تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد

📚 خلاصه ای از مقاله تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد:

دانشگاه آزاد اسلامی

تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد برای داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت نموده و به دنبال تحصیل در دانشگاه آزاد می باشند فرصت مناسبی می باشد.

تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد

 

برای مشاوره درباره تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد به مانند دیگر دانشگاه های کشور برای ظرفیت های خالی رشته محل های مورد نظر خود اقدام به پذیرش دوباره دانشجو می نمایند که در قالب تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد صورت می گیرد. داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت نموده اند اما در انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد در هیچ کدام از رشته محل های انتخابی خود پذیرش نگرفته اند و یا این که در رشته محل پذیرش شده علاقه ای برای تحصیل ندارند تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد فرصت خوبی به حساب می آید تا شانس دوباره خود را برای تحصیل امتحان نمایند.

شرایط اولیه شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد

داوطلبانی ک قصد شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد را داشته باشند باستی حتما در آزمون سراسری شرکت نموده باشند و کارنامه ای برای آنها صادر گردیده شده باشد. لازم به ذکر می باشد در صورتی داوطل در انتخاب رشته شهریور ماه این دانشگاه در یکی از رشته محل های انتخابی خود قبول شده باشد و در تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد شرکت نماید در صورت قبولی در یکی از رشته های انتخابی تکمیل ظرفیت پذیرش در رشته قبلی امکان پذیر نمی باشد. همچنین تمامی داوطلبان چه آنهایی که در انتخاب رشته دانشگاه سراسری شرکت کرده اند و چه در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت نموده اند می توانند در این مرحله شرکت نمایند.

نحوه شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد

برای شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد داوطلبان بایستی در ابتدا با دریافت و مطالعه دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد نسبت به رشته هایی که در این مرحله امکان انتخاب آنها وجود دارد مطلع شوند. برای این منظور نیز به سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه نمایید. لازم به ذکر می باشد با توجه به این که تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد آخرین مرحله و آخرین شانس داوطلبان جهت ورود به دانشگاه می باشد از این رو در انتخاب های خود دقت نمایید. در ابتدا انتخاب هایی را داشته باشید که با توجه به تراز و رتبه کسب نموده احتمال بالایی برای قبولی در آنها وجود دارد اما این همه کار نمی باشد. برای ایجاد اطمینان از میان رشته های موجود تعدادی نیز با عنوان رشته هایی که رد حالت بدبینانه امکانم قبولی وجود دارد نیز بگنجانیند. این رشته ها در واقع برای بالا بردن احتمال قبولی می باشد. در تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد داوطلبان می توانند حداکثر 20 انتخاب داشته باشند. این تعداد انتخاب ممکن است شرایط کار را کمی سخت نماید از این رو در تمامی مراحل تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد دقت نمایید.

زمان شروع و اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد همچون تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری پس از ثبت نام و مشخص شدن ظرفیت های خالی تمامی رشته محل ها شروع می گردد. البته لازم به ذکر می باشد که تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد برای دو ورودی مهر و بهمن ماه می باشد و این امر خود امتیاز بالایی به حساب می آید و داوطلبان در دو مرحله می توانند برای ورود به دانشگاه آزاد رد مرحله تکمیل ظرفیت اقدام نمایند. از این رو می توان مهر ماه شروع فرایند تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد اعلام نمود. نتایج این مرحله نیز معمولا چند هفته پس از اتمام انتخاب رشته صورت می گیرد.

برای مشاوره درباره تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

مطالب مفید

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد

ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

اعلام نتایج دانشگاه آزاد

سامانه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

شهریه دانشگاه آزاد

www.azmoon.org

رشته های بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد

رشته های بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد

رشته های بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد