جدیدترین اخبار دانشگاه علمی کاربردی

سامانه مشاهده نمرات دانشگاه علمی کاربردی edu.uast.ac.ir

سامانه جامع آموزشی دانشگاه علمی کاربردی به نشانی اینترنتی edu.uast.ac.ir  با عنوان سامانه سجاد و یا سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی تمامی اطلاعیه های مربوط به امور آموزشی و دانشجویی را در اختیار دانشجویان این دانشگاه قرار می دهد.

دانشجویانی که مشغول به تحصیل در این دانشگاه هستند با ورود به سامانه هم آوا علمی کاربردی (سامانه سجاد) میتوانند تمامی امور آموزشی خود را اعم از مشاهده نمرات دانشگاه علمی کاربردی ، اعتراض به نمرات دانشگاه علمی کاربردی ، انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی ، درخواست مرخصی و انصراف ازدانشگاه علمی کاربردی ، دریافت کارنامه دانشگاه علمی کاربردی و دریافت ریز نمرات دانشگاه علمی کاربردی  ، پرداخت شهریه دانشگاه علمی کاربردی را انجام دهند.

در واقع سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربرید ، جهت مشاهده نمرات دانشگاه علمی کاربردی و همچنین اعتراض به نمرات دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی در اختیار داوطلبان قرار گرفته است.

دانشجویان جهت ورود به پنل آموزشی خود در سامانه آموزشی هم آوا دانشگاه علمی کاربردی بایستی نام کاربری و کلمه عبور خود را به شکل زیر وارد نمایند:

نام کاربری ورود به سامانه هم آوا : شماره دانشجویی داوطلب

رمز عبور ورود به سامانه هم آوا : شماره شناسنامه دانشجو

توجه : دانشجویان جدیدالورود که هنوز شماره دانشجویی به آنها اختصاص نیافته جهت ورود به سامانه هم آوا بجای شماره دانشجویی ، کد ملی خود را وارد نمایند.

سامانه مشاهده نمرات دانشگاه علمی کاربردی edu.uast.ac.ir

جهت دریافت مشاوره در زمینه نحوه ورود به سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور یا شماره 9099071375 تماس بگیرید
تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784
تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106
پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

هر داوطلبی که در دانشگاه علمی کاربردی پذیرفته می شود دارای پنل دانشجویی می باشد که کلیه امور مربوط به آموزش را پس از وارد شدن به این سامانه انجام می دهد و آدرس اینترنتی سامانه هم آوا (اتوماسیون آموزش و انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی)، edu.uast.ac.ir میباشد.

با توجه به اینکه دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی با سامانه هم آوا و سامانه آموزش و انتخاب واحد این دانشگاه آشنایی کاملی ندارند ، در این مقاله سعی داریم با ارائه اطلاعات لازم در رابطه با نحوه ورود به سامانه هم آوا ، مشاهده نمرات در سامانه هم آوا ، اعتراض به نمره دانشگاه علمی کاربردی ، دریافت نتایج امتحانات دانشگاه علمی کاربردی ، نحوه انتخاب واحد ، حذف و اضافه و پرداخت شهریه ، دانشجویان عزیز را با نحوه ورود به سامانه سجاد دانشگاه علمی کاربردی آشنا سازیم.

ثبت نام اینترنتی در سامانه هم آوا (دانشجویان جدیدالورود)

پذیرفته شدگان محترمی که دانشگاه علمی کاربردی را به عنوان محل ارتقاء دانش خود انتخاب نموده و پس از دریافت نتایج موفق به قبولی در اهریک از مراکز این دانشگاه شده اند می توانند با مراجعه به سایت هم آوا ضمن مطالعه راهنمای ثبت نام دانشجویان ورودی جدید اطلاعات خود را در مراحل 10 گانه ثبت نام غیر حضوری وارد نمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام اینترنتی دانشجویان جدیدالورود در سامانه هم آوا

لطفا قبل از شروع به ثبت نام کلیه مدارک خود اعم از عکس، صفحات شناسنامه (کلیه صفحات)، پشت و روی کارت ملی ، آخرین مدرک تحصیلی ، وضعیت نظام وظیفه و … رااسکن تهیه نمائید. پس از خاتمه مراحل 10 گانه ثبت نام غیر حضوری ، به شما شماره دانشجویی تعلق می گیرد که این شماره در این مرحله غیر فعال است و جهت فعال نمودن آن باید به دانشکده مربوطه مراجعه نمایید

 نام مدرکحداکثر حجم
1عکس 3 در 4 پرسنلی100
2صفحه اول شناسنامه600
3صفحه توضیحات شناسنامه600
4صفحه تاهل شناسنامه600
5کارت ملی600
6آخرین مدرک تحصیلی600
7رسید تاییدیه تحصیلی 

توضیحات رسید تاییدیه تحصیلی: داوطلبان پذیرفته شده در مقطع کاردانی پیوسته می بایست مدرک یا دیپلم خود را به یکی از دفاتر پیش خوان دولت تحویل داده و رسید تاییدیه تحصیلی خود را دریافت نموده و تصویر آن را بارگذاری (آپلود) نمایند.

توجه : دانشجویان خواهر و دانشجویان برادری که فاقد مدرک نظام وظیفه می باشند تصویر کارت ملی خود را به جای آن بارگذاری (آپلود نمایند).

راهنمای ثبت نام و انتخاب واحد در سامانه آموزشی هم آوا

دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی موظفند در مهلت های تعیین شده در تقویم دانشگاهی برای انتخاب واحد درسی اقدام نمایند ، لیکن در صورتی که این امر به تأخیر افتد و تاخیر از سه شانزدهم ساعات هر درس بیشتر نشود ، انتخاب واحد درسی دانشجو با تایید شورای آموزشی واحد دانشگاهی امکان پذیر است، در این حال مدت تاخیر جزو حد نصاب غیبت دانشجو محسوب می شود.

برای ورود به سامانه انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی ابتدا باید وارد سایت هم آوا شده و پس از ورود به سامانه وارد صفحه ورود به سیستم شده و نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمائید: نام کاربری، شماره دانشجویی می باشد و رمزعبور نیز شماره شناسنامه می باشد.

پس از ورود به سیستم برای مشاهده زمانبندی ثبت نام از منوی امور آموزشی، بر روی زمانبندی ثبت نام کلیک کرده و از تاریخ ثبت نام خود مطلع شوید.

برای انتخاب واحد در سامانه هم آوا بر روی گزینه انتخاب واحد کلیلک کنید.پس از ورود به صفحه انتخاب واحد در صورت مشاهده پیغام شهریه علی الحساب ، ابتدا می بایست مبلغ بدهی خود را طریق گزینه امور مالی پرداخت نمایید تا انتخاب واحد شما فعال گردد.

با پرداخت مبلغ علی الحساب،انتخاب واحد شما فعال شده و شما می توانید به 2 روش دروس خود را انتخاب نمائید :

الف) مستقیما مشخصه خود را وارد کرده و سپس کلید ذخیره درس را کلیک نمایید.

ب) و یا از لیست دروس ارائه شده،دروس مورد نظرخود را انتخاب کرده و سپس دکمه «ثبت دروس » را بزنید.(دروس انتخاب شده رنگشان تغییر می کند)

نکات مهم در رابطه با انتخاب رشته در سامانه هم آوا:

انتخاب دروس عملی که گروه بندی دارند فقط از لیست دروس ارائه شده مجاز می باشد(روش ب)

چنانچه دروس انتخابی تداخل ساعت کلاس و یا تاریخ امتحان داشته باشند سیستم اجازه ثبت دروس را نمی دهد و به شما پیغام تداخل می دهد.

مسئولیت رعایت پیش نیاز بعهده دانشجو می باشد . پیش نیاز هر درس در لیست دروس ارائه شده مشخص شده است.

چنانچه مجوز ثبت نام شما از طریق آموزش با مالی دانشکده بسته شده باشد (مثلا اتمام سنوات یا عدم پرداخت وام ) ، سیستم به شما اجازه ثبت نام نمی دهد.

جهت دریافت مشاوره در زمینه نحوه ورود به سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور یا شماره 9099071375 تماس بگیرید
تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784
تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106
پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *