دانشگاه علمی کاربردی

شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

برای مشاوره درباره شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

در زمینه شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی سوالات متعددی مانند میزان آن ، نحوه واریز ، زمان واریز و… مطرح می باشد. که هدف ما در این مقاله بررسی و ارائه توضیحات مناسب رد رابطه با آن می باشد. چرا که این موارد برای داوطلبان و دانشجویان دانشگاه هایی که شهریه دریافت می نمایند از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد.

انواع شهریه پرداختی توسط دانشجویان

نه تنها شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بلکه به طور کلی شهریه سایر مقاطع تحصیلی به دو دسته کلی تقسیم می شوند که عبارتند از شهریه ثابت و شهریه متغییر. شهریه ثابت در واقع شهریه ای است که داوطلبان در طول دوره تحصیل خود به یک میزان ثابت بایستی پرداخت نمایند. این شهریه به همین دلیل ثابت نامیده شده است که در طول دوره تحصیل داوطلبان به همان میزان خواهد بود و میزان آن ربطی به تعداد واحد ها و یا ترم تحصیلی داوطلبان ندارد. اما شهریه متغییر در واقع همانگونه که از نام آن مشخص است شهره ای است که میزان آن متغییر بوده و به تعداد و و نوع واحد های اخذ شده توسط دانشجویان بستگی دارد. به این صورت که دروس و واحد های عملی گران تر از دروس و واحد های نظری یا عمومی می باشند. در ادامه این مقاله به صورت تفکیکی به بیان میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی در زیرگروه های مختلف خواهیم پرداخت.

میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی در زیرگروه صنعت

زیرگروه صنعت در دانشگاه علمی کاربردی همانند رشته های فنی و مهندسی سایر دانشگاه ها به حساب می آید و رشته های آن از واحد های عملی بیشتری برخوردار می باشند. از این رو میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی در این زیر گروه بیشتر خواهد بود. به این صورت که برای شهریه ثابت این گروه بر اساس آخرین تغییرات مبلغ 476330 تومان تخمین زده می شود. شهریه متغیر این گروه نیز در دروس عمومی واحد نظری 18425 تومان و واحد عملی 30162 تومان می باشد. در دروس پایه ، اصلی و تخصصی واحد نظری 26277 تومان ، واحد آزمایشگاهی 42044 تومان ، واحد کارگاهی و پروژه 45551 تومان ، واحد کاربینی و کارورزی 91252 تومان می باشد.

میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی در زیرگروه مدیریت و خدمات اجتماعی

گروه مدیریت و خدمات اجتماعی از رشته هایی تشکیل شده است که نزدیک به رشته های گروه انسانی سایر دانشگاه ها می باشد. از این رو میزان شهریه این رشته ها معمولا کمتر خواهد بود. از این رو در مورد میزان میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی در این گروه نیز همینگونه می توان گفت. از این رو می توان میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی در زیرگروه مدیریت و خدمات اجتماعی بر اساس آخرین تغییرات این صورت می باشد که شهریه ثابت این گروه مبلغی در حدود 347728 تومان تعیین شده است. شهریه متغیر این گروه نیز در دروس عمومی واحد نظری 18425 تومان و واحد عملی 30162 تومان است. در دروس پایه ، اصلی و تخصصی واحد نظری 17587 تومان ، واحد آزمایشگاهی 28791 تومان ، واحد کارگاهی و پروژه 31993 تومان ، واحد کاربینی و کارورزی 83317 تومان می باشد.

میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی در زیرگروه فرهنگ و هنر

گروه فرهنگ و هنر در دانشگاه علمی کاربردی در واقع تمامی رشته ها هنر را در بر می گیرد. از این رو می توان انتظار داشت که میزان شهریه بالاتری را به نسبت گروه مدیریت و خدمات اجتماعی برای این گروه وجود داشته باشد. از این رو در مورد میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی در این گروه می توان بیان نمود که برای شهریه ثابت این گروه با توجه به آخرین تغییرات صورت گرفته مبلغی در حدود 394658 تومان می باشد. شهریه متغیر این گروه نیز در دروس عمومی به این صورت می باشد.

برای واحد نظری 18425 تومان و واحد عملی 30162 تومان تعیین شده است. در دروس پایه ، اصلی و تخصصی واحد نظری 20108 تومان ، واحد آزمایشگاهی 30162 تومان ، واحد کارگاهی و پروژه 33517 تومان ، واحد کاربینی و کارورزی 87285 تومان می باشد.

میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی در زیر گروه کشاورزی

با وجود این که معمولا داوطلبان گروه کشاورزی در دانشگاه های مختلف از تعداد کم دانشجو برخوردار می باشند و همچنین رشته های این گروه به نسبت سایر گروه ها از تنوع کمتری برخوردار می باشد اما در دانشگاه علمی کاربردی شرایط متفاوت می باشد. در این بخش از مقاله به بیان میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی در این زیرگروه خواهیم پرداخت.

شهریه ثابت این گروه بر اساس آخرین تغییرات مبلغی در حدود 370000 تومان می باشد. شهریه متغیر این گروه نیز در دروس عمومی واحد نظری 18425 تومان و واحد عملی 30162 تومان می باشد. در دروس پایه ، اصلی و تخصصی واحد نظری 20000 تومان ، واحد آزمایشگاهی 28681 تومان ، واحد کارگاهی و پروژه 34155 تومان ، واحد کاربینی و کارورزی 91252 تومان می باشد

برای مشاوره درباره شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

مطالب مفید

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی

رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی

اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی

شهریه کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *