تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ثبت نام دکتری دانشگاه پیام نور 1403 – صفر تا صد زمان و نحوه ثبت نام

📚 خلاصه ای از مقاله ثبت نام دکتری دانشگاه پیام نور 1403 – صفر تا صد زمان و نحوه ثبت نام:

ثبت نام دکتری دانشگاه پیام نور

این مقاله به صفر تا صد ثبت نام دکتری دانشگاه پیام نور 1403 ، زمان، نحوه، مدارک و شرایط ثبت نام، برگزاری، انتخاب رشته، مصاحبه دکتری یپام نور 1403 و بدون کنکور دکتری پیام نور پرداخته است

ثبت نام دکتری دانشگاه پیام نور 1403 – صفر تا صد زمان و نحوه ثبت نام

ثبت نام دکتری دانشگاه پیام نور 1403 – صفر تا صد زمان و نحوه ثبت نام

پذیرش و ثبت نام دکتری دانشگاه پیام نور در سال 1403 به صورت همزمان با سایر دانشگاه‌های سراسری تحت نظارت سازمان سنجش برگزار می‌شود. افرادی که علاقه‌مند به تحصیل در رشته‌های دکتری دانشگاه پیام نور هستند، می‌توانند با اطلاع از روند ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری سال ۱۴۰۲ و موفقیت در مصاحبه، در رشته مورد نظر خود تحصیلات دکتری را آغاز کنند.

ثبت نام دکتری دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور به دلیل داشتن شهریه مناسب و کیفیت آموزشی برتر، یکی از دانشگاه‌های محبوب در مقطع دکتری است. با توجه به حساسیت آموزش‌های دکتری و تعداد محدود واحدهای ارائه‌دهنده در این مقطع، رشته‌ها و ظرفیت‌های ارائه شده در دانشگاه پیام نور محدودتر از سایر مقاطع می‌باشند.

علاقه‌مندان به پذیرش در رشته‌های دکتری دانشگاه پیام نور در سال 1403 ، در صورت داشتن شرایط لازم، می‌توانند با ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری سراسری در سال جاری، در صورت تأیید، رشته مورد نظر خود را انتخاب کرده و با شرکت در مرحله مصاحبه و کسب نمره موردنیاز، در رشته انتخابی پذیرفته شوند.

به منظور اطلاع رسانی کامل به متقاضیان رشته‌های دکتری دانشگاه پیام نور، در ادامه این مقاله، نحوه، شرایط و مدارک موردنیاز برای ثبت نام در آزمون دکتری دانشگاه پیام نور در سال 1403 همراه با جزئیات زمان برگزاری آزمون، انتخاب رشته، مصاحبه و اعلام نتایج دکتری پیام نور بیان شده است.

زمان ثبت نام در دوره دکتری دانشگاه پیام نور سال 1403

دانشجویانی که فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد هستند و قصد ثبت نام در آزمون دکتری دانشگاه پیام نور در سال جاری را دارند، باید برای ثبت نام در دکتری دانشگاه پیام نور در آزمون سراسری دکتری که تحت نظارت سازمان سنجش برگزار می‌شود، شرکت کنند.

با این حال، برخی از واحدهای دانشگاهی دانشگاه پیام نور قادر به ثبت نام در رشته‌های خاص بدون کنکور هستند، اما به طور کلی دانشجویان باید حتماً در آزمون دکتری سراسری ثبت نام کنند و پس از شرکت در آزمون و اعلام نتایج، در صورت قبولی، برای انتخاب رشته و دانشگاه پیام نور مورد نظر خود اقدام کنند.

با توجه به آخرین اطلاعیه‌های منتشر شده توسط سازمان سنجش و آموزش کشور درباره زمان ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه‌های سراسری، از جمله دانشگاه پیام نور در سال 1403 ، مهلت ثبت نام از نیمه دوم آبان ماه آغاز شده و تا آخر آبان ماه ادامه دارد. داوطلبان می‌توانند در طی ۷ روز اقدام به ثبت نام خود در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور نمایند.

☑️ زمان ثبت نام در دوره دکتری دانشگاه پیام نور سال ۱۴۰۲ از تاریخ ۲۲ تا ۲۹ آبان ماه بود.

متقاضیان آزمون دکتری سراسری می‌توانند برای کسب اطلاعات درباره شرایط عمومی و خاص، سهمیه‌ها و تسهیلات، مواد امتحانی و … به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سال 1403 را دانلود نمایند که در این راستا توصیه می‌شود مقاله زیر را مطالعه فرمایند.

بیشتر بخوانید: دفترچه ثبت نام کنکور دکتری سراسری

نحوه ثبت نام آزمون دکتری 1403

هر داوطلب بر اساس علاقه فقط می تواند در يک كدرشته امتحانی و متناسب با مدرک فارغ التحصيلی، در آزمون دکتری دانشگاه پیام نور ثبت نام و در آزمون مربوط شركت نمايد. تمامی مراحل ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش کشور صورت می پذیرد.

☑️ در ادامه مراحل ثبت نام دکتری پیام نور ارائه داده شده است:

 1. مراجعه به سايت اينترنتی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی: sanjesh.org
 2. دريافت دفترچه راهنمای ثبت نام
 3. آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نياز جهت ثبت نام
 4. پرداخت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق کارت های عضو شتاب بانکی
 5. دریافت شماره پرونده (6 رقمی) و يک كد پيگيری (16 رقمی)

بیشتر بخوانید:  ثبت نام کنکور دکتری سراسری

آموزش تصویری ثبت نام دکتری دانشگاه پیام نور سال 1403

☑️ مراحل ثبت نام دکتری دانشگاه پیام نور سال 1403 به شرح زیر می باشد:

1- مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه “دکترای تخصصی” از منوی تعبیه شده در سمت راست صفحه اصلی سایت

نحوه ثبت نام ذکتری پیام نور

2- کلیک بر روی عبارت “ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری (ph.D) سال 1403”

 ثبت نام ذکتری پیام نور

3- انتخاب گزینه “خرید کارت” از سمت راست صفحه

نحوه ثبت نام ذکتری دانشگاه یام نور

4- کلیک بر روی یکی از دکمه های رادیویی “سریال ثبت نام آزمون دکتری 1403” در قسمت دکتری و سپس انتخاب گزینه “تایید و ادامه” در پایین صفحه

روش ثبت نام ذکتری پیام نور

5- وارد کردن مشخصات خواسته شده جهت ورود به درگاه پرداخت و انتخاب گزینه “تایید و ادامه”

سایت ثبت نام ذکتری پیام نور

6- تایید اطلاعات نمایان شده و کلیک بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت”

چگونگی ثبت نام ذکتری پیام نور

7- مشاهده اطلاعات بارگذاری شده و در صورت صحت فشردن گزینه ”پرداخت“

هزینه ثبت نام دکتری پیام نور

8- کلیک بر روی ” تایید و ادامه گام بعدی ”

نحوه ثبت نام اینترنتی ذکتری پیام نور

9- وارد کردن شماره سریال ثبت نام و کد امنیتی موجود در صفحه و کلیک بر روی ” تایید “

ثبت نام اینترنتی ذکتری دانشگاه پیام نور

✔ تذکر: دریافت شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام را در زمان اتمام فرآیند نام نویسی فراموش نکنید.

به تمامی متقاضیان توصیه می شود اطلاعات خود را در سایت ثبت نام آزمون دکتری در نهایت دقت ثبت نموده و اگر انجام این فرآیند را به متصدی کافی نت و یا شخص دیگری واگذار کرده اند، بارگذاری عکس خود را کنترل نمایند. چرا که اگر در ارسال عکس اشتباهی رخ دهد، مسئولیت آن به عهده داوطلب خواهد بود.

بیش تر بخوانید: ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد

تکمیل فرم ثبت نام دکتری دانشگاه پیام نور

آزمون دکتری دارای یک فرم ثبت نام می باشد که دارای 44 ردیف بوده و نیاز است که داوطلب تمامی بخش ها را با دقت تمام در قسمت “اطلاعات داوطلب” کامل نماید.

☑️ اطلاعات لازم برای تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی

 • نام خانوادگی، نام و نام پدر
 • شماره شناسنامه / سری و سريال شناسنامه / كد ملی ده رقمی / شهر محل صدور شناسنامه
 • روز، ماه و سال تولد
 • كد رشته تحصيلی دوره كارشناسی / كد موسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک تحصيلی كارشناسی
 • تاريخ دقيق اخذ مدرک كارشناسی
 • معدل مندرج در مدرک فارغ التحصيلی كارشناسی (داوطلبانی كه در كارشناسی ناپيوسته، كاردانی به كارشناسی فارغ التحصيل شده اند، می بايست ميانگين معدل های مقاطع كاردانی و كارشناسـی ناپيوسته خود را در درج نمايند.)
 • كد رشته تحصيلی دوره كارشناسی ارشد
 • كد موسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک تحصيلی كارشناسی ارشد
 • تاريخ دقيق اخذ مدرک كارشناسی ارشد و يا دكترای عمومی
 • معدل كل اكتسابی در مدرک فارغ التحصيلی
 • كد و نام استان و كد و نام شهرستان محل اقامت خود را برای تعيين حوزه امتحانی
 • كد پستی ده رقمی دقيق
 • شماره تلفن ثابت با كد پيش شماره تلفن شهر مربوطه
 • شماره تلفن همراه

بیش تر بخوانید: انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

 

شرایط ثبت نام در دوره دکتری دانشگاه پیام نور سال 1403

یکی از موضوعات حائز اهمیت برای داوطلبان کنکور دکتری دانشگاه پیام نور، شرایط ثبت نام در دکتری دانشگاه پیام نور است. این شرایط در دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه پیام نور سال 1403 ذکر خواهد شد و دانشجویان می‌توانند با مطالعه این دفترچه، با شرایط مورد نیاز برای پذیرش در دکتری پیام نور آشنا شوند.

☑️ برخی از شرایط لازم برای ثبت نام در دوره دکتری دانشگاه پیام نور عبارتند از:

 • داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری: دانشجویانی که در حال حاضر در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری عمومی تحصیل می‌کنند و تا پایان 31 شهریور ماه سال 1403 فارغ التحصیل می‌شوند، می‌توانند در کنکور دکتری سراسری ثبت نام کنند. اما دانشجویانی که قبل از پایان 31 شهریور ماه سال 1403 از مقطع دکتری یا کارشناسی ارشد فارغ التحصیل نمی‌شوند، امکان ثبت نام در کنکور دکتری را ندارند.
 • معادل‌ها: افرادی که مدارک معادلی دارند، باید تمامی شرایط مربوط به مدارک معادل را در دفترچه راهنمای ثبت نام مطالعه کنند.
 • دانشجویان شاغل: دانشجویانی که در سال ۱۳۹۹ یا قبل از آن در مقطع دکتری تخصصی پذیرفته شده‌اند، می‌توانند در آزمون دکتری سال 1403 شرکت کرده و پس از اعلام نتایج نهایی، از دانشگاه محل تحصیل خود استعفا دهند.

شرایط ثبت نام دکتری پیام نور

با مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور دکتری سال 1403 می‌توانید به جزئیات بیشتری درباره شرایط و مقررات ثبت نام در دوره دکتری دانشگاه پیام نور دسترسی پیدا کنید.

بیستر بخوانید: رشته های دکتری دانشگاه پیام نور

 

زمان برگزاری آزمون دکتری پیام نور سال ۱۴۰۳

آزمون دکتری یکبار در سال برگزار می‌شود و سازمان سنجش زمان مشخصی برای تمامی دوره‌های روزانه، غیر روزانه و دانشگاه آزاد تعیین می‌کند. در سال گذشته، آزمون دکتری در روز ۱۱ اسفند در نوبت صبح برگزار شد.

اما در سال جاری، معاونت سازمان سنجش زمان برگزاری آزمون دکتری سال ۱۴۰۳ را در روز جمعه، ۴ اسفند در نوبت عصر اعلام کرده است.

نحوه برگزاری آزمون دکتری پیام نور سال ۱۴۰۳

با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش، داوطلبان در زمان برگزاری آزمون باید شرایط خاصی را رعایت کنند. با توجه به شیوع سویه جدید کرونا، دستورالعمل‌های بهداشتی نیز به این شرایط اضافه شده است. در ادامه، به شرایط حضور در جلسه آزمون دکتری اشاره می‌کنیم.

 1. زمان کافی برای رسیدن از خانه به محل برگزاری آزمون را در نظر بگیرید و به موقع در محل حضور داشته باشید. محل برگزاری آزمون از ساعت ۶:۳۰ صبح آماده برگزاری آزمون است.
 2. جلوگیری از تجمع و تاخیر در ورود به محل آزمون را رعایت کنید.
 3. از تردد بی‌مورد در محل آزمون خودداری کنید.
 4. هنگام ورود و خروج، فاصله مناسبی (حداقل یک متر) با سایر داوطلبان حفظ کنید.
 5. استفاده از ماسک سه لایه معمولی (بدون فیلتر) و قرار دادن آن به درستی (از بالای بینی تا زیر چانه) از زمان ورود به محل آزمون تا پایان آزمون و خروج از محل آزمون الزامی است.
 6. در زمان استقرار در صندلی، از صحبت کردن با سایر داوطلبان مجاور خودداری کنید.
 7. اجتناب کنید از لمس چشم، دهان و بینی در طول آزمون.
 8. در صورت عطسه یا سرفه، از دستمال کاغذی استفاده کنید. اگر دستمال در دسترس نبود، از داخل آرنج خود استفاده کنید.
 9. در صورت داشتن سوال ضروری، با رعایت فاصله مناسب و استفاده از ماسک، با عوامل اجرایی در طول برگزاری آزمون صحبت کنید.
 10. پس از پایان آزمون، تا اعلام خروج توسط عوامل اجرایی، در صندلی خود بمانید. به پیام‌هایی که حاوی نکات اجرایی و بهداشتی است و از بلندگوی جلسه آزمون پخش می‌شود، دقت کنید و عمل کنید.
 11. سعی کنید از تماس دست با سطوحی که معمولاً لمس می‌شوند، مثل صندلی‌ها، دستگیره درها و شیرآلات سرویس بهداشتی و غیره، خودداری کنید و از دستمال کاغذی استفاده کنید.
 12. اگر مبتلا به بیماری کرونا هستید، هنگام ورود به محل برگزاری آزمون (با ارائه رسید نتیجه آزمایش PCR) به عوامل مسئول اطلاع دهید تا تدابیر لازم را اتخاذ کنند.

بیشتر بخوانید: ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور

روند انتخاب رشته در آزمون دکتری دانشگاه پیام نور 1403

بعد از برگزاری آزمون دکتری سراسری، دانشجویان باید منتظر اعلام نتایج اولیه و انتشار کارنامه‌های اولیه در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور باشند. انتخاب رشته در آزمون دکتری دانشگاه پیام نور پس از انتشار کارنامه‌های اولیه انجام می‌شود. دانشجویانی که قصد انتخاب رشته دکتری در دانشگاه پیام نور را دارند، باید دفترچه راهنما را از سایت سازمان سنجش و آموزش کشور دانلود کرده و کد رشته مورد نظر خود را در دانشگاه پیام نور بررسی کنند.

پس از باز شدن سامانه انتخاب رشته در سایت سنجش به نشانی sanjesh.org، دانشجویان می‌توانند مراحل انتخاب رشته را انجام دهند. زمان انتخاب رشته در آزمون دکتری دانشگاه پیام نور 1403 در نیمه اول اردیبهشت ماه مشخص شده است.

معمولاً برای انتخاب رشته در آزمون دکتری سراسری، یک بازه زمانی ۳ روزه در نظر گرفته می‌شود. با این حال، بر اساس اصلاحاتی که سازمان سنجش منتشر کرده است، این مهلت زمانی تمدید شده است و گاهی به عنوان تمدید مهلت انتخاب رشته برای داوطلبان، مدتی ۳ روزه در نظر گرفته خواهد شد.

داوطلبان باید با دانلود و مطالعه دفترچه انتخاب رشته در آزمون دکتری، لیست رشته‌ها و ظرفیت پذیرش هر یک را بررسی کرده و سپس برای ثبت نام اقدام کنند.

بیشتر بخوانید:  انتخاب رشته دکتری

مصاحبه در آزمون دکتری دانشگاه پیام نور 1403

آزمون دکتری با آزمون کارشناسی ارشد و کارشناسی تفاوت‌های قابل توجهی دارد. یکی از تفاوت‌ها، مرحله مصاحبه علمی در رشته‌های دکتری پیام نور است. پس از اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته، تمام داوطلبان باید منتظر اعلام نتایج پذیرفته شدگان به مصاحبه باشند.

داوطلبان پس از انتخاب رشته در دوره دکتری دانشگاه پیام نور باید منتظر اعلام نتایج پذیرفته شدگان به تعداد چند برابر ظرفیت باشند. داوطلبانی که در لیست پذیرفته شدگان به تعداد چند برابر ظرفیت قرار دارند، باید به دانشگاهی که پذیرفته شده‌اند مراجعه کرده و مراحل مصاحبه در آزمون دکتری دانشگاه پیام نور را حضوری انجام دهند.

زمان مصاحبه در آزمون دکتری از طرف دانشگاه محل پذیرش به پذیرفته شدگان اعلام خواهد شد. داوطلبان باید به منظور کسب نمره قبولی در مصاحبه علمی، قبل از حضور در جلسه مصاحبه حضوری، آمادگی لازم را کسب کرده و در زمان تعیین شده برای مصاحبه در آزمون دکتری پیام نور حاضر شوند.

بیشتر بخوانید: تکمیل ظرفیت دکتری

اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری پیام نور

در هماهنگی با دانشگاه‌های سراسری و آزاد، سازمان سنجش نتایج اولیه آزمون دکتری 1403 را منتشر می‌کند. داوطلبان ثبت‌نام کننده در این آزمون می‌توانند با استفاده از اطلاعات ثبت‌نامی خود، کارنامه اولیه دکتری خود را دریافت کنند و اطلاعاتی مانند درصد دروس، تراز و رتبه در سهمیه آزاد را مشاهده نمایند. از این زمان به بعد، مسیر داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد 1403 جدا از داوطلبان دکترا دانشگاه‌های سراسری خواهد بود و باید به طور مستقل رشته خود را انتخاب کنند.

همچنین، پس از انتشار نتایج دانشگاه پیام نور ، دانشجویان می‌توانند در کنکور دکتری پیام نور رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند. پس از انتخاب رشته، لیست پذیرفته‌شدگان با ظرفیت چند برابر مقطع دکتری در سایت سنجش قرار می‌گیرد و داوطلبان در بازه‌های زمانی مختلف به مصاحبه‌های علمی و حضوری دعوت می‌شوند

اعلام نتایج نهایی کنکور دکتری پیام نور

پس از انتشار نتایج اولیه کنکور دکتری، دانشجویان می بایست که در کنکور دکتری انتخاب رشته نمایند. پس از انتخاب رشته لیست مربوط به پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت دانشجویان مقطع دکتری در سایت سنجش قرار داده می شود و دانشجویان در بازه های زمانی مختلف در مصاحبه های علمی و حضوری شرکت می کنند.

پس از برگزاری تمامی مصاحبه های حضوری، داوطلبان باید منتظر اعلام نتایج نهایی دکتری پیام نور باشند. زمان اعلام نتایج نهایی کنکور دکتری 1403 به طور دقیق مشخص نشده است، اما طبق اطلاعات سال های گذشته پیش بینی می شود که نتایج تا پایان شهریور ماه منتشر شوند.

با توجه به ضرورت دریافت اطلاعات دقیق درباره زمان انتشار نتایج نهایی دکتری و تفسیر کارنامه اولیه دکتری 1403 ، توصیه می‌شود مقاله زیر را مطالعه کنید. در این مقاله، زمان و نحوه اعلام نتایج به طور کامل توضیح داده شده است.

بیشتر بخوانید: اعلام نتایج آزمون دکتری

ثبت نام بدون کنکور دکتری پیام نور 1403

افرادی که جزو استعداد درخشان هستند و مایلند براساس سوابق تحصیلی در مقطع دکتری ادامه تحصیل دهند، باید بدانند که دانشگاه پیام نور در سال های قبل، فقط در واحد امارات از میان فارغ التحصیلان مقطع ارشد، افراد دارای استعداد درخشان را پذیرش می کرد، اما در سال جاری براساس آیین نامه رسمی این واحد دانشگاهی و دفترچه راهنمای ثبت نام دکتری بدون آزمون در سایت استعداد درخشان این دانشگاه، برای حمایت از استعدادهای درخشان در زمینه های مختلف، پذیرش بدون کنکور در مقطع دکتری تخصصی در همه واحد های پیام نور، امکان پذیر خواهد بود. زمان اسم نویسی بدون کنکور استعداد درخشان مقطع دکتری دانشگاه پیام نور تا 24 اسفند ماه بود.

ثبت نام بدون کنکور دکتری در دانشگاه پیام نور به صورت نیمه متمرکز می باشد. داوطلبانی که دارای سوابق تحصیلی درخشان بوده و جزء نفرات برتر دوره کارشناسی ارشد می باشند، می توانند به صورت بدون کنکور در دکتری ثبت نام نمایند.

☑️ شرایط ثبت نام بدون کنکور دکتری پیام نور به شرح زیر است:

 1. دارا بودن معدل کارشناسی بالاتر از 16
 2. دارا بودن معدل کارشناسی ارشد بالاتر از 17
 3. نبود فاصله زمانی بیش از 2 سال از فارغ التحصیلی دوره کارشناسی ارشد
 4. کسب حداقل 70 امتیاز از مجموع امتیازات جداول فعالیت های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه، مطابق با جدول ارزشیابی
 5. رتبه های اول تا سوم فارغ التحصیلان هر رشته تحصیلی
 6. فارغ التحصیلان رتبه اول در کارشناسی و کارشناسی ارشد به صورت همزمان

 

? مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور دکتری پیام نور

 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
 • یک قطعه عکس 4*3 با زمینه سفید
 • اصل و کپی مدرک پایان خدمت یا معافیت از خدمت
 • اصل و کپی مدارک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • اصل و کپی ریز نمرات کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • ارائه فرم تعهد پرداخت شهریه مورد تایید دفاتر اسناد رسمی

بیشتر بخوانید: ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور

لیست رشته های دکتری بدون آزمون پیام نور

بسیاری از داوطلبان شرکت در مقطع دکتری بدون آزمون پیام نور، به طور کامل از لیست رشته های ارائه شده این واحد دانشگاهی اطلاع ندارند. از این در ادامه جدول رشته های بدون کنکور مقطع دکتری را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

رشته های بدون کنکور دکتری پیام نور

رشته های بدون آزمون دکتری پیام نور

بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور

ثبت نام دکتری دانشگاه پیام نور 1403 – صفر تا صد زمان و نحوه ثبت نام

ثبت نام دکتری دانشگاه پیام نور 1403 – صفر تا صد زمان و نحوه ثبت نام

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

ثبت نام دکتری دانشگاه پیام نور 1403 – صفر تا صد زمان و نحوه ثبت نام

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل