سامانه ندای مشاور

تلفن 9099071375

برای مشاوره ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون آزمون کارشناسی دانشگاه پیام نور

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

 

آغاز تکمیل ظرفیت بدون آزمون مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور

تکمیل ظرفیت بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور از روز یکشنبه 22 مهرماه شروع شده و تا مورخه 15 آبان ماه ادامه خواهد داشت.

کلیه علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه پیام نور میتوانند از روز یکشنبه با مراجعه به سایت سازمان سنجش www.sanjesh.org از نحوه ثبت نام آگاهی یابند.

ثبت نام و خرید کارت اعتباری ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون آزمون کارشناسی دانشگاه پیام نور منحصرا از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org می باشد.

كلیه داوطلبان می‌بایست در زمان ثبت‌نام از طریق مركز/واحد آموزشی مربوط، بابت هزینه ثبت‌نام نسبت به پرداخت مبلغ 220،000 (دویست و بیست هزار) ریال از طریق سیستم پرداخت الكترونیكی در سایت سازمان اقدام نمایند.

داوطلبان می بایست قبل از اقدام به خرید کارت ثبت نام به مطالعه دقیق دفترچه راهنما بپردازند و پس از مشخص نمودن رشته و مرکز / واحد آموزشی مورد علاقه خود، با به همراه داشتن مدارک ذیل و با توجه به موارد مربوط  از تاریخ 97/07/22 لغایت 97/08/15 به مرکز/واحد آموزشی محل پذیرش رشته مورد تقاضا مراجعه نمایند.

مدارک مورد نیاز:

1- اصل و یا گواهی مدرک تحصیلی دیپلم چهارساله نظام قدیم با امضاء و ممهور به مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش.

2- اصل و یا گواهی مدرک تحصیلی دیپلم نظام جدید با امضاء و ممهور به مهر دبیرستان یا سازمان آموزش و پرورش.

3- اصل و یا گواهی مدرک پیش‌ دانشگاهی با امضاء و ممهور به مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش.

4- گواهی اخذ مدرک کاردانی برای آن دسته از دارندگان مدرک دیپلم نظام جدید که فاقد مدرک پیش‌دانشگاهی می‌باشند.

5- اصل شناسنامه و 2 برگ کپی از صفحات آن.

6- اصل کارت ملی و 2 برگ کپی از آن.

7- شش قطعه عکس 4×3 تهیه شده در سال جاری.

8- مدرک نظام وظیفه برای برادران مشمول.

کلیه پذیرفته‌شدگان می‌بایست به همراه تصویر دیپلم نظام قدیم و یا گواهی پیش‌دانشگاهی خود، به «دفاتر پیشخوان خدمات دولت» مراجعه و تائیدیه‌ تحصیلی (ارزش تحصیلی) از اداره آموزش ‌و پرورش محل تحصیل خود را درخواست نمایند و رسید آن را در زمان ثبت‌نام به دانشگاه ارائه دهند.کلیه پذیرفته‌شدگان حتماً نام ‌رشته و مرکز/واحد آموزشی محل تحصیل خود را در فرم «دفاتر پیشخوان خدمات دولت» اعلام نمایند.

نحوه گزینش دانشجو :

گزینش دانشجو در مرحله تکمیل ظرفیت بدون آزمون مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور فقط معدل کتبی داوطلبان واجد شرایط ملاک و مبنای پذیرش قرار می گیرد و اسامی پذیرفته شدگان در یک مرحله و به طور یکجا اعلام می گردد. هر داوطلب با توجه به شرایط وی (از نظر سهمیه، بوم و ...) و بر اساس معدل کتبی دیپلم، به اولین کدرشته انتخابی که از نظر علمی برتری دارد (در مقایسه با سایر داوطلبانی که شرایط مشابه وی را دارند)، در صورت وجود ظرفیت معرفی می شود. به منظور اعلام اسامی پذیرفته شدگان، اقدامات زیر انجام می گردد:

- بررسی کدرشته های انتخابی داوطلبان و ذخیره کردن آنها به همراه سایر اطلاعات آنان.

- تعیین نقطه یا اولویت قبولی هر داوطلب با توجه به شرایط و وضعیت وی (از هر لحاظ) و مقایسه ای که بین هر داوطلب با دیگر داوطلبان با وضعیت مشابه وی انجام می گیرد.

- اعلام اسامی پذیرفته شدگان.

تبصره: از آنجا که پذیرش داوطلبان صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) صورت می پذیرد و نظر به اینکه دروس امتحانی داوطلبان دیپلمه با توجه به نوع دیپلم آنان (ریاضی، تجربی، انسانی و ...) متفاوت است، لذا چنانچه نوع دیپلم داوطلب با گروه آزمایشی که متقاضی آن می شود متفاوت باشد، درصد اعمال معدل کتبی متفاوت خواهد بود.

در ادامه به توضیح شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون آزمون کارشناسی دانشگاه پیام نور می پردازیم:

دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و یا اخذ مدرک پیش دانشگاهی حداکثر تا تاریخ 97/06/31 و یا دارا بودن دیپلم نظام قدیم و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم ) دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای برای کلیه داوطلبان الزامی است.

تبصره: در صورت امکان تشکیل کلاس برای نیمسال دوم سال تحصیلی جاری از سوی مرکز / واحد آموزشی مورد تقاضا، آن دسته از داوطلبانی که حداکثر تا تاریخ 97/11/30 موفق به اخذ مدرک پیش‌ دانشگاهی و یا کاردانی گردند، می‌توانند در رشته و یا رشته‌های تحصیلی مربوط متقاضی شوند.

دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی می باشند حق ثبت نام و شرکت در این مرحله را ندارند و در صورت ثبت نام و انتخاب رشته بعنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.

تبصره: مدرک کاردانی دانش آموختگان دوره های کاردانی پیوسته، به جای مدرک پیش دانشگاهی ملاک عمل واقع می شود.

دانشجویان دوره های نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی و پردیس خودگردان یا بین الملل دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عال ی ، دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی  غیرانتفاعی که از معافیت تحصیلی استفاده نم یکنند، می توانند بدون انصراف از تحصیل در این مرحله ثبت نام و شرکت نمایند. بدیهی است این دسته از داوطلبان در صورت موفقیت و قبل از ثبت نام در رشته قبولی جدید، لازم است از رشته قبولی قبلی خود انصراف قطعی حاصل نموده و گواهی مربوط را به مؤسسه ذیربط ارائه نمایند. لازم به توضیح است که این دسته از داوطلبان حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته قبولی قبلی خود را ندارند.

نظر به اینکه گزینش دانشجو در مرحله تکمیل ظرفیت بدون آزمون کارشناسی دانشگاه پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی (معدل دیپلم)، صورت خواهد گرفت؛ لذا کلیه متقاضیان (دیپلمه های نظام قدیم، نظام جدید و همچنین دیپلمه های فنی و حرفه ای و کاردانش که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی می باشند ) بایستی معدل کل و یا معدل کتبی خود را بصورت صحیح در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج نمایند.

داوطلبان توجه داشته باشند در صورت مغایرت معدل کل و یا کتبی واقعی و معدل کل و یا معدل کتبی اعلام شده در تقاضانامه ثبت نام، از ثبت نام پذیرفته شدگان ممانعت بعمل آمده و قبولی آنها لغو می گردد.

داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 1396 شرکت ننموده و متقاضی شرکت در تکمیل ظرفیت بدون آزمون کارشناسی دانشگاه پیام نور می باشند، لازم است ابتدا با پرداخت هزینه مربوط به ثبت نام خود اقدام نموده و با تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نامی نسبت به درج کدرشته محل های انتخابی خود بر اساس اولویت و علاقمندی در فرم انتخاب رشته اقدام نموده و در پایان شماره پرونده 7 رقمی و کدپیگیری 16 رقمی خود را از سیستم دریافت نمایند.

نکته مهم: لازم به تأکید است که در روش پذیرش با سوابق تحصیلی، هر داوطلب می تواند متقاضی یک گروه آزمایشی اصلی (علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی) و دو گروه آزمایشی هنر و زبان های خارجی باشد. بدیهی است یک داوطلب نمی تواند همزمان متقاضی دو گروه آزمایشی از گروه های آزمایشی اصلی یعنی گرو ه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی باشد.

در ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون آزمون کارشناسی دانشگاه پیام نور هر داوطلب می تواند بدون توجه به نوع دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه و یا نوع گواهینامه دوره پیش دانشگاهی نظام جدید آموزش متوسطه و تنها بر اساس میزان علاقه مندی خود به رشته های تحصیلی ، منحصرا در یکی از پنج گروه آزمایشی 1 (علوم ریاضی و فنی ) ، 2 (علوم تجربی) ، 3 (علوم انسانی) ، 4 (هنر) و یا 5 (زبان های خارجی) ثبت نام و انتخاب رشته نماید.

نکته :در صورت ثبت نام و انتخاب رشته مجدد، سازمان بر اساس ضوابط نسبت به بررسی ثبت نام های داوطلب اقدام خواهد نمود و اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.

برای مشاوره ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون آزمون کارشناسی دانشگاه پیام نور

از طریق تلفن ثابت با شماره های زیر تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور با شماره 9099071375

تماس از استان تهران یا شماره 9092305784

تماس از موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

رشته های بدون کنکور دانشگاه های کشور

تلگرام سامانه ندای مشاور

اطلاع رسانی تمامی آزمون ها

نام و نام خانوادگی(*)
ورودی نامعتبر

آزمون مورد نظر(*)
ورودی نامعتبر

مقطع مورد نظر(*)
ورودی نامعتبر

همراه بدون صفر(*)
ورودی نامعتبر

سبز مشاور