دانشگاه آزاد اسلامی

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

برای مشاوره درباره انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

در این چند سال اخیر با بروز تغییرات گسترده ای در آزمون سراسری داوطلبان تحصیل در دانشگاه آزاد بایستی در آزمون سراسری شرکت نمایند و دیگر نیازی به شرکت در کنکور دانشگاه آزاد به صورت جداگانه ای وجود ندارد. این دسته از داوطلبان با شرکت در کنکور سراسری امکان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد برای آنها فراهم می گردد از این رو دیگر نیازی به شرکت در کنکور جداگانه ای وجود ندارد. و نیز با توجه به این که انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد شرایط و ضوابط خاص و جداگانه ای برای خود دارد در این مقاله به صورت جداگانه به بررسی و تبیین این شرایط و ضوابط خواهیم پرداخت. به امید اینکه مطالب بیان شده در این مقاله برای این دسته از داوطلبان مفید اقع گردد.

زمان شروع انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد از جمله مراحل پایانی کنکور دانشگاه آزاد به حساب می آید که داوطلبان پس از اعلام نتایج کنکور سراسری بایستی برای آن اقدام نمایند. به همین جهت می توان زمان شروع انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد را در بازه زمانی مرداد ماه و پس از اعلام نتایج کنکور سراسری از طریق سامانه سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org تخمین زد. از این رو بایستی داوطلبان به مراجعه به این سامانه و پس از اطلاع از نتیجه اولیه آزمون سراسری با توجه به دستورالعملی که در ادامه بیان خواهد شد برای انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد اقدام نمایند.

نحوه شرکت در انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

اولین اقدام در فرایند انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد دریافت و اطلاع از نتیجه آزمون سراسری می باشد. از این رو داوطلبان ابتدا با مراجعه به سامانه سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org و با وارد نمودن اطلاعات داوطلبی خود نسبت به دریافت کارنامه اولیه آزمون سراسری اقدام نمایند. در انتهای این کارنامه کد دسترسی انتخاب رشته آزاد قرار داده شده است که با این کد داوطلبان بایستی اقدام به انتخاب رشته در سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.org نمایند. پس از ورود به این سامانه داوطلبان ابتدا نسبت به دریافت دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد و مطالعه آن نمایند. با مطالعه این دفترچه داوطلبان از رشته محل های انتخابی خود اطلاع حاصل می نمایند. با دسته بندی این رشته محل ها بر اساس فیلتر های خاصی مانند اصل علاقمندی ، آینده شغلی رشته ، محل دانشگاهی داوطلبان با لیستی از رشته های منتخب مواجه می گردند که برای انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد بایستی این رشته محل ها را وارد نمایند. برای ورود این رشته محل ها نیز با ویود به سامانه www.azmoon.org اقدام به خرید کارت انتخاب رشته نمایید. خرید این کارت نیز از طریق خود سامانه و با مبلغی در حدود 30 هزار تومان انجام می گیرد. با خرید کارت داوطلبان شناسه انتخاب رشته و رمز انتخاب رشته خود را خواهند داشت با این اطلاعات و همچنین کد دسترسی انتخاب رشته که در کارنامه اوله موجود می باشد فرایند انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد را تکمیل نمایید.

موارد موثر در انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

از موارد موثر در انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد می توان به سهمیه های در نظر گرفته شده از جمله شهمیه ایثار گری و شاهد و همچنین سهمیه بسیج اشاره نمود. لازم به ذکر می باشد که در انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد شهمیه مناطق تاثیرگذار نمی باشد. مورد دیگر اینکه در این انتخاب رشته داوطلبان می توانند 20 انتخاب داشته باشند در صورتی که در انتخاب رشته کنکور سراسری داوطلبان حداکثر 150 انتخاب خواهند داشت.  این مورد باعث سختی کار می باشد و از این رو داوطلبان در انتخاب های خود محدودیت تعداد خواهند داشت و بایستی انتخاب های اصلی را با توجه به رتبه و تراز کسب نموده انجام دهند. و رشته محل هایی را در این انتخاب بگنجانند که احتمال بالایی برای قبولی در انها را خواهند داشت و از اقدامات شتابزده و انتخاب های ایدآل گرایانه پرهیز نمایند و با توجه به واقعیت های موجود دست به انتخاب زنند. در نهایت لازم به ذکر می باشد که فرایند بررسی انتخاب های داوطلبان نسبت به گذشته در دانشگاه آزاد تغییر نموده است و برخلاف گذشته انتخاب های اول تاثیری بر احتمال قبولی در اولویت های بعدی را ندارد که این مورد به مانند انتخاب رشته کنکور سراسری می باشد.

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

برای مشاوره درباره انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

مطالب مفید

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد

ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

اعلام نتایج دانشگاه آزاد

سامانه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

شهریه دانشگاه آزاد

www.azmoon.org

رشته های بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد

رشته های بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد

رشته های بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *