تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد

📚 خلاصه ای از مقاله ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد:

دانشگاه آزاد اسلامی

پس از اعلام نتایج دانشگاه آزاد و مشخص شدن پذیرفته شدگان مرحله بعدی در این فرایند ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد می باشد که بایستی داوطلبان برای انجام این مرحله به سایت دانشگاه پذیرفته شده مراجعه نمایند.

ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد

ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد

برای مشاوره درباره ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد

برای پذیرفتگان دانشگاه آزاد یکی از مراحل مهم در این فرایند ثبت نام اینترنتی می باشد که در این ثبت نام داوطلبان پذیرفته شده بایستی با مراجعه با سایت دانشگاه پذیرش شده اقدام به ثبت نام اینترنتی نمایند که با عنوان ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد شناخته می شود. این ثبت نام هفت تا ده مرحله دارد که در این مقاله به این مراحل اشاره خواهیم نمود. لازم به ذکر می باشد که داوطلبان بایستی قبل از ثبت نام حضوری و مراجعه به دانشگاه این ثبت نام را انجام دهند.

زمان شروع و نحوه ورود به ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد

همانگونه که در بخش ابتدایی بیان شد ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد در واقع پس از اعلام نتایج دانشگاه آزاد و مشخص شدن پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد شروع می گردد. از این رو شروع فرایند ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد برای ورودی مهر ماه را می توان اواخر شهریور ماه و برای ورودی بهمن را اواخر دی  ماه تخمین زد. از این رو در بازه زمانی فعال شدن لینک ثبت نام داوطلبان بایستی به سایت دانشگاه مورد نظر وراجعه نمایند. پس از ورود به این سایت بایستی به بخش آموزش سایت مراجعه نمایند. در این بخش از سایت در صورت فعال شدن ثبت نام داوطلبان بایستی از طریق آیکون ثبت نام جدیدالورود و وارد نمودن کد ملی داوطلب فرایند ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد شروع نمایند.

مرحله اول در ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد

مرحله اول ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد اصلاح مشخصات فردی می باشد. در این مرحله داوطلبان پس از ورود به سامانه بایستی مشخصات فردی خود را که در سامانه ثبت شده را تایید و در صورت نقص و ایراد آن را اصلاح نمایند. پس از این اقدامات با کلیک بر روی آیکون مرحله بعدی وارد مرحله بعدی ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد شوند.

مرحله دوم ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد

پس از اصلاح مشخصات فردی داوطلبان بایستی در مرحله دوم اقدام به وارد نمودن اطلاعات خانوادگی و شغلی خود نمایند. در این مرحله داوطلبان اطلاعات شغلی والدین خود به همراه تعداد اعضای خانواده را بایستی وارد نمایند و با کلید بر روی گزینه مشخص وارد مرحله سوم شوند.

مرحله سوم در ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد

در مرحیه سوم از فرایند ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد داوطلبان بایستی اطلاعاتی در زمینه سوابق تحصیلی خود را در سامانه بارگزاری نمایند. این اطلاعات در واقع شامل نام ، آدر و شماره تماس مدرسته دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی داوطلب می باشد.

مرحله چهار ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد

این مرحله که با عنوان مرحله مرکز مشاوره و راهنمایی دانشجویی می باشد داوطلبان به یک سری سوالات بایستی پاسخ دهند و در نهایت می توانند آمادگی خود را برای برخورداری از خدمات مشاوره رایگان دانشگاه اعلام نمایند.

مرحله پنجم در ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد

در مرحله پنجم از ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد داوطلبان بایستی اقدام به تایید تعهدات دانشگاهی نمایند. لازم به ذکر می باشد بدون تایید این تعهدات امکان ورود به مرحله بعد وجود نخواهد داشت.

مرحله ششم در ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد

مرحله ششم در واقع مرحله بارگزاری مدارک داوطلبان می باشد. این مدارک شامل مدارک شناسایی و مدارک تحصیلی داوطلب می باشد. کدارک شناسایی همان شناسنامه تمامی صفحات ، کارت ملی و عکس سال جاری داوطلب می باشد. مدارک تحصیلی نیز مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی داوطلب است.

مرحله هفتم و پایانی در ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد

مرحله هفتم یا همان مرحله پایانی در واقع مرحله بازنگری و تایید اطلاعات می باشد. رد این مرحله داوطلبان بایستی تمامی اطلاعات و بخصوص مدارکی را که در این مراحل ثبت نموده اند مورد تایید نهایی قرار دهند. پس از این مرحله شماره دانشجویی داوطلبان مشخص و به اطلاع می رسد.

پس از این اقدامات و دریافت شماره دانشجویی داوطلب بایستی با در دست داشتن اصل مدارک و فرم های ثبت نام تکمیل شد در زمانبندی اعلام شده از سوی دانشگاه برای ثبت نام خضوری خود اقدام نماید.

برای مشاوره درباره ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

مطالب مفید

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد

ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

اعلام نتایج دانشگاه آزاد

سامانه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

شهریه دانشگاه آزاد

www.azmoon.org

رشته های بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد

رشته های بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد

رشته های بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد

ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد

ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد