تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

نحوه مطالعه درس دین و زندگی برای کنکور سراسری

📚 خلاصه ای از مقاله نحوه مطالعه درس دین و زندگی برای کنکور سراسری:

مشاوره تحصیلی

  نحوه مطالعه درس دین و زندگی برای کنکور سراسری   خوشبختانه كتب درسي بينش ، بيشترين مورد استفاده را بين داوطلبان دارد. ولي باز هم اشكالاتي در مطالعه ي آن ديده مي شود ، مثلا” اكثر داوطلبان به كتابهاي قرآن 2 و 3توجه نمي كنند در حاليكه بين  5تا 6سوال از آنها مطرح خواهد […]

نحوه مطالعه درس دین و زندگی برای کنکور سراسری

نحوه مطالعه درس دین و زندگی برای کنکور سراسری

 

نحوه مطالعه درس دین و زندگی برای کنکور سراسری

 

خوشبختانه كتب درسي بينش ، بيشترين مورد استفاده را بين داوطلبان دارد. ولي باز هم اشكالاتي در مطالعه ي آن ديده مي شود ، مثلا” اكثر داوطلبان به كتابهاي قرآن 2 و 3توجه نمي كنند در حاليكه بين  5تا 6سوال از آنها مطرح خواهد شد خود كتاب بينش را هم كاملا” سطحي ، طوطي وار حفظ مي كنند .
به همه ي اسم ها و كتاب ها و تاريخ ها و آيه ها توجه نمي كنند ، پس حتي همين بينش به ظاهر ساده را هم بايد بهتر از اينها بخوانيم ، چگونه ؟؟؟(روش مطالعه درس دین و زندگی)
 1- همه ي درسهاي كتاب بينش را خيلي خوب مي خوانيم و ياد مي گيريم .
 2- سعي مي كنيم عربي و فارسي تمام آيه ها را و اينكه اين آيه يا حديث در مورد چه موضوعي است را خوب ياد بگيريم و به خاطر بسپاريم .
 3- تمام اسامي و نام كتابها و تاريخهاي مهم ) خصوصا” دروس امامها در بينش دوم ( را كه حتي در زير نويس آمده ، به خاطر مي سپاريم .
 4- قرآن 2و 3را خوب و بخش به بخش عربي و فارسي باهم ، مي خوانيم و ياد ميگيريم تمام سر فصلها و اينكه كدام سوره مربوط به كدام موضوع است را خوب به خاطر مي سپاريم .
5- بسيار مهم !!!(انتخاب رشته کنکور سراسری 95)
مساله ي اصلي بسياري از داوطلبان براي بينش فراموش كردن آن است نه خواندن آن .
براي جلوگيري از اين پديده به دستورات زير عمل كنيد :
_ زود به زود دروس خوانده شده را دوره كنيد و تستهاي آنها حداقل يك هفته پس از آخرين دوره بزنيد.
_ بهتر است دوره فقط از روي كتاب درسي خودتان باشد ، چون وقتي شما براي اولين بار از روي كتاب درسي مطلب را حفظ كرده ايد ، دقيقا” در حافظه ي بينايي شما شكل و رنگ و طرح و مطالب آن صفحه حك مي شود ، پس اگر دوره هم هميشه از روي يك منبع باشد ، مي تواند به ياد آوري توسط حافظه ي بينايي كمك كند .
_از خواندن جزوات خلاصه شده و گلچين شده ي بينش بپرهيزيد ، زيرا خط به خط كتاب و حتي زير نويسها مهم هستند و مورد سوال واقع خواهند شد .(شیوه مطالعه دروس عمومی برای کنکور سراسری)
_ احكام را خوب ياد بگيريد بعد حفظ كنيد ، زيرا كه جملات دروس احكام كمي ثقيل هستند و اگر شما درست حكم را
متوجه نشويد ، قطعا” تست را اشتباه خواهيد زد .

برای انجام مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی برای کنکور می توانید با مشاوران مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید. مشاوران سامانه ندای مشاور تا روز کنکور همراه و پشتیبان شما عزیزان می باشند و با برنامه ریزی بسیار انعطاف پذیر و اصولی شمار را برای رسیدن به هدفتان یاری می رسانند.

9099071375

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل. تماس فقط از طریق تلفن ثابت و بدون پیش شماره

لینک های مفید:

برنامه ریزی برای کنکور تجربی

برنامه ریزی برای کنکور انسانی

برنامه ریزی برای کنکور ریاضی

برنامه ریزی برای کنکور زبان

برنامه ریزی برای کنکور هنر

نحوه مطالعه درس دین و زندگی برای کنکور سراسری

نحوه مطالعه درس دین و زندگی برای کنکور سراسری