سامانه ندای مشاور

تلفن 9099071375

برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 95

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور 95

لیست رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور 95

تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

  9099071375

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل


ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور 95

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور 95 به دلیل ویژگی های خاصی که در زمان برگزاری کلاس ها ارائه می دهد و همچنین شهریه پایین آن در بین دانشگاه های پولی ، طرفداران خاص خود را دارد. در سال های نه چندان دور ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور به شکل امروزی متداول نبود و داوطلبان باید در دوره های فراگیر پیام نور شرکت می کردند تا بعد با دادن یک امتحان جامع که برخلاف کنکور سراسری که از درس های دوره دبیرستان گرفته می شود در آن از دروس ترم اول دانشگاه گرفته می شد می توانستند بدون شرکت در آزمون سراسری وارد دانشگاه شوند. ولی اکنون ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور دیگر سختی های سابق را ندارد و صرفا با یک ثبت نام ساده می توان تحصیل در دانشگاه پیام نور را آغاز کرد.

زمان و نحوه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور 95

زمان ثبت نام دانشگاه پیام نور 95 سه بار در سال است. یکی ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور 95 ورودی مهر که زمان آن اواخر مرداد ماه است. در این ثبت نام که به آن ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی هم می گویند داوطلبان باید اول لیست رشته رشته های بدون آزمون پیام نور مشاهده کنند و یک لیست حداکثر 150 انتخاب داشته باشند.

ثبت نام دوم مربوط به ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور 95 است که در این تکمیل ظرفیت برای اولین بار صرفا هر دانشجو می توانید مستقیما یکی از رشته محل های ارائه شده در تکمیل ظرفیت را انتخاب کند و با مراجعه به دانشگاه بصورت بدون آزمون ثبت نام کند. زمان ثبت نام آن از 24 مهر تا 24 آبان است. برای ثبت نام تکمیل ظرفیت پیام نور 95 کلیک کنید. کسانی که در این تکمیل ظرفیت ثبت نام می کنند بر اساس صلاح دانشگاه از ورودی مهر یا بهمن تحصیل خود را شروع می کنند.

سومین ثبت نام ، ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور 95 ورودی بهمن است که در سال های قبل هر ساله برگزار شده است. زمان ثبت نام آن معمولا از اواسط آبان تا اواخر آذر بوده است. یک احتمال قوی که در این باره وجود دارد این است که ثبت نام تکمیل ظرفیت پیام نور 95 تمدید شود و از همین ثبت نام برای ورودی های بهمن هم استفاده شود. ولی موضوعی که قطعیت دارد این است که دانشگاه پیام نور قطعا برای ورودی بهمن 95 هم ثبت نام بدون کنکور انجام می شود.

ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور 95

نحوه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور 95

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور 

تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

  9099071375

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور پیام نور 95

کلیه فارغ التحصیلان مقطع پیش دانشگاهی در کلیه رشته های دبیرستان حائز شرایط ثبت نام بدون آزمون پیام نور 95 هستند. پس دقت کنید اگر قصد ثبت نام بدون آزمون پیام نور 95 دارید با هر دیپلم و پیش دانشگاهی که دارید می توانید کلیه رشته های معرفی شده را انتخاب کنید. البته اگر دیپلم 4 ساله نظام قدیم هم دارید و یا دیپلم و یک فوق دیپلم دارید هم می توانید در ثبت نام بدون آزمون پیام نور 95 شرکت کنید.

مزایا و معایب ثبت نام بدون آزمون پیام نور 95

الان تعداد دانشگاه هایی که بدون کنکور دانشجو می گیرند آنقدر زیاد است که انتخاب بین آن ها رقابتی شده است. پس باید به سراغ مزایا و معایب آن برویم. مهم ترین مزیت تحصیل در دانشگاه پیام نور پایین بودن شهریه آن نسبت به دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی و علمی کاربردی و ... است. دومین مزیت آن شاید فقط برای شاغلان و افرادی که مشکل وقت دارند مزیت محسوب می شود و آن کم بودن زمان تشکیل کلاس های دانشگاه پیام نور است. معایب آن هم یکی کم بودن تعداد واحد های دانشگاهی و دسترسی سخت است و یک عیب دیگر ( که شاید به آن حسن هم بتوان گفت ) هماهنگ بودن کلیه امتحانات پیام نور در کل کشور است به این معنی که استاد شما طراح سوالات نیست و سوالات امتحانی یک دانشجوی تهرانی در رشته حقوق با سوالات امتحانی دانشحوی حقوق در زاهدان یکسان و بدون هیچ تفاوتی است. این موضوع از یکسو مطالعه بیشتر برای موفقیت در امتحانات را می طلبد از طرف دیگر باعث می شود فارغ التحصیلان پیام نور عملا توانایی بیشتری در موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد داشته باشند. حال اگر همچنان در انتخاب دانشگاه پیام نور برای تحصیل خودتان یا فرزندتان تردید دارید می توانید مقالات مرتبط در ارتباط با ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی ، ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد و ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد را هم مطالعه و بررسی کنید.

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور 95

تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور 

9099071375

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن بوق اشغال مجددا تلاش کنید

تکمیل ظرفیت بدون کنکور پیام نور

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید