان گفت دانشگاه علمی کاربردی از آن دسته دانشگاه هایی می باشد که دارای کمترین شهریه دانشگاهی بوده و مبالغ کمتری را نسبت به سایر دانشگاه ها از دانشجویان بایت شهریه هر ترم تحصیلی دریافت می کند. همین عامل ( به صرفه بودن شهریه دانشگاه علمی کاربردی ) موجب شده در سال های گذشته شاهد حضور متقاضیان زیادی برای ادامه تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی باشیم.

البته باید اشاره کنیم که پایین بودن مبلغ شهریه دانشگاه علمی کاربردی دلیل بر پایین بودن سطح علمی مراکز دانشگاه علمی کاربردی و یا پایین بودن کیفیت آموزشی این دانشگاه نبوده و نخواهد بود. بطوریکه مشاهده می کنیم که دانشجویانی که فارغ التحصیل دانشگاه علمی کاربردی بوده و یا در حال تحصیل در این دانشگاه هستند از امکانات آموزشی مراکز دانشگاهی و کیفیت علمی گروه های آموزشی مختلف در دانشگاه علمی کاربردی بسیار راضی به نظر می آیند.

شهریه دانشگاه علمی کاربردی سال 98 نیز مانند سایر دانشگاه ها شامل دو بخش شهریه ثابت و شهریه متغیر می باشد. شهریه ثابت دانشگاه علمی کاربردی برای طول دوره تحصیلی هر دانشجو ثابت بوده و دانشجویان بر اساس ورودی خود به میزان ثابتی در ابتدای هرترم باید این شهریه ثابت را پرداخت نمایند که معمولا بر اساس ورودی های مختلف هرساله افزایش می یاشد. ولی میزان شهریه متغیر دانشگاه علمی کاربردی در هر سال تحصیلی توسط هیئت امنای این دانشگاه برای تمامی دانشجویان اجرا می گردد.

شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی سال 98

شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 98 در گروه های آموزشی مختلف که در این دانشگاه ارائه می شود متفاوت می باشد ، بدین صورت که شهریه کاردانی علمی کاربردی در گروه صنعت که عمدتا شامل رشته های فنی و مهندسی بوده و دارای واحدهای عملی بیشتری ی باشد ، دارای شهریه بیشتری نسبت به سایر گروه های آموزشی می باشد. در ادامه جدول شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی برای سال 98 در اختیاشما دوطان قارمیی دهیم:

شهریه دوره کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی

  • حق نظارت دانشگاه 15% از کل شهریه ثابت و متغیر براساس جدول شماره ( 2 ) مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام میباشد.
  • شهریه ثابت اعلام شده برای طول دوره تحصیلی هر دانشجو ثابت بوده ولی میزان شهریه متغیر در هر سال تحصیلی توسط هیات امنای دانشگاه اعلام و برای همه دانشجویان اجرا میشود.
  • شهریه کلیه دوره ها در مراکز آموزش علمی  کاربردی مستقر در مناطق آزاد به میزان 1/5 (یک و نیم) برابر شهریه دوره های مشابه در مراکز علمی کاربردی سایر مناطق کشور میباشد.
  • تبصره: این ضریب برای آن دسته از دانشجویان بومی که مدرک دیپلم متوسطه خود را از استان مربوط آن منطقه آزاد اخذ نموده باشند، اعمال نمیشود.
  • میزان افزایش شهریه ثابت و متغیر حداکثر تا 10 درصد نسبت به جدول فوق وجود دارد.

چنانچه داوطلب شرکت در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مهر 98 هستید مطالعه مفالات زیر برای شما داوطلبان توصیه می کنیم :

ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مهر 98

ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی مهر 98

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی مهر 98

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مهر 98

نتایج دانشگاه علمی کاربردی مهر 98

تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی مهر 98

 سهمیه اشتغال دانشگاه علمی کاربردی

 

شهریه کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی سال 98

شهریه کاردانی به کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی 98 در گروه های آموزشی مختلف که در این دانشگاه ارائه می شود متفاوت می باشد ، رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی در چهار گروه صنعت ، گروه مدیریت و خدمات اجتماعی ، گروه کشاورزی و گروه فرهنگ و هنر ارائه می شود که  داراری شهریه متفاوتی می باشند که در جدول ذیل آورده شده است:

  • 85 % از کل شهریه ( ثابت و متغیر ) هر دانشجو مطابق مندرجات جدول شماره ( 2 ) به حساب مرکز آموزش و 15 % باقیمانده به عنوان حق نظارت دانشگاه به حساب غیرقابل برداشت دانشگاه به طور جداگانه و در قالب دو فیش بانکی واریز میگردد.
  • مبلغ حق نظارت میبایست به حساب سیبا شماره 2178699003006 به نام تمرکز وجوه درآمد اختصاصی دانشگاه توسط پذیرفته شده واریز گردد.
  • شهریه پرداختی دانشجویان منصرف از تحصیل، چنانچه انصراف از تحصیل آنها بعد از مهلت حذف و اضافه واحد باشد، بازگردانده نمیشود و در صورتی که زمان انصراف از تحصیل قبل از مهلت مذکور باشد، فقط شهریه متغیر آن ترم قابل برگشت است و شهریه ثابت و حق نظارت بازگردانده نمیشود.
  • بر اساس قوانین و مقررات صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پرداخت وام شهریه به منظور کمک تامین بخشی از هزینه های تحصیلی دانشجویان از طریق مراکز آموزشی مربوط امکانپذیر میباشد. همچنین به منظور کمک به بخشی از هزینه های درمانی دانشجویان که براثر حوادث متقبل میشوند در هر سال تحصیلی دانشجویان الزاما تحت پوشش بیمه حوادث قرار میگیرند.

بر اساس قوانین و مقررات صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پرداخت وام شهریه دانشگاه علمی کاربردی سال 98 به منظور کمک تامین بخشی از هزینه های تحصیلی دانشجویان از طریق مراکز آموزشی مربوط امکان پذیر میباشد. همچنین به منظور کمک به بخشی از هزینه های درمانی دانشجویان که براثر حوادث متقبل میشوند در هر سال تحصیلی دانشجویان الزاما تحت پوشش بیمه حوادث قرار میگیرند.

برای مشاوره شهریه کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی سال 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *