تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد

📚 خلاصه ای از مقاله ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد:

دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاه آزاد همه ساله در مقاطع متعددی دانشجو پذیرش می نماید که اولین مقطع تحصیلی در این دانشگاه مقطع کاردانی می باشد. از این رو ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد می توان مورد توجه داوطلبان باشد.

ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد

ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد

 

ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد

 

برای مشاوره درباره ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

 

 

ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد

ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد اولین ثبت نام در دانشگاه آزاد به حساب می آید. این ثبت نام نیز به مانند دیگر ثبت نام های دانشگاهی شرایط و ضوابط مختص به خود را دارد که بایستی داوطلبان در زمینه آن اطلاعات لازم را داشته باشند تا بتوانند یک ثبت نام درست و موفقیت آمیز را برای خود رقم زنند. مقطع کاردانی در دانشگاه آزاد خود به دو دسته کاردانی پیوسته و کاردانی ناپیوسته تقسیم می گردد. کاردانی پیوسته در واقع مختص داوطلبانی می باشد که در دوره تحصیل خود دوره پیش دانشگاهی را نگذرانده اند. از این رو دانش آموختگان دوره های فنی و حرفه ای ، کاردانش ، هنرستان ها ، برای این مقطع بایستی ثبت نام نمایند. البته داوطلبان دوره هاینظری نیز می توانند در کاردانی پیوسته ثبت نام نمایند. اما ثبت نام در دوره کاردانی نا پیوسته برای داوطلبان رشته های نظری می باشد. با توجه به این توضیحات داوطلبان با کمی پیجیدگی ممکن است در ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد مواجه گردند کخ نیاز ایت اطلاعات دقیقی در این زمینه داشته باشند که در این مقاله هدف ارائه همین اطلاعات می باشد.

زمان شروع ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد

در رابطه با زمان شروع ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد بایستی به دو بازه زمانی اشاره نمود. چرا که ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد در دو ورودی مهر و بهمن ماه انجام می گیرد. به همین جهت داوطلبان در دو بازه زمانی متفاوتی می توانند برای این ثبت نام اقدام نمایند. از این رو زمان شروع ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد برای ورودی مهر ماه این دانشگاه از می توان اواسط مرداد ماه تخمین زد. در این بازه زمانی اولین ثبت نامی دانشگاه آزاد شروع می گردد. برای ثبت نام ورودی بهمن ماه این دانشگاه نیز می توان شروع آن را از دی ماه تخمین زد. البته این بازه های زمانی که اعلام کردیم به صورت تخمینی و بر اساس سنوات گذشته می باشد. بخصوص برای ورودی بهمن ماه این دانشگاه ، چرا که معمولا ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه ها با تغییرات گسترده ای شروع می گردند.

نحوه ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد

ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد همانند ثبت نام در دیگر مقاطع تحصیلی در دانشگاه ها در اولین مرحله به صورت اینترنتی و از طریق سامانه مشخصی انجام می گیرد. با توجه به این توضیحات داوطلبان برای ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد بایستی به سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه نمایند. با ورود به این سامانه داوطلبان معمولا با لینک های متعدد ثبت نام مواجه می گردد که بایستی بر روی لینک ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد کلیک نمایند. با کلیلک بر روی این لینک داوطلب وارد بخش اختصاص ثبت نام کاردانی می گردد. در این بخش اولین اقدام داوطلب بایستی دریافت و مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد باشد. با این اقدام داوطلب با لیست رشته هایی مواجه می گردد که بایستی از میان آنها دست به انتخاب زند. این امر یکی از مهمترین و تاثیر گذار ترین مراحل فرایند ثبت نام به حساب می آید. پس از این اقدامات داوطلبان بایستی به خرید کارت ثبت نام و وارد نمودن اطلاعات این کارت که شامل شناسه ثبت نام و رمز ثبت نام می باشد فرایند ثبت نام خود را شروع نمایند. در ادامه وراد نمودن اطلاعات شناسایی و اطلاعات تحصیلی اقدامات بعدی داوطلبان می باشد. در پایان نیز کد رشته های انتخابی را در بخش های تعیین شده وارد نموده و با پایان فرایند ثبت نام کد رهگیری ثبت نام را دریافت نموده و فرایند ثبت نام را به پایان رسانید.

توضیحات پایانی در ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد

از مواردی که می توان در این بخش بیان نمود در زمینه تکمیل ظرفیت می باشد. یکی از نگرانی های اصلی داوطلبان ممکن است در زمینه عدم پذیرش و قبولی آنها در این ثبت نام بوده باشد. برای این دسته از داوطلبان فرایند تکمیل ظرفیت به مانند دیگر ثبت نام های ورودی دانشگاه ها وجود دارد. در فرایند تکمیل ظرفیت داوطلبان برای رشته محل هایی که هنوز ظرفیت آنها کامل نشده است می توانند دوباره اقدام به ثبت نام نمایند. این مرحله در واقع آخرین فرصت داوطلبان برای ورود به دانشگاه بحساب می آید که نبایستی به راحتی از آن چشم پوشی نمود. در پایان در صورتی نیاز به دیگر اطلاعات در زمینه ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد داشته باشید در انتهای مقاله به لینک های قرار داده شده مراجعه نمایند.

 

ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد

 

برای مشاوره درباره ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

 

لیست رشته های دکتری گروه فنی و مهندسی دانشگاه ازاد

لیست رشته های دکتری گروه علوم پایه دانشگاه ازاد

لیست رشته های دکتری گروه علوم اجتماعی دانشگاه ازاد

 

 

ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد

ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد