سامانه ندای مشاور

تلفن 9099071375

انتخاب رشته مقطع کارشناسی 95-96 دانشگاه سراسری  و دانشگاه ازاد

انتخاب رشته مقطع کارشناسی 96-97 دانشگاه سراسری  و دانشگاه آزاد

هر سال داوطلبان زیادی در آزمون ورودی کارشناسی دانشگاه ها شرکت می کنند و بعد از چند کارنامه نتایج اولیه آزمون خود را دریافت می کنند. تحلیل صحیح در نتایج اولیه این آزمون برای انتخاب رشته و گزینش بعدی مهم و سرنوشت سازاست. گزینشی با اسم انتخاب رشته کنکور سراسری 96-97 و انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 96-97 اما نحوه تحلیل این کارنامه ها بستگی به اطلاعات و تجربه افراد شرکت کننده داشته و اگر اشتباهی در دریافت اطلاعات و یا راهنمایی بوجود آید ممکن است داوطلب را از انتخاب رشته ناامید و یا منصرف و گمراه نماید.

از جمله اشتباهات رایج داوطلبان در انتخاب رشته:

انتخاب رشته کنکور سراسری 96

1-عدم اشنایی با رتبه و تاثیر آن در انتهاب رشته :عده ای از داوطلبان که رتبه خود را اصطلاحا درخشان نمی بینند, در انتخاب رشته کنکور سراسری 96 و انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 96 با جمع زدن ظرفیت پذیرش یک یک دانشگاه های مورد انتخاب رشته و محاسبه فاصله رتبه خود از عدد بدست آمده, از انتخاب رشته منصرف می شوند. اشتباه این عزیزان از آنجا ناشی می شود که آنها با نحوه انتخاب رشته کارشناسی دانشگاه ها آشنایی ندارند.

2- اشتباه در ترتیب کردن رشته های مورد تقاضا :با توجه به اینکه نحوه انتخاب رشته کارشناسی بر اساس علاقمندی داوطلب می باشد, این مطلب به خوبی توسط انتخاب رشته کنندگان تفهیم نشده و گروهی در ترتیب کردن رشته های مورد تقاضای خود دچار اشتباه می شوند.

3- عدم اشنایی از رشته/ محل های مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 96

4- عدم انتخاب رشته های متناسب با رتبه داوطلب که شاید این اشتباه بدترین و مهمترین بین آنها باشد. فراموش نکنید بازه مطلوب و متناسب با رتبه خود باید انتخاب شود, در غیر اینصورت فرصت انتخاب رشته کنکور سراسری 96 و انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 96 خود را از دست میدهید. انتخاب این بازه مناسب نیازمند به اطلاعات آماری داشته ودر دسترس همگان نیست.

به هرحال همانطور که دانشجویان رشته های مهندسی در دروس خود خوانده اند - فرآیند تصمیم گیری و انتخاب اگر براساس اصول علمی و سیستماتیک اجرا شود و پیش برود طبیعتا نتایج قابل قبول و مطلوبی به ارمغان خواهد آورد. امیدواریم با مطالعه این چند سطر و توجه دادن شما به لحاظ کردن این نکات حین انتخاب رشته کارشناسی دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد 96 دانشگاه ها موفقیت تک تک عزیزان را شاهد باشیم.

برای مشاوره در مورد نحوه انتخاب رشته صحیح با ما تماس بگیرید

9099071375

تماس از سراسر کشور بدون گرفتن کد

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی دانشگاه سراسری رشته تجربی 96-97

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی دانشگاه سراسری رشته ریاضی فیزیک 96-97

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی دانشگاه سراسری رشته هنر 96-97

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی دانشگاه سراسری رشته علوم انسانی 96-97

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی دانشگاه سراسری گروه زبان 96-97

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی داتشگاه آزاد رشته تجربی 96-97

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی دانشگاه ازاد رشته ریاضی و فیزیک 96-97

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی دانشگاه ازاد رشته هنر 96-97

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی دانشگاه ازاد رشته علوم انسانی 96-97

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی دانشگاه ازاد گروه زبان 96-97

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید