تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ثبت نام دانشگاه آزاد

📚 خلاصه ای از مقاله ثبت نام دانشگاه آزاد:

دانشگاه آزاد اسلامی

از جمله مهمترین موضوعاتی که داوطلبان تحصیل در دانشگاه آزاد به دنبال کسب اطلاعات صحیح در زمینه آن بایستی باشند ثبت نام دانشگاه آزاد می باشد که توضیحاتی در این زمینه ارائه خواهیم نمود.

ثبت نام دانشگاه آزاد

ثبت نام دانشگاه آزاد

 

برای مشاوره درباره ثبت نام دانشگاه آزاد با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

 

 

ثبت نام دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد از جمله دانشگاه های مهم و دارای سطح بالای علمی می باشد که همه ساله در مقاطع متعددی دانشجو پذیرش می نماید. این دانشگاه با توجه به این که در تمامی شهر های کشور واحد دانشگاهی دارد از جامعه دانشگاهی گسترده ای برخوردار بود که همین امر باعث بالا بودن تقاظا برای تحصیل در این دانشگاه می گردد. ثبت نام دانشگاه آزاد نیز به مانند دیگر ثبت نام های دانشگاهی دارای شرایط و ضوابط خاص خود می باشد که در بازه های زمانی خاصی انجام می گیرد. با توجه به اهمیتاین موضوع در این مقاله توضیحاتی در زمینه ثبت نام دانشگاه آزاد ارائه خواهیم نمود.

زمان شروع ثبت نام دانشگاه آزاد

ثبت نام دانشگاه آزاد همچون دیگر دانشگاه های کشور در دو ورودی مهر و بهمن ماه همه ساله دانشجو پذیرش می نماید. از این رو در مورد زمان شروع این ثبت نام بایستی بیان شود که برای ورودی مهر دانشگاه آزاد داوطلبان می توانند از اواسط مرداد کاه برای این منظور اقدام نمایند. معمولا فرایند ثبت نام دانشگاه آزاد برای ورودی مهر در حدود دو ماه به طول می انجامد و تا شروع کلاس ها این ثبت نام بر روی سامانه قرار دارد. اما برای ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه آزاد معمولا در بازه های زمانی متفاوتی شروع می گردد. به گونه ای که می توان شروع آن را از دی ماه تخمین زد و معمولا تا بهمن ماه به طول می انجامد.

نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد

همانگونه که داوطلبان عزیز اطلاع دارند ثبت نام دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی انجام می گیرد. از این رو برای این ثبت نام داوطلبان بایستی در بازه زمانی شروع آن به سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه نمایند. پس از ورود به این سامانه داوطلبان با لینک های ثبت نامی در صفحه اصلی سامانه مواجهه می گردند و با توجه به شرایط خود بر روی یکی از این لینک ها کلیک نموده و وارد بخش اختصاصی ثبت نام مقطع مورد نظر خود شوند. در این حالت داوطلبان بایستی ابتدا اقدام به دانلود و مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام مقطع مورد نظر خود نمایند. با این اقدام داوطلب در واقع با رشته محل هایی که امکان انتخاب آنها وجود دارد آشنا می شوند. همچنین بخش هایی از این دفترچه نیز به بیان شرایط و ضوابط خاص دانشگاه آزاد و تحصیل در آن اختصاص داده شده است که می تواند اطلاعات مفیدی را برای داوطلبان ارائه نماید. پس از مطالعه دفترچه ثبت نام داطلبان بایستی اقدام به خرید کارت ثبت نامی نمایند. خرید این کارت متناسب با مقطع مبالغی در حدود 35 تا 40 هزار تومان می باشد. با خرید این کارت داوطلبان شناسه ثبت نام و رمز ثبت نام را دریافت می نمایند که بایستی برای شروع ثبت نام این اطلاعات را در بخش های تعیین شده وارد نمایند. با ورود این اطلاعات کارت ثبت نامی داوطلبان می توانند فرایند ثبت نام خود را تکمیل نمایند. در بخشی از این فرایند داوطلبان بایستی اطلاعات شناسایی و همچنین اطلاعات تحصیلی خود را نیز وارد نمایند. در نهایت با وارد نمودن کد رشته محل های انتخابی مورد نظر فرایند ثبت نام را به پایان رسانده و کد رهگیری ثبت نام خود را دریافت نمایند.

توضیحات پایانی در ثبت نام دانشگاه آزاد

از مهمترین تغییراتی که در فرایند ثبت نام دانشگاه آزاد نسبت به گذشته ایجاد گردید در زمینه تعداد انتخاب های داوطلبان می باشد. به این صورت که داوطلبان در گذشته تنها می توانستن یک انتخاب را داشته باشند و در صورت داشتن ظرفیت رشته محل مورد نظر ثبت نام داوطلب تایید شده و تمام می گشت. اما در شیوه جدید ثبت نام دانشگاه آزاد داوطلبن به مانند انتخاب رشته دانشگاه آزاد می توانند تا حدود سی انتخاب را داشته باشند. این سی انتخاب با توجه به رشته دیپلم داوطلب احتمال قبولی را بیشتر می نماید. در کنار رشته دیپلم و پیش دانشگاهی داوطلب معدل داوطلب نیز در احتمال قبولی بسیار موثر می باشد.

برای مشاوره درباره ثبت نام دانشگاه آزاد با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

 

لیست رشته های دکتری گروه فنی و مهندسی دانشگاه ازاد

لیست رشته های دکتری گروه علوم پایه دانشگاه ازاد

لیست رشته های دکتری گروه علوم اجتماعی دانشگاه ازاد

لیست رشته های دکتری گروه علوم انسانی دانشگاه ازاد

ثبت نام دانشگاه آزاد

ثبت نام دانشگاه آزاد