سامانه ندای مشاور

تلفن 9099071375

اطلاع از شرایط و ضوابط ثبت نام دانشگاه پیام نور برای داوطلبان تحصیل در این دانشگاه از موارد مهمی به حساب می آید که بایستی داوطلبان در این زمینه اطلاعات مناسبی را داشته باشند.

 

ثبت نام دانشگاه پیام نور

 

برای مشاوره درباره ثبت نام دانشگاه پیام نور با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

 

 

ثبت نام دانشگاه پیام نور

به مانند دیگر دانشگاه ها دانشگاه پیام نور در بازه های زمانی خاصی اقدام به پذیرش دانشجو از میان داوطلبان واجد شرایط می نماید که این ثبت نام در دو ورودی مهر و بهمن ماه صورت می گیرد. ثبت نام دانشگاه پیام نور با توجه به جایگاه خاص این دانشگاه در کشور معمولا مورد توجه داوطلبان تحصیل در دانشگاه قرار می گیرد. از این رو در این مقاله به بیان موارد مرتبط با این ثبت نام خواهیم پرداخت. به همین جهت توصیه می گردد این دسته از داوطلبان با دقت به ادامه این مطلب توجه نمایند تا در این مسیر دچار اشتباه نگردند.

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور با توجه به این که در مقطع کاردانی هیچ گونه پذیرشی ندارد از این رو داوطلبان بایستی برای این ثبت نام در ابتدا می توانند برای ثبت نام کارشناسی دانشگاه پیام نور اقدام نمایند. از این رو مدرک پیش دانشگاهی برای این ثبت نام ضروری می باشد. مورد دیگر این که این دانشگاه برای رشته پزشکی و پیراپزشکی دانشجو پذیرش نمی نماید از این رو این دسته از داوطلبان برای تحصیل رد این رشته ها بایستی به سایر دانشگاه ها مراجعه نمایند. همچنین در هنگام ثبت نام با دو دسته از رشته ها مواجه می باشند. دسته اول رشته های با آزمون می باشد که بر اساس رتبه های داوطلبان در کنکور سراسری مورد پذیرش قرار می گیرد. اما دسته دوم رشته های می باشد که بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان پذیرش در این رشته انجام خواهد گرفت. سوابق تحصیلی در واقع معدل داوطلبان در دوره پیش دانشگاهی و دیپلم می باشد که مرتبط بودن رشته ها با عنوان دیپلم بسیار اهمیت دارد.

زمان شروع ثبت نام دانشگاه پیام نور

همانگونه که در بخش قبل عنوان گردید دانشگاه پیام نور همچون دیگر دانشگاه های کشور در دو ورودی مهر و بهمن ماه دانشجو پذیرش می نماید. از این رو داوطلبان در دو بازه زمانی متفاوتی می توانند اقدام به ثبت نام نمایند. با توجه به این توضیحات شروع ثبت نام دانشگاه پیام نور برای ورودی مهر ماه هم زمان با انتخاب رشته کنکور سراسری می باشد. به همین جهت می توان مرداد ماه را برای شروع این ثبت نام تخمین زد. برای ورودی بهمن ماه نیز داوطلبان می توانند از دی ماه برای این منظور اقدام نمایند.

نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور

ثبت نام دانشگاه پیام نور در کنار دانشگاه هایی همچون دانشگاه سراسری و دانشگاه علمی کاربردی از طریق سامانه سنجش و آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد. به همین جهت در بازه زمانی شروع این ثبت نام داوطلبان بایستی جهت ثبت نام به این سامانه مراجعه نمایند. با توجه به این که ثبت نام دانشگاه پیام نور برای ورودی مهر ماه این دانشگاه با انتخاب رشته کنکور سراسری ادغام گردیده از این رو ابتدا واوطلبان بایستی اقدام به دریافت و مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری نمایند. با مطالعه این دفترچه داوطلبان از  رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای ثبت نام اطلاع حاصل می نمایند. از میان لیست رشته محل ها کد رشته های مورد نظر خود را یاداشت نموده تا در مرحله بعد در بخش های تعیین شده وارد نمایند. در مرحله بعد خرید کارت انتخاب ثبت نام اقدام بعدی داوطلبان به حساب می آید. با وارد نمودن اطلاعات کارت ثبت نام داوطلب فرایند ثبت نام یا همان انتخاب رشته خود را شروع می نماید. لازم به ذکر می باشد داوطلبان در این مرحله می توانند حداکثر 150 انتخاب را داشته باشند که این امر خود امتیاز خوبی به حساب می آید.

 

برای مشاوره درباره ثبت نام دانشگاه پیام نور با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

مطالب مفید

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

ثبت نام کارشناسی دانشگاه پیام نور

شهریه دانشگاه پیام نور

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور

ثبت نام فراگیر دانشگاه پیام نور

ثبت نام دکتری دانشگاه پیام نور

دفترچه ثبت نام دانشگاه پیام نور 

بدون کنکور دانشگاه پیام نور

انتخاب رشته کنکور سراسری

www.sanjesh.org

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور

رشته های کارشناسی دانشگاه پیام نور

رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

رشته های دکتری دانشگاه پیام نور

نتایج دانشگاه پیام نور

تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

رشته های بدون کنکور دانشگاه های کشور

تلگرام سامانه ندای مشاور

اطلاع رسانی تمامی آزمون ها

نام و نام خانوادگی(*)
ورودی نامعتبر

آزمون مورد نظر(*)
ورودی نامعتبر

مقطع مورد نظر(*)
ورودی نامعتبر

همراه بدون صفر(*)
ورودی نامعتبر

سبز مشاور