سامانه ندای مشاور

تلفن 9099071375

دانشگاه پیام نور | فراگیر دانشگاه پیام نور

اطلاعاتی درباره دانشگاه پیام نور

هر ساله در یک نوبت مهر ماه داوطلبان میتوانند برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، در فراگیر دانشگاه پیام نور شرکت کنند.

ثبت نام فراگیر پیام نور بدون کنکور است. به این صورت که برای داوطلبان شرکت در فراگیر پیام نور دانشگاه پیام نور کتاب ها و منابعی را مشخص می کند و سپس از داوطلبان شرکت در فراگیر پیام نور همان منابع را آزمون می گیرد.

اگر داوطلب شرکت در فراگیر پیام نور نمره حد نصاب را بیاورد و آزمون را قبول شود به ترم بعد یعنی ترم ۲ راه پیدا می کند و اگر موفق به قبولی نشد می تواند سال بعد آزمون فراگیر پیام نور بدهد.

در سیستم آموزشی فراگیر دانشگاه پیام نور دانشجو در هر رشته ای که بخواهد می تواند شرکت کند. داوطلبان فراگیر دانشگاه پیام نور با توجه به  سنجش میزان توانمندی های خود می توانند در رشته مورد علاقه خود ثبت نام کنند. طبق آخرین تغییرات در پذیرش داوطلب در مقطع فراگیر پیام نور بر اساس امکانات و ظرفیت دانشگاه در دفترچه ظرفیتی را برای انتخاب دانشجویان با رتبه کمتر ملاک قرار گرفته است که دانشجویان در هرکد رشته محل طبق همان ظرفیت پذیرش شوند پس الویت با داوطلبانی است که رتبه کمتری را درنهایت کسب کنند.

یکی از مهمترین مزیت های پیام نور این است که دانشجویان هم هزینه کمتری صرف تحصیل می کنند و هم نیازی به گذشتن از فیلتری بزرگی به نام کنکور نیست!

گاهی اوقات دانشجویان نمی دانند که برای شرکت در مقطع ارشد بهتر است که دانشگاه پیام نور را انتخاب کنند یا دانشگاه آزاد را؟!

پاسخ این سوال به میزان زیادی بستگی به داوطلب دارد. به این دلیل که داوطلبان فراگیر پیام نور هزینه کمتری صرف می کنند ولی سیستم آموزشی کتاب محور است.

در دانشگاه آزاد دانشجو هزینه بیشتری صرف می کند ولی سیستم آموزشی آزاد استاد محور است.

اگر تمایل به مشاوره بیشتر در مورد دانشگاه پیام نور دارید میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره

9099071375

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی روزهای تعطیل

اطلاعاتی درباره دانشگاه پیام نور

مطالب مفید

دانشگاه پیام نور

فراگیر پیام نور

ارشد پیام نور

کارشناسی پیام نور

نحوه ثبت نام فراگیر پیام نور

زمان ثبت نام فراگیر پیام نور

منابع فراگیر پیام نور

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید