تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد

📚 خلاصه ای از مقاله ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد:

دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاه آزاد به مانند دیگر دانشگاه ها در مقطع کارشناسی نیز دانشجو پذیرش می نماید. از این رو ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد از موضوعات مرتبط با این امر است.

ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد

ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد

 

ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد

 

برای مشاوره درباره ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

 

 

ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد

از جمله مقاطع بسیار مهم در دانشگاه ها مقطع کارشناسی به حساب مب آید. در این مقطع تحصیلی داوطلبان در هشت ترم که دو سال به طول می انجامد به تحصیل می پردازند. دانشگاه آزاد نیز به مانند دیگر دانشگاه های کشور در این مقطع تحصیلی همه ساله دانشجو پذیرش می نماید. این ثبت نام با توجه به حساسیت های خاص خود دارای شرایط و ضواط خاصی می باشد که در ادامه این مطلب به بیان و توضیح آن خواهیم پرداخت.

شرایط و ضوابط ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد

همانند دیگر ثبت نام های دانشگاهی مدرک پایه خاص یکی از مهمترین شرایط ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد می باشد. برای این ثبت نام داوطلبان بایستی حتما ورک پیش دانشگاهی را داشته باشند. البته این امر برای کارشناسی پیوسته می باشد. برای کارشناسی ناپیوسته که همان کاردانی به کارشناسی می باشد مدرک کاردانی مدرک پایه برای این مقطع به حساب می آید. مورد دیگر این که مرتبط بودن مدرک پایه با رشته انتخابی نیز تاثیر بالایی در احتمال قبولی در این ثت نام دارد. چرا که داوطلبان می توانند بیست انتخاب داشته باشند که این انتخاب ها بر اساس برخی شرایط و ضوابط مورد پذیرش قرار می گیرد که مورد اصلی آن معدل داوطلب در صورت مرتبط بودن مدرک پایه می باشد. برای مثال احتمال قبولی در رشته هایی فنی و مهندسی برای آن دسته از داوطلبان که مدرک پیش ریاضی را داشته باشند معمولا بیشتر از داوطلبان دارای مدرک پیش انسانی می باشد. از این رو داوطلبان به هنگام انتخاب رشته در این مرحله از ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد این مورد را لحاظ نمایند تا بتوانند یک ثبت نام موفقیت آمیز را برای خود به ثبت رسانند.

زمان شروع ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد

ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد همچون دیگر ثبت نام های دانشگاه آزاد در دو وردی مهر و بهمن ماه صورت می گیرد. از این رو داوطلبان در دو بازه زمانی شانس ثبت نام و پذیرش در دانشگاه آزاد را دارند. درباره شروع ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد در ورودی مهر ماه را می توان از 20 مرداد ماه تخمین زد. با این وجود ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد برای ورودی بهمن ماه دارای نوسانات بالایی دارد. به گونه ای که می توان از دی ماه تا بهمن ماه را برای شروع ثبت نام ورودی بهمن ماه تخمین زد. به همین جهت داوطلبان عزیز برای اطلاع دقیق از زمان شروع ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد ورودی بهمن ماه به اطلاعیه هایی که از سوی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد صادر می گردد توجه نمایند.

نحوه ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد

ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی صورت می گیرد به همین جهت داوطلبان تحصیل در این دانشگاه بایستی در بازه زمانی شروع این ثبت نام به سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه نمایند. به هنگام ورود به این سامانه و در صفحه اصلی سایت داوطلبان با دو لینک ثبت نام مواجه می گردند که این دو لینک ثبت نام کاردانی دانشگاه آزد و ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد می باشد. از این رو بر روی لینک ثبت نام کارشناسی کلیک نموده تا به بخش ثبت نام این مقطع وارد شوید. در این مرحله اولین اقدام دریافت دفترچه ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد می باشد. با دریافت و مطالعه این دفترچه داوطلبان با رشته محل هایی که می توانند انتخاب نمایند آشنا می گردند. پس از انتخاب رشته محل های خود در قدم بعدی خرید کارت ثبت نام را انجام دهید. با خرید این کارد داوطلب شناسه ثبت نام و رمز ثبت نام را دریافت می نماید. با وارد نمودن این اطلاعات فرایند ثبت نام شروع می گردد و داوطلب بایستی اقدام به وارد نمودن اطلاعات شناسایی خود و همچنین اطلاعات آموزشی خود نماید. در نهایت کد رشته محل های انتخابی را وارد نموده و در نهایت کد پیگیری ثبت نام خود را دریافت نماید.

ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد

 

برای مشاوره درباره ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

 

لیست رشته های دکتری گروه فنی و مهندسی دانشگاه ازاد

لیست رشته های دکتری گروه علوم پایه دانشگاه ازاد

لیست رشته های دکتری گروه علوم اجتماعی دانشگاه ازاد

لیست رشته های دکتری گروه علوم انسانی دانشگاه ازاد

ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد

ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد