تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

کد سوابق تحصیلی my.medu.ir dipcode.medu.ir

📚 خلاصه ای از مقاله کد سوابق تحصیلی my.medu.ir dipcode.medu.ir:

my.medu.ir کد سوابق تحصیلی

کد سوابق تحصیلی + my.medu.ir + dipcode.medu.ir راهنمای تصویری و تمامی شرایط دریافت کد سوابق تحصیلی برای دانش آموزان نظام جدید و قدیو و فنی حرفه ای

کد سوابق تحصیلی my.medu.ir dipcode.medu.ir

کد سوابق تحصیلی my.medu.ir dipcode.medu.ir

کد سوابق تحصیلی سنجش dipcode.medu.ir my.medu.ir

مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی دانش آموزان

داوطلبانی که می خواهند در کنکور سراسری ثبت نام نمایند حتما باید کد سوابق تحصیلی خود را موقع ثبت نام وارد نمایند. در واقع با دریافت کد سوابق تحصیلی سنجش و وارد کردن این کد هنگام ثبت نام کلیه اطلاعات تحصیلی دانش آموز مانند ریز نمرات و غیره برای سازمان سنجش ارسال می شود و به این ترتیب می توانند سوابق تحصیلی شما را اعتبار سنجی نمایند و از صحت اطلاعات وارد شده اطمینان حاصل نمایند.

برای دریافت کد سوابق تحصیلی سنجش دانش آموزان باید به سامانه جدید وزارت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir مراجعه نمایند. با مراجعه به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی تصویری مشابه تصویر بالا مشاهده خواهید نمود.  سامانه قدیمی آموزش و پرورش که کد سوابق تحصیلی را دنش آموزان دریافت می کردند dipcode.medu.ir نام داشت که هنوز هم بعضی از داوطلبان به اشتباه وارد این سامانه می شوند.

سامانه جدید my.medu.ir نام دارد و حتما داوطلبان که نظام جدید و ه نظام قدیم حتما باید برای دریافت کد سوابق تحصیلی به این سامانه مراجعه نمایند که در ادامه مراحل دریافت کد را به صورت تصویری بیان می کنیم.

 

زمان و نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی

کد سوابق تحصیلی در سایت my.medu.ir برای چه کسانی صادر می گردد؟

داوطلبان توجه کنند کد سوابق تحصیلی سنجش برای همه داوطلبان صادر می گردد و کسانی که شرایط زیر را دارند نیز می توانند از این سامانه کد سوابق تحصیلی را دریافت نمایند.

1 کسانی که قبل از سال 1384 فارغ التحصیل شده اند.

2 فارغ التحصیلان نظام ترمی واحدی قدیم آموزش متوسطه

3 کسانی که در رشته های نظری یعنی تجربی ، انسانی و ریاضی فارغ التحصیل نشده اند.

4 کسانی که در خارج از کشور دیپلم گرفته اند.

در واقع بر خلاف سامانه قدیمی www.dipcode.medu.ir که برای چهار گروه بالایی کدی صادر نمی کرد، سامانه جدید یعنی my.medu.ir برای تمامی داوطلبان کد سوابق تحصیلی سنجش را صادر می کند.

سایت دریافت کد سوابق تحصیلی

سایت my.medu.ir سایتی شناخته شده برای داوطلبان کنکور می باشد. در این سایت داوطلبان کنکور سراسری برای دریافت کد سوابق تحصیلی اقدام می نمایند. در واقع داوطلبان با ورود به این سایت سوابق تحصیلی خود را مشاهده می کنند و با مشاهده و تایید اطلاعات تحصیلی خود کدی را دریافت می کنند که باید در مراحل ثبت نام کنکور سراسری 1402 1403 آن را وارد کنند.

با ورود به سایت www.my.medu.ir تصویری مشابه تصویر بالا مشاهده خواهید نمود. همانگونه که از تصویر مشخص است چهار گزینه هست که باید توسط داوطلب پر شود که عبارتند از : انتخاب نقش ، کد ملی ، رمز عبور و تصویر امنیتی.

حتما این سوال برای شما پیش می آید که رمز عبور را باید چه عددی وارد کنیم تا بتوانیم وارد سامانه شویم. باید در جواب بگوییم که برای ورود به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی شما باید گزینه اول یعنی انتخاب نقش را روی دانش آموز قرار دهید. با انتخاب این نقش در سایت my.medu.ir تصویر تغییر کرده و به شکل زیر در می آید.

my.medu.ir کد سوابق تحصیلی

همانگونه که در تصویر نیز می بینید به جای رمز عبور از شماره شماره 6 رقمی سریال شناسنامه خواسته می شود که معمولا در صفحه اول شناسنامه بصورت قرمز درج می شود. با وارد کردن کد ملی و سریال شناسنامه و تصویر امنیتی می توانید وارد پنل خود شده و با تایید صحت اطلاعات کد سوابق تحصیلی خود را دریافت نمایید.

به داوطلبان عزیز توصیه می شود حتما اطلاعات تحصیلی خود را به دقت بررسی کنند و در صورت هر گونه مغایرتی بلافاصه در سامانه اطلاع رسانی کنند. نمرات و اطلاعات شخصی خود را حتما بررسی نمایید.

 

کسانی که هنوز سال سوم خود را تمام نکرده اند چگونه کد سوابق تحصیلی بگیرند؟

داوطلبانی که هنوز در پایه سوم دبیرستان نظام جدید در حال تحصیل می باشند نیز می توانند بعد از اعلام مدارس به سامانه my.medu.ir مراجعه کرده و اطلاعات تحصیلی خود را تا نیمسال اول سال سوم دبرستان تایید نمایند و کد سوابق تحصیلی را برای ثبت نام کنکور سراسری دریافت نمایند. دوباره تاکید می کنیم که دیگر کد سوابق تحصیلی سنجش از سایت dipcode.medu.ir ارائه نمی گردد و حتما باید از سامانه جدید اقدام نمایند.

در صورت مغایرت اطلاعات و نمرات هنگام دریافت کد سوابق تحصیلی چه قدامی باید انجام داد؟

داوطلبان کنکور سراسری در صورتی که اطلاعات و نمرات که بر روی سامانه قرار می گیرد را مغایر با کارنامه خود ببیند باید بر روی گزینه اطلاعات با مدرک تحصیلی من مغایرت دارد کلیک نمایند. در این هنگام بر روی صفحه باز شده داوطلبان باید نسبت به ثبت اعتراض خود و توضیح در این زمینه اقدام نمایند و در نهایت کد رهگیری اعتراض خود را دریافت می نمایند. و پس از گذشت چند روز مطابق با اطلاعیه که بر روی سایت قرار گرفته نسبت با ورود به بخش پیگیری در خواست و با وارد کردن کد پیگیری و همچنین کد دانش آموزی به دریافت اعتراض خود اقدام می نمایند.

کد سوابق تحصیلی my.medu.ir dipcode.medu.ir

کد سوابق تحصیلی my.medu.ir dipcode.medu.ir

برچسب ها

سایت دریافت کد سوابق تحصیلی دریافت کد سوابق تحصیلی سوابق تحصیلی,کد سوابق تحصیلی dipcode.medu.ir my.medu.ir کد سوابق تحصیلی نظام قدیم کد سوابق تحصیلی سنجش کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی www.dipcode.medu.ir www.my.medu.ir

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

کد سوابق تحصیلی my.medu.ir dipcode.medu.ir

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل