سامانه ندای مشاور

تلفن 9099071375

ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن 98

ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن 98

راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن 98:

تقریبا چند سالی است که دانشگاه علمی کاربردی با پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته، توانسته است افراد زیادی را برای ادامه تحصیل به سمت خود بکشاند. یکی از ویژگی های مهم دانشگاه علمی کاربردی این است که کد رشته های متنوع و زیاد در اکثر واحد های این دانشگاه در مقاطع کاردانی و کارشناسی را ارائه می دهد. لازم است داوطلبان برای مشاهده لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی به دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مراجعه نمایند. بسیاری از افراد شاغل به علت شرایط خاصی که دارند تمایل به شرکت در دانشگاه علمی کاربردی را دارند. این دانشگاه هر سال دو بار پذیرش بدون کنکور در مقاطع کاردانی و کارشناسی دارد. دانشگاه علمی کاربردی تا کنون فقط یک بار در سال 1393 پذیرش کارشناسی ارشد داشته است. از این رو مشاوران تحصیلی نمی توانند درباره احتمال پذیرش و ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با قاطعیت حرف بزنند. اما ثبت نام در مقاطع کاردانی و کارشناسی همچنان همانند سالیان گذشته به ادامه دارد. از این رو داوطلبان زیادی می توانند بدون کنکور در دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنند.

جهت کسب اطلاعات در خصوص زمان و نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن 98 می توانید همه از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071375 (سراسر کشور) و شماره 9092305784 (استان تهران) و شماره 99221106 از طریق موبایل همراه اول با کارشناسان سامانه ندای مشاور درارتباط باشید.

زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 98 – 99

برای ورودی مهر ماه :

ثبت نام دوره کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی ،از مرداد ماه آغاز می شود و حدود یک هفته به داوطلبان فرصت داده می شود که با ورود به سامانه sanjesh.org ثبت نام خود را انجام دهند. داوطلبان باید برای ثبت نام خود ، با واریز هزینه به سنجش ، کارت اعتباری ثبت نام را خریداری نمایند و پس از دریافت شماره سریال 12 رقمی ، می توانند فرم ثبت نام را تکمیل کنند. هزینه ثبت نام دوره کاردانی درسال گذشته 28 هزار تومان و دوره کارشناسی 32 هزار تومان بوده است و احتمال داده می شود که در بهمن 98 شاهد افزایش این مبلغ باشیم.

برای ورودی بهمن ماه :

داوطلبانی که بنا به هر دلیلی از ثبت نام دوره مهر ماه جا مانده اند ، می توانند برای ثبت نام در بهمن ماه اقدام کنند. زمان ثبت نام برای نیمسال دوم تحصیلی مقطع کاردانی ، نیمه اول بهمن ماه می باشد و پس از اتمام ثبت نام دوره کاردانی ، ثبت نام مقطع کارشناسی آغاز می شود. برای ثبت نام در این دوره ها داوطلبان باید به سایت سنجش یا واحد دانشگاهی مورد نظر مراجعه کنند. داوطلبان دوره کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر 30 کد رشته و متقاضیان مقطع کارشناسی می توانند حداکثر 20 کد رشته محل از دفترچه ثبت نام ، انتخاب نمایند.

شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن 98 – 99

شرایط عمومی

 •     اعتقاد داشتن به دین اسلام یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جهموری اسلامی ایران
      عدم دشمنی و کینه با نظام جمهوری اسلامی ایران
      الزام به انجام احکام عملی دین اسلام
      متناسب بودن وضعیت جسمانی داوطلب با رشته انتخابی
      عدم شهرت به انجام کارهای غیراخلاقی در طی دوران شغلی و تحصیلی
      نداشتن اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

دارا بودن مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم یا دیپلم متوسطه 3 ساله نظری یا دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش برای ثبت نام دوره کاردانی

دارا بودن مدرک کاردانی مورد تائید وزارت علوم تحقیقات برای ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته

داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری می باشند نیز می توانند ثبت نام بدون آزمون دوره کارشناسی ناپیوسته را انجام دهند.

داوطلبانی که بدون توجه به نوع رشته فارغ التحصیلی خود در رشته ای غیرهمنام با مدرک تحصیلی خود ثبت نام می کنند ، می بایستدروس جبرانی و پیش نیاز رشته پذیرفته شده را بگذرانند.

دارا بودن شرایط مربوط به وضعیت نظام وظیفه داوطلبان آقا (دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت)

در خصوص نحوه گزینش دانشجو لازم است بگوییم که پذیرش داوطلبان بر اساس معدل کل مدرک تحصیلی و با در نظر گرفتن سهمیه های مربوط به شاغلین ، متقاضیان بومی و ایثار گر انجام می گیرد. به عبارت دیگر منظور از داوطلب شاغل یعنی در دستگاه های اجرایی اعم از دولتی و غیر دولتی فعالیت داشته باشد، در زمان ثبت نام مشغول به فعالیت باشد و در حرفه منطبق با رشته انتخابی شاغل باشد.

شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی در تکمیل ظرفیت مقاطع کاردانی و کارشناسی بهمن 98

یکی از مقاطع تحصیلی دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور مقطع کاردانی پیوسته یا فوق دیپلم می باشد و داوطلبان پس از اتمام دیپلم نظام جدید سال سوم رشته های نطری و یا دیپلمه های سه ساله فنی حرفه ای و کاردانش مجاز به ثبت نام هستند .

دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور علاوه بر مقطع کاردانی پیوسته، در مقطع کاردانی به کارشناسی نیز از بین علاقه مندان به دروس مهارتی و تخصصی دانشگاه علمی کاربردی به پذیرش دانشجو اقدام می نماید . مقطع کاردانی به کارشناسی که نام دیگر آن کارشناسی ناپیوسته می باشد دوساله بوده و ویژه آن دسته از داوطلبانی است که مقطع کاردانی یا همان فوق دیپلم را در یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و یا وزارت بهداشت سپری کرده باشند .

همینطور در کارشناسی ارشد بدون کنکور علمی کاربردی دانشجو پذیرش می کند که درست است تعداد رشته ها کمتر است اما تخصص در آنها بسیار بالاست و اما برای ثبت نام در این رشته ها باید سهمیه اشتغال داشته باشیم که بعدا بیان خواهم کرد منظور از سهیه اشتغال در ثبت نام ارشد علمی کاربردی چیست.

در اینجا منظور از مقطع کاردانی همان فوق دیپلم است. تمام افرادی که دارای مدرک دیپلم در تمام  رشته ها از جمله  ریاضی،تجربی،انسانی،فنی و حرفه ای و کاردانش می باشند. می توانند در دانشگاه علمی کاربردی مقطع کاردانی ثبت نام نمایند. یکی از نکاتی که در شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مطرح است، عدم محدودیت برای تغییر رشته می باشد. این امر به این معنی است که مثلا اگر دیپلم داوطلب با رشته ای که قصد تحصیل آن در دانشگاه علمی کاربردی را دارد همخوانی نداشته باشد. یا به عبارت دیگر غیر مرتبط با رشته قبلی داوطلب است. داوطلب می تواند بدون نگرانی و مشکلی در هر رشته ای که در لیست رشته های ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن 98 آمده است تحصیل کند.

هیچ محدودیتی در انتخاب رشته و ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن 98 وجود ندارد.

کلیه افرادی که در رشته های مختلف دیپلم گرفته اند می توانند در کلیه رشته های دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنند. مزیت دیگری که دانشگاه علمی کاربردی دارد این است که این دانشگاه نیازی به مدرک پیش دانشگاهی ندارد. از این رو داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی را نیز دارا نمی باشند اجازه تحصیل در مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی را دارا می باشند.

دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کارشناسی پیوسته دانشجو پذیرش نمی کند. به تعبیری دیگر نمی توان چهار سال دوره کارشناسی را بصورت پیوسته در دانشگاه علمی کاربردی تحصیل کرد. بنابراین تنها راه دریافت مدرک کارشناسی در دانشگاه علمی کاربردی ابتدا گرفتن مدرک کاردانی و پس از آن مدرک کارشناسی است. که در مجموع سنوات تحصیلی بین 4 تا 5 سال می شود. از این رو داوطلبانی که دارای مدرک فوق دیپلمند می توانند در مقطع کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام و تحصیل کنند.

تغییر رشته در ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مجاز می باشد. بنابراین نیازی نیست تا عنوان مدرک کاردانی داوطلب با رشته ای که قصد تحصیل آن را دارد یکی باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور و بدون آزمون ورودی می باشد و حدودا بین 2 تا 2٫5 سال (4 تا 5 ترم) طول می کشد. هزینه تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی در هر ترم تحصیلی در مقطع کارشناسی بین 900 هزار تا یک میلیون تومان می باشد.

قوانین و نحوه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی بهمن 98

یکی از قوانین ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی  شاغل بودن است. در واقع پذیرش در دانشگاه علمی کاربردی به دو صورت سهمیه آزاد و سهمیه شاغل انجام می شود. قوانین و نحوه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی طوری است که نیازی به حضور دانشجو در کلاس درس نیست، به همین علت، دانشگاه علمی کاربردی می تواند برای افراد شاغل و کارمندان که نمی توانند در کلاس شرکت کنند، مناسب می باشد البته این قوانین و نحوه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی به این منظور نیست که کلاس حضوری ندارند.

در قوانین و نحوه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی، اگر داوطلبی می خواهد خود را شاغل معرفی کند، باید حتما رشته های مرتبط به شغل و حرفه خود را انتخاب کند. داوطلبان متقاضی پذیرش در دانشگاه علمی کاربردی می توانند، کد اشتغال خود را از جدول شماره ۵ دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ( کدهای ۱۰۱ الی ۲۱۱) انتخاب کنند.

ثبت نام پذیرفته شدگان بدون کنکور علمی کاربری بهمن 98

افرادی که در مرحله اول ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی پذیرفته شوند می بایست قبل از ورود به دانشگاه ثبت نام ۷ مرحله ای خود را در سایت هم اوا که مربوط به دانشگاه جامع علمی کاربردی انجام دهند. برای رعایت قوانین و نحوه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی می بایست ابتدا تمام مدارک اولیه شامل تصویر صفحات شناسنامه،تصویر پشت و روی کارت ملی، تصویر کارت پایان خدمت و یا معافیت برای اقایان، تصویر مدرک دیپلم خود را اسکن کرده که این مدارک را در سایت هم اوا آپلود نمایند. و بعد از تکمیل نمودن اطلاعات اولیه در سایت هم آوا نسبت به ثبت نام اینترنتی خود اقدام نمایند.

بدیهی است تا زمانی که ثبت نام در سایت هم اوا تکمیل نشود نمی توان به واحد قبولی خود مراجعه کرد و لذا پذیرفته شدگان محترم می توانند جهت ثبت نام ۷ مرحله ای خود در سایت هم اوا با کارشناسان ما تماس داشته باشند

جهت کسب اطلاعات در خصوص زمان و نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن 98 می توانید همه از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071375 (سراسر کشور) و شماره 9092305784 (استان تهران) و شماره 99221106 از طریق موبایل همراه اول با کارشناسان سامانه ندای مشاور درارتباط باشید.

شهریه دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور چقدر است؟

در سال گذشته، شهریه ثابت در واحد های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور برای مقطع کاردانی بین 420 تا 480 هزار تومان و شهریه متغیر بین 500 تا 600 هزار تومان بوده است.

این میزان شهریه در مقایسه با دانشگاه های دیگر ارایه دهنده مقطع کاردانی پایین ترین شهریه بوده و علاقه مندان به ادامه تحصیل در مقطع فوق دیپلم در صورتیکه میزان شهریه پرداختی برای آنان اهمیت دارد، یکی از گزینه های اصلی آنان دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور می باشد.

به همین ترتیب، شهریه ثابت دانشگاه علمی کاربردی برای مقطع کارشناسی، بین 430 تا 490 هزار تومان و شهریه متغیر بین 500 تا 600  هزار تومان بوده است.

البته این میزان با توجه به افزایش سالانه شهریه های دانشگاه علمی کاربردی ، احتمالا بین ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش می یابد.

هر چند باید توجه داشته باشید که دانشگاه علمی کاربردی هر یک از رشته های تحصیلی خود را در چهار گروه آموزشی تقسیم کرده که هر یک از زیر گروه های آموزشی شرایط خاصی را از نظر شهریه دارا می باشد . همچنین رشته های مختلف و گرایش های متعدد موجود در دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور دارای واحد های درسی نظری، عملی و تحصصی ویژه ای هستند که باید برای پیش بینی دقیق شهریه چارت درسی آنان به دقت بررسی شود.

دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن 98

علاقه مندانی که تمایل به پذیرش در رشته های ارائه شده در دانشگاه علمی کاربردی را دارند، قبل از انجام فرایند ثبت نام، لازم است دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته دوره مربوط به خود را از وبگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش کشور به نشانیsanjesh.org دریافت نموده و شرایط مذکور در آن را به طور دقیق مورد بررسی نمایند.

همانطور که پیش تر به آن اشاره نمودیم دانشگاه علمی کاربردی رشته های خود را در دو بازه زمانی بهمن و بهمن در اختیار داوطلبان قرار می دهد. ثبت نام مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی ، معمولا نیمه دوم مرداد ماه آغاز و حدود دو هفته به داوطلبان فرصت داده خواهد شد تا برای درج کدرشته محل های خود اقدام نمایند.

نکته مهم: داوطلبان مقطع کاردانی قادر به ثبت حداکثر ۳۰ کدرشته محل و داوطلبان مقطع کارشناسی ناپیوسته این مقطع تحصیلی تا حداکثر ۲۰ کدرشته محل را خواهند بود. داوطلبان لازم است طبق علاقه مندی و الویت بندی خود، به چیدمان رشته محل ها بپردازند.

ممکن است برخی از داوطلبان بنا به هردلیلی در مرداد ماه موفق به ثبت نام نشده باشند که براین اساس می توانند در بهمن ماه برای ورودی نیمسال دوم اقدام کنند. معمولا ثبت نام مقطع کارشناسی بهمن ماه دانشگاه علمی کاربردی از دهه دوم بهمن ۹۸ آغاز گردد.

دانشگاه علمی کاربردی چه نقاط مثبتی برای داوطلبان دارد؟

این سوال ممکن است برای اغلب داوطلبان این دانشگاه به وجود آید که مزیت این دانشگاه نسبت به سایر دانشگاه و دوره ها چه می باشد؟ در ابتدا باید گفته شود که دانشگاه علمی کاربردی در سال دوبار اقدام به پذیرش دانشجو می کند و داوطلب با توجه به شرایط خود قادر به ثبت نام در نیمسال بهمن و یا بهمن ماه خواهد بود. علاوه بر آن داوطلب علاوه بر آموزش تئوری، مهارت های عملی را در حیطه رشته خود کسب کرده و پس از فارغ التحصیلی در دانشگاه معمولا جذب بازار کار می شود. همانطور که می دانید تنوع رشته و گرایش های مختلف در دانشگاه علمی کاربردی بسیار زیاد بوده و داوطلب با توجه به مقطع تحصیلی خود(اعم از کاردانی و یا کارشناسی ناپیوسته) می توانند در رشته دلخواه خود به تحصیل بپردازند.

باتوجه به پذیرش های سال های گذشته، متقاضی رشته های تحصیلی این دانشگاه معمولا افراد شاغل می باشند که برای صرفه جویی در زمان خود، تحصیل در این دانشگاه را انتخاب می کنند. لازم به ذکر است هزینه تحصیلی(شهریه) در دانشگاه های علمی کاربردی نسبت به سایر دانشگاه های دیگر کمتر می یاشد.

داوطلبان می توانند جهت انتخاب رشته صحیح و دقیق، با مشاوران تحصیلی تلفنی ما در مرکز مشاوره ندای مشاور ، تماس حاصل نمایند.

جهت کسب اطلاعات در خصوص زمان و نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن 98 می توانید همه از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071375 (سراسر کشور) و شماره 9092305784 (استان تهران) و شماره 99221106 از طریق موبایل همراه اول با کارشناسان سامانه ندای مشاور درارتباط باشید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

رشته های بدون کنکور دانشگاه های کشور

تلگرام سامانه ندای مشاور

اطلاع رسانی تمامی آزمون ها

نام و نام خانوادگی(*)
ورودی نامعتبر

آزمون مورد نظر(*)
ورودی نامعتبر

مقطع مورد نظر(*)
ورودی نامعتبر

همراه بدون صفر(*)
ورودی نامعتبر

سبز مشاور