تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

مشاهده برنامه کلاسی دانشگاه آزاد

📚 خلاصه ای از مقاله مشاهده برنامه کلاسی دانشگاه آزاد:

مشاهده برنامه کلاسی دانشگاه آزاد

در این مقاله در خصوص زمان اعلام برنامه کلاسی دانشگاه های آزاد، نحوه دریافت برنامه کلاسی و راهنمای تصویری دریافت برنامه کلاسی دانشگاه آزاد توضیحاتی ارائه شده است

مشاهده برنامه کلاسی دانشگاه آزاد

مشاهده برنامه کلاسی دانشگاه آزاد

یکی از اصلی‌ترین اقدامات در طول تحصیل در دانشگاه آزاد، دسترسی به برنامه درسی است. دانشجویان می‌توانند از طریق سامانه آموزشی دانشگاه آزاد به آدرس edu.iau.ac.ir و با استفاده از اطلاعات شخصی خود، به برنامه درسی ترم تحصیلی دسترسی یابند.

دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از دانشگاه‌های محبوب و پرطرفدار کشور شناخته می‌شود که هر ساله تعداد زیادی دانشجو در آن تحصیل می‌کنند. دسترسی به برنامه درسی دانشگاه آزاد برای این دانشجویان بسیار حائز اهمیت است و توسط سامانه آموزشی دانشگاه آزاد به صورت الکترونیکی فراهم شده است.

مشاهده برنامه کلاسی دانشگاه آزاد

در ادامه این مقاله، نحوه دسترسی به برنامه درسی دانشگاه آزاد از طریق سامانه جامع آموزشی دانشگاه تشریح شده و مراحل لازم برای ورود به این سامانه برای دو گروه دانشجویان قدیمی و جدید توضیح داده شده است.

زمان اعلام برنامه کلاسی دانشگاه آزاد

در هر ترم تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی، پس از اتمام فرآیند انتخاب واحد، برنامه کلاسی رشته‌ها در سامانه آموزشی دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. برای اطلاع دانشجویان، در تصویر زیر برنامه انتخاب واحد و تاریخ‌های حذف و اضافه دانشگاه آزاد در سال تحصیلی 1401-1400 نمایش داده شده است.

زمان اعلام برنامه کلاسی دانشگاه آزاد

همچنین تقویم آموزشی سال تحصیلی در تصویر زیر قرار داده شده است.

تقویم آموزشی سال تحصیلی

برنامه انتخاب واحد و حذف و اضافه به همراه تقویم آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی، هر ساله در وبسایت رسمی دانشگاه به‌روزرسانی می‌شود و به همه اعلام می‌شود. دانشجویان عزیز می‌توانند با مراجعه به وبسایت دانشگاه آزاد اسلامی از این اخبار باخبر شوند.

دانشجویانی که هنوز انتخاب واحد برای ترم تحصیلی خود را انجام نداده‌اند، می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره روش انجام انتخاب واحد، مقاله زیر را مطالعه کنند.

بیشتر بخوانید: انتخاب واحد دانشگاه آزاد

بیشتر بخوانید: سایت اموزشیار دانشگاه آزاد edu.iau.ac.ir

نحوه مشاهده برنامه کلاسی دانشگاه آزاد

در شرایطی که ویروس کرونا در حال گسترش بود و بسیاری از مراکز تعطیل شده بودند، دانشگاه آزاد اسلامی اقدام به راه‌اندازی سامانه آموزشیار در تاریخ 29 مرداد ماه سال 1399 نمود. افرادی که می‌خواهند برنامه کلاسی دانشگاه آزاد رشته تحصیلی خود را مشاهده کنند، می‌توانند این اطلاعات را از طریق سایت سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد به دست آورند.

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی، یک سامانه جامع و هماهنگ بین تمامی دانشگاه‌های آزاد اسلامی است که برای کنترل امور دانشجویان ایجاد شده است. این سامانه شامل خدماتی نظیر:

✅ ارائه برنامه‌های نیمسال تحصیلی
✅ نمایش گروه‌های درسی ارائه شده در ترم جاری و آینده
✅ امکان ارزیابی اساتید
✅ توضیح شرایط خوابگاه دانشجویی
✅ انجام امور مربوط به فارغ التحصیلان
✅ انتخاب واحد و ثبت نام دروس هر ترم
✅ امکان ثبت درخواست‌های مختلف دانشجو، شامل درخواست وام دانشجویی و غیره
✅ امکان ثبت درخواست برای دریافت گواهینامه اشتغال به تحصیل در دانشگاه به صورت الکترونیکی و سایر موارد

در مطالب بالا ذکر شد که مشاهده برنامه کلاسی دانشگاه آزاد از جمله خدمات سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی می باشد. دانشجویان گرامی می توانند با مراجعه به این سامانه، طبق راهنمای تصویری که در ادامه آمده، نسبت به مشاهده برنامه کلاسی خود اقدام نمایند.

راهنمای تصویری مشاهده برنامه کلاسی دانشگاه آزاد

⬅️ در مرحله اول به سایت سامانه جامع آموزشیار به آدرس edu.iau.ac.ir مراجعه نموده که با این تصویر مواجه خواهید شد. در این صفحه جهت راهنمایی بازدید کنندگان گرامی در چهار بخش راهنماهای مختلف ارائه شده است: راهنمای دانشجویان، راهنمای پرسنل، راهنمای اساتید، راهنمای دانشجویان جدید الورود :

راهنمای تصویری مشاهده برنامه کلاسی دانشگاه آزاد

روی راهنمای مربوط به خودتان که کلیک کنید، صفحه زیر نمایش داده خواهد شد که روش درست پر کردن هر جای خالی برای ورود به سامانه آموزشیار را نشان می دهد که باید به خوبی به خاطر بسپارید.

برنامه کلاسی دانشگاه آزاد

⬅️ همچنین در قسمت راهنمای دانشجویان، اساتید، پرسنل و پرسنل سازمانی فایل های مربوط به کد و نام استان ها، کد و نام واحد ها، کد و نام گروه های آموزشی قرار داده شده است. در این مرحله روی قسمت دانشجو کلیک نمایید تا کادر مربوط به وارد کردن شماره دانشجویی به شما نمایش داده شود.

دریافت برنامه کلاسی دانشگاه آزاد

⬅️ حال در این قسمت با تایید کردن گزینه “موارد فوق را مطالعه کردم و پذیرفتم” می توانید با کلیک بر روی گزینه تایید مطلب و ورود به سیستم به مرحله بعدی بروید.

دریافت برنامه کلاسی دانشگاه آزاد

⬅️ حالا به صفحه جدیدی هدایت می شوید که می بایست کادرهای مشخص شده را تکمیل نمایید. این کادر ها را به روش زیر تکمیل نمایید:

برنامه کلاسی دانشگاه آزاد

☑️ نام کاربری: شامل کد واحد + شماره دانشجویی + @edu می باشد.

☑️ برای پر کردن این بخش نیازی به وارد کردن @edu نمی باشد و همان کد واحد + نام کاربری کافی است.

☑️ کلمه عبور: شامل کد واحد + شماره دانشجویی می باشد که باید به همین ترتیب این قسمت را پر کنید.

⬅️ بعد از وارد کردن موارد نام کاربری و رمز عبور، کد مشخص شده در تصویر را وارد کرده و بعد از آن بر روی دکمه ورود به سیستم کلیک نمایید.

دریافت برنامه کلاسی دانشگاه آزاد

⬅️ اگر دفعه اولی باشد که به سایت سامانه آموزشیار مراجعه کردید، با صفحه زیر مواجه خواهید شد که شامل شماره موبایلی است که قبلا در زمان ثبت نام در این سامانه ثبت نموده اید. اگر می خواهید شماره موبایل جدیدی را در سیستم ثبت نمایید، لازم است آن را در کادر نشان داده شده با عنوان شماره موبایل جدید وارد نموده، و بعد بر روی گزینه ارسال کد کلیک نمایید.

 

⬅️ حال کد فعالسازی به آن شماره پیامک می شود که می بایست کد فرستاده شده را در سامانه وارد کنید تا شماره موبایل جدید ثبت شود. بعد روی گزینه تایید کلیک نمایید تا این مرحله تمام شود.

دریافت برنامه کلاسی دانشگاه آزاد

 

⬅️ در این مرحله با صفحه زیر رو به رو خواهید شد که لازم است با توجه به نکات ذکر شده در همان صفحه، کلمه عبور جدیدی را برای خود انتخاب نمایید. سپس آن را در کادر بعد از آن تکرار کرده، و روی گزینه تایید کلیک کنید.

 

نکته: توصیه می شود برای جلوگیری از فراموش کردن کلمه عبور و مشکلات ناشی از آن، کلمه عبور خود را در جایی مطمئن یادداشت نمایید تا در هر زمان با مراجعه به آن جا خیالتان از بابت فراموشی کلمه عبور راحت باشد.

دریافت برنامه کلاسی دانشگاه آزاد

⬅️ در صورتی که مراحل گفته شده را به درستی طی کرده باشید، صفحه زیر برای شما نمایش داده خواهد شد که لازم است روی گزینه صفحه ورود کلیک کرده تا به پنل دانشجویی خود وارد شوید.

دریافت برنامه کلاسی دانشگاه آزاد

⬅️ در این مرحله به پنل دانشجویی خود که مشابه تصویر زیر است، هدایت خواهید شد. حال می توانید از قسمت سمت راست صفحه به امکانات و خدمات سامانه جامع آموزشیار دسترسی پیدا کنید. امکان مشاهده برنامه کلاسی دانشگاه آزاد نیز در این پنل وجود دارد.

دریافت برنامه کلاسی دانشگاه آزاد

بیشتر بخوانید: شهریه دانشگاه آزاد

بیشتر بخوانید: کارنامه دانشجویی هم آوا

بیشتر بخوانید: سما لایو پیام نور

مشاوره برای مشاهده برنامه کلاسی دانشگاه آزاد

برای مشاهده و دریافت برنامه کلاسی خود در دانشگاه آزاد، دانشجویان نیازمند چند اطلاعات شخصی هستند. برای ورود به سایت و مشاهده برنامه کلاسی، اطلاعات زیر الزامی است:

  • شماره دانشجویی دانشگاه آزاد
  • کد منطقه دانشگاهی
  • نام کاربری (کد واحد دانشگاهی + شماره دانشجویی + @edu)
  • کلمه عبور (کد واحد دانشگاهی + شماره دانشجویی)
  • دسترسی به شماره موبایل ثبت شده در سامانه آموزشیار
  • کد و نام استان، واحدها و گروه‌های آموزشی مربوطه

✔️ لازم به ذکر است که فایل‌های مربوط به کد و نام استان، واحدها و گروه‌های آموزشی در بخش راهنمای دانشجویان در سایت قابل دسترسی است.

✔️ در هنگام انتخاب واحد در دانشگاه آزاد، برای هر ترم این دانشگاه، شما می‌توانید حداقل 12 و حداکثر 20 واحد درسی را انتخاب کنید که توسط واحد آموزش دانشگاه برای شما ارائه می‌شود. همچنین، دانشجویانی که در ترم قبل نیمسال تحصیلی پیش‌رو، معدل بالای 17 را کسب کرده‌اند، می‌توانند تا 24 واحد درسی را انتخاب کنند.

✔️ لازم به ذکر است که اگر در شرایطی خاص، تنها 24 واحد، برای فارغ التحصیلی یک دانشجو باقی مانده باشد، با نظر و هماهنگی با واحد آموزش دانشگاه، می تواند تمام آن 24 واحد را در ترم تحصیلی پیش رو انتخاب نماید.

✔️ اگر این شرایط در نیمسال دوم تحصیلی رخ داده باشد، دانشجو می تواند حداکثر 7 واحد از 24 واحد را در تابستان گذرانده و بقیه واحدها را در نیمسال دوم تحصیلی پاس کند. در حالت عادی توصیه می شود در هر ترم تحصیلی با توجه به شرایط و توانایی های خودتان، تعداد واحدهای انتخابی را افزایش یا کاهش دهید، اما به طور معمول گذراندن 16 واحد تحصیلی در هر ترم، مناسب و معقول می باشد.

بیشتر بخوانید: سایت پژوهشیار دانشگاه آزاد

بیشتر بخوانید: www.azmoon.net

بیشتر بخوانید: azmoon.org سایت دانشگاه آزاد

 

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی مشاهده برنامه کلاسی دانشگاه آزاد کلیک کنید.

مشاهده برنامه کلاسی دانشگاه آزاد

مشاهده برنامه کلاسی دانشگاه آزاد

برچسب ها

مشاهده برنامه کلاسی دانشگاه آزاد edu.iau.ac.ir دریافت برنامه کلاسی دانشگاه آزاد برنامه کلاسی دانشگاه آزاد edu.iau.ac.ir

مشاهده برنامه کلاسی دانشگاه آزاد,مشاهده برنامه کلاسی دانشگاه آزاد,فرآیند حذف و اضافه دانشگاه آزاد,زمان انتخاب واحد دانشگاه آزاد,سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد,سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد,مشاهده برنامه کلاسی دانشگاه,شماره دانشجویی دانشگاه آزاد,برنامه کلاسی دانشگاه آزاد,سایت دانشگاه آزاد اسلامی,سامانه آموزشیار دانشگاه,برنامه کلاسی دانشگاه,دریافت برنامه کلاسی,مشاهده برنامه کلاسی,سامانه آموزشیار,مشاهده برنامه,دانشگاه آزاد,برنامه کلاسی,نحوه مشاهده,آموزشیار,دانشگاه,سامانه,برنامه,دریافت,مشاهده,کلاسی,آزاد,نحوه,زاد

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

مشاهده برنامه کلاسی دانشگاه آزاد

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل