دانشگاه علمی کاربردی

سامانه هم آوا

دانشگاه علمی کاربردی

برای مشاوره درباره ورود به سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

سامانه هم آوا

اکثر دانشگاه های کشور مرحله ای تحت عنوان ثبت نام اینترنتی دارند که در واقع این مرحله قبل از ثبت نام حضوری داوطلبان انجام می گیرد. این ثبت نام اینترنتی در یک سامانه ای مستقل در بازه زمانی مشخص و با شرایط و ضوابط خاصی صورت می گیرد. دانشگاه علمی کاربردی نیز به مانند دیگر دانشگاه ها برای ثبت نام اینترنتی خود پس از اعلام نتایج اقدامات خاصی را در نظر گرفته ایت که این اقدامات از طریق سامانه ای تحت عنوان سامانه هم آوا انجام می گیرد. این سامانه در واقع مختص دانشگاه علمی کاربردی می باشد که در بازه های زمانی مشخص و با شرایط و ضوابط خاصی فرایند ثبت نام اینترنتی داوطلبان پذیرفته شده نهایی را انجام می دهد. در ادامه این مقاله توضیحاتی در زمینه سامانه هم آوا ارائه خواهیم نمود که می تواند برای داوطلبان پذیرفته شده در دانشگاه علمی کاربردی مفید واقع گردد.

زمان شروع ثبت نام در سامانه هم آوا

پس از این که داوطلبان اقدام به ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی نمودند بایستی در بازه زمانی مشخصی در صورت اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی برای دریافت نتیجه ثبت نام خود اقدام نمایند. در صورتی که داوطلب در این مرحله پذیرفته شده باشد بایستی برای ثبت نام اینترنتی در سامانه هم آوا آماده گردد. به همین جهت فرایند ثبت نام در سامانه هم آوا پس از اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی شروع می گردد. از این رو می توان برای ورودی مهر ماه را اواخر شهریور تا اواسط مهر ماه را زمان شروع ثبت نام در سامانه هم آوا تخمین زد. برای ورودی بهمن ماه این دانشگاه نیز با توجه به تغییرات گسترده در زمان شروع ثبت نام و با همان نسبت زمان اعلام نتایج از این رو اواسط دی ماه تا اواخر بهمن ماه را می توان برای ثبت نام در سامانه هم آوا  تخمین زد.

نحوه ثبت نام در سامانه هم آوا

برای آن دسته از داوطلبان با توجه به اعلام نتایج امکان ثبت نام در سامانه هم آوا فراهم شده است بایستی در بازه زمانی شروع ثبت نام به این سامانه مراجعه نمایند. پس از ورود به این سامانه داوطلبان با دو کادر رنگی رو به رو می گردند که در این دو کادر برای ثبت نام در دو مقطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی در نظر گرفته شده است. در داخل این کادر همچنین زمان شروع . اتمام فرایند ثبت نام نیز مشخص شده است. با توجه به مقطع مورد نظر بایستی بر روی یکی از این دو کادر کلیک نموده و فرایند ثبت نام را تکمیل نمایید. داوطلبان پس از ورود به مراحل ثبت نام بایستی ابتدا اطلاعات شناسایی خود را تایید نمایند. در مرحله بعد اطلاعات آموزشی و تحصیلی بایستی تایید گردد. پس از این اقدامات داطلب بایستی مدارکی خواسته شده را که شامل مدارک شناسایی داوطلب و مدارک تحصیلی می باشد در بخش های تعیین شده بارگزاری نموده و در نهایت اطلاعات وارد شده را تایید نهایی نماید.

دیگر کاربرد های سامانه هم آوا

بجز ثبت نام اینترنتی داوطلبان کاربرد های دیگری نیز برای سامانه هم آوا وجود دارد که از ثبت نام اینترنتی مهم تر به حساب می آید. به طور کلی بایستی بیان شود که در تمامی دانشگاه های کشور سامانه ای با عنوان پنل کاربردی یا پنل دانشجویی وجود دارد. در این پنل ، دانشجویان  می توانند اقدامات متعددی را انجام دهند که سامانه هم آوا در واقع پنل دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی به حساب می آید. پس از ورود به پنل دانشجویی از طریق شماره دانشجویی و کد ملی دانشجو بخش های متعددی در مقابل دانشجو وجود دارد که هر کدام از این بخش ها کاربرد های خاص خود را دارند. از کاربرد های این پنل می توان به پرداخت شهریه دوره های تحصیل در بخش مالی پنل ، انتخاب واحد در ابتدای هر ترم در بخش انتخاب واحد ، مشاهده نتایج امتحانات انتهای ترم ، بخش درخواست های تحصیلی و… اشاره نمود. البته لازم به ذکر می باشد که کاربرد های متعدد دیگری نیز در این بخش وجود دارد که معمولا مورد نیاز دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی قرار می گیرد.

سامانه هم آوا

برای مشاوره درباره سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

مطالب مفید

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی

رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی

شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

شهریه کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

دفترچه ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

دفترچه ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *