سامانه ندای مشاور

تلفن 9099071375

انتخاب رشته کارشناسی دانشگاه سراسری سال 1395

انتخاب رشته کارشناسی دانشگاه سراسری سال1395

هر سال داوطلبان زیادی در آزمون ورودی کارشناسی دانشگاهها شرکت می کنند و بعد از چند کارنامه نتایج اولیه آزمون خود را دریافت می کنند. تحلیل صحیح در نتایج اولیه این آزمون برای انتخاب رشته و گزینش بعدی مهم و سرنوشت سازاست. اما نحوه تحلیل این کارنامه ها بستگی به اطلاعات و تجربه افراد شرکت کننده داشته و اگر اشتباهی در دریافت اطلاعات و یا راهنمایی بوجود آید ممکن است داوطلب را از انتخاب رشته ناامید و یا منصرف و گمراه نماید.

از جمله اشتباهات رایج داوطلبان در انتخاب رشته:

1-عدم اشنایی با رتبه و تاثیر آن در انتهاب رشته :عده ای از داوطلبان که رتبه خود را اصطلاحا درخشان نمی بینند, با جمع زدن ظرفیت پذیرش یک یک دانشگاههای مورد انتخاب رشته و محاسبه فاصله رتبه خود از عدد بدست آمده, از انتخاب رشته منصرف می شوند. اشتباه این عزیزان از آنجا ناشی می شود که آنها با نحوه انتخاب رشته کارشناسی دانشگاهها آشنایی ندارن

2- اشتباه در ترتیب کردن رشته های مورد تقاضا :با توجه به اینکه نحوه انتخاب رشته کارشناسی بر اساس علاقمندی داوطلب می باشد, این مطلب به خوبی توسط انتخاب رشته کنندگان تفهیم نشده و گروهی در ترتیب کردن رشته های مورد تقاضای خود دچار اشتباه می شوند.

3- عدم اشنایی از رشته/ محل های مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته

4- عدم انتخاب رشته های متناسب با رتبه داوطلب که شاید این اشتباه بدترین و مهمترین بین آنها باشد. فراموش نکنید بازه مطلوب و متناسب با رتبه خود باید انتخاب شود, در غیر اینصورت فرصت انتخاب رشته خود را از دست میدهید. انتخاب این بازه مناسب نیازمند به اطلاعات آماری داشته ودر دسترس همگان نیست.

 

به هرحال همانطور که دانشجویان رشته های مهندسی در دروس خود خوانده اند - فرایند تصمیم گیری و انتخاب اگر براساس اصول علمی و سیستماتیک اجرا شود و پیش برود طبیعتا نتایج قابل قبول و مطلوبی به ارمغان خواهد آورد. امیدواریم با مطالعه این چند سطر و توجه دادن شما به لحاظ کردن این نکات حین انتخاب رشته کارشناسی دانشگاهها موفقیت تک تک عزیزان را شاهد باشیم.

برای مشاوره در مورد نحوه انتخاب رشته صحیح با ما تماس بگیرید

9099071375

تماس از سزاسز کشور بدون گرفتن کد

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی دانشگاه سراسری رشته تجربی95-96

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی دانشگاه سراسری رشته ریاضی فیزیک95-96

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی دانشگاه سراسری رشته هنر95-96

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی دانشگاه سراسری رشته علوم انسانی96-95

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی دانشگاه سراسری گروه زبان96-95

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی داتشگاه آزاد رشته تجربی96-95

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی دانشگاه ازاد رشته ریاضی و فیزیک96-95

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی دانشگاه ازاد رشته هنر96-95

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی دانشگاه ازاد رشته علوم انسانی96-95

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی دانشگاه ازاد گروه زبان96-95

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید