دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی نیمسال جدید

 

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

همانگونه که بیان کردیم این ثبت نام مورد توجه داوطلبان معمولا قرار می گیرد و از این رو به بررسی آن خواهیم پرداخت. دانشگاه جامع علمی کاربردی با توجه به این که از امکانات مناسب و همچنین رشته های متنوعی برخوردار می باشد از این رو می تواند گزینه ی مناسبی برای ادامه تحصیل داوطلبان به حساب آید.

برای مشاوره درباره ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

 

شرایط و ضوابط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی به مانند دیگر دانشگاه های کشور دارای شرایط و ضوابط خاصی می باشد که داوطلبان بایستی قیل از ثبت نام این شرایط و ضوابط را دارا بوده باشند. از جمله این شرایط و ضوابط می توان به مدرک پایه اشاره نمود. به این صورت که برای ثبت نام کاردانی این دانشگاه داشتن مدرک دیپلم ضروری به حساب می آید. نیاز است که داوطلبان حتما مدرک دیپلم را داشته باشند. همچنین برای ثبت نام کارشناسی کارشناسی ناپیوسته نیز داشتن مدرک کاردانی نیاز می باشد. یکی دیگر از شرایط و ضوابط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در زمینه انتخاب رشته می باشد. در این ثبت نام داوطلبان بایستی رشته های انتخابی خود را تنها از یک زیرگروه انتخاب نمایند. از این رو امکان انتخاب رشته از زیرگروه های مختلف وجود ندارد. همچنین نیازی نیست که رشته کاردانی و کاردانی به کارشناسی یکی بوده باشد.

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در ورودی مهر

در بخش قبل در زمینه شرایط و ضوابط دانشگاه جامع علمی کاربردی توضیحاتی داده شد که شامل هر دو ورودی مهر و بهمن این دانشگاه می باشد. اما برای ورودی مهر این دانشگاه داوطلبان بایستی در اواسط تابستان و به طور دقیق تر در اواخر مرداد ماه اقدام به ثبت نام نمایند. برای این منظور نبز بایستی با سامانه سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند. داوطلبان برای تمامی مراحل ثبت نام و پذیرش دانشگاه علمی کاربردی بایستی به این سامانه مراجعه نمایند.

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در ورودی بهمن

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در ورودی بهمن ماه معمولا تغییرات گسترده ای از لحاظ شروع آن دارد. به این صورت که در بازه های زمانی مختلفی این ثبت نام شروع شده است. به گونه ای که از بازه زمانی دی دی ماه تا اسفند ماه این ثبت نام صورت می گرفت. به همین جهت داوطلبان برای ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه جامع علمی کاربردی از دی ماه بایستی منتظر باشند. و به مانند ثبت نام ورودی مهر با توجه به دستور العملی که در ادامه این مقاله می آید برای ثبت نام به سامانه سنجش مراجعه نمایند.

نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

همانگونه که بیان کردیم ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی از طریق سامانه سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد. به همین خاطر داوطلبان با شروع ثبت نام به این سامانه بایستی مراجعه نمایند. به هنگام ورود به سامانه سازمان سنجش ابتدا بایستی به بخش علمی کاربردی این سامان شد. پس از ورود به این بخش اولین مرحله و اقدام دانلود مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی می باشد. با مطالعه دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی داوطلبان با رشته محل های مختلفی که می توانند در این مرحله انتخاب نمایند آشنا می شوند. با توجه به این که رشته های دانشگاه علمی کاربردی در زیرگروه های صنعت ، مدیریت و خدمات اجتماعی ، فرهنگ و هنر و کشاورزی تقسیم می گردد داوطلبان تنها در یکی از این زیرگروه ها اقدام به انتخاب رشته بایستی نمایند. پس از انتخاب این رشته ها مرحله بعدی خرید کارت ثبت نام می باشد. خرید این کارت که مبلغ آن بیست تا سی هزار تومان می باشد از طریق بخش خرید کارت سایت سنجش صورت می گیرد. پس از خیرد کارت ثبت نام و وارد نمودن اطلاعات کارت در بخش تعیین شده داوطلب مراحل ثبت نام را شروع می نماید. این مرحله با وارد نمودن اطلاعات داوطلب و کد رشته های انتخابی به اتمام می رسد و در نهایت شماره پروند و کد رهگیری ثبت نام را دریافت می نماید.

توضیحات پایانی در ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

یکی از مواردی که بایستی داوطلبان بدان توجه نمایند بحث ظرفیت ها می باشد. به این صورت که دانشگاه جامع علمی کاربردی برای داوطلبان شاغل خود ظرفیت های جداگانه ای در نظر گرفته اند. در زمیان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی داوطلبان شاغل می توانند با توجه به تعاریفی که دانشگاه علمی کاربردی برای شاغلین رد هر رشته ای در نظر گرفته است می تواند از این ظرفیت ها استفاده نماید. همچنین هر کدام از واحد های دانشگاه علمی کاربردی زیر مجموعه یک سازمان یا نهادی به حساب می آیند. این مورد زمانی امتیاز مثبتی به حساب می آید که داوطلبان رشته های انتخابی خود را با توجه به سازمان های متولی واحد مربوطه انتخاب نمایند.

برای مشاوره درباره ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

مطالب مفید

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی

رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی

اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی

شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

شهریه کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *