سامانه ندای مشاور

تلفن 9099071375

ثبت نام کارشناسی ارشد مهندسی صنایع غذایی فراگیر پیام نور

برای دریافت مشاوره و ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور رشته مهندسی صنایع غذایی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

دانشگاه پیام نور براساس روال هر ساله اقدام به جذب و پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد بصورت فراگیر می نماید. ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور بسیار متفاوت تر از بقیه دانشگاه ها می باشد و شرایط پذیرش ارشد فراگیر پیام نور در واقع مختص همین دانشگاه می باشد ، بدین صورت که داوطلبان در صورت تمایل برای شرکت در دوره های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور در ابتدا باید به عنوان دانش پذیر و در صورت کسب نمره قبولی در رشته مورد انتخابی خود به عنوان دانشجو به دانشگاه پذیرفته شده معرفی گردند.

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور در رشته های مختلفی انجام می گیرد که یکی از مهمترین و پرطرفدارترین رشته های کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور ، رشته مهندسی صنایع غذایی می باشد که در ادامه به زمان و نحوه ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور رشته مهندسی صنایع غذایی و معرفی منابع آن می پردازیم.

شرایط ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور رشته مهندسی صنایع غذایی

اولین شرط ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور رشته مهندسی صنایع غذایی داشتن مدرک کارشناسی می باشد. از این رو آن دسته از داوطلبانی که بنا به هر دلیلی تا زمان ثبت نام  کارشناسی خود را به اتمام نرسانده اند نمی توانند در این آزمون شرکت نمایند. داوطلبان دقت داشته باشند که برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر مهندسی صنایع غذایی نیازی به داشتن مدرک کارشناسی مرتبط با رشته مهندسی صنایع غذایی نمی باشند و تمامی دارندگان مدرک لیسانس در رشته های مختلف مجاز به شرکت در ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور رشته مهندسی صنایع غذایی می باشند.

در صورتی که داوطلبان در رشته غیر مرتبط ثبت نام نمایند ، در صورت قبولی تعدادی واحد ( حداکثر 12 واحد ) به عنوان پیش نیاز بایستی بگذرانند. البته تنها در دو رشته مهندسی معماری و طراحی شهری به جهت عدم برگزاری آزمون پروژه عملی طراحی گزینش دانشجو از میان داوطلبان دارای مدرک مرتبط صورت می گیرد.

از دیگر شرایط عمومی شرکت در دوره های ارشد فراگیر پیام نور این که برای داوطلبان مرد نیز عنوان شده است که از لحاظ نظام وظیفه منعی برای ادامه تحصیل نداشته باشند.

شرایط اختصاصی ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور رشته مهندسی صنایع غذایی

یکی از مهمترین شرایط اختصاصی ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور رشته مهندسی صنایع غذایی در نحوه پذیرش آن می باشد. به این صورت که قبل از برگزاری آزمون و هم زمان با شروع ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور منابع آزمون برای رشته های مختلف اعلام می گردد. منابع آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور در قالب دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور منتشر می شود. داوطلبان باید در فاصله زمانی اتمام زمان ثبت نام تا زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور با مطالعه منابع مرتبط با رشته امتحانی ، خود را برای شرکت در آزمون ارشد فراگیر آماده کنند.

شرایط علمی آزمون کارشناسی ارشد فراگیر رشته مهندسی صنایع غذایی :

1 . نمره نهایی لازم برای قبولی بر اساس تاثیر 80 درصدی میانگین دروس حاصل از آزمون و تاثیر 20 درصدی میانگین معدل مدرک كارشناسی میباشد.
2 . میانگین معدل مدرک كارشناسی برای داوطلبانی كه دانش آموخته دوره كارشناسی ناپیوسته می باشند، حاصل میانگین معدل دو مقطع كاردانی و كارشناسی ناپیوسته می باشد.
3 . دانشجویان سال آخر می بایست میانگین نمرات واحدهای درسی گذرانده شده خود را تا تاریخ 97/06/31 در محل مربوط در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی اعلام نمایند.

پس از برگزاری آزمون داوطلبان در صورتی که حد نصاب لازم برای قبولی در رشته مورد انتخابی خود را کسب نمایند به تعداد واحد هایی که آزمون داده اند ، واحد پاس شده برای آنها منظور می گردد. در واقع یک ترم تحصیلی آنها به این صورت گذرانده می شود. به همین سبب می توان گفت پذیرش داوطلبان در فراگیر دانشگاه پیام نور به این صورت است که داوطلب یک ترم را بدون شرکت در کلاس می گذراند و در صورت کسب نمره قبولی در آزمون ، از ترم دوم به ادامه نحصیل می پردازد.

زمان و نحوه ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور رشته مهندسی صنایع غذایی

ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور رشته مهندسی صنایع غذایی بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش از هفته آخر مهر ماه شروع می گردد که البته به مانند دیگر ثبت نام های دانشگاه پیام نور ممکن است با تغییراتی مواجه شود که در اینصورت تاریخ دقیق را از همین سایت اطلاع رسانی خواهیم نمود.  ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور رشته مهندسی صنایع غذایی نیز به مانند ثبت نام سایر رشته ها از طریق سایت سنجش و آموزش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org انجام می گیرد و داوطلبان باید در بازه زمانی اعلام شده از طریق همین سایت نسبت به دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور رشته مهندسی صنایع غذایی و ثبت اطلاعات داوطلبی در این سامانه اقدام نمایند.

منابع آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور رشته مهندسی صنایع غذایی

یکی از مهمترین موارد که مختص ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور می باشد منابع آزمون است. منابع آزمون ارشد فراگیر پیام نور رشته مهندسی صنایع غذایی به صورت جداگانه همراه با عنوان دقیق کتاب ، نویسنده یا مولف ، انتشارت و همچنین فصول حذفی در ذیل عنوان شده است که داوطلبان می توانند با مطالعه دقیق این منابع شانس بالایی برای قبولی در رشته مهندسی صنایع غذایی مقطع کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور داشته باشند. در صورت عدم دسترسی به منابع آزمون ارشد فراگیر پیام نور رشته مهندسی صنایع غذایی می توانید از مشاورین سامانه راهنمایی بگیرید.

نام درس کد درس تعداد واحد نام منابع درسی نام مولف/ مترجم نام ناشر ملاحضات
میكروبیولوژی صنعتی و فرآیندهایتخمیریمیكروبیولوژی صنعتی و فرآیندهایتخمیریمیكروبیولوژی صنعتی و فرآیندهایتخمیری 1317204 3 Biochemical Engineering Fundamental
(2th Edition)
Bailey، J. and Ollis، D.F McGraw-Hill
Inc.،US

فصل 5 بخش 5,10 از صفحه 277 تا صفحه 305
مطالعه شود. فایل كتاب در آدرس زیر قابل
دانشگاه پیام www.pnu.ac.ir . دسترسی است
نور/بخش فنی و مهندسی/اخبار بخش فنی و مهندسی

 

Bioprocess Engineering Basic
Concepts
Michael L Shuler and
Fikret Karg
Prentice Hall

فصول 4 و بخش های (2-8 تا پایام 5-8) از فصل 8
مطالعه شود. فایل كتاب در آدرس زیر قابل دسترسی است
 www.pnu.ac.ir . دانشگاه پیام نور
/بخش فنی و مهندسی/اخبار بخش فنی و مهندسی

 

مقدمه ای بر میكروبیولوژی صنعتی

مایكل ویتز.گری هیگتون.جان اس
راكی.نیل مورگان-مترجم:
سیدعلی مرتضوی.آرش كوچكی

 

دانشگاه فردوسی مشهد

فصول 1 تا پیاین 3 ، 5 ، 6 و 14 مطالعه شود

 

رياضيات پيشرفته 1317205 3 كاربرد رياضيات ومدل سازي در مهندسی شيمی شهره فاطمی دانشگاه تهران

 فصول 1 تا پايان 6 مطالعه شود

پديده های انتقال در صنايع غذايی 1317205 3 Bioprocess Engineering Basic
Concepts
Michael L Shuler and
Fikret Kargi
Prentice Hall

فصل 3 بخش 4 مطالعه شود . فایل كتاب در آدرس زیر قابل دسترسی است
 www.pnu.ac.ir . دانشگاه پیام نور
/بخش فنی و مهندسی/اخبار بخش فنی و مهندسی

Bioprocess Engineering Principles P. L. Doran Academic Press

فصول 7 و 9 مطالعه شود . فایل كتاب در آدرس زیر قابل دسترسی است
 www.pnu.ac.ir . دانشگاه پیام نور
/بخش فنی و مهندسی/اخبار بخش فنی و مهندسی

Transport Phenomena Bird، R.B.، Stewart، W.E.
and Lightfoot، E.N
John Wiley & Sons،
Inc

 فصول 1 ، 2 ، 5 ،9 و 11 مطالعه شود . فایل كتاب در آدرس زیر قابل دسترسی است
 www.pnu.ac.ir . دانشگاه پیام نور
/بخش فنی و مهندسی/اخبار بخش فنی و مهندسی

زمان آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور رشته مهندسی صنایع غذایی

زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور در رشته مهندسی صنایع غذایی نیز به مانند سایر رشته ها در دی ماه برگزار می گردد . البته تاریخ اعلام شده بر اساس زمان برگزاری آخرین آزمون دوره های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور می بلاشد و زمان دقیق برگزاری آزمون متعاقبا از طریق همین سایت اطلاع رسانی خواهد شد.

متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور رشته مهندسی صنایع غذایی باید یک هفته قبل از زمان برگزاری آزمون نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور اقدام نمایند . داشتن کارت ورود به جلسه برای شرکت در آزمون ارشد فراگیر الزامی می باشد.

هزینه ثبت نام و شهریه رشته مهندسی صنایع غذایی در ارشد فراگیر پیام نور

هزینه ثبت نام در دوره فراگیر كارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور حدود 700000 ریال می باشد که داوطلبان باید همزمان با شروع ثبت نام و با تکمیل اطلاعات اولیه با استفاده از کارت های اعتباری از طریق سایت سنجش نسبت به پرداخت آن اقدام نمایند.

شهریه تحصیل رشته مهندسی صنایع غذایی در فراگیر پیام نور پس از پذیرش (دانشجویی) :

شهریه دانشجویان دانشگاه پیام نور مطابق مصوبات هیات امنای دانشگاه سالانه افزایش می یابد.

مابه التفاوت شهریه دوره دانش پذیری متقاضیانی كه موفق به ورود به دانشگاه گردند، در اولین نیمسال دانشجویی متناسب با تعداد واحد انتخابی دوره دانش پذیری دریافت خواهد شد.

شهریه دانشجویان كارشناسی ارشد فراگیر مهندسی صنایع غذایی در سال تحصیلی 97-96

شهریه ثابت شهریه متغیر به ازای هر واحد درسی
دروس نظری دروس عملی کم هزینه دروس عملی پرهزینه
92697000 926200 2778600 4428600

چنانچه دانش پذیران گرامی متقاضی استفاده از خدمات آموزشی دانشگاه پیام نور (كلاس های رفع اشكال گروه ) باشند،می توانند برای اطلاع از نحوه ثبت نام و میزان شهریه با مشاورین سامانه ندای مشاور در ارتباط بوده و پس از ثبت نام و پرداخت شهریه در این دوره ها شركت نمایند.

برای دریافت مشاوره و ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور رشته مهندسی صنایع غذایی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مفید

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 97

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

رشته های بدون کنکور دانشگاه های کشور

تلگرام سامانه ندای مشاور

اطلاع رسانی تمامی آزمون ها

نام و نام خانوادگی(*)
ورودی نامعتبر

آزمون مورد نظر(*)
ورودی نامعتبر

مقطع مورد نظر(*)
ورودی نامعتبر

همراه بدون صفر(*)
ورودی نامعتبر

سبز مشاور