تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

اعلام نتایج علمی کاربردی کاردانی و کارشناسی 1401

📚 خلاصه ای از مقاله اعلام نتایج علمی کاربردی کاردانی و کارشناسی 1401:

اعلام نتایج علمی کاربردی

زمان اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی هرساله در دو نیمسال تحصیلی از متقاضیانی که قصد ورود به این دانشگاه را دارند ثبت نام بعمل می آورد. سپس بعد از ثبت نام داوطلبان باید منتظر دریافت نتیجه ثبت نام خود باشند. معمولا زمان تقریبی برای بررسی نتایج در حدود دو هفته […]

اعلام نتایج علمی کاربردی کاردانی و کارشناسی 1401

اعلام نتایج علمی کاربردی کاردانی و کارشناسی 1401

زمان اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی هرساله در دو نیمسال تحصیلی از متقاضیانی که قصد ورود به این دانشگاه را دارند ثبت نام بعمل می آورد. سپس بعد از ثبت نام داوطلبان باید منتظر دریافت نتیجه ثبت نام خود باشند. معمولا زمان تقریبی برای بررسی نتایج در حدود دو هفته طول می کشد که در این دو هفته مدارک داوطلب و معدل و مرتبط بودن رشته و بومی بودن یا نیودن داوطلب بررسی می گردد و سپس نتایج ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور در سایت قرار می گیرد.

اعلام نتایج علمی کاربردی

با توجه به مقطع تحصیلی که ثبت نام کرده اید زمان اعلام نتایج علمی کاربردی نیز متفاوت خواهد بود چرا که معمولا ثبت نام کاردانی یک هفته تا ده روز زودتر از کارشناسی شروع شده و زودتر نیز تمام می شود بنابراین نتایج کاردانی دانشگاه علمی کاربردی سریع تر اعلام می شود.

همچنین با توجه به نیمسال ثبت نامی نیز زمان اعلام نتایج علمی کاربردی می تواند متفاوت باشد به این صورت که برای ورودی مهر ماه و بهمن ماه زمان های متفاوتی نتایج اعلام می شود که در ادامه زمان دقیق نتایج مقاطع کاردانی و کارشناسی با توجه به نیمسال ثبت نامی شما در سال 1401 بیان می کنیم.

همچنین می توانید مقالات رشته های دانشگاه علمی کاربردی که شامل رشته های کاردانی علمی کاربردی و رشته های کارشناسی علمی کاربردی می باشد نیز مطالعه کنید.

زمان اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی مهر ماه 1401

معمولا زمان اعلام نتایج دقیق اعلام نمی شود و به دلیل تغییرات در سازمان سنجش چند روزی خطا داریم ولی به احتمال خیلی زیاد نتایج مهر ماه 1401 در نیمه دوم شهریور ماه بخصوص هفته سوم اعلام می شود زیرا در سال های اخیر اکثرا در این تاریخ نتایج اعلام شده اند.

پس در انتهای شهریور ماه خصوصا هفته سوم منتظر نتایج ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مهر 1401 باشید.

زمان اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی بهمن 1401

امسال نیز مانند تمامی سال های اخیر دانشگاه علمی کاربردی بصورت بدون کنکور در بهمن ماه 1401 ثبت نام می نماید و سپس بعد از اعلام نتایج داوطلبان می توانند با در دست داشتن مدارک برای ثبت نام اقدام نمایند. اسامی قبول شدگان دانشگاه علمی کاربردی بهمن 1401 نیز به احتمال خیلی قوی در اواخر بهمن ماه اعلام می شود و ثبت نام حضوری در اسفند ماه صورت می پذیرد.

پس برای مشاهده نتیجه ثبت نام علمی کاربردی بهمن 1401 اواخر بهمن ماه در سایت سنجش پیگیر باشید. در صورتی که زمان دقیق اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی مشخص شود در ادامه این مقاله قرار خواهیم داد. همچنین در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ندای مشاور نیز اعلام می نماییم.

مراحل مشاهده نتایج دانشگاه علمی کاربردی 1401

در زیر مراحل مشاهده اعلام نتایج را به طور مرحله به مرحله بصورت تصویری توضیح می دهیم:

1- ورود به سایت سازمان سنجش : برای ورود به سامانه اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی باید وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شده یا سایت سازمان سنجش را در گوگل سرچ کنید و وارد همین سایت شوید. بعد از ورود به سایت با صفحه ای مشابه صفحه زیر روبرو خواهید:

سایت سنجش علمی کاربردی بدون کنکور

2- بعد از ورود به سایت سنجش به بخش جامع علمی کاربردی در منو سمت راست که به رنگ سبز پر رنگ است وارد شوید. اگر وارد این صفحه شوید با تصویری مشابه زیر روبرو می شوید:

سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

3- انتخاب گزینه اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی بهمن 1401 که در لینک هایی که در صفحه وجود دارند می توانید مشاهده نمایید. پس از اینکه روی این لینک کلیک کردید با تصویری مشابه تصویر زیر روبرو می شوید:

نتایج دانشگاه علمی کاربردی

نکته ای که باید به آن توجه کنیم هم داوطلبانی که می خواهند نتایج را از درگاه مشاهده نتایج کاردانی جامع علمی کاربردی و هم کسانی که می خواهند جواب کارشناسی را مشاهده نماییند با همین صفحه روبرو می شوند.

4- مشاهده نتیجه علمی کاربردی با شیوه اول: شماره پرونده خود را که در هنگام ثبت نام دریافت کرده اید را در باکس اولی و شماره شناسنامه که اکثرا همان کد ملی است را وارد کنید و نتیجه ثبت نام دانشگاه را مشاهده نمایید.

5- مشاهده نتایج علمی کاربردی با روش دوم: در باکس اول نام خانوادگی با پسوند نام خانوادگی را وارد کنید و در بخش دوم نام خود و در بخش سوم شماره شناسنامه را وارد کرده و مشاهده نتیجه را بزنید تا بتوانید نتیجه را مشاهده کنید.

ثبت نام بعد از قبولی در نتایج دانشگاه علمی کاربردی

داوطلبانی که پس از اعلام نتایج علمی کاربردی ، در دانشگاهی پذیرفته شده باشند قبل از مراجعه حضوری به واحد پذیرفته شده باید ثبت نام اینترنتی خود را از طریق ورود به سامانه هم آوا ( سامانه سجاد )  به نشانی اینترنتی edu.uast.ac.ir مدارک مربوطه در زمان مربوطه را ارسال نموده و پس از تکمیل ثبت نام اینترنتی خود در سامانه هم آوا با در دست داشتن مدارک لازم به صورت حضوری به دانشگاه مربوطه مراجعه نمایند.

داوطلبانی که بنا بر هر دلیلی پس از اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی موفق به پذیرش نشده باشند میتوانند منتظر شروع تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی باشند.

بازه زمانی تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی  تقریبا اواخرمهر ماه و اوایل آبان ماه برای نیم سال اول و برای نیم سال دوم اواسط اسفند درصورت وجود ظرفیت  و در بعضی از رشته ها و در بعضی از واحدهای دانشگاهی بعد از ثبت نام قبول شدگان صورت میگیرد و متقاضیان با مراجعه حضوری در واحدهایی که تکمیل ظرفیت دارند نسبت به ثبت نام اقدام نمایند .

مطالب مفید

رشته های کارشناسی ارشد علمی کاربردی

شهریه دانشگاه علمی کاربردی

مشاوره مشاهده نتایج دانشگاه علمی کاربردی

اگر بعد از مشاهده نتایج دانشگاه علمی کاربردی مقاله بالا در مشاهده نتایج با مشکلی روبرو هستید یا اینکه در رشته ای قبول شده اید که دو دل هستید که به ادامه تحصیل در این رشته ادامه دهید یا نه؟ یا هر سوال دیگری که داشته باشید می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی ندای مشاور استفاده نمایید. مشاوران ما حتی در ایام تعطیل پاسخگوی شما عزیزان هستند.

همچنین علاوه بر رشته ای قبول شده اید می توانید بدون کنکور وارد دانشگاه های دیگر نیز شوید که مشاوران مرکز شما را یاری می نمایند.

اعلام نتایج علمی کاربردی کاردانی و کارشناسی 1401

اعلام نتایج علمی کاربردی کاردانی و کارشناسی 1401