تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

رشته های دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی

📚 خلاصه ای از مقاله رشته های دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی:

رشته های دکتری تخصصی دانشگاه آزاد

در این مقاله لیست رشته های دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ به همراه کد رشته محل های دکتری آزاد بررسی شده و لینک دانلود رشته های دکتری 1403 برای داوطلبان ارائه شده است

رشته های دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی

رشته های دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی

دکتری دانشگاه آزاد اسلامی: مقطع دکتری یکی از بالاترین درجات علمی بالا در هر کشوری به شمار می آید. ولی هزینه ای که برای تحصیل در این مقطع توسط دانشگاه ازاد گرفته میشود کمی سنگین می باشد. دانشگاه ازاد اسلامی با توجه به امکانات فراوانی که در اختیار دارد در این مقطع می تواند پاسخگوی نیازهای دانشجویان این مقطع باشد. شما در زیر می توانید لیست رشته های دکتری دانشگاه ازاد را مشاهده کنید. این لیست شامل لیست رشته های دکتری با کنکور دانشگاه ازاد و لیست رشته های دکتری بدون کنکور(پژوهش محور) دانشگاه ازاد می باشد.ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ازاد سالی یکبار برگزار می گردد. زمان ثبت نام بدون کنکور دکتری دانشگاه ازاد و زمان ثبت نام بدون کنکور دکتری دانشگاه ازاد متغییر می باشد و معمولا هر سال متفاوت از سال قبل می باشد. ثبت نام با کنکور دکتری دانشگاه ازاد نیز توسط کنکور جداگانه مختص خود دانشگاه ازاد انجام می گیرد. شما می توانید با کلیک بر روی هر رشته به صفحه اطلاعات مربوط به آن رشته وارد شوید.

زمانی که امکان انتخاب رشته برای دکتری در دانشگاه آزاد سال ۱۴۰۳ فعال می‌شود، داوطلبانی که پس از اعلام نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، می‌توانند برای تکمیل فرم و ثبت کد رشته در محل‌های دکتری اقدام نمایند. لیست رشته‌های دکتری دانشگاه آزاد سال ۱۴۰۳ عموماً همزمان با آغاز این فرآیند در سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد منتشر می‌شود.

علاقمندان به تحصیل در دانشگاه آزاد می‌توانند لیست رشته‌های دکتری آزاد را از سایت رسمی دانشگاه آزاد مشاهده کرده و بر اساس علاقه و تخصص‌های مرتبط با مقطع ارشد خود، اقدام به انتخاب رشته در آزمون دکتری امسال کنند. لیست کامل رشته‌های دکتری دانشگاه آزاد سال ۱۴۰۳ پس از اعلام نتایج اولیه دکتری در دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد منتشر می‌شود و متقاضیان می‌توانند با مطالعه دقیق کدهای رشته‌های مختلف در مقطع دکتری آزاد، اطلاعات دقیقی را بدست آورند.

انتخاب رشته در آزمون دکتری دانشگاه آزاد از طریق سایت سنجش و پذیرش آزاد انجام می‌شود، و داوطلبان می‌توانند پس از اولویت‌بندی رشته‌های مورد نظر خود، به این سایت مراجعه و سپس فرم انتخاب رشته دکتری را تکمیل کنند. به منظور آشنایی بیشتر متقاضیان دکتری دانشگاه آزاد با رشته‌های آزمون دکتری، لیست کاملترین رشته‌های دکتری دانشگاه آزاد سال ۱۴۰۳ به شرح زیر ارائه شده است.

رشته های دکتری تخصصی دانشگاه آزاد

لیست رشته های دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های کشور، در هر مقطع تحصیلی خدمات آموزشی ارائه می‌دهد. داوطلبانی که در آزمون دکتری ۱۴۰۳ شرکت کرده‌اند، می‌توانند در زمان انتخاب رشته به صورت همزمان در رشته‌های دکتری دانشگاه آزاد و همچنین در رشته‌های دکتری دانشگاه‌های سراسری ثبت‌نام کنند.

لیست رشته‌های دکتری دانشگاه آزاد 1403 پس از انتشار نتایج اولیه آزمون دکتری در سایت سنجش منتشر می‌شود، و داوطلبان می‌توانند با دریافت لیست رشته‌های دانشگاه آزاد، رشته‌های مورد نظر خود را انتخاب کنند. داوطلبان متقاضی انتخاب رشته در دانشگاه آزاد باید در زمان تعیین شده به سایت سنجش دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کرده و دفترچه انتخاب رشته کنکور دکتری دانشگاه آزاد را دانلود کنند.

در دفترچه انتخاب رشته کنکور دکتری دانشگاه آزاد، اطلاعات مهمی از جمله رشته محل‌های دکتری دانشگاه آزاد 1403 درج شده‌اند. داوطلبان می‌توانند از طریق این دفترچه، لیست رشته‌های ارائه شده در مقطع دکتری را مشاهده کنند. هر یک از واحدهای مختلف دانشگاه آزاد رشته‌های متنوعی را برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری به دانشجویان ارائه می‌دهند. رشته‌های فنی و مهندسی، رشته‌های علوم انسانی و ادبیات، و غیره از جمله رشته‌هایی هستند که در دانشگاه آزاد ارائه می‌شوند.

در ادامه به منظور آشنایی داوطلبان با رشته های ارائه شده این دانشگاه لیست رشته های دکتری دانشگاه آزاد به تفکیک گروه های آزمایشی را ارائه داده ایم که داوطلبان میتوانند با کلیک بر روی گروه های آزمایشی با لیست رشته های دکترا دانشگاه آزاد آشنا شوند.

کد رشته محل های دکتری دانشگاه آزاد 1403

کد رشته محل های دکتری دانشگاه آزاد 1403 به عنوان یکی از اطلاعات مهم در فرآیند انتخاب رشته دکتری در دانشگاه آزاد اسلامی مطرح می‌شود. دانشجویانی که قصد انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ را دارند، باید پس از انتشار کارنامه اولیه دکتری از سوی سازمان سنجش، به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کرده و مراحل مربوط به انتخاب رشته خود را از طریق این سایت انجام دهند.

یکی از اطلاعاتی که باید در هنگام انتخاب رشته دکتری توسط دانشجو در فرم انتخاب رشته وارد شود، کد رشته‌های محل مورد نظر دانشجو می‌باشد. به طور کلی، دانشگاه‌های مختلف آزاد اسلامی رشته‌های متنوعی را برای تحصیل در مقطع دکتری در نظر می‌گیرند؛ اما تنها برخی از رشته‌های دکتری در هر واحد از دانشگاه آزاد ارائه می‌شود.

داوطلبانی که قصد انتخاب رشته دکتری را دارند، باید به محض انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد سال 1403، این دفترچه را دریافت کرده و اقدام به مطالعه آن نمایند. لیست رشته های دکتری دانشگاه آزاد در دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور دکتری دانشگاه آزاد درج می شود و دانشجوها می‌توانند با مشاهده این لیست، کد رشته‌های محل مورد نظر خود را پیدا کرده و در فرم انتخاب رشته وارد کنند.

بیشتر بخوانید: تغییر رشته در دکتری
بیشتر بخوانید: آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد

مشاوره انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

روند برگزاری و ثبت نام کنکور دکتری در دانشگاه آزاد تغییر کرده و ادغام شده است. دانشجویان دیگر نیازی به شرکت در کنکور دکتری دانشگاه آزاد ندارند و می‌توانند در کنکور دکتری سراسری شرکت کرده و پس از انتشار نتایج اولیه، اقدام به انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد کنند. انتخاب رشته در دانشگاه‌های آزاد و دانشگاه‌های سراسری به صورت همزمان ممکن است، اما پس از قبولی در یک رشته، تحصیل همزمان در دو دانشگاه مجاز نیست.

همچنین، برای داوطلبانی که علاقه به ورود به مقطع دکتری دارند و نمی‌خواهند از طریق کنکور دکتری شرکت کنند، دانشگاه آزاد نیز راه‌های بدون کنکور دکتری را ارائه می‌دهد. این داوطلبان می‌توانند در رشته‌های بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد ثبت‌نام کنند و در صورت قبولی، به مقطع دکتری وارد شوند.

در هر صورت، انتخاب رشته دکتری یک مرحله مهم است و داوطلبان باید با دقت و با توجه به تخصص و علاقه‌های شخصی خود رشته مناسب را انتخاب کنند تا تحصیلات خود را با موفقیت پیش ببرند. مشاوره از اساتید و مشاوران تحصیلی نیز می‌تواند به انتخاب صحیح رشته دکتری کمک کند.

برای مشاوره درباره:

 1. ثبت نام کنکور دانشگاه ازاد
 2. برنامه ریزی تحصیلی برای قبولی در مقطع دکتری دانشگاه ازاد با کنکور
 3. زمان ثبت نام دکتری با کنکور دانشگاه ازاد
 4. آینده شغلی رشته های دکتری دانشگاه ازاد
 5. توانایی هایی که فارغ التحصیلان رشته های دکتری بدست می آورند
 6. سرفصل ها و دروسی که باید در مقطع دکتری دانشگاه آزاد گذرانده شود
 7. شرایط ثبت نام در دکتری کنکور دانشگاه ازاد
 8. مدارک لازم برای ثبت نام در دکتری کنکور دانشگاه ازاد
 9. زمان کنکور دکتری دانشگاه ازاد
 10. زمان ثبت نام کنکور دکتری دانشگاه ازاد
 11. لیست رشته های شهرهای مختلف و … با کارشناسان سامانه تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد
بیشتر بخوانید: ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد

رشته های دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی

رشته های دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی

برچسب ها

لیست رشته های دکتری دانشگاه آزاد رشته های کنکور دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ کاملترین لیست رشته های دکتری آزاد 1403 کد رشته محل های کنکور دکتری دانشگاه آزاد


 1. حبیب جمشیدی گفت:

  فوق لیسانس زبان شناسی از دانشگاه علامه طباطبایی دارم معدلم ۱۶.۷۸ صدم است دبیر آموزش و پرورش هستم امکان ثبت نام دکتری زبان شناسی بدون کنکور در دانشگاه آزاد اهواز برای من میسر است یا نه ؟

 2. لیلا نظری گفت:

  زمان ثبت نام کنکور دکتری بدون آزمون به پایان رسیده است؟

رشته های دکتری دانشگاه آزاد, دکتری دانشگاه آزاد,لیست رشته های دکتری دانشگاه آزاد , رشته های کنکور دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ , کاملترین لیست رشته های دکتری آزاد 1403 , کد رشته محل های کنکور دکتری دانشگاه آزاد

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

رشته های دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل