تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

📚 خلاصه ای از مقاله ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد:

دانشگاه آزاد اسلامی

از مقاطع حساس با وجود کوتاه بودن آن مقطع کارشناسی ارشد می باشد که به منزله سکوی پرش برای ورود به مقطع دکتری می باشد. ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز از این رو می توان اهمیت زیادی داشته باشد.

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

برای مشاوره درباره ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

کارشناسی ارشد از مقاطع بسیار مهم دانشگاه می باشد که طول دوره تحصیل در این مقطع تحصیلی تنها دو سال می باشد اما برای ورود به تحصیل مقطع دکتری از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و داوطلبان در این مقطع تحصیلی در واقع زمینه تخصصی خود را انتخاب می نمایند. دانشگاه آزاد نیز از جمله دانشگاه هایی می باشد که در این مقطع دانشجو پذریش می نماید از این رو در این مقاله به بررسی شرایط و ضوابط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد خواهیم پرداخت. از نکته های مهم در زمینه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با آزمون و بدون آزمون بودن آن می باشد. به همین جهت به بررسی ثبت نام کارشناسی ارشد در دو شیوه با آزمون و بدون آزمون خواهیم پرداخت.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به شیوه بدون آزمون

به طور کلی در شیوه های ثبت نام بدون آزمون داوطلبان بدون این که در کنکور یا آزمون ورودی شرکت نمایند بر اساس برخی معیار ها مورد پذیرش قرار می گیرند. در ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت بدون آزمون نیز به همین صورت می باشد و داوطلبان بدون شرکت در آزمون ورودی مورد پذیرش قرار می گیرند. از جمله معیار های مهم ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می توان به این موارد اشاره نمود.

کسب معدل بالای 17 برای رشته های گروه علوم انسانی و معدل بالای 16 برای رشته های سایر گروه های آموزشی.

 داوطلبان بایستی دوره کارشناسی خود را حداکثر در 8 نیمسال به اتمام رسانند.

تبصره یک : در صورتی که بنا به دلایل خارج از اختیار دانشجو ( بیماری ، ازدواج ، متارکه و… ) تعداد نیمسال های تحصیل دانشجو بیشتر شد داوطلب می تواند از در صورت تایید کمسیون موارد خاص دانشگاه در پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد شرکت نماید.

تغییر محل تحصیل و همچنین تغییر رشته افراد پذیرفته شده مجاز نیست.

دانشجویان دارای دروس معادل سازی مجاز به ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نمی باشند.

دانشجویانی که از طریق ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد پذیرش شده اند مجاز به تغییر محل دانشگاهی و همچنین تغییر رشته نمی باشند.

امکان پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تنها در رشته های متجانس با رشته کارشناسی فراهم می باشد.

داوطلبانی که از طریق ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد پذیرش گرفته اند تنها می توانند در همان محل دانشگاهی که تعیین شده ثبت نام نمایند. همچنین عدم ثبت نام در زمان مقرر به منزله انصراف می باشد.

زمان و نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

بایستی به طور کلی بیان نمود که ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی صورت می گیرد. از این رو با توجه به این که آزمون کارشناسی ارشد با آزمون سراسری این مقطه ادغام گردیده است داوطلبان بایستی برای ثبت نام به سامانه سازمان سنجش مراجعه نمایند. به هنگام مراجعه به این سامانه ابتدا بایستی به بخش کارشناسی ارشد این سامانه ورود نموده و در ابتدا با دریافت دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نسبت به شرایط و ضوابط این ثبت نام اطلاع حاصل نمایند. پس از این اقدام خرید کارت ثبت نام را در مرحله بعدی خود قرار دهند و پس از خرید این کار از بخش خرید کارت سامانه فرایند ثبت نام خود را با وارد نمودن اطلاعات شناسنامه ای و اطلاعات آموزشی به اتمام رسانده و کد رهگیری ثبت نام و شماره پرونده خود را دریافت نمایند. در زمینه شروع زمان ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بایستی بیان کرد که در شیوه بدون آزمون داوطلبان هم زمان با شروع انتخاب رشته با آزمون اقدام نمایند. که می توان اوایل تیر ماه را برای شروع آن تخمین زد. اما برای ثبت نام با آزمون داوطلبان بایستی هم زمان با ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد که بر اساس سنوات گذشته اواسط آذر ماه می باشد با مراجعه به سامانه سنجش اقدام نمایند.

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

برای مشاوره درباره ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

لیست رشته های دکتری گروه فنی و مهندسی دانشگاه ازاد

لیست رشته های دکتری گروه علوم پایه دانشگاه ازاد

لیست رشته های دکتری گروه علوم اجتماعی دانشگاه ازاد

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد