جدیدترین اخبار دانشگاه علمی کاربردی

راهنمای سامانه آموزش مجازی دانشگاه علمی کاربردی

سامانه سمالایو به عنوان سامانه یکپارچه آموزش های مجازی دانشگاه جامع علمی کاربردی مورد استفاده قرار می گیرد و دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی باید طبق زمانبندی و تقویم آموزشی واحد های اخذ شده در ترم جاری ، در کلاس های درسی خود حاضر شوند . داوطلبان برای حضور در کلاس های مجازی و غیر حضوری باید وارد سامانه سمالایو به نشانی samalive.ir و یا samademo.ir شوند .

با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی آموزش حضوری در دانشگاه ها، دروس نظری شامل دروس عمومی، معارف اسلامی، مهارت های مشترک، پایه و اصلی به صورت غیرحضوری و مجازی برگزار می شود.

کلاس های مجازی دانشگاه جامع علمی کاربردی با قابلیت بارگذاری و برگزاری کلاس های درسی به دو صورت آنلاین و آفلاین در سامانه آموزش های مجازی علمی کاربردی برای اساتید و دانشجویان قابل دسترس می باشد.

تمامی دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی و داوطلبان پذیرفته شده ورودی جدید این دانشگاه پس از ورود به سامانه آموزش مجازی دانشگاه علمی کاربردی ، باید طبق واحد های انتخابی و زمانبندی برگزاری کلاس های درسی هر واحد ، در کلاس های آنلاین خود عضو شده و حاضر باشند . معمولا لیست کلاس های دعوت شده و فعال هر دانشجو پس از ورود داوطلبان به سامانه ، یادآوری شده و نمایش داده می شود .

لذا با توجه به اهمیت حضور به موقع دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی در کلاس های برخط دانشگاهی ، در ادامه این مقاله مراحل و راهنمای سامانه آموزش مجازی دانشگاه علمی کاربردی برای دانشجویان این دانشگاه را ارائه داده ایم .

برای مشاوره نحوه ورود به کلاس های سامانه سمالایو علمی کاربردی
از طريق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگيريد
پاسخگويي همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتي ايام تعطيل

مراحل ورود به سامانه آموزش مجازی دانشگاه علمی کاربردی (سمالایو)

دانشجویان پس از انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی در سایت هم آوا می بایست طبق زمانبندی ارائه شده از سوی دانشگاه وارد سامانه آموزش مجازی این دانشگاه شده و از آموزش های آنلاین و یا آفلاین ارائه شده استفاده کنند . دانشجویان به منظور استفاده از فایل های آموزشی باید وارد سامانه سمالایو شده و با طی مراحل لازم عضو کلاس ها شوند .

  • 1 – ورود به سامانه سما لایو به نشانی samalive.ir
  • 2 – انتخاب گزینه ” ورود ” مندرج در سمت چپ و بالای صفحه
  • 3 – انتخاب گزینه ورود با ” سما سامانه “
  • 4 – انتخاب گزینه دانشگاه ” علمی کاربردی “
  • 5 – ورود به سامانه با استفاده از نام کاربری و گذر واژه سامانه هم آوا
  • 6 – انتخاب گزینه عضویت در صورت نمایش پنجره کلاس هایی که به آن دعوت شده اید
  • 7 – انتخاب کلاس مورد نظر از منوی سمت راست صفحه و مشاهده فایل های آموزشی

اطلاعات لازم برای ورود به کلاس های مجازی دانشگاه علمی کاربردی

همانطور که پیش از این نیز اشاره شده است تنها ورود به سایت سما لایو برای حضور در کلاس ها و استفاده از فایل های آموزشی دانشگاه علمی کاربردی کافی نبوده و لازم است که دانشجویان پس از انتقال به صفحه ورود مختص دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی ، نام کاربری و رمز عبور خود را در قسمت مشخص شده وارد کنند تا بتوانند به صفحه شخصی خود دست یابند .

نام کاربری و کلمه عبور لازم برای ورود به سامانه سما لایو با نام کاربری و رمز سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی یکسان است . دانشجویان هر یک از مقاطع و ورودی های دانشگاه علمی کاربردی در صورت دسترسی به اطلاعات ورود به سامانه هم آوا خود دیگر نیازی به تماس با دانشگاه نداشته و می توانند با همان اطلاعات وارد سامانه سما لایو شوند .

نام کاربری و کلمه عبور سامانه سمالایو با نام کاربری و رمز سامانه هم آوا یکسان است

راهنمای تصویری نحوه ورود به کلاس های مجازی علمی کاربردی (سامانه سمالایو)

دانشجویانی که قصد ورود به سامانه آموزش مجازی دانشگاه علمی کاربردی و استفاده از آموزش های ارائه شده را دارند باید پس از ورود به صفحه شخصی خود در سامانه سمالایو در کلاس های فعال و مورد نظر عضو شده و سپس از فایل های بارگذاری شده استفاده کنند . در ادامه راهنمای تصویری نحوه ورود به کلاس های سامانه سمالایو علمی کاربردی را ارائه داده ایم .

1 – ورود به سامانه آموزش مجازی علمی کاربردی و انتخاب گزینه ” ورود ” از سمت چپ و بالای صفحه سایت سما لایو

2 – انتخاب گزینه ورود با ” سما سامانه ” و وارد کردن اطلاعات خواسته شده ” نام کاربری / کلمه عبور “

3 – انتخاب نوع دانشگاه ” علمی کاربردی “

4 – انتخاب گزینه عضویت در صورت نمایش پنجره ” کلاس هایی که به آن دعوت شده اید “

5 – انتخاب کلاس درسی مورد نظر از منوی سمت راست صفحه و استفاده از فایل های ارائه شده

برای ورود به سامانه سمالایو کلیک کنید

اگر پس از مطالعه جزئیات نحوه ورود به سامانه آموزش مجازی دانشگاه علمی کاربردی برای دانشجویان سوالی در خصوص حضور در کلاس های مجازی دانشگاه علمی کاربردی دارید می توانید پاسخ آن را با تماس تلفنی از کارشناسان سامانه ندای مشاور دریافت کنید .

برای مشاوره نحوه ورود به کلاس های سامانه سمالایو علمی کاربردی
از طريق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگيريد
پاسخگويي همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتي ايام تعطيل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *