سامانه ندای مشاور

تلفن 9099071375

 

نحوه مطالعه درس دین و زندگی برای کنکور سراسری

 

خوشبختانه كتب درسي بينش ، بيشترين مورد استفاده را بين داوطلبان دارد. ولي باز هم اشكالاتي در مطالعه ي آن ديده مي شود ، مثلا" اكثر داوطلبان به كتابهاي قرآن 2 و 3توجه نمي كنند در حاليكه بين  5تا 6سوال از آنها مطرح خواهد شد خود كتاب بينش را هم كاملا" سطحي ، طوطي وار حفظ مي كنند .
به همه ي اسم ها و كتاب ها و تاريخ ها و آيه ها توجه نمي كنند ، پس حتي همين بينش به ظاهر ساده را هم بايد بهتر از اينها بخوانيم ، چگونه ؟؟؟(روش مطالعه درس دین و زندگی)
 1- همه ي درسهاي كتاب بينش را خيلي خوب مي خوانيم و ياد مي گيريم .
 2- سعي مي كنيم عربي و فارسي تمام آيه ها را و اينكه اين آيه يا حديث در مورد چه موضوعي است را خوب ياد بگيريم و به خاطر بسپاريم .
 3- تمام اسامي و نام كتابها و تاريخهاي مهم ) خصوصا" دروس امامها در بينش دوم ( را كه حتي در زير نويس آمده ، به خاطر مي سپاريم .
 4- قرآن 2و 3را خوب و بخش به بخش عربي و فارسي باهم ، مي خوانيم و ياد ميگيريم تمام سر فصلها و اينكه كدام سوره مربوط به كدام موضوع است را خوب به خاطر مي سپاريم .
5- بسيار مهم !!!(انتخاب رشته کنکور سراسری 95)
مساله ي اصلي بسياري از داوطلبان براي بينش فراموش كردن آن است نه خواندن آن .
براي جلوگيري از اين پديده به دستورات زير عمل كنيد :
_ زود به زود دروس خوانده شده را دوره كنيد و تستهاي آنها حداقل يك هفته پس از آخرين دوره بزنيد.
_ بهتر است دوره فقط از روي كتاب درسي خودتان باشد ، چون وقتي شما براي اولين بار از روي كتاب درسي مطلب را حفظ كرده ايد ، دقيقا" در حافظه ي بينايي شما شكل و رنگ و طرح و مطالب آن صفحه حك مي شود ، پس اگر دوره هم هميشه از روي يك منبع باشد ، مي تواند به ياد آوري توسط حافظه ي بينايي كمك كند .
_از خواندن جزوات خلاصه شده و گلچين شده ي بينش بپرهيزيد ، زيرا خط به خط كتاب و حتي زير نويسها مهم هستند و مورد سوال واقع خواهند شد .(شیوه مطالعه دروس عمومی برای کنکور سراسری)
_ احكام را خوب ياد بگيريد بعد حفظ كنيد ، زيرا كه جملات دروس احكام كمي ثقيل هستند و اگر شما درست حكم را
متوجه نشويد ، قطعا" تست را اشتباه خواهيد زد .

برای انجام مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی برای کنکور می توانید با مشاوران مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید. مشاوران سامانه ندای مشاور تا روز کنکور همراه و پشتیبان شما عزیزان می باشند و با برنامه ریزی بسیار انعطاف پذیر و اصولی شمار را برای رسیدن به هدفتان یاری می رسانند.

9099071375

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل. تماس فقط از طریق تلفن ثابت و بدون پیش شماره

لینک های مفید:

برنامه ریزی برای کنکور تجربی

برنامه ریزی برای کنکور انسانی

برنامه ریزی برای کنکور ریاضی

برنامه ریزی برای کنکور زبان

برنامه ریزی برای کنکور هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید