تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی کاردانی و کارشناسی 1402

📚 خلاصه ای از مقاله تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی کاردانی و کارشناسی 1402:

تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی

در این مقاله جزئیات تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲ و زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی برای مقطع کاردانی و کارشناسی 1402 ارائه شده است.

تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی کاردانی و کارشناسی 1402

تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی کاردانی و کارشناسی 1402

تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی برای داوطلبانی که متقاضی تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی می باشند میتواند شانس مجددی برای قبولی در این دانشگاه محسوب شود با این تفاوت که ظرفیت رشته ها و دانشگاه ها متفاوت تر از ثبت نام اصلی می باشد.

تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی انجام می گیرد و تمامی داوطلبان حتی پذیرفته شدگان دانشگاه علمی کاربردی نیزمیتوانند در این دوره شرکت نمایند.

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی هرساله برای نیمسال اول (مهر) و نیمسال دوم (بهمن) انجام می شود ولی چنانچه داوطلبان در مهر و بهمن ماه بنا به هر دلیلی موفق به ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی نشده اند در مهلت اعلام شده برای تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی میتوانند کد رشته های مورد نظر خود را ثبت کنند. از آن جا که هر سال تعداد نسبتا زیادی از متقاضیان تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی ، در بازه زمانی ثبت نام موفق به ثبت نام نمی شوند، امیدشان به تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی در بهمن ماه است.

ثبت نام تکمیل ظرفیت از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می شود.

داوطلبان عزیز میتوانند برای مشاوره ثبت نام دوره های تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تکمیل ظرفیت دانشگاه جامع علمی کاربردی

تکمیل ظرفیت دانشگاه جامع علمی کاربردی کاردانی و کارشناسی 1402

داوطلبانی که متقاضی شرکت در ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی هستند ولی از ثبت نام در بازه زمانی اعلام شده جا مانده اند و همچنین داوطلبانی که پس از اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی موفق به پذیرش نشده اند میتوانند در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی شانس خود را برای تحصیل در این دانشگاه امتحان کنند.

تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی  نیز به مانند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع و بصورت ثبت نام تکمیل ظرفیت کاردانی دانشگاه علمی کاربردی و ثبت نام تکمیل ظرفیت کاردانی به کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی انجام می گیرد.

تکمیل ظرفیت کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

داوطلبانی که در ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی شرکت نموده و موفق به پذیرش در این دانشگاه نشده اند میتوانند در مرحله تکمیل ظرفیت کاردانی علمی کاربردی شرکت نمایند. داوطلبانی میتوانند در ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی شرکت نمایند که مدرک دیپلم داشته باشند تا بتوانند از رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی اقدام به انتخاب رشته نمایند.

در ثبت نام تکمیل ظرفیت کاردانی علمی کاربردی هر داوطلبی مجاز به انتخاب رشته مورد علاقه خود در هرکدام از واحدهای دانشگاهی که ظرفیت اعلام کرده اند ، می باشد.

رشته های تکمیل ظرفیت کاردانی علمی کاربردی در قالب دفترچه راهنمای ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی منتشر می شود.

تکمیل ظرفیت کاردانی به کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

داوطلبانی که در ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی شرکت نموده و موفق به پذیرش در این دانشگاه نشده اند میتوانند در مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی علمی کاربردی شرکت نمایند . داوطلبانی میتوانند در ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کارشناسی ناپیوسته شرکت نمایند که مدرک کاردانی داشته باشند تا بتوانند از رشته های کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی اقدام به انتخاب رشته نمایند.

در ثبت نام تکمیل ظرفیت کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی هر داوطلبی مجاز به انتخاب رشته مورد علاقه خود در هرکدام از واحدهای دانشگاهی که ظرفیت اعلام کرده اند ، می باشد.

رشته های تکمیل ظرفیت کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی در قالب دفترچه راهنمای ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی منتشر می شود.

شرایط و ضوابط شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی کاردانی و کارشناسی

شرایط ثبت نام علمی کاربردی عبارت است از:

 1. تمام داوطلبانی که در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی شرکت و یا حتی ثبت نام نکرده اند در صورتی که واجد شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی باشند ، می توانند در تکمیل ظرفیت مقاطع کاردانی و یا کارشناسی ناپیوسته این دانشگاه ثبت نام نمایند.
 2. همه ی متقاضیان می بایست پیش از زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی دارای مدرک 3 ساله نظام جدید (فنی و حرفه ای ، کار دانش و نظری) و یا دیپلم نظام قدیم متوسطه (4 ساله یا 6 ساله نظری و فنی و حرفه ای) باشند.
 3. هر داوطلب مجاز خواهد بود 20 کد رشته محل را برای مقطع کارشناسی و 30 کد رشته محل برای مقطع کاردانی از یک گروه آموزشی انتخاب کند ، یعنی اگر مشخصات خود را در دو کد رشته و یا در دو مرکز ثبت کنید، اطلاعات در مرکز یا واحد آموزشی دوم حذف می شود.
 4. پس از ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی 98 ، شما به عنوان “پذیرفته شدگان مشروط” محسوب خواهید شد و شروع تحصیل شما منوط به تایید نهایی سازمان سنجش خواهد بود.
 5. پذیرش داوطلبان بر اساس معدل کل دیپلم با در نظر گرفتن سهمیه های مربوط به شاغلین – متقاضیان بومی و ایثار گر انجام میگیرد. (داوطلب شاغل یعنی در دستگاه های اجرایی اعم از دولتی و غیر دولتی فعالیت داشته باشد، در زمان ثبت نام مشغول به فعالیت باشد و در حرفه منطبق با رشته انتخابی شاغل باشد).
 6. داوطلبان آقا مشکل نظام وظیفه نداشته باشند.

مدارک مورد نیاز ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲

یکی از مهم‌ترین ارکان در روند ثبت نام و فرآیند تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی، مدارک است. متقاضیان به این نکته توجه داشته باشند که بدون بارگذاری مدارک امکان نام نویسی وجود نخواهد داشت. پس برای ثبت نام تکمیل ظرفیت مهر و بهمن، لازم است مدارکی را ارائه نمایید که این مدارک شامل موارد زیر است:

 • 6 عدد عکس گرفته شده در سال جاری به صورت پرسنلی با پشت زمینه سفید
 • اصل شناسنامه و یک نسخه کپی آن برای ثبت نام الزامی می باشد.
 • زمان ثبت نام فرد داوطلب باید کارت ملی و یک نسخه کپی آن را ارائه نماید.
 • دیپلم نظام قدیم و یا نظام جدید با یک نسخه کپی آن
 • اگر گواهینامه پایان تحصیلات فرد هنوز صادر نشده باشد باید اصل فرم تاییدیه معدل را ارائه نماید.
 • افراد شاغل برای ثبت نام باید گواهی اشتغال به کار خود را به همراه فیش حقوقی و آخرین حکم کارگزینی و یا قرار داد کار خود را ارائه نماید.
 • وضعیت نظام وظیفه آقایان باید مشخص شده باشد و منع قانونی نداشته باشد و فرد متقاضی باید مدرکی بر این دلایل ارائه نماید.

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲

به نظر می‌رسد که زمان ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی برای سال 1402 در حال نزدیک شدن است. این دانشگاه هر ساله دو بار دانشجوهای ورودی را در ماه بهمن (تکمیل ظرفیت) پذیرش می‌دهد. این دوره ثبت نام به نام تکمیل ظرفیت شناخته می‌شود. رشته‌هایی که در ورودی 1402 جای خالی دارند، برای دانشجویان ورودی بهمن قابل دسترسی هستند.

براساس تجربه‌های سال گذشته، فرآیند ثبت نام برای ورودی بهمن از نیمه ماه آذر شروع شده و تا آخرین روزهای ماه آذر ادامه پیدا کرده است. احتمالاً زمان ثبت نام برای ورودی بهمن سال 1402 هم در همین بازه زمانی در وب‌سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org اعلام خواهد شد.

لطفاً تا زمان مشخص شدن دقیق زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی سال 1402، این مقاله را چک کنید. ما لینک ثبت نام در این مقاله را به روز می‌کنیم تا شما به راحتی بتوانید ثبت نام خود را انجام دهید.

داوطلبانی که تمایل به ادامه تحصیل در مقاطع کاردانی یا کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه علمی کاربردی سال 1402 دارند، می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت سازمان سنجش و دریافت اطلاعات دقیق در مورد زمان ثبت نام، شرایط و لیست رشته‌ها، به اهداف خود نزدیک‌تر شوند.

نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی 1402

برای ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی برای ورودی مهر و بهمن سال 1402، شما می‌توانید از راه‌های زیر استفاده کنید:

 1. 1. ورود به سایت سازمان سنجش:
  – ابتدا وارد سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org شوید.
 2. 2. دریافت دفترچه ثبت نام:
  – برای اطلاع از شرایط و لیست رشته‌های ارائه شده برای ورودی بهمن، دفترچه ثبت نام مقطع مورد نظر خود را دانلود و مطالعه کنید. این دفترچه حاوی تمام موارد مورد نیاز برای ثبت نام است.
 3. 3. پرداخت هزینه ثبت نام:
  – برای خرید کارت اعتباری ثبت نام و دریافت شماره سریال ثبت نام، هزینه معین را پرداخت کنید. جزئیات مربوط به هزینه ثبت نام در دفترچه ثبت نام قابل دسترسی است.
 4. 4. تکمیل فرم ثبت نام:
  – پس از پرداخت هزینه، فرم ثبت نام را در سایت پر کنید. اطلاعات خود را با دقت وارد کنید و تمام مراحل ثبت نام را به دقت انجام دهید.
 5. 5. مراجعه به دانشگاه مورد نظر:
  – بعد از تکمیل ثبت نام اینترنتی، ممکن است نیاز باشد به دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید تا مراحل نهایی ثبت نام را انجام دهید. اطلاعات دقیق مربوط به این مرحله نیز در دفترچه ثبت نام دانشگاه قابل دسترسی است.

سوالات متداول

1- آیا تکمیل ظرفیت برای دانشگاه علمی کاربردی صورت می گیرد؟

✔️ بله ، به عنوان مهلت مجدد ثبت نام فرصتی در اختیار علاقه مندان قرار داده می شود

2- تکمیل طرفیت دانشگاه علمی کاربردی چه زمانی آغاز می شود؟

✔️ معمولا این فرآیند در بهمن ماه شروع می گردد.

3- سایت ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی کدام است؟

✔️ تکمیل ظرفیت این دانشگاه ها در صورت اجرا شدن ، از سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

بیشتر بخوانید: رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه علمی کاربردی

تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی کاردانی و کارشناسی 1402

تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی کاردانی و کارشناسی 1402

برچسب ها

تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی 1402 ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲ تکمیل ظرفیت بهمن دانشگاه علمی کاربردی

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی کاردانی و کارشناسی 1402

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل