تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ثبت نام دانشگاه پیام نور 1402 + زمان و شرایط

📚 خلاصه ای از مقاله ثبت نام دانشگاه پیام نور 1402 + زمان و شرایط:

ثبت نام دانشگاه پیام نور

ثبت نام دانشگاه پیام نور 1401 + زمان ثبت نام مهر ماه و بهمن ماه + شرایط ثبت نام با کنکور و بدون کنکور پیام نور + آموزش تصویری ثبت نام + میزان تاثیر معدل قبولی+ پاسخگویی به سوالات متداول پیام نور

ثبت نام دانشگاه پیام نور 1402 + زمان و شرایط

ثبت نام دانشگاه پیام نور 1402 + زمان و شرایط

ثبت نام دانشگاه پیام نور 1402

دانشگاه پیام نور نیز به مانند سایر دانشگاه ها، هرساله در بازه های زمانی خاصی اقدام به پذیرش دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی از میان داوطلبان واجد شرایط می نماید. ثبت نام دانشگاه پیام نور به دو صورت با آزمون و بدون آزمون انجام می گیرد.

دانشگاه پیام نور از جمله دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم می باشد که به دو صورت با آزمون و بدون آزمون ثبت نام دارد. ثبت نام دانشگاه پیام نور 1402 با آزمون همزمان با کنکور می باشد و متقاضیانی که قصد ثبت نام پیام نور در رشته های با کنکور را دارند میباست در کنکور سراسری شرکت نمایند.

ثبت نام دانشگاه پیام نور

ولی آن دسته از داوطلبانی که تمایل به ثبت نام دانشگاه پیام نور با سوابق تحصیلی را دارند توجه داشته باشند که این دانشگاه هرساله در دو نوبت نیمسال اول (مهر) و نیمسال دوم (بهمن) اقدام به ثبت نام دانشجو بصورت بدون کنکور می نماید و متقاضیان پذیرش در پیام نور می توانند با مطالعه شرایط و ضوابط اعلام شده و تناسب آن با شرایط شخص اقدام به ثبت نام کنند.

از جمله عواملی که موجب جذب داوطلبان به شرکت در ثبت نام پیام نور سوابق تحصیلی می شود می توان به تنوع رشته های ارائه شده،  پایین بودن شهریه دانشگاه پیام نور و اختیاری بودن حضور در کلاس در این دانشگاه اشاره کرد .

توجه : ثبت نام بدون کنکور پیام نور برای مقطع کارشناسی ( لیسانس ) انجام می شود و پیام نور مقطع کاردانی یا همان فوق دیپلم و مقطع کارشناسی ناپیوسته ( کاردانی به کارشناسی ) ندارد .

در این مقاله سعی کرده ایم برای علاقه مندان به ثبت نام دانشگاه پیام نور در مهر ماه 1402 دارند، همه آنچه را که باید بدانند از جمله زمان ، شرایط و نحوه ثبت نام در این دانشگاه را شرح دهیم، به همین جهت توصیه می گردد متقاضیان ثبت نام در دانشگاه پیام نور با دقت این مقاله را تا انتها بخوانید زیرا که کامل ترین مقاله ثبت نام پیام نور می باشد تا بتوانید بر اساس سوابق تحصیلی بهترین رشته را انتخاب و ثبت نام نمایید.

زمان ثبت نام دانشگاه پیام نور

زمان ثبت نام پیام نور به دو بخش زمان ثبت نام باکنکور و زمان ثبت نام بدون کنکور تقسیم می شود. زمان ثبت نام دانشگاه پیام نور با کنکور با ثبت نام کنکور سراسری می باشد که همیشه در سال های اخیر دی یا بهمن ماه شروع شده است.

پس شما می توانید در اواسط دی یا بهمن ماه همزمان با ثبت نام کنکور سراسری اقدام به ثبت نام نمایید. این ثبت نام طریق سایت پیام نور نمی باشد بلکه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org صورت می پذیرد. معمولا این ثبت نام با تمدیدهای که می شود تا سه هفته بطول می انجامد. به محض مشخص شدن زمان دقیق ثبت نام با کنکور دانشگاه پیام نور 1402 در این مطلب قرار خواهیم داد.

ولی زمان ثبت نام بدون کنکور پیام نور در سال دو بار صورت می پذیرد. این ثبتنام با نام ثبت نام دانشگاه پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی در سایت ثبت نام پیام نور که همان سایت سازمان سنجش می باشد قرار داده می شود. ثبت نام بدون کنکور یک بار برای داوطلبان ورودی مهر ماه و یکبار برای داوطلبان ورودی بهمن ماه برگزار می شود که در زیر زمان ثبت نام بدون کنکور را برای هر دو نیمسال می توانید مشاهده نمایید.

زمان ثبت نام ترم مهر دانشگاه پیام نور در مرداد ماه آغاز می شود و به مدت دو هفته به طول می انجامد. البته هر ساله چند روزی در زمان ثبت نام خطا داریم پس این صفحه را ذخیره کنید و بعضی وقت ها چک نمایید زیرا به محض مشخص شدن زمان دقیق هر کدام از ثبت نام ها در این مطلب قرار می دهیم.

زمان ثبت نام ترم بهمن دانشگاه پیام نور معمولا در دی ماه شروع می باشد و به مدت دو هفته به طول انجامد.

داوطلبان عزیز توجه داشته باشید به محض مشخص شدن زمان ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور 1402 برای مهر ماه این مطلب رابه روزسانی می کنیم.

 

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1402

در این بخش ثبت نام دانشگاه پیام نور برای سال تحصیلی 14021403 بر اساس سوابق تحصیلی را بصورت تصویری آموزش می دهیم تا بتوانید به راحتی ثبت نام را انجام دهید. برای ثبت نام مراحل را همانند تصاویر زیر انجام دهید.

1 ابتدا آدرس اینترنتی سازمان سنجش یعنی sanjesh.org را در گوگل سرچ کنید. سایت ثبت نام پیام نور همان سایت سنجس می باشد. با سرچ این کلمه نتایجی مشابه تصویر زیر خواهید دید. روی لینک مشخص شده کلیک نمایید تا وارد سایت سازمان سنجش شوید.

ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور

2 بعد از ورود به سایت سازمان سنجش تصویری مشابه تصویر زیر خواهید دید. در سمت راست منوهای رنگی را مشاهده می کنید که پیام نور به رنگ آبی قرار داده شده است. ولی سایت ثبت نام دانشگاه پیام نور این قسمت از سایت سنجش نمی باشد بلکه برای ثبت نام دانشگاه پیام نور باید روی گزینه سراسری که به رنگ قرمز می باشد کلیک نمایید.

سایت ثبت نام پیام نور

3 با کلیک روی گزینه سراسری تصویری مشابه تصویر زیر مشاهده خواهید نمود.

ثبت نام پیام نور

4 در این صفحه دنبال گزینه ای مشابه گزینه زیر بگردید و روی آن کلیک کنید تا دفترچه ثبت نام دانشگاه پیام نور برای شما دانلود شود. البته آخرین دفترچه ارائه شده را برای راحتی شما عزیزان در پایین صفحه برای دانلود قرار داده ایم.

ثبت نام دانشگاه پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی

5 بعد از مطالعه کامل دفترچه و مشخص کردن کد رشته های دانشگاه پیام نور ، باید کارت اعتباری ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور را خریداری کنید. برای این کار در همان صفحه در منوی سمت راست در بخش سرویس ها که در تصویر زیر مشخص است کارت خود را خریداری نمایید.

زمان ثبت نام دانشگاه پیام نور

6 بعد از خرید کارت به صفحه بخش سراسری برگردید و روی گزینه ثبت نام براساس سوابق تحصیلی کلیک نمایید. در این بخش اطلاعات کارتی که خریداری کرده اید از شما خواسته می شود آن را وارد کرده و وارد صفحه ثبت نام بدون کنکور می شوید.

7 اطلاعات خواسته شده را کامل و دقیق تکمیل می کنید و کد رشته هایی که از دفترچه انتخاب کردید را وارد می کنید. و سپس روی گزینه ثبت نهایی کلیک می کنید و کد رهگیری را دریافت می کنید. این کد رهگیری در زمان اعلام نتایج ثبت نام دانشگاه پیام نور کاربرد خواهد داشت.

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور 1402

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور نیز همانند سایر ثبت نام ها دارای دو بخش شرایط عمومی و شرایط اختصاصی می باشد.

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه پیام نور ( برای همه ثبت نام ها یکسان می باشد) که عبارتند از:

1 معتقد بودن به دین اسلام یا یکی از ادیانی که در قانون اساسی کشور مشخص شده است.

2 نداشتن هیچگونه فساد اخلاقی و اعتیاد به ایکل یا هر مواد مخدر دیگری.

3 موافق بودن با اصل نظام جمهوری اسلامی و عدم مخالفت با نظام و نداشتن پرونده هایی با این عناوین.

4 در هیچ گروه یا سازمان غیر قانونی عضویت نداشته باشند.

این چهار مورد شرایط عمومی ثبت نام ترم جدید دانشگاه پیام نور می باشد که معمولا برای تمامی آزمون ها یکسان می باشد.

شرایط اختصاصی ثبت نام پیام نور

1 باید حتما دارای مدرک دیپلم نظام جدید و یا مدرک پیش دانشگاهی نظام قدیم ( دبیرستان سه سال و پیش دانشگاهی یکسال بود ) و یا داشتن مدرک کاردانی برای ثبت نام بدون کنکور پیام نور الزامی می باشد. پس باید یکی از سه مدرک گفته شده را داشته باشد تا بتوانید در این ثبت نام شرکت نمایید. در صورتی که در حال تحصیل می باشید باید حداکثر آخر بهمن ماه برای ورودی بهمن ماه یا آخر شهریور ماه برای ورودی مهر ماه مدرک خود را دریافت نمایید.

2 داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت سربازی به هر دلیلی و یا اینکه وارد غیبت سربازی نشده باشند و اولین بار باشد که وارد دانشگاه می شوند تا معافیت تحصیلی برای این عزیزان صادر گردد.

3 پذیرش برای رشته های نظری ( ریاضی ، تجربی و انسانی ) بر اساس معدل کتبی دیپلم می باشد ولی برای رشته های فنی حرفه ای و کارودانش بر اساس معدل کل دیپلم می باشد.

4 دانشجویانی که در دوره روزانه مشغول به تحصیل هستند برای مهر ماه حتما باید تا 31 شهریور ماه انصراف از تحصیل دهند.

5 داوطلبانی که در کنکور سال قبل در دوره روزانه قبول شده اند اجازه ثبت نام ندارند.

تبصره : اخذ مدرک تا تاریخ 31 شهریور ماه برای داوطلبان جهت ثبت نام ورودی مهر دانشگاه پیام نور و دریافت مدرک تحصیلی تا روز 30 بهمن ماه برای متقاضیان ثبت نام ورودی نیمسال دوم الزامی است.

6 دارندگان مدرک دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم که فاقد مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی هستند ، مجاز به ثبت نام و شرکت در بدون کنکور پیام نور نمی باشند.

7 داوطلبان جهت ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور ، می توانند بدون در نظر گرفتن نوع مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی خود ، فرآیند انتخاب رشته را انجام دهند.

8 داوطلبان می توانند علاوه بر ثبت نام بدون آمون پیام نور ، در رشته های با کنکور نیز ثبت نام کنند ولی در نهایت می توانند تنها یک رشته را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنند.

9 در دانشگاه پیام نور رشته های پزشکی و پیراپزشکی ارائه نمی شوند.

معدل لازم برای رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور

داوطلبان توجه نمایند در صورتی که دیپلم شما با رشته ای که انتخاب می کنید متناسب نباشد ، مثلا شما دیپلم رشته ریاضی دارید و در انتخاب رشته های دانشگاه پیام نور از رشته های گروه تجربی انتخاب می کنید ، در این حالت تاثیر معدل شما کمی پایین تر می آید.

در واقع در رشته هایی که با مدرک دیپلم شما مرتبط هستند شانس قبولی بیش تری خواهید داشت تا رشته های غیر مرتبط. بنابراین اگر می خواهید دانشگاه پیام نور پر متقاضی مثل دانشگاه های پیام نور مرکز استان یا استان تهران را انتخاب می کنید به این مورد توجه بیش تری نمایید تا بتوانید قبول شوید.

جدول میزان تاثیر سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) با توجه به نوع دیپلم و گروه تحصیلی
گروه تحصیلی دیپلم ریاضی و فیزیک دیپلم علوم تجربی دیپلم ادبیات و علوم انسانی دیپلم علوم و معارف اسلامی سایر عناوین دیپلم

(کدهای 13، 15، 16، 17، 20، 21، 22)

علوم ریاضی و فنی 100 100 57/1 57/1 51/4
علوم تجربی 100 100 57/1 57/1 51/4
علوم انسانی 57/1 57/1 100 100 51/4
هنر 100 100 100 100 100
زبان 100 100 100 100 100

در توضیح جدول بالا باید بگوییم مثلا شما اگر دیپلم رشته انسانی داشته باشید و یک رشته از گروه ریاضی فیزیک را در ثبت نام پیام نور انتخاب کنید میزان معدل شما در حدود 43 درصد کاهش می باشد و حدود 57 درصد در نظر گرفته می شود. ( ستون دوم ، ردیف چهارم ).

سوالات متداول درباره ثبت نام دانشگاه پیام نور

1 آیا در مدرک تحصیلی ما ذکر می شود که بر اساس سوابق تحصیلی وارد دانشگاه پیام نور شده ایم؟

در جواب به این سوال باید بگوییم خیر به هیچ عنوان اسمی از ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور در مدرک شما ذکر نمی شود.

2 اعتبار مدرک ما از کسانی که با آزمون وارد دانشگاه پیام نور می شوند تفاوتی دارد؟

در جواب باید بگوییم خیر هیچ تفاوتی به لحاظ اعتبار مدرک با کنکور و بدون کنکور پیام نور وجود ندارد و صرفا دانشگاه هایی که تعداد متقاضی بیش تر از ظرفیت دانشگاه باشد با کنکور اقدام به ثبت نام می نمایند تا عدالت رعایت شود.

3 ثبت نام دانشگاه پیام نور 1402 در مقطع کاردانی و کاردانی به کارشناسی نیز انجام می شود؟

در پاسخ باید بگوییم خیر ، دانشگاه پیام نور هیچ ثبت نامی در مقطع کاردانی و کاردانی به کارشناسی ندارد.

ثبت نام دانشگاه پیام نور 1402 + زمان و شرایط

ثبت نام دانشگاه پیام نور 1402 + زمان و شرایط

 1. سلام
  شما فقط در خصوص دانشگاه پیام نور فعالیت می کنید ؟
  من نیاز به یک دانشگاه غیر حضوری دارم چون با توجه به شرایط کاری امکان تحصیل حضوری ندارم
  لطفا راهنمایی بفرمایید .

  • سلام و درود
   شما میتونید در دورهای مجازی واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد شرکت کنید.

 2. خوب الان من کاردانی دارم با دیپلم فنی حرفه ای میتونم ثبت نام کنم برای پیام نور؟ خوب ثبت نام هم انجام بشه باید 8 ترم بگذرونم یا 4 ترم؟ یعنی میخوام بدونم کسی با شرایط من نمرات کاردانیش برای کارشناسیش تطبیق داده میشه یانه؟

  • میتونید تو دوره های کارشناسی پیوسته دانشگاه پیام نور ثبت نام کنید و واحدهای مشترکی که گذراندید رو تطبیق بدید.

 3. در خواست ثبت نام در دانشگاه برای رشته ساخت و تولید کاردانی را نیمه دوم سال ۱۴۰۱ دارم من دیپلم رشته ساخت و تولید تابستان سال ۱۳۸۰ از هنرستان فنی و حرفه ای شهید احمد محدث ناحیه پنچ مشهد قبول شدم و از نظر جسمانی کاملا سالم و سلامت هستم و تاریخ تولد ۱۳۶۱.۶.۲۷ هستم و محل تولد شهر قوچان می باشد.

 4. سوال: آیا دانشگاه پیام نور دارای رشته‌های مهندسی نرم‌افزار و علوم کامپیوتر است؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور رشته‌های مهندسی نرم‌افزار و علوم کامپیوتر را در سطح کارشناسی ارائه می‌دهد. این رشته‌ها از جمله رشته‌های محبوب در این دانشگاه هستند و دانشجویان می‌توانند در آنها مهارت‌های لازم برای توسعه نرم‌افزارها و علوم کامپیوتر را به دست آورند.

 5. سوال: آیا دانشگاه پیام نور دوره‌های آنلاین برگزار می‌کند؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور دوره‌های آنلاین نیز برگزار می‌کند. این دوره‌ها به صورت آنلاین ارائه می‌شوند و دانشجویان می‌توانند در آنها شرکت کرده و درس‌ها و مباحث مورد نیاز خود را به صورت اینترنتی مطالعه کنند. این روش آموزشی برای افرادی که به دلیل مشاغل یا شرایط دیگر نمی‌توانند حضوری در کلاس‌های حضوری شرکت کنند، گزینه‌ی مناسبی است.

 6. سوال: آیا دانشگاه پیام نور دارای مدرک دکتری است؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را ارائه می‌دهد. دوره‌های دکتری در رشته‌های مختلف، از جمله علوم انسانی، علوم پایه، مهندسی و علوم پزشکی در این دانشگاه برگزار می‌شوند. دانشجویانی که تمایل دارند مهارت‌ها و دانش خود را در سطح پیشرفته تر توسعه دهند و به عنوان پژوهشگر در حوزه‌های مختلف فعالیت کنند، می‌توانند برنامه‌های دکتری را در این دانشگاه دنبال کنند.

 7. سوال: آیا دانشگاه پیام نور دارای شبکه‌ی واحدهای آموزشی در سراسر کشور است؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور شبکه‌ی واحدهای آموزشی در سراسر کشور دارد. این واحدها به صورت فیزیکی در شهرها و استان‌های مختلف واقع شده‌اند و دانشجویان می‌توانند در واحد نزدیک به محل زندگی خود درس بخوانند و آزمون‌های خود را بدهند. همچنین، برخی از دروس به صورت آنلاین ارائه می‌شوند و دانشجویان می‌توانند به صورت اینترنتی درس‌ها را دنبال کنند.

 8. سوال: آیا دانشگاه پیام نور دارای برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های مدیریت و حسابداری است؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های مدیریت و حسابداری را نیز ارائه می‌دهد. این رشته‌ها برای علاقه‌مندان به حوزه مدیریت سازمان‌ها و حسابداری مالی گزینه‌های مناسبی هستند. دانشجویان در این رشته‌ها مباحث مربوط به حسابداری، اقتصاد، مدیریت استراتژیک و موارد دیگر را بررسی می‌کنند و مهارت‌های مورد نیاز برای حل مسائل مدیریتی و حسابداری را به دست می‌آورند.

 9. سوال: آیا دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های هنر و ادبیات دارد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های هنر و ادبیات را نیز ارائه می‌دهد. این رشته‌ها شامل رشته‌های ادبیات، زبان‌شناسی، هنرهای تجسمی و موسیقی می‌شوند. دانشجویان در این رشته‌ها می‌توانند به عمق مطالعه و تجزیه و تحلیل آثار ادبی و هنری بپردازند و توانایی‌های خلاقیت و تفکر پژوهشی خود را در این زمینه‌ها توسعه دهند.

 10. سوال: آیا دانشگاه پیام نور دارای محیط‌های آزمایشگاهی مناسب برای رشته‌های علمی مهندسی است؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور برای رشته‌های علمی مهندسی، محیط‌های آزمایشگاهی مناسبی فراهم کرده است. این دانشگاه به تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی کاملی برای رشته‌های مهندسی مانند مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی و سایر رشته‌های مرتبط، مجهز است. این آزمایشگاه‌ها به دانشجویان امکان می‌دهند تا نظریه‌ها و مفاهیم را در عمل اجرا کنند و مهارت‌های عملی مورد نیاز را بدست آورند.

 11. سوال: آیا دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های پزشکی دارد؟

  • پاسخ: متأسفانه، دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های پزشکی را ارائه نمی‌دهد. اما می‌توانید در دیگر دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی برای این رشته مشوق خود را ادامه دهید.

 12. سوال: آیا دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های علوم پایه مانند فیزیک و شیمی دارد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های علوم پایه مانند فیزیک، شیمی و ریاضیات را ارائه می‌دهد. در این رشته‌ها، دانشجویان می‌توانند به عمق مفاهیم علمی پیشرفته بپردازند و در زمینه‌های تحقیقاتی و پژوهشی فعالیت کنند.

 13. سوال: آیا دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های مدیریت منابع انسانی و بازرگانی دارد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های مدیریت منابع انسانی و بازرگانی را ارائه می‌دهد. این رشته‌ها برای علاقه‌مندان به حوزه مدیریت سازمان‌ها و مهارت‌های تجاری مورد نیاز در عرصه کسب و کار مناسب هستند.

 14. سوال: آیا دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های معماری و طراحی دارد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های معماری و طراحی را نیز ارائه می‌دهد. این رشته‌ها برای علاقه‌مندان به طراحی ساختمان‌ها، فضاهای داخلی و خلاقیت هنری در طراحی مناسب هستند.

 15. سوال: آیا دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات دارد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات را ارائه می‌دهد. این رشته‌ها شامل مهندسی نرم‌افزار، شبکه‌های کامپیوتری، امنیت سایبری و سایر حوزه‌های مرتبط می‌شوند.

 16. سوال: آیا دانشگاه پیام نور دوره‌های آموزشی آنلاین نیز دارد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور دوره‌های آموزشی آنلاین نیز ارائه می‌دهد. این دوره‌ها به صورت آنلاین ارائه می‌شوند و دانشجویان می‌توانند از هر مکانی که دسترسی به اینترنت داشته باشند، درس بخوانند و در آزمون‌ها شرکت کنند.

 17. سوال: آیا دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های روانشناسی و علوم تربیتی دارد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های روانشناسی و علوم تربیتی را نیز ارائه می‌دهد. این رشته‌ها برای علاقه‌مندان به فهم عمیق روانشناسی انسان و علوم تربیتی در حوزه آموزش و پرورش مناسب هستند.

 18. سوال: آیا دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های حقوق و علوم قانونی دارد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های حقوق و علوم قانونی را نیز ارائه می‌دهد. این رشته‌ها برای علاقه‌مندان به مطالعه قوانین و حقوق مهم و مرتبط با جامعه و سیستم حقوقی مناسب هستند.

 19. سوال: آیا دانشگاه پیام نور دارای برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های علوم زیستی و پزشکی دارد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در برخی رشته‌های علوم زیستی مانند بیولوژی و برخی رشته‌های پزشکی مانند پیراپزشکی را ارائه می‌دهد. اما ممکن است برنامه‌های پزشکی محدودیت‌های خاصی داشته باشند.

 20. سوال: آیا دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های فلسفه و علوم انسانی دارد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های فلسفه، علوم اجتماعی، روانشناسی و سایر رشته‌های علوم انسانی را نیز ارائه می‌دهد. این رشته‌ها برای علاقه‌مندان به فهم عمیق فلسفه، انسان‌شناسی و مطالعه جوانب اجتماعی و فرهنگی مناسب هستند.

 21. سوال: آیا دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های مهندسی صنایع و مدیریت فناوری ارائه می‌دهد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های مهندسی صنایع و مدیریت فناوری را ارائه می‌دهد. این رشته‌ها برای علاقه‌مندان به بهبود عملکرد سازمان‌ها، بهره‌وری صنعتی و مدیریت فناوری مناسب هستند.

 22. سوال: آیا دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های کشاورزی و منابع طبیعی دارد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های کشاورزی، منابع طبیعی و علوم محیط‌زیست را نیز ارائه می‌دهد. این رشته‌ها برای علاقه‌مندان به مدیریت و بهره‌برداری بهینه منابع طبیعی و کشاورزی مناسب هستند.

 23. سوال: آیا دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های هنر و معماری دارد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های هنر و معماری را نیز ارائه می‌دهد. این رشته‌ها برای علاقه‌مندان به هنر، طراحی، نقاشی، معماری و طراحی داخلی مناسب هستند.

 24. سوال: آیا دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های روابط بین‌الملل و علوم سیاسی دارد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های روابط بین‌الملل و علوم سیاسی را نیز ارائه می‌دهد. این رشته‌ها برای علاقه‌مندان به مطالعه روابط بین‌المللی، سیاست و علوم سیاسی مناسب هستند.

 25. سوال: آیا دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های علوم پزشکی ارائه می‌دهد؟

  • پاسخ: خیر، دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های علوم پزشکی را ارائه نمی‌دهد. این دانشگاه عمدتاً در زمینه‌های علوم انسانی، مهندسی، علوم پایه و هنر فعالیت می‌کند.

 26. سوال: آیا دانشگاه پیام نور امکانات ورزشی مناسبی دارد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور امکانات ورزشی مناسبی را برای دانشجویان فراهم کرده است. این دانشگاه دارای سالن‌های ورزشی، زمین‌های چمن مصنوعی، استخرها و سایر امکانات ورزشی است که دانشجویان می‌توانند از آنها استفاده کنند.

 27. سوال: آیا دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های هنرهای تجسمی مانند نقاشی و عکاسی دارد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های هنرهای تجسمی ارائه می‌دهد. این رشته‌ها شامل نقاشی، عکاسی، طراحی صنعتی و موارد مرتبط می‌شوند و دانشجویان می‌توانند در این زمینه‌ها مهارت‌های خلاقیت و هنری خود را بهبود بخشند.

 28. سوال: آیا دانشگاه پیام نور دوره‌های آموزشی برای زبان‌های خارجی مانند انگلیسی و فرانسه ارائه می‌دهد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور دوره‌های آموزشی برای زبان‌های خارجی مانند انگلیسی و فرانسه را نیز ارائه می‌دهد. این دوره‌ها به دانشجویان کمک می‌کنند تا مهارت‌های زبانی خود را بهبود بخشند و بتوانند در ارتباطات بین‌المللی و مطالعات خود بهتر عمل کنند.

 29. سوال: آیا دانشجویان دانشگاه پیام نور می‌توانند در کنفرانس‌ها و سمینارهای علمی شرکت کنند؟

  • پاسخ: بله، دانشجویان دانشگاه پیام نور می‌توانند در کنفرانس‌ها و سمینارهای علمی شرکت کنند. دانشگاه این امکان را فراهم کرده است تا دانشجویان بتوانند نتایج تحقیقات خود را به اشتراک بگذارند و با سایر اعضای جامعه علمی در ارتباط باشند.

 30. سوال: آیا دانشجویان دانشگاه پیام نور می‌توانند به بورس‌های تحصیلی درخواست دهند؟

  • پاسخ: بله، دانشجویان دانشگاه پیام نور می‌توانند به بورس‌های تحصیلی درخواست دهند. دانشگاه از منابع مختلفی برای ارائه بورس‌های تحصیلی به دانشجویان استفاده می‌کند و افراد با عملکرد برتر و شرایط مشخص می‌توانند برای دریافت بورس‌های مختلف متقاضی شوند.

 31. سوال: آیا دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های حقوق و علوم جنایی دارد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های حقوق و علوم جنایی را نیز ارائه می‌دهد. این رشته‌ها شامل حقوق عمومی، حقوق خصوصی، کیفری و موارد مرتبط می‌شوند و دانشجویان می‌توانند در زمینه حقوق و علوم جنایی تخصص‌های خود را پیش ببرند.

 32. سوال: آیا دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های فناوری اطلاعات دارد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های فناوری اطلاعات را نیز ارائه می‌دهد. این رشته‌ها شامل مهندسی کامپیوتر، علوم کامپیوتر، شبکه‌های کامپیوتری و موارد مشابه می‌شوند و دانشجویان می‌توانند در زمینه فناوری اطلاعات تخصص‌های خود را پیش ببرند.

 33. سوال: آیا دانشگاه پیام نور دوره‌های آموزشی آنلاین ارائه می‌دهد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور دوره‌های آموزشی آنلاین نیز ارائه می‌دهد. این دوره‌ها به صورت آنلاین و از طریق پلتفرم‌های آموزشی مجازی ارائه می‌شوند که به دانشجویان امکان می‌دهد در هر زمان و مکانی که بخواهند به آموزش و یادگیری بپردازند.

 34. سوال: آیا دانشگاه پیام نور دوره‌های کارورزی برای دانشجویان خود ارائه می‌دهد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور دوره‌های کارورزی برای دانشجویان خود ارائه می‌دهد. این دوره‌ها به دانشجویان امکان می‌دهند تا در دسته‌ها و شرکت‌های مرتبط با رشته تحصیلی خود تجربه عملی کسب کنند و مهارت‌های عملی را پیشرفت دهند.

 35. سوال: آیا دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های مدیریت و بازرگانی دارد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های مدیریت و بازرگانی را نیز ارائه می‌دهد. این رشته‌ها شامل مدیریت، بازاریابی، مالی، حسابداری و سایر حوزه‌های مرتبط می‌شوند و دانشجویان می‌توانند در این زمینه‌ها تخصص و مهارت‌های لازم را به دست آورند.

 36. سوال: آیا دانشگاه پیام نور دارای انجمن‌ها و انجمن‌های دانشجویی است؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور دارای انجمن‌ها و انجمن‌های دانشجویی متنوعی است. این انجمن‌ها برای دانشجویان فرصتی را برای برقراری ارتباطات اجتماعی، فعالیت‌های فرهنگی، ورزشی و علمی فراهم می‌کنند.

 37. سوال: آیا دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های روانشناسی ارائه می‌دهد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های روانشناسی را نیز ارائه می‌دهد. این رشته شامل روانشناسی عمومی، روانشناسی بالینی، روانشناسی تربیتی و سایر حوزه‌های مرتبط می‌شود و دانشجویان می‌توانند در این زمینه تخصص خود را پیشرفت دهند.

 38. سوال: آیا دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته علوم زیستی و بهداشت دارد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته علوم زیستی و بهداشت را نیز ارائه می‌دهد. این رشته شامل علوم زیستی، بهداشت عمومی، بهداشت محیط و موارد مشابه می‌شود و دانشجویان می‌توانند در زمینه‌های مختلف این حوزه تحصیل و تخصص‌های خود را پیشرفت دهند.

 39. سوال: آیا دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته هنرهای نمایشی مانند تئاتر و سینما دارد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته هنرهای نمایشی را نیز ارائه می‌دهد. این رشته شامل تئاتر، سینما، تلویزیون و موارد مشابه است و دانشجویان می‌توانند در زمینه هنرهای نمایشی تخصص خود را پیشرفت دهند.

 40. سوال: آیا دانشگاه پیام نور امکانات کتابخانه مناسبی دارد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور امکانات کتابخانه مناسبی را برای دانشجویان فراهم کرده است. کتابخانه‌های دانشگاه دارای مجموعه‌های گسترده‌ای از منابع در حوزه‌های مختلف علمی و تخصصی می‌باشند که دانشجویان می‌توانند از آنها استفاده کنند.

 41. سوال: آیا دانشگاه پیام نور دوره‌های آموزشی برای توسعه مهارت‌های شخصی ارائه می‌دهد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور دوره‌های آموزشی برای توسعه مهارت‌های شخصی ارائه می‌دهد. این دوره‌ها به دانشجویان کمک می‌کنند تا مهارت‌های ارتباطی، مدیریت زمان، مهارت‌های رهبری و سایر مهارت‌های مهم در زندگی روزمره و کاری را بهبود بخشند.

 42. سوال: آیا دانشگاه پیام نور دوره‌های آموزشی برای تقویت مهارت‌های کارآفرینی ارائه می‌دهد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور دوره‌های آموزشی برای تقویت مهارت‌های کارآفرینی ارائه می‌دهد. این دوره‌ها به دانشجویان کمک می‌کنند تا مهارت‌های کارآفرینی، تحلیل و برنامه‌ریزی کسب و کار، مدیریت مالی و سایر موارد مرتبط را پیشرفت دهند.

 43. سوال: آیا دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های مهندسی دارد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های مهندسی را نیز ارائه می‌دهد. این رشته‌ها شامل مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر و سایر حوزه‌های مرتبط می‌شوند و دانشجویان می‌توانند در زمینه مهندسی تخصص خود را پیشرفت دهند.

 44. سوال: آیا دانشگاه پیام نور امکانات ورزشی مناسبی دارد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور امکانات ورزشی مناسبی را برای دانشجویان خود فراهم کرده است. دانشجویان می‌توانند از سالن‌های ورزشی، زمین‌های ورزشی، باشگاه‌های ورزشی و تجهیزات ورزشی دیگری که در دانشگاه موجود است استفاده کنند.

 45. سوال: آیا دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های زبان و ادبیات دارد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های زبان و ادبیات را نیز ارائه می‌دهد. این رشته شامل زبان‌های خارجی، ادبیات جهان و موارد مشابه است و دانشجویان می‌توانند در زمینه زبان و ادبیات تخصص خود را پیشرفت دهند.

 46. سوال: آیا دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های حقوق و علوم سیاسی دارد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های حقوق و علوم سیاسی را نیز ارائه می‌دهد. این رشته‌ها شامل حقوق عمومی، حقوق خصوصی، روابط بین‌الملل و سایر حوزه‌های مرتبط می‌شوند و دانشجویان می‌توانند در زمینه حقوق و علوم سیاسی تخصص خود را پیشرفت دهند.

 47. سوال: آیا دانشگاه پیام نور دوره‌های آموزشی برای زبان‌آموزان انگلیسی ارائه می‌دهد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور دوره‌های آموزشی برای زبان‌آموزان انگلیسی ارائه می‌دهد. این دوره‌ها به دانشجویان کمک می‌کنند تا مهارت‌های شفاهی و نوشتاری خود در زبان انگلیسی را بهبود بخشند و تسلط بیشتری بر زبان داشته باشند.

 48. سوال: آیا دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته علوم اجتماعی دارد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته علوم اجتماعی را نیز ارائه می‌دهد. این رشته شامل علوم اجتماعی، علوم سیاسی، جامعه‌شناسی، روانشناسی اجتماعی و موارد مشابه است و دانشجویان می‌توانند در زمینه علوم اجتماعی تخصص خود را پیشرفت دهند.

 49. سوال: آیا دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته هنرهای تجسمی مانند نقاشی و گرافیک دارد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته هنرهای تجسمی را نیز ارائه می‌دهد. این رشته شامل نقاشی، گرافیک، طراحی صنعتی و سایر حوزه‌های مرتبط می‌شود و دانشجویان می‌توانند در زمینه هنرهای تجسمی تخصص خود را پیشرفت دهند.

 50. سوال: آیا دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات دارد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات را نیز ارائه می‌دهد. این رشته شامل مهندسی کامپیوتر، علوم کامپیوتر، شبکه‌های کامپیوتری، هوش مصنوعی و سایر حوزه‌های مرتبط می‌شود و دانشجویان می‌توانند در زمینه فناوری اطلاعات تخصص خود را پیشرفت دهند.

 51. سوال: آیا دانشگاه پیام نور امکانات آزمایشگاهی مناسبی برای رشته‌های علومی دارد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور امکانات آزمایشگاهی مناسبی را برای رشته‌های علومی فراهم کرده است. دانشجویان می‌توانند در آزمایشگاه‌های مجهز به تجهیزات و تکنولوژی‌های مورد نیاز برای آزمایش‌های علمی خود استفاده کنند.

 52. سوال: آیا دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی دارد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی را نیز ارائه می‌دهد. این رشته شامل آموزش ورزش، تناسب اندام، علوم تغذیه و سایر حوزه‌های مرتبط می‌شود و دانشجویان می‌توانند در زمینه تربیت بدنی و علوم ورزشی تخصص خود را پیشرفت دهند.

 53. سوال: آیا دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های روانشناسی و علوم تربیتی دارد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های روانشناسی و علوم تربیتی را نیز ارائه می‌دهد. این رشته‌ها شامل روانشناسی عمومی، روانشناسی بالینی، علوم تربیتی، مشاوره و سایر حوزه‌های مرتبط می‌شود و دانشجویان می‌توانند در زمینه روانشناسی و علوم تربیتی تخصص خود را پیشرفت دهند.

 54. سوال: آیا دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته مدیریت و اقتصاد دارد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور برنامه‌های تحصیلی در رشته مدیریت و اقتصاد را نیز ارائه می‌دهد. این رشته‌ها شامل مدیریت عمومی، مدیریت بازرگانی، اقتصاد، حسابداری و سایر حوزه‌های مرتبط می‌شوند و دانشجویان می‌توانند در زمینه مدیریت و اقتصاد تخصص خود را پیشرفت دهند.

 55. سؤال: آیا ثبت نام در دانشگاه پیام نور برای تمام رشته‌ها باز است؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور امکان ثبت نام در بیش از 50 رشته تحصیلی را فراهم می‌کند. از رشته‌های مهندسی و علوم کامپیوتر تا علوم انسانی و مدیریت، انواع رشته‌ها در این دانشگاه قابل دسترسی هستند.

 56. سؤال: چه مدارکی برای ثبت نام در دانشگاه پیام نور لازم است؟

  • پاسخ: برای ثبت نام در دانشگاه پیام نور، عموماً نیاز به کپی مدارک تحصیلی قبلی (مانند شاهد یا دیپلم)، کارت ملی و عکس پرسنلی دارید. البته، ممکن است برای رشته‌های خاص دیگر مدارک مورد نیاز باشد.

 57. سؤال: آیا می‌توانم برای ترم جاری در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور دو بار در سال برای ثبت نام در ترم بهاره و پاییزه دانشجوان را به سایت خود دعوت می‌کند. با توجه به زمانبندی، می‌توانید در ترم جاری نیز ثبت نام کنید.

 58. سؤال: آیا دانشگاه پیام نور برنامه‌های آموزشی آنلاین نیز دارد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور علاوه بر برنامه‌های آموزش حضوری، برنامه‌های آموزشی آنلاین نیز ارائه می‌دهد. این برنامه‌ها به دانشجوان امکان می‌دهند از راه دور و با زمانبندی انعطاف‌پذیر به تحصیلات خود ادامه دهند.

 59. سؤال: آیا دانشگاه پیام نور امکانات فرهنگی و ورزشی مناسبی دارد؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور امکانات فرهنگی و ورزشی مناسبی را برای دانشجوان خود فراهم کرده است. از کتابخانه‌های بزرگ و منابع آموزشی تا سالن‌های ورزشی و امکانات فرهنگی، دانشگاه به دانشجوان امکان می‌دهد تا در کنار تحصیلات خود به سرگرمی‌های مختلف بپردازند.

 60. سؤال: چگونه می‌توانم در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم؟

  • پاسخ: برای ثبت نام در دانشگاه پیام نور، به وبسایت رسمی دانشگاه مراجعه کنید و فرآیند ثبت نام را آغاز کنید. در این وبسایت، فرم ثبت نام و مراحل مورد نیاز به طور کامل توضیح داده شده است.

 61. سؤال: چه مدارکی برای ثبت نام در دانشگاه پیام نور لازم است؟

  • پاسخ: برای ثبت نام در دانشگاه پیام نور، معمولاً به مدارک تحصیلی قبلی مانند شاهد یا دیپلم، کارت ملی و عکس پرسنلی نیاز است. اطلاعات دقیقتر در رابطه با مدارک مورد نیاز را می‌توانید در سایت رسمی دانشگاه بیابید.

 62. سؤال: آیا برای ترم جاری می‌توانم در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور دو بار در سال برای ثبت نام در ترم بهاره و پاییزه دانشجوان را به سایت خود دعوت می‌کند. شما می‌توانید در هر یک از این ترم‌ها ثبت نام کنید و به تحصیلات خود ادامه دهید.

 63. سؤال: آیا دانشگاه پیام نور ثبت نام آنلاین را پشتیبانی می‌کند؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور به ثبت نام آنلاین نیز امکان می‌دهد. شما می‌توانید از طریق سایت رسمی دانشگاه فرم ثبت نام را پر کرده و مدارک مورد نیاز را بارگذاری کنید.

 64. سؤال: آیا ثبت نام در دانشگاه پیام نور به صورت رایگان است؟

  • پاسخ: ثبت نام در دانشگاه پیام نور رایگان نیست. دانشجوان برای ثبت نام در رشته‌های مختلف، هزینه‌های تحصیلی را پرداخت می‌کنند که می‌تواند بر اساس رشته و ترم تحصیلی متفاوت باشد.

 65. سؤال: آیا دانشگاه پیام نور امکانات آموزشی مناسبی برای دانشجوان فراهم می‌کند؟

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور برنامه‌های تربیت معلم در رشته‌های مختلف ارائه می‌دهد. دانشجویان می‌توانند در رشته تربیت معلمی ابتدایی، تربیت معلمی ریاضی، تربیت معلمی علوم تجربی و سایر رشته‌های مشابه تحصیل کنند.

  • پاسخ: بله، دانشگاه پیام نور امکانات آموزشی مناسبی را برای دانشجوان فراهم کرده است. از جمله این امکانات می‌توان به کتابخانه‌های دیجیتال، سیستم‌های آموزش مجازی، کلاس‌های آنلاین و کارگاه‌های تخصصی اشاره کرد.

 66. سؤال: آیا دانشگاه پیام نور برنامه‌های تربیت معلم دارد؟

 67. سؤال: چگونه می‌توانم درباره ثبت نام در دانشگاه پیام نور اطلاعات بیشتری بدست آورم؟

  • پاسخ: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام در دانشگاه پیام نور، می‌توانید به سایت رسمی دانشگاه مراجعه کنید. در سایت، اطلاعات مربوط به فرآیند ثبت نام، مدارک مورد نیاز، رشته‌های تحصیلی و هزینه‌های تحصیلی موجود است.