تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی کاردانی و کارشناسی 1400

📚 خلاصه ای از مقاله تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی کاردانی و کارشناسی 1400:

دانشگاه علمی کاربردی

تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی برای داوطلبانی که متقاضی تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی می باشند میتواند شانس مجددی برای قبولی در این دانشگاه محسوب شود با این تفاوت که ظرفیت رشته ها و دانشگاه ها متفاوت تر از ثبت نام اصلی می باشد. تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی انجام […]

تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی کاردانی و کارشناسی 1400

تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی کاردانی و کارشناسی 1400

تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی برای داوطلبانی که متقاضی تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی می باشند میتواند شانس مجددی برای قبولی در این دانشگاه محسوب شود با این تفاوت که ظرفیت رشته ها و دانشگاه ها متفاوت تر از ثبت نام اصلی می باشد.

تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی انجام می گیرد و تمامی داوطلبان حتی پذیرفته شدگان دانشگاه علمی کاربردی نیزمیتوانند در این دوره شرکت نمایند.

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی هرساله برای نیمسال اول (مهر) و نیمسال دوم (بهمن) انجام می شود ولی چنانچه داوطلبان در مهر و بهمن ماه بنا به هر دلیلی موفق به ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی نشده اند در مهلت اعلام شده برای تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی میتوانند کد رشته های مورد نظر خود را ثبت کنند. از آن جا که هر سال تعداد نسبتا زیادی از متقاضیان تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی ، در بازه زمانی ثبت نام موفق به ثبت نام نمی شوند، امیدشان به تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی در بهمن ماه است.

ثبت نام تکمیل ظرفیت از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می شود.

داوطلبان عزیز میتوانند برای مشاوره ثبت نام دوره های تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تکمیل ظرفیت دانشگاه جامع علمی کاربردی

تکمیل ظرفیت دانشگاه جامع علمی کاربردی کاردانی و کارشناسی 1400

داوطلبانی که متقاضی شرکت در ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی هستند ولی از ثبت نام در بازه زمانی اعلام شده جا مانده اند و همچنین داوطلبانی که پس از اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی موفق به پذیرش نشده اند میتوانند در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی شانس خود را برای تحصیل در این دانشگاه امتحان کنند.

تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی  نیز به مانند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع و بصورت ثبت نام تکمیل ظرفیت کاردانی دانشگاه علمی کاربردی و ثبت نام تکمیل ظرفیت کاردانی به کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی انجام می گیرد.

تکمیل ظرفیت کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

داوطلبانی که در ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی شرکت نموده و موفق به پذیرش در این دانشگاه نشده اند میتوانند در مرحله تکمیل ظرفیت کاردانی علمی کاربردی شرکت نمایند. داوطلبانی میتوانند در ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی شرکت نمایند که مدرک دیپلم داشته باشند تا بتوانند از رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی اقدام به انتخاب رشته نمایند.

در ثبت نام تکمیل ظرفیت کاردانی علمی کاربردی هر داوطلبی مجاز به انتخاب رشته مورد علاقه خود در هرکدام از واحدهای دانشگاهی که ظرفیت اعلام کرده اند ، می باشد.

رشته های تکمیل ظرفیت کاردانی علمی کاربردی در قالب دفترچه راهنمای ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی منتشر می شود.

تکمیل ظرفیت کاردانی به کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

داوطلبانی که در ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی شرکت نموده و موفق به پذیرش در این دانشگاه نشده اند میتوانند در مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی علمی کاربردی شرکت نمایند . داوطلبانی میتوانند در ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کارشناسی ناپیوسته شرکت نمایند که مدرک کاردانی داشته باشند تا بتوانند از رشته های کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی اقدام به انتخاب رشته نمایند.

در ثبت نام تکمیل ظرفیت کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی هر داوطلبی مجاز به انتخاب رشته مورد علاقه خود در هرکدام از واحدهای دانشگاهی که ظرفیت اعلام کرده اند ، می باشد.

رشته های تکمیل ظرفیت کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی در قالب دفترچه راهنمای ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی منتشر می شود.

شرایط و ضوابط شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی کاردانی و کارشناسی

شرایط ثبت نام علمی کاربردی عبارت است از:

تمام داوطلبانی که در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی شرکت و یا حتی ثبت نام نکرده اند در صورتی که واجد شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی باشند ، می توانند در تکمیل ظرفیت مقاطع کاردانی و یا کارشناسی ناپیوسته این دانشگاه ثبت نام نمایند.

همه ی متقاضیان می بایست پیش از زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی 98 دارای مدرک 3 ساله نظام جدید (فنی و حرفه ای ، کار دانش و نظری) و یا دیپلم نظام قدیم متوسطه (4 ساله یا 6 ساله نظری و فنی و حرفه ای) باشند.

هر داوطلب مجاز خواهد بود 20 کد رشته محل را برای مقطع کارشناسی و 30 کد رشته محل برای مقطع کاردانی از یک گروه آموزشی انتخاب کند ، یعنی اگر مشخصات خود را در دو کد رشته و یا در دو مرکز ثبت کنید، اطلاعات در مرکز یا واحد آموزشی دوم حذف می شود.

پس از ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی 98 ، شما به عنوان “پذیرفته شدگان مشروط” محسوب خواهید شد و شروع تحصیل شما منوط به تایید نهایی سازمان سنجش خواهد بود.

پذیرش داوطلبان بر اساس معدل کل دیپلم با در نظر گرفتن سهمیه های مربوط به شاغلین – متقاضیان بومی و ایثار گر انجام میگیرد. (داوطلب شاغل یعنی در دستگاه های اجرایی اعم از دولتی و غیر دولتی فعالیت داشته باشد، در زمان ثبت نام مشغول به فعالیت باشد و در حرفه منطبق با رشته انتخابی شاغل باشد).

داوطلبان آقا مشکل نظام وظیفه نداشته باشند.

سوالات متداول

1- آیا تکمیل ظرفیت برای دانشگاه علمی کاربردی صورت می گیرد؟

بله ، به عنوان مهلت مجدد ثبت نام فرصتی در اختیار علاقه مندان قرار داده می شود

2- تکمیل طرفیت دانشگاه علمی کاربردی چه زمانی آغاز می شود؟

معمولا این فرآیند در بهمن ماه شروع می گردد.

3- سایت ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی کدام است؟

تکمیل ظرفیت این دانشگاه ها در صورت اجرا شدن ، از سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

لینک های مفید

رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی

تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی کاردانی و کارشناسی 1400

تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی کاردانی و کارشناسی 1400