تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

شهریه دانشگاه آزاد

📚 خلاصه ای از مقاله شهریه دانشگاه آزاد:

دانشگاه آزاد اسلامی

تحصیل در دانشگاه آزاد مستلزم پرداخت هزینه هایی می باشد که مهمترین این هزینه ها شهریه دانشگاهی می باشد. از این رو برای این دسته از داوطلبان اطلاع از میزان شهریه دانشگاه آزاد می تواند بسیار مفید باشد.

شهریه دانشگاه آزاد

شهریه دانشگاه آزاد

اعلام نتایج دانشگاه آزاد

برای مشاوره درباره شهریه دانشگاه آزاد با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

شهریه دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد با توجه به برخورداری از امکانات و واحد های متعدد دانشگاهی یکی از اصلی ترین گزینه های ادامه تحصیل برای داوطلبان به حساب می آید. دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه آزاد با توجه به غیر دولتی بودن آن بایستی هزینه هایی را پرداخت نمایند که مهمترین و اصلی ترین این هزینه ها با عنوان شهریه دانشجویی شناخته می شود. به همین جهت داوطلبان تحصیل در این دانشگاه قبل از ثبت نام در آن بهتر است از میزان و موارد مرتبط با شهریه دانشگاه آزاد اطلاعات مناسبی را داشته باشند. در این مقاله نیز سعی بر آن شده است تا تمامی موارد مرتبط با شهریه دانشگاه آزاد برای داوطلبان تحصیل در این دانشگاه توضیح داده شود.

انواع شهریه در دانشگاه آزاد

مطلبی که در این بخش بیان می گردد تنها اختصاص به دانشگاه آزاد ندارد بلکه در تمامی دانشگاه های کشور شهریه های دانشگاهی به دو بخش کلی شهریه ثابت و متغییر تقسیم می گردد. در مورد شهریه ثابت بایستی بیان شود که دانشجویا در ابتدای هر ترم مبلغ ثابتی را با عنوان شهریه ثابت پرداخت می نمایند. میزان این مبلغ همانگونه که مشخص است در طول دوره تحصیل دانشجویان ثابت می باشد اما برای هر ورودی مبلغی جدید تعیین می گردد که تا پایان دوره آنها این مبلغ تغیری ندارد. اما شهریه متغیر مبلغی می باشد که میزان آن به نوع واحد های اخذ شده و تعداد آن دارد. بدین معنا که دانشجو در ابتدای هر ترم تعدادی واحد انتخاب می نماید این واحد ها با توجه به معیار های متعددی در دسته های مختلفی قرار می گیرند که نوع این دسته بندی مشخص می نماید که چه میزان مبلغ با عنوان شهریه متغییر از دانشجو بایستی دریافت شود. لازم به ذکر می باشد که واحد های عملی پس از واحد پایان نامه بالاترین مبلغ را در شهریه متغیر به خود اختصاص می دهد.

زمان و نحوه پرداخت شهریه دانشگاه آزاد

شهریه دانشگاه آزاد همچون دیگر دانشگاه ها در ابتدای هر ترم تحصیلی و هم زمان با انتخاب واحد از دانشجویان کسب می گردد. به این صورت که هر دانشجویی به هنگام انتخاب واحد ترم جاری خود بر اساس واحد های انتخاب نموده میزان شهریه آن واحد ها محاسبه می گردد. پس از این اقدام دانشجویان بایستی این میزان مبلغ را با عنوان شهریه ترم جاری به صورت اینترنتی و از طریق سامانه انتخاب واحد و پنل دانشجویی خود پرداخت نمایند.

میزان شهریه دانشگاه آزاد

در برخی از دانشگاه ها مانند دانشگاه علمی کاربردی میزان شهریه در هر رشته ی به زیرگروهی که به آن رشته بستکی دارد. به این صورت که در ابتدای هر ترم میزان شهریه هر زیرگروه اموزشی مشخص می گردد. اما در دانشگاه آزاد به این صورت نمی باشد و میزان شهریه به خود رشته ها و نوع واحد های آنها بستگی دارد. بدین معنا که رشته هایی که میزان واحد های عملی و کارگاهی در آنها زیاد می باشد و به اصطلاح رشته های هزینه بر می باشد به همان نسبت میزان شهریه انها نیز بیشتر می باشد. از این رو رشته های گروه فنی و مهندسی و گروه هنر با توجه به داشتن واحد های عملی و کارگاهی بیشتر معمولا هزینه تحصیل و میزان شهریه آنها نیز بالاتر خواهد بود. اما گروه انسانی با توجه به تئوریکال بودن رشته های آنها میزان شهریه کمتری به نسبت سایر گروه ها را دارا می باشد. اما به طور کلی می توان میزان شهریه دانشگاه آزاد را بیسن یک تا دو میلیون تومان تخمین زد.

توضیحات پایانی در شهریه دانشگاه آزاد

برای آن دسته از داوطلبان تحصیل در دانشگاه آزاد و یا دانشجویانی که در حال تحصیل در این دانشگاه می باشند که در زمینه پرداخت شهریه دچار مشکل می باشند بیان نمود که دانشگاه آزاد برای این داوطلبان کمک هزینه هایی را با عنوان وام شهریه در نظر گرفته است. در مورد میزان و نحوه دریافت و بازپرداخت این وام ها نیز در داخل دفترچه ثبت نام توضیحاتی بیان شده است که می توان به مراجعه به دفترچه از این شرایط اطلاع حاصل نمود. همچنین دانشجویان در حال تحصیل نیز می توانند به بخش اداری مالی دانشکده خود مراجعه نموده و از این شرایط اطلاع حاصل نمایند.

شهریه دانشگاه آزاد

برای مشاوره درباره شهریه دانشگاه آزاد با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

لیست رشته های دکتری گروه فنی و مهندسی دانشگاه ازاد

لیست رشته های دکتری گروه علوم پایه دانشگاه ازاد

لیست رشته های دکتری گروه علوم اجتماعی دانشگاه ازاد

شهریه دانشگاه آزاد

شهریه دانشگاه آزاد