جدیدترین اخبار دانشگاه علمی کاربردی

پذیرش بدون کنکور كاردانی دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه سال 1397

پذیرش بدون کنکور كاردانی دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه سال 1397

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش كشور درباره ثبت‌ نام و پذیرش در رشته‌ های تحصیلی پذیرش صرفاً با سوابق تحصیلی در دوره های كاردانی نظام جدید موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی – غیردولتی سال 1397

پیرو اطلاعیه مورخ 97/10/13 و براساس مصوبه جلسه شانزدهم شورای سنجش و پذیرش مورخ 97/10/12 بدینوسیله به اطلاع كلیه داوطلبان علاقه‌مند به تحصیل در كدرشته‌های تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیر دولتی –غیرانتفاعی دوره های كاردانی نظام جدید سال1397 (اعم از داوطلبانی كه در پذیرش دوره‌های مذكور ثبت‌نام نموده و یا ثبت‌ نام ننموده‌اند) می‌رساند برای اطلاع از رشته‌های تحصیلی متناسب با نوع مدرك دیپلم خود در شاخه های فنی و حرفه ای یا كاردانش موسسات پذیرنده، لازم است به لینك جستجوی عنوان موسسه و كدرشته مندرج در ذیل این اطلاعیه در سایت این سازمان مراجعه نموده و ضمن مشخص نمودن رشته و موسسه مورد علاقه خود، با همراه داشتن مدارك و با توجه به موارد ذیل از تاریخ 97/11/01 لغایت 97/11/13 به مؤسسه آموزش عالی غیرانتفاعی محل پذیرش رشته مورد تقاضا مراجعه نمایند. شایان ذكر است براساس مصوبه فوق فقط ظرفیت خالی مانده مرحله تمدید مهلت ثبت‌نام در پذیرش مهرماه 1397 امكان پذیرش دانشجو دارند و این كد رشته‌ محل‌ها، شامل فقط این گونه رشته‌ محل‌هاست و شامل سایر رشته محل‌هایی كه ظرفیت آنها تكمیل شده است نمی‌باشد.

1- كلیه متقاضیان می‌بایست حداكثر تا پایان نیمسال اول سال تحصیلی 98-1397 (تاریخ 97/11/30) دارای مدرك دیپلم نظام قدیم (چهارساله) هنرستان، و یا دیپلم نظام جدید در شاخه های فنی و حرفه ای و یا كاردانش باشند.

2- كلیه داوطلبان می‌بایست در زمان اعلام‌شده مدارك خود را برای بررسی به موسسه محل تقاضا تحویل نمایند. پس از بررسی مدارك در صورت داشتن شرایط از داوطلب برای تكمیل فرم تعهد (برای جلوگیری از ثبت مشخصات داوطلب در چند كدرشته محل و یا چند موسسه) دعوت بعمل خواهد آمد كه در این مرحله لازم است بابت هزینه ثبت‌نام نسبت به پرداخت مبلغ 220.000 (دویست وبیست هزار) ریال از طریق سیستم پرداخت الكترونیكی در سایت سازمان اقدام نمایند.

3- هر داوطلب منحصراً مجاز است یكی از كدرشته محلهای مربوط را كه متناسب با مدرك دیپلم خود می‌باشد و مطابق جدول شماره 4 دفترچه راهنمای ثبت نام و شركت در دوره‌های فوق (این دفترچه از طریق سایت این سازمان قابل دسترسی می‌باشد)، انتخاب نماید.

4- داوطلبان می‌بایست در زمان ثبت‌ اطلاعات در سامانه مربوط از طریق موسسات ذیربط درخصوص كد رشته مورد علاقه خود دقت و توجه لازم را بعمل آورند. بدیهی است پس از ثبت كدرشته محل، امكان تغییر و یا تعویض برای داوطلبان نیست.

5- آندسته از داوطلبانی كه قبلاً در ردیف پذیرفته‌شدگان نهایی دوره های كاردانی نظام جدید (دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی) سال 1397 (اعلام قبولی شهریورماه و مرحله تكمیل ظرفیت) قرار گرفته‌اند، چنانچه در این مرحله متقاضی ثبت‌نام و ادامه تحصیل باشند و در یكی از موسسات ثبت‌نام نماید، قبولی قبلی آنان در مراحل قبلی لغو خواهد شد.

6- پاسخگویی به اعتراضات داوطلبان درخصوص عدم پذیرش آنها به عهده موسسات  ذیربط خواهد بود و داوطلبان از مراجعه و یا مكاتبه با این سازمان خودداری نمایند.

7- كلیه متقاضیان «مرد» می‌بایست در زمان ثبت‌نام و شركت دراین مرحله، از نظر نظام وظیفه منعی برای ادامه تحصیل نداشته باشند.

8- پس از انجام ثبت‌نام، افراد به عنوان پذیرفته شده مشروط (در مؤسسه‌ای كه به آن مراجعه نموده‌اند) تلقی می‌شوند و شروع به تحصیل آنان تا زمان تأیید نهایی این سازمان به‌صورت مشروط خواهد بود.

مدارك مورد نیاز:

1- اصل‌‌ مدرك ‌‌دیپلم ‌متوسطه ‌‌نظام‌‌جدید یا گواهی‌ ‌موقت‌ ‌پایان ‌‌تحصیلات‌ متوسطه‌ نظام‌جدید در یكی‌ از شاخه‌های‌ كاردانش‌ یا فنی‌ و حرفه‌ای مبنی‌ برگذراندن كلیه واحدهای درسی‌ در دوره ‌سه‌ساله‌، كارورزی و كارآموزی حداكثر تا پایان‌ نیمسال اول سال تحصیلی 1397 (تاریخ 97/11/30).

2- اصل‌ مدرك‌ دیپلم‌ یا گواهی‌ موقت‌ پایان‌ تحصیلات‌ نظام‌قدیم ‌(هنرستان) مبنی‌ برگذراندن‌ كلیه‌ دروس‌ چهارساله.

3- اصل‌ شناسنامه‌ و دو برگ‌ كپی‌ از تمام‌ صفحات‌ آن.‌

4- اصل كارت ملی و دو برگ تصویر پشت و روی آن.

4- شش قطعه‌ عكس‌ 4×3 تمام‌ رخ‌ تهیه‌ شده‌ درسال‌جاری‌.

5- مدرك وضعیت نظام وظیفه (برای برادران).

6- ارائه رسید درخواست تاییدیه تحصیلی دیپلم به موسسه محل قبولی (درخواست تاییدیه تحصیلی از دفاتر پیشخوان دولت می‌بایست اقدام شود).

ضمناً داوطلبان گرامی می‌توانند سؤالات خود را با بخش پاسخگویی اینترنتی پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان به نشانی: www.sanjesh.org و یا با شماره‌ تلفن گویای‌: 42163 (كد 021) در میان بگذارند و از مراجعه حضوری به این سازمان خودداری فرمایند

جداول رشته محل های مجاز كاردانی نظام جدید – مرحله دوم تمدید پذیرش – بهمن ماه

منبع : سنجش

برای مشاوره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

 پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *