جدیدترین اخبار دانشگاه علمی کاربردی

انتخاب رشته کنکور 98 www.sanjesh.org

انتخاب رشته کنکور سراسری 98 توسط سایت سنجش به نشانی sanjesh.org  به صورت اینترنتی انجام می شود . اقدام اولیه جهت نحوه صحیح انتخاب رشته کنکور سراسری 98 این است که اطلاعات خود را در صفحه اصلی سایت انتخاب رشته کنکور سراسری 98 وارد نمایید. بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 98 وارد سایت سنجش شده و روی گزینه سراسری در بالای صفحه سمت راست  کلیک می نمایید سپس وارد صفحه ای شده و در این صفخه لینک انتخاب رشته کنکور سراسری 98 فعال می باشد.

همانند سال های گذشته نتایج اولیه کنکور سراسری 98 در دهه دوم مرداد ماه اعلام می گردد.متقاضیان مجاز به انتخاب رشته کنکور سراسری 98 می بایست فرم انتخاب رشته خود را در یکی از دوره های روزانه ،شبانه،غیرانتفاعی و پردیس خودگردان تکمیل نمایند.داوطلبان می توانند شرایط انتخاب رشته را از دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 98 مطالعه نمایند و سپس اقدام به انتخاب حداکثر 150 کد رشته محل از سایت انتخاب رشته کنکور سراسری 98 نمایند.انتخاب رشته بدون هزینه می باشد و داوطلبان می توانند به صورت رایگان در سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org  انتخاب رشته نمایند.

نتایج اولیه کنکور سراسری 98 احتمالا همانند سال های گذشته در دهه دوم مرداد ماه اعلام شود . آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته در یکی از دوره های روزانه ، شبانه ( نوبت دوم ) ، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان هستند می توانند در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 98 نسبت به تکمیل فرم خود اقدام کنند . سایت انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ همان سایت سازمان سنجش کشور به آدرس sanjesh.org است . انتخاب رشته کنکور سراسری 98 به صورت اینترنتی بوده و متقاضیان می بایست در ابتدا دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ را دانلود کرده و بعد از مطالعه شرایط انتخاب رشته نسبت به انتخاب حداکثر 150 کد رشته محل اقدام نمایند . در نظر داشته باشید انتخاب رشته کنکور سراسری به صورت رایگان بوده و داوطلبان بدون هیچ گونه پرداختی می توانند انتخاب رشته خود را در سایت مذکور انجام دهند .

یکی از حساس ترین مراحل کنکور سراسری انتخاب رشته می باشد که ممکن است داوطلب تراز و رتبه بسیار مناسبی کسب نموده باشد اما با یک انتخاب رشته نادرست و غیر اصولی تمام فرصت های خود را از دست بدهد. شما برای انجام این پروسه بسیار مهم ابتدا می بایست دفترچه انتخاب رشته را به دقت مطالعه کنید تا به طور کامل در جریان فرآیند انتخاب رشته و رشته محل ها قرار بگیرید سپس با کمک از یک مشاور و یا فردی که در این زمینه تجربه زیادی دارد ، کد رشته های خود را انتخاب کنید. ممکن است برخی از داوطلبان اطلاعی از نحوه ثبت کد رشته ها و سایت آن نداشته باشند ، در این خصوص باید بگوییم که افراد پس از دریافت نتایج اولیه کنکور سراسری در صورت مجاز به انتخاب رشته شدن در وهله اول بایستی کد رشته های خود را با توجه به تراز و رتبه خود انتخاب نموده سپس برای تکمیل فرآیند انتخاب رشته خود وارد سایت سازمان سنجش کشور به نشانی sanjesh.org شوند.

برای دریافت مشاوره نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری 98 از طریق سایت سنجش

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره  9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

زمان و سایت انتخاب رشته کنکور سراسری 98

داوطلبان پس از شرکت در کنکور سراسری برای انتخاب کد رشته های مورد نظر خود و آگاهی از عملکردشان در این آزمون بی صبرانه منتظر دریافت اعلام نتایج و صدور کارنامه از سوی سازمان سنجش می باشند. همانطور که پیش تر گفته شد ، مرحله انتخاب رشته از اهمیت و حساسیت بسیار زیادی برخوردار است چه بسا داوطلبان بسیار زیادی با وجود تراز و رتبه مناسب با انجام یک انتخاب رشته نادرست و غیرمنطقی تمام شانس های قبولی خود را از دست داده اند. در رابطه با زمان انتخاب رشته کنکور سراسری باید بگوییم که پس از اعلام نتایج و انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری توسط سازمان یعنی در دهه اول مرداد ماه (9 مرداد) ، لینک انتخاب رشته در روز 12 مرداد فعال می گردد. انتخاب رشته به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش کشور به آدرس sanjesh.org انجام خواهد شد.

نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری

در ابتدا باید دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری را به دقت مطالعه کنید سپس کد رشته های مورد نظر خود را براساس رتبه ای که کسب نموده اید و با کمک افراد با تجربه انتخاب کنید.

در این مرحله وارد سایت سازمان سنجش شده و از منوی راست صفحه گزینه “سراسری” را انتخاب کنید.

در مرحله سوم شما باید بر  روی لینک فعال شده انتخاب رشته کنکور سراسری 98 کلیک کنید و اطلاعات کاربری خواسته شده را وارد نمایید.

سپس وارد پرتال اصلی انتخاب رشته شده و می بایست فرم قرار داده شده را تکمیل کنید.

در مرحله آخر پس از تکمیل کاربرگ مذکور بر روی گزینه “ذخیره و گام بعدی” کلیک کنید و در فیلدهای مربوطه کد رشته محل های مورد نظر خود را با دقت وارد کنید و پس از ثبت برای اطمینان بیشتر مجددا چک کنید تا کد رشته ها درست ثبت شده باشد ، چرا که با ثبت اشتباه یکی از اعداد ممکن است کد رشته یک استان دیگر برای شما فعال گردد.

نکاتی در رابطه با انتخاب رشته کنکور سراسری

داوطلبان برای انجام انتخاب رشته باید یکسری نکات را رعایت کنند که ما در ادامه تعدادی از این نکات مهم را برای شما خواهیم گفت.

داوطلبانی که علاقمند به تحصیل در دانشگاه غیرانتفاعی و پیام نور و فرهنگیان هستند و در زمان ثبت نام کنکور سراسری کارت اعتباری مربوط به این دو دانشگاه را خریداری ننموده اند می بایست در زمان انتخاب رشته با پرداخت هزینه 6,900 تومان ، گزینه علاقمندی به آن را فعال کنند و کد رشته های خود را ثبت نمایند.

داوطلبان زمانی مجاز به انتخاب رشته دانشگاه های روزانه می باشند که عبارت “مجاز” در فیلد دانشگاه های روزانه و نوبت دوم قید شده باشد.

انتخاب رشته دانشگاه های آزاد همزمان و مشترک با دانشگاه های سراسری انجام نمی شود بلکه انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت azmoon.org انجام خواهد شد.

داوطلبان علاقمند به تحصیل در دانشگاه های سراسری (روزانه ، نوبت دوم ، پردیس خودگردان ، پیام نور ، غیرانتفاعی ، مجازی) مجاز به انتخاب 150 کد رشته محل می باشند.

داوطلبان پس از دریافت اعلام نتایج کنکور سراسری می بایست نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند. همانطور که مستحضر هستید این مرحله بسیار مهم و حساس می باشد ، بنابراین اکیدا توصیه می کنیم که مشاوره انتخاب رشته کنکور  استفاده کنید. انتخاب رشته کنکور از دهه دوم مرداد ماه آغاز و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org نسبت به انجام آن اقدام نمایند.

برای دریافت مشاوره نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری 98 از طریق سایت سنجش

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره  9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *