تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

سامانه هم آوا edu.uast.ac.ir

📚 خلاصه ای از مقاله سامانه هم آوا edu.uast.ac.ir:

ورود به سایت هم آوا دانشگاه علمی کاربردی

سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی پرتال رسمی خدمات اینترنتی برای این دانشگاه می باشد که امکانات بسیار زیادی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. امکاناتی از قبل مشاهده کارنامه ، انتخاب رشته

سامانه هم آوا edu.uast.ac.ir

سامانه هم آوا edu.uast.ac.ir

سامانه هم آوا

سامانه هم آوا پرتال یا سایت اصلی دانشگاه علمی کاربردی که بسیاری از خدمات اینترنتی این دانشگاه از قبیل انخاب واحد ، ثبت درخواست انتقالی ، پرداخت شهریه ، کارنامه نیمسال تحصیلی و بسیاری موارد دیگر از طریق این سایت به نشانی edu.uast.ac.ir می پذیرد.

ورود به سایت هم آوا دانشگاه علمی کاربردی

تمامی دانشگاه های کشور همانند دانشگاه سراسری ، آزاد ، پیام نور و غیره هر کدام پرتال رسمی برای امور دانشجویان راه اندازی نموده اند که برای مثال این سیستم در دانشگاه سراسری سامانه گلستان و در دانشگاه آزاد سامانه آموزشیار می باشد و این پرتال رسمی در دانشگاه علمی کاربردی سامانه و سایت هم آوا علمی کاربردی نام دارد که نشانی آن برای ورود مستقیم نیز edu.uast.ac.ir می باشد.

دانشجویان مقطع کاردانی و کارشناسی علمی کاربردی می توانند با ورود به سایت هم آوا که در بالا نشانی آن گفته شد تمامی امور دانشجویی خود را انجام دهند. در ادامه این مقاله توضیحاتی درباره نحوه ورود به سایت هماوا و نحوه استفاده از خدمات هم آوا علمی کاربردی ارائه می دهیم.

زمان شروع ثبت نام در سامانه هم آوا

در صورتی که داوطلب در دانشگاه علمی کاربردی پذیرفته شده باشد بایستی برای ثبت نام اینترنتی در سامانه هم آوا آماده گردد. به همین جهت فرایند ثبت نام در سامانه هم آوا پس از اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی شروع می گردد.

از این رو می توان برای ورودی مهر ماه را اواخر شهریور تا اواسط مهر ماه را زمان شروع ثبت نام در سایت هم آوا تخمین زد. برای ورودی بهمن ماه این دانشگاه نیز با توجه به تغییرات گسترده در زمان شروع ثبت نام و با همان نسبت زمان اعلام نتایج از این رو اواسط دی ماه تا اواخر بهمن ماه را می توان برای ثبت نام در هم اوا  تخمین زد.

مطالعه مقاله ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی می تواند مفید باشد.

نحوه ثبت نام در سامانه هم آوا

پس از اعلام نتایج دانشجویان عزیز باید در زمان گفته شده به سامانه مراجعه نمایند. پس از ورود به سایت هم اوا داوطلبان با دو کادر رنگی رو به رو می گردند که در این دو کادر برای ثبت نام در دو مقطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی در نظر گرفته شده است.

در داخل این کادر همچنین زمان شروع ، اتمام فرایند ثبت نام نیز مشخص شده است. با توجه به مقطع مورد نظر بایستی بر روی یکی از این دو کادر سایت کلیک نموده و فرایند ثبت نام را تکمیل نمایید. داوطلبان پس از ورود به مراحل ثبت نام بایستی ابتدا اطلاعات شناسایی خود را تایید نمایند. در مرحله بعد اطلاعات آموزشی و تحصیلی بایستی تایید گردد.

پس از این اقدامات داوطلب بایستی مدارک خواسته شده را که شامل مدارک شناسایی داوطلب و مدارک تحصیلی می باشد در بخش های تعیین شده در سایت هماوا بارگزاری نموده و در نهایت اطلاعات وارد شده را تایید نهایی نماید.

مطالعه مقاله رشته های علمی کاربردی می تواند مفید باشد.

نحوه ورود به سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی یکی از دانشگاه هایی می باشد که بصورت بدون کنکور در مقطع کاردانی و کارشناسی جذب دانشجو می کند و دانشجویان قبول شده در این دانشگاه باید بسیاری از کارهای خود مانند:

1-ارسال مدارک از طریق سایت هم آوا

2- پرداخت شهریه از هم آوا

3- انتخاب رشته از طریق سامانه هم آوا علمی کاربردی

4- درخواست انتقالی

5- مشاهده کارنامه هم آوای علمی کاربردی

و بسیاری از موارد دیگر را از طریق این سایت انجام دهند. و در واقع می توان گفت تمامی فعالیت دانشگاه علمی کاربردی مربوط به این سامانه می باشد.

دانشجویانی که اولین بار است می خواهند وارد سامانه هم اوا شوند باید ابتدا مراحل زیر را طی نمایند تا بتوانند وارد پرتال خود شوند. در واقع بعد از اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی باید این مراحل را طی نمایید تا بتوانید انتخاب واحد کرده و شهریه دانشگاه علمی کاربردی را پرداخت نمایید

1- ابتدا پس از دریافت نتایج قبولی مدارک خود را به دانشگاه قبول شده برده و تشکیل پرونده می دهید. بعد از ارائه مدارک تحصیلی مانند مدرک دیپلم و یا کاردانی و غیره به شما نام کاربری و رمز عبور برای ورود به هم آوا داده می شود که با این نام کاربردی و پسورد برای ورود استفاده می کنیم.

2- ادرس سایت هم آوا به نشانی edu.uast.ac.ir در گوگل کروم ا موزیلا وارد نمایید ( ترجیحا به هی وجه از اینترنت اکسپلور استفاده نکنید ) یا اینکه این آدرس را در گوگل جستجو کنید و سپس وارد لینک سایت هم اوای علمی کاربردی شوید.

3- در این مرحله وارد پرتال اصلی هم آوا دانشجو شوید.

4- سپس گزینه انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی را انتخاب کرده و انتخاب واحد نمایید. درصورتی که قبلا انتخاب واحد کرده اید می توانید خدمات دیگر مانند مشاهده کارنامه یا پرداخت شهریه دانشگاه علمی کاربردی و غیره را در هم اوا انتخاب نمایید.

5- حتما فراموش نکنید بعد از انجام هر فعالتی روی گزینه ثبت نهایی در سایت کلیک نمایید تا تغییرات ذخیره شود تا دچاره مشکل نشوید.

اگر هنوز در ورود به سایت هماوا علمی کاربردی مشکل دارید در زیر اموزش ورود به سایت هم آوا بصورت تصویری قرار دهده شده است.

چگونه وارد سایت هم آوا شویم؟

از آن جایی که بسیاری از خدمات دانشگاه علمی کاربردی از طریق هم آوا صورت می پذیرد بنابراین بسیار مهم است که داوطلبان نحوه کار با سامانه هم اوا را یاد بگیرند ، زیرا تا مرحله فارغ التحصیلی مجبور به استفاده از این سایت هستند و در واقع به راحتی می توانند تمامی کارهای خود را بدون مراجعه حضوری به دانشگاه در این سامانه انجام دهند.

همچنین تمامی کارهای مربوط به فارغ التحصیلی دانشجویان نیز از طریق سایت هم آوا به نشانی edu.uast.ac.ir صورت می پذیرد. برای ورود به این سامانه مراحل زیر را طی کنید:

1 ابتدا نشانی edu.uast.ac.ir را با استفاده از مرورگر کروم در گوگل جستجو کنید. با جستجوی این عبارت تصویری مشابه تصویر زیر به شما نمایش داده می شود:

ورود به سایت هم آوا علمی کاربردی

2 روی لینک مشخص شده کلیک نمایید تا وارد سامانه هماوا شوید. با ورود به سایت باید با تصویری مشابه تصویر زیر روبرو شوید:

ورود به سایت هم آوا دانشگاه علمی کاربردی

3 نام کاربردی و رمز عبور خود را که از دانشگاه دریافت کرده اید را در بخش سمت راست وارد نمایید تا میز کار سایت هم آوا شوید. بعد از ورود باید با تصویری مشابه زیر رو به رو شوید:

سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی

4 حال با توجه به تصویر مشخص شده نوع فعالیت خود را انتخاب کنید و سپس مراحل و تغییرات مورد نظر را در سامانه هم اوا انجام داده و بر روی کلید ثبت نهایی اطلاعات کلیک نمایید.

نکته: اگر اولین بار است می خواهید وارد هماوا شوید بعد از اینکه ثبت نام حضوری دانشگاه علمی کاربردی را انجام دادید ، نام کاربری همان کد ملی شما و رمز عبور نیز همان شماره شناسنامه شما می باشد.

در ادامه مقاله به معرفی تک به تک امکانات سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی می پردازیم پس با ما همراه باشید.

مطالعه مقاله رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی می تواند مفید باشد.

سامانه مشاهده نمرات دانشگاه علمی کاربردی

دانشجویانی که مشغول به تحصیل در این دانشگاه هستند با ورود به سامانه هم آوا علمی کاربردی (سامانه سجاد) میتوانند تمامی امور آموزشی خود را اعم از مشاهده نمرات دانشگاه علمی کاربردی ، اعتراض به نمرات دانشگاه علمی کاربردی ، انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی ، درخواست مرخصی و انصراف از دانشگاه علمی کاربردی ، دریافت کارنامه دانشگاه علمی کاربردی و دریافت ریز نمرات دانشگاه علمی کاربردی  ، پرداخت شهریه دانشگاه علمی کاربردی را انجام دهند.

در واقع سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی ، جهت مشاهده نمرات دانشگاه علمی کاربردی و همچنین اعتراض به نمرات دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی در اختیار داوطلبان قرار گرفته است.

در ادامه بصورت تصویری نحوه مشاهده کارنامه دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی و همچنین مشاهده نمرات و کارنامه موقت و دریافت ریز نمرات دانشگاه علمی کاربردی را آموزش می دهیم پس با ما همراه باشید.

مراحل مشاهده نمرات سامانه هم آوا

برای مشاهده نمرات خود در هم اوا باید نام کاربردی و رمز عبور خود را دریافت کرده باشید که این نام کاربردی برای دانشجویان جدیدالورود کد ملی آن ها بوده و برای بقیه دانشجویان شماره دانشجویی آن ها می باشد و رمز عبور نیز کد ملی یا شماره شناسنامه دانشجویان می باشد.

برای مشاهده کارنامه و مشاهده نمرات یک نیمسال خاص به روش زیر عمل نمایید.

1 ورود به سامانه هم آوا مشاهده نمرات: نحوه ورود به سامانه در بالا بصورت تصویری توضیح داده شده است با روش گفته شده وارد شوید.

2 وارد کردن نام کاربردی و رمز عبور در سامانه برای مشاهده نمرات : با توجه به عکس بالا در کادر سمت راست نام کاربردی و رمز عبور خود را وارد نمایید تا وارد سامانه شوید.

توجه: اگر با روش های گفته شده ( کد ملی و شماره دانشجویی ) نتوانستید وارد شوید ، از بازیابی رمز عبور که در انتهای مقاله توضیح داده ایم استفاده نمایید تا بتوانید وارد سامانه شوید و کارنامه خود را مشاهده کنید.

3 ورود به بخش دسترسی : همانگونه که در تصویر زیر مشخص نموده ایم روی گزینه دسترسی کلیک نمایید تا منو دسترسی برای شما در سایت هم اوا باز شود.

مشاهده نمرات دانشگاه علمی کاربردی

4 انتخاب مشاهده کارنامه موقت دانشگاه علمی کاربردی یا مشاهده کارنامه کل دانشگاه علمی کاربردی : بعد از کلیک روی گزینه دسترسی تصویری مشابه تصویر زیر خواهید دید ، بعد از آن روی گزینه های مشخص شده یعنی کارنامه موقت و یا کارنامه بر حسب نیاز خود کلیک نمایید.

نحوه مشاهده کارنامه دانشگاه علمی کاربردی

نکته: کارنامه موقت علمی کاربردی فقط نمرات شما در یک نیمسال خاص را نشان می دهد. مثلا مشخص می کنید نمرات ترم یک را به شما نمایش دهد. ولی بخش کارنامه دانشگاه علمی کاربردی نمرات شما برای کل نمیسال های تحصیلی یا همان نمرات کل ترم ها را به شما نشان می دهد.

5 وارد کردن نیمسال تحصیلی مورد نظرتان و مشاهده کارنامه دانشجویی یا مشاهده نمرات دانشگاه علمی کاربردی : بعد از اینکه یکی از گزینه های بالا بخصوص کارنامه موقت را انتخاب کردید در مرحله بعدی نیمسال تحصیلی مد نظرتان را باید وارد کنید ، بعد از وارد کردن نیمسال نمرات بصورت کامل به شما نمایش داده خواهد شد.

نکته: در صورتی که به هر دلیلی می خواهید به نمرات خود اعتراض کنید یا فکر می کنید اشتباهی در تصحیح برگه شما رخ داده است می توانید در بخش کارنامه موقت دانشگاه علمی کاربردی این اعتراض را ثبت نمایید تا کارنامه شما دوباره مورد بازبینی قرار گیرد و پس از معمولا سه روز نتیجه اعتراض شما در سایت هم آوا نمایش داده می شود.

معرفی امکانات سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی edu.uast.ac.ir

در سال های قبل که تعداد دانشگاه ها و دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی کمتر بودند دانشجویان از امکانات سایت سامانه سجاد دانشگاه علمی کاربردی استفاده می کردند که در دارای امکانات بسیار کمتری از سایت هم آوا بود و در واقع سامانه هم آوا نسخه پیشرفته تر سامانه سجاد می باشد که هم امکانات و هم زیر ساخت بسیار بیش تری را در خود جای داده است.

این امکانات باعث شده بسیاری از مراجعه های حضوری دانشجویان به دانشگاه کمتر شود و دانشجویان به راحتی تنها با چند کلیک در این سامانه دانشگاه علمی کاربردی کارهای خود را انجام دهند. بعد از ورود به سایت با قسمت های مختلفی مواجه می شوید که به معرفی هر بخش می پردازیم:

1 بخش میز کار سایت هم آوا علمی کاربردی:

در این بخش می توانید تمامی اطلاعیه های جدید مربوط به دانشگاهی که در آن قبول شده اید و همچنین اخبار مهم مربوط به دانشگاه علمی کاربردی را مشاهده نمایید. همچنین اطلاعات تحصیلی و فردی شما نیز در این صفحه قابل مشاهده می باشد. و در واقع از طریق این بخش به تمامی بخش های دیگر سامانه دسترسی دارید.

2 بخش اطلاعات شخصی سامانه هم آوا علمی کاربردی :

در این بخش همانگونه که از نامش مشخص است تمامی اطلاعات فردی شما مانند سن و محل تولد و نام و نام خانوادگی شما قابل روئت می باشد که توصیه می شود وقتی برای اولین بار وارد این قسمت می شوید حتما درستی این اطلاعات در سامانه هماوا را چک نمایید. همچنین در این بخش اطلاعات تحصیلی شما نیز بصورت خلاصه قرار داده شده است ، اطلاعاتی مانند معدل شما در هر ترم ، کارنامه نهایی و موفق.

3 بخش نیم رخ تحصیلی سایت هم آوا علمی کاربردی :

در این بخش از سامانه تمامی اطلاعات مربوط به انتخاب واحد خود را می توانید مشاهده نمایید. اطلاعاتی مانند دروس پیش نیاز ، دروس همنیاز و لیست انتخاب واحدی که انجام داده اید را در این قسمت مشاهده می کنید.

منظور از دروس پیش نیاز دروسی می باشد که شما باید قبل از گرفتن واحد مورد نظر باید آن دروس را گذرانده باشید در غیر اینصورت نمی توانید آن واحد را انتخاب کنید.

منظور از دروس هم نیاز در هم آوا نیز دروسی است که باید همراه با واحد مورد نظر شما آن واحد را نیز انتخاب کنید و در واقع هر دو درس را باید در یک ترم انتخاب کرده و بگذرانید.

4 تایید انتخاب واحد در سایت هم آوا دانشگاه علمی کاربردی : در دانشگاه علمی کاربردی بعد از اینکه شما انتخاب واحد را انجام داده و در سایت ثبت می نمایید واحد های شما توسط مدیر گروه چک می شود و در صورتی که واحد های انتخابی شما مورد تایید باشد و مشکلی نداشته باشد می توانید در سایت هم آوا علمی کاربردی مشاهده نمایید.

5 تسویه حساب هم آوا علمی کاربردی : در این بخش باید ثبل از اینکه انتخاب واحد ترم جدید خود را انجام دهید باید وارد این قسمت شده و تسویه حساب نمایید. یعنی با ورود به این بخش بصورت اینترنتی می توانید شهریه خود را بصورت اینترنتی پرداخت نمایید تا انتخاب رشته برای ترم جدید در هم اوا دانشگاه علمی کاربردی برای شما فعال شود.

6 کارنامه مالی دانشجو در سامانه هم اوا : در این بخش دانشجویان عزیز می توانند شهریه ثابت و متغییر خودر ار بصورت جداگانه مشاهده نمایند. در واقع در این بخش ریز شهریه برای دانشجویان نشان داده شده است تا بدانند میزان افزایش و میزان شهریه ثابت علمی کاربردی و همجنین میزان شهریه متغییر دانشگاه علمی کاربردی که مربوط به دروس انتخاب واحد شده است قدر می باد.

7 کارنامه موقت سایت هم آوا علمی کاربردی : در این بخش در صورتی که تمایل دارید فقط کارنامه یک نیمسال خاص را مشاهده نمایید می توانید به این بخش مراجعه نمایید.

برای مثال شما در ترم سه هستید و می خواهید کارنامه ترم دوم خود را مشاهده نمایید. برای این کار در سایت هم آوا وارد این بخش شده و نیمسال تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب می کنید و کارنامه شما به همراه ریز نمرات اون نیمسال برای شما نمایش داده می شود.

8 کارنامه در سایت هم آوا علمی کاربردی :

در صورتی که می خواهید به تمامی ریز نمرات خود در ترم های قبل دسترسی داشته باشید باید وارد این بخش شوید. در این بخش تمامی نمرات شما در همه دروسی که در ترم های قبل گذرانیده اید به شما نمایش داده می شود. این بخش معمولا برای دریافت ریز نمرات هنگام اتمام تحصیل کاربرد دارد که دانشجویان می خواهند ریز نمرات خود را داشته باشند.

9 انتخاب واحد  هم آوای علمی کاربردی :

در این بخش لیست رورس ارائه شده برای نیمسال تحصیلی مشخص شده است که در زمان انتخاب واحد می توانید با ورود به این بخش انتخاب واحد خود را از بین واحدهای ارائه شده انجام دهید. همچنین در این بخش حداکثر تعداد واحد انتخابی برای نیمسال نیز مشخص شده است. در هنگام انتخاب واحد در سامانه هم آوا حتما به دروس پیش نیاز و همنیاز توجه نمایید تا به مشکل برخورد نکنید.

همچنین این بخش در تاریخ های خاصی که مربوط به زمان انتخاب واحد می باشد فعال می شود و در غیر اینصورت اطلاعاتی نشان نمی دهد.

10 چاپ کارت امتحان سایت هم آوا علمی کاربردی : در این بخش می توانید کارت ورود به جلسه امتحانات نیمسال تحصیلی خود را دریافت و چاپ نمایید. برای دریافت کارت ورود به جلسه در اکثر دانشگاه ها تسویه حساب باید انجام دهید تا کارت صادر شود. در این کارت تاریخ و زمان امتحان شما ذکر شده است و بدون دریافت این کارت از ورود شما به امتحان ممانعت می شود.

توصیه می شود حتما کارت را قبل از امتحان بصورت پی دی اف از سامانه هم اوا دریافت و ذهیره ذخیره کرده و چاپ نمایید تا در زمان امتحان به مشکل برخورد نمایید.

11 ارزشیابی نیمسال جاری سایت هم آوا دانشگاه علمی کاربردی :  یکی از امکانات بسیار جالب هم اوا علمی کاربردی این بخش می باشد. در این بخش شما بعد از پایان یافتن هر نیمسال تحصیلی می توانید با مراجعه به این بخش به اساتید خد از لحاظ کیفیت ، به روز بودن اطلاعات و نحوه تدریس امتیاز دهید. این بخش از سایت می تواند در ارتقای کیفیت علمی دانشگاه بسیار تاثیر گذار باشد.

12 درخواست انتقالی و مهمانی در هماوا : در این بخش شما می توانید درخواست خود را برای انتقالی به یک دانشگاه دیگر و یا درخواست برای مهمان بودن در یک دانشگاه دگر را برای ترم بعدی ارائه دهید. دانشجویان عزیز توجه نمایند صرف درخواست دادن در سایت به معنی قبول کردن درخواست نیست و دانشجویان باید منتظر نتیجه درخواست باشند و در صورت موافقت با انتقالی و یا مهمان بودن آن ها می توانند به دانشگاه دیگر بروند.

13 درخواست انصراف از سایت هم آوا علمی کاربردی :

در این بخش می توانید درخواست انصراف از تحصیل خود را ارائه دهید. در صورتی که به هر دلیلی شرایط ادامه تحصیل را ندارید توصیه می شود حتما در این بخش هم آوا درخواست خود را ثبت نمایید زیرا که تاخیر در این امر موجب می شود که شهریه های ثابت ترم های بعد نیز از شما دریافت شود. پس در صورت که نمی توانید ادامه تحصیل دهید در سامانه هم آوا ثبت نمایید.

14 درخواست فارغ التحصیلی از طریق سایت هم آوا دانشگاه علمی کاربردی : اگر جزء دانشجویانی هستید که ترم های تحصیلی خود را تمام کرده اید و می خواهید تسویه حساب کرده و کارنامه خود را دریافت نمایید می توانید از این بخش سایت هم اوا این کار را انجام دهید. با ورود به این بخش می توانید درخواست فارغ التحصیلی خود را رائه داده و مدرک خود را دریافت نمایید.

15 سامانه پاسخگویی الکترونیکی: همانگونه که از نامش مشخص است در این بخش سامانه می توانید سوالات و اعتراضات خود را بیان کنید. بعد از ثبت درخواست خود معمولا تا 48 ساعت به مشکل شما رسیدگی شده و پاسخ داده می شود. این بخش از هم اوا نیز می تواند از بسیاری مراجعه های حضوری غیر ضروری به دانشگاه علمی کاربردی جلوگیری کند.

16 ثبت مرخصی تحصیلی در سامانه هم آوا : اگر شرایط ادامه تحصیل در ترم بعدی را ندارید می توانید از این بخش درخواست مرخصی خود را ثبت نمایید تا غیبت نخورید. در این بخش با ثبت درخواست یک ترم می توانید به دانشگاه نروید ولی باید شهریه ثابت ترم را واریز نمایید و ضروری می باشد.

پس حتما توضیه می شود قبل از انصراف دادن از دانشگاه علمی کاربردی اول بررسی نمایید آیا با یک ترم مرخصی مشکل شما حل می شود؟ اگر حل می شود می توانید از این بخش کمک گرفته و از ترم بعد وارد دانشگاه شوید. همنین می توانید دو ترم پشت سر هم نیز نرخصی بگیرید.

17 دریافت دانشنامه دانشگاه علمی کاربردی از سامانه هم آوا :

در این بخش می توانید درخواست دانشنامه تحصیلی خود را ثبت نمایید.

18 بخش سرفصل دروس سایت هم آوا :در این بخش از سایت می توانید سرفصل دروس تمامی واحدهای ارائه شده را مشاهده نمایید. به این ترتیب یک ذهنیت و نگرشی از واحدهای ارائه شده در دانشگاه خواهید داشت.

19 بخش گواهی استغال به تحصیل سایت هم آوا : اگر به هر دلیلی مانند دریافت گواهینامه رانندگی به گواهی اشتعال به تحصیل نیاز دارید ، می توانید در خود را در این بخش هماوا علمی کاربردی ثبت کنید. بعد از بررسی درخواست گواهی شما صدر خواهد شد.

مطالعه مقاله رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی می تواند مفید باشد.

نام کاربری و رمز ورود سایت هم آوا دانشگاه علمی کاربردی

همانگونه که قبل تر نیز گفتیم معمولا نام کاربری برای ورود به هم اوا کد ملی دانشجو و رمز عبور نیز شماره شناسنامه دانشجو می باشد که در متولدین سال 68 به بعد این دو عدد یکی بوده و همان کد ملی می باشد. همچنین شدیدا توصیه می شود بعد از اولین ورود اطلاعات خود را ویرایش کرده و حتما یک ایمیل معتبر در بخش اطلاعت خود ثبت نمایید را که در صورت فراموشی رمز عبور به این ایمیل نیاز خواهید داشت.

در بخش تغییر کلمه عبور و نام کاربردی شما می توانید کلمه عبور یا نام کاربری خود را تغییر دهید که شدیدا توصیه می شود اینکار را انجام دهید. بعد از اینکه برای اولین بار وارد سامانه شدید به این بخش وارد شده و رمز و نام کاربری را تغییر دهید زیرا که با داشتن کد ملی شما همه می توانند به اطلاعات شما در این سامانه دست پیدا کنند زیرا نام کاربری و رمز عبور کد ملی دانشجو می باشد.

پس حتما برای اطمینان هم شده این تغییر را انجام دهید. در زیر بصورت تصویری نحوه تغییر نام کاربردی و رمز عبور سامانه هم اوا دانشگاه علمی کاربردی را توضیح می دهیم. در صورتی که نمی خواهید رمز و نام کاربردی خود را عوض کنید و یا قبلا عوض کرده اید لطفا به ادامه مقاله بروید.

1- ورود به صفحه شخصی خود در سایت هم آوا علمی کاربردی : برای اینکار وارد سایت edu.uast.ac.ir شده و دربخش مشخص شده در تصویر زیر نام کاربردی و رمز عبور خود را وارد نمایید.

سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی

2-  انتخاب منو دسترسی : بعد از ورود به صفحه شخصی خود مطابق تصویر زیر در گوشه سمت راست ، بالا روی گزینه دسترسی کلیک نمایید.

نام کاربری و رمز عبور سامانه هم آوا

3- با انتخاب این گزینه تصویری مشابه تصویر زیر در سامانه مشاهده خواهید کرد که دسترسی های مختلف سامانه را نشان می دهد. در بین گزینه ها روی تغییر کلمه عبور کلیک نمایید.

نام کاربری و رمز عبور سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی

4- با انتخاب کلمه عبور باید وارد صفحه ای مشابه عکس زیر در سایت هم اوا شوید.

نام کاربری و رمز عبور سایت هم آوا

همانگونه که در تصویر مشخص شده است برای تغییر رمز در قسمتی که با فلش سبز رنگ مشخص شده است رمز عبور قبلی خود را وارد نمایید و در بخش هایی که با فلش سفید و قرمز مشخص شده است رمز عبور جدید را وارد نمایید. نوجه داشته باشید که رمزی که در بخش سفید و قرمز وارد می کنید باید دقیقا مشابه همدیگر باشد در غیر اینصورت خطا می دهد. پس از وارد کردن اطلاعات روی گزینه ذخیره کلیک کنید تا اطلاعات ذخیره شود.

به همین راحتی توانستید رمز عبور خود را سامانه هم اوا علمی کاربردی تغییر دهید. اگر رمز عبور خود را به هر دلیلی فراموش کرده اید در ادامه به نحوه بازیابی رمز عبور سامانه هم آوا می پردازیم.

مطالعه کارنامه دانشجویی علمی کاربردی می تواند مفید باشد.

بازیابی نام کاربری و کلمه عبور سایت هم آوا

در صورتی که رمز عبور ورود به سامانه هم آوا خود را فراموش کرده یا گم کرده اید نگران نباشید با استفاده از روش زیر می توانید رمز جدید برای خود دریافت نمایید و وارد سامانه هم آوا شوید. در زیر مراحل را بصورت تصویری بیان کرده ایم:

1- ابتدا وارد سایت هم اوا دانشگاه علمی کاربردی به نشانی edu.uast.ac.ir شوید. با ورود به سایت تصویری مشابه تصویر زیر در سمت راست خود می بینید.

سایت هم آوا

روی گزینه نام کاربری/کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟ کلیک نمایید.

2 – بعد از کلیک روی گزینه نام کاربری/کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟ با صفحه ای مشابه تصویر زیر باید رو به رو شوید:

سامانه هم آوا

اگر دانشجو هستید گزینه دانشجو را تیک بزنید و اگر استاد یا کارمند دانشگاه علمی کاربردی هستید تیک مربوط به خود را بزنید. سپس در کادر مشخص شده کد ملی خود را وارد کنید و سپس پاسخ رمز امنیتی که معمولا حاصل جمع دو عدد است را در کادر پایین وارد کنید و روی گزینه ادامه کلیک کنید تا وارد صفحه بعدی سایت هم آوا دانشگاه علمی کاربردی شود.

3 – با زدن دکمه ادامه با تصویری مشابه تصویر زیر روبرو می شوید که اطلاعاتی مانند نام کاربردی ، شماره دانشجویی شما  قایل مشاهده می باشد. اگر می خواهید رمز عبور سامانه هم آوا را بازیابی کنید روی گزینه مربوط که با فلش زرد رنگ کلیک نمایید. پس از آن یک ایمیل از شما خواسته می شود که با وارد کردن آن رمز عبور سایت هم آوا دانشگاه علمی کاربردی به ایمیل شما ارسال می شود.

edu.uast.ac.ir

در صورتی که ایمیل خود را قبلا در سامانه هماوا ثبت نکرده اید باید برای دریافت رمز عبور هم آوا به اموزش دانشگاه خود مراجعه نمایید.

آموزش ورود دانشجویان کاردانی و کارشناسی جدید الورود دانشگاه علمی کاربردی به سایت هم آوا

اگر به تازگی در دانشگاه علمی کاربردی قبول شده اید و نمی دانید چگونه باید وارد سامانه هم اوا علمی کاربردی شوید با این قسمت از مقاله سامانه هم آوا همراه ما باشید.

اگر در نتایج دانشگاه علمی کاربردی قبول شده اید باید با داشتن مدارک مورد نیاز ابتدا بصورت حضوری به دانشگاه قبول شده مراجعه نمایید. مدارک مورد نیاز معمولا مدرک دیپلم و ریز نمرات به همراه عکس و کارت شناسیایی کفایت می کند. بعد از مراجعه به دانشگاه در بخشی از مراحل ثبت نام کارمند آموزش نام کاربردی و رمز عبور سامانه هم آوا را به شما می دهد که می توانید با آن وارد سایت شوید.

همانگونه که خواهید دید به احتمال خیلی بالا رمز عبور کد ملی شما و رمز عبور شماره شناسنامه شما خواهد بود که همانگونه که گفته شد می توانید بعد از ورود به سایت آن ها را تغییر دهید.

در صورتی که به هر دلیلی نام کاربردی و رمز عبور سایت هم آوا را به شما ارائه نداده اند باید دوباره به دانشگاه مراجعه کرده و از آموزش دریافت نمایید را که تمامی فعالیت های آموزشی شما در این سایت می باشد. دانشجویان کاردانی و کارشناسی جدیدالورود دانشگاه علمی کاربردی همه از همین سامانه و با این روش باید اقدام نمایند و تفاوتی بین کاردان و کارشناسی برای ورود به سامانه علمی کاربردی نمی باشد.

مطالعه مقاله لیست رشته های غیر حضوری دانشگاه علمی کاربردی می تواند مفید باشد.

سامانه هم آوا edu.uast.ac.ir

سامانه هم آوا edu.uast.ac.ir