تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری سال 98 www.sanjesh.org

📚 خلاصه ای از مقاله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری سال 98 www.sanjesh.org:

مشاوره تحصیلی

آیا می دانید تکمیل ظرفیت چه زمانی انجام می شود؟ چه کسانی مجاز به شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری هستند؟ در پاسخ به پرسش اول لازم به توضیح است که اگر ظرفیت برخی رشته ها در دانشگاه ها تکمیل نشده و در اصطلاح صندلی خالی باقی بماند، دانشگاه ها کد رشته های دارای ظرفیت […]

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری سال 98 www.sanjesh.org

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری سال 98 www.sanjesh.org

آیا می دانید تکمیل ظرفیت چه زمانی انجام می شود؟ چه کسانی مجاز به شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری هستند؟ در پاسخ به پرسش اول لازم به توضیح است که اگر ظرفیت برخی رشته ها در دانشگاه ها تکمیل نشده و در اصطلاح صندلی خالی باقی بماند، دانشگاه ها کد رشته های دارای ظرفیت خود را به سازمان سنجش داده و سازمان سنجش لیست کد رشته محل های دارای ظرفیت را در قالب دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری منتشر و زمانی را برای تکمیل ظرفیت کنکور سراسری در نظر گرفته و اعلام می کند. داوطلبان واجد شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت نیز پس از دانلود و مطالعه دفترچه، در زمان مقرر به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و اقدام به انتخاب رشته می نمایند. در ادامه به زمان و شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور 98 پرداخته ایم.

همانطور که می دانید دانشگاه ها پس از اعلام نتایج اولیه کنکور، اقدام به تکمیل ظرفیت رشته های دارای ظرفیت خود می کنند. ممکن است برخی دانشگاه ها در مرحله تکمیل ظرفیت نیز ظرفیت های دارای ظرفیتشان تکمیل نشود بنابراین برای بار دوم یعنی در بهمن ماه نیز مجددا رشته های دارای ظرفیت خود را اعلام و اقدام به تکمیل ظرفیت مجدد می نمایند. دانشگاه های سراسری روزانه، غیرانتفاعی، پیام نور و پردیس های خودگردان جزو دانشگاه هایی هستند که در صورت وجود ظرفیت خالی، کد رشته های دارای ظرفیت خود را اعلام می کنند.

بعد از اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 98 آن دسته از داوطلبانی که قبولی نداشته اند یا بنا به هر دلیلی از رشته محل قبولی خود راضی نیستند منتظر برگزاری مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98  هستند ؛ این در حالی است که سال گذشته مرحله تکمیل ظرفیت در هیچ یک از دوره ها برگزار نشده و اخبار و اطلاعیه هایی مبنی بر حذف تکمیل ظرفیت کنکور سراسری توسط وزارت علوم منتشر شد .

پیشنهاد ما به شما داوطلبان گرامی این است که در ابتدا این مطلب را به طور کامل مطالعه نمایید و سپس در صورتی که در این مطلب به پاسخ سوالاتی که در ذهن داشتید نرسیدید می توانید با کارشناسان سامانه ندای مشاور تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره در زمینه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

 

زمان و نحوه ثبت نام در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98

داوظلبان متقاضی که تمایل به انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت دارند می بایست به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند. ثبت نام تکمیل ظرفیت نیز فقط به صورت اینترنتی انجام می شود. برای تکمیل ظرفیت کنکور سراسری نیمسال دوم حداکثر تا اواسط بهمن می بایست جهت ثبت نام اقدام نمایید.

تاثیر سهمیه در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98

سهمیه شاهد و ایثارگران در زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ، همچون انتخاب رشته اولیه و دقیقا به همان میزان موثر است. متاسفانه در کنکور سراسری و حتی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری هیچ سهمیه ای برای بسیج فعال در نظر گرفته نشده است و این سهمیه تنها در قبولی دانشگاه آزاد موثر می باشد. جهت کسب اطلاعات در رابطه با اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

لیست رشته های تکمیل ظرفیت کنکور 98

قبل از ارائه لیست رشته های اعلام شده در تکمیل ظرفیت است این نکته را یادآوری کنیم که اگر قصد انتخاب کد رشته های پردیس های خودگردان ( بین الملل ) را دارید حتما ابتدا اطلاعات کافی در رابطه با میزان شهریه را کسب و سپس نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایید چرا که میزان شهریه پردیس خودگردان  با سایر دانشگاه ها و دوره های تحصیلی متفاوت است.

رشته های اعلام شده در تکمیل ظرفیت کنکور علوم تجربی عبارتند از :

دکتری حرفه ای – دامپزشکی – شیمی – شیمی محض – شیمی کاربردی – بهداشت مواد غذایی – زیست شناسی – آموزش زیست شناسی – زیست شناسی سلولی و مولکولی – زیست شناسی جانوری – زیست شناسی گیاهی – زیست فناوری – میکروبیولوژی – گیاه پزشکی – مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی – مهندسی علوم دامی –  علوم و مهندسی باغبانی – مهندسی فضای سبز – علوم و مهندسی صنایع غذایی – علوم و مهندسی خاک – علوم و مهندسی محیط زیست – اقتصاد کشاورزی

رشته های اعلام شده در تکمیل ظرفیت کنکور ریاضی فیزیک عبارتند از :

مهندسی صنایع – مهندسی رباتیک – مهندسی شهرسازی – مهندسی معماری – مهندسی ورزش – مهندسی پلیمر – مهندسی نقشه برداری – مهندسی هوافضا – مهندسی انرژی – مهندسی کامپیوتر – مهندسی مواد و متالورژی – مهندسی خط و سازه های ریلی – مهندسی اپتیک و لیزر – مهندسی مواد – مهندسی هسته ای – مهندسی شیمی – مهندسی عمران – مهندسی پزشکی – مهندسی نفت – مهندسی مکانیک – مهندسی برق – علوم و مهندسی آب – فیزیک – ریاضیات و کاربردها – کاردانی فنی قدرت – کاردانی نرم افزار کامپیوتر – علوم کامپیوتر – تولید آهن و فولاد – معماری داخلی

رشته های اعلام شده در تکمیل ظرفیت نیمسال دوم گروه علوم انسانی عبارتند از :

فقه و مبانی حقوق اسلامی – فلسفه و حکمت اسلامی – تاریخ – حقوق – علوم سیاسی – مربیگری ورزشی – علوم ورزشی – مدیریت بازرگانی – مدیریت دولتی – مدیریت امور بانکی – مدیریت صنعتی – مدیریت مالی – کاردانی امور بانکی – مدیریت امور گمرکی – مدیریت امور گمرکی –  کاردانی حسابداری – حسابداری – کاردانی مدیریت بازرگانی – علوم اقتصادی –زبان و ادبیات فارسی – آموزش زبان و ادبیات فارسی – مددکاری اجتماعی –  روانشناسی – مطالعات خانواده –  برنامه ریزی اجتماعی و تعاون – علوم تربیتی – هتلداری – جهانگردی – جغرافیا

برای دریافت مشاوره در زمینه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

 

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری سال 98 www.sanjesh.org

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری سال 98 www.sanjesh.org