تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

شهریه دانشگاه پیام نور

📚 خلاصه ای از مقاله شهریه دانشگاه پیام نور:

دانشگاه پیام نور

برای بسیاری از داوطلبان تحصیل در دانشگاه پیام نور موضوع شهریه و میزان آن از موارد مهمی به حساب می آید که تاثیر بالایی در انتخاب دانشگاه ممکن است داشته باشد.

شهریه دانشگاه پیام نور

شهریه دانشگاه پیام نور

شهریه دانشگاه پیام نور

برای مشاوره درباره شهریه دانشگاه پیام نور با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

شهریه دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور با توجه به نوع سیستم دانشگاهی خود داوطلبان تحصیل در این دانشگاه بایستی برای تحصیل خود هزینه هایی را پرداخت نمایند که با عنوان شهریه دانشگاه پیام نور شناخته می شود. در این زمینه نیز موارد مختلفی مطرح می گردد که جمله این موارد می توان به میزان و نحوه پرداخت آن و یا انواع شهریه دانشگاه پیام نور اشاره نمود. با توجه به این که دانشگاه پیام نور در میان دانشگاه های کشور از لحاظ میزان شهریه در سطح مناسبی قرار دارد از این رو داوطلبانی که میزان شهریه برای انتخاب دانشگاه موثر می باشد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور گزینه مناسبی برای ادامه تحصیل به حساب می آید. در این بخش لازم به ذکر می باشد که به طور کلی شهریه دانشگاه چه در دانشگاه پیام نور و چه در سایر دانشگاه ها به دو دسته ثابت و متغییر تقسیم می گردد. شهریه ثبات نیز میزان شهریه ای می باشد که در طول دوره ثابت بوده و به تعداد و یا نوع واحد های اخذ شده ربطی ندارد اما شهریه متغییر به طور مستقیم به نوع و تعداد واحد ها بستگی دارد و معمولا واحد های عملی و کارگاهی میزان شهریه متغییر بالاتری را دارند. با توجه به این توضیحات در این مقاله به بررسی شهریه دانشگاه پیام نور و موارد موثر در این موضوع خواهیم پرداخت.

میزان شهریه دانشگاه پیام نور

اولین و مهمترین موضوعی که در زمینه شهریه دانشگاه پیام نور مطرح می گردد میزان آن می باشد. به طور کلی میزان شهریه در دانشگاه های کشور به نوع رشته و زیرگروه های آموزشی آن بستگی دارد. به گونه ای که رشته های دارای واحد های عملی معمولا میزان شهریه بالاتری به نسبت رشته های بدون واحد عملی دارند. به همین جهت رشته های گروه های فنی و مهندسی و یا گروه هنر و تجربی معمولا میزان شهریه بالاتری را به نسبت سایر گروه ها دارا می باشند. از این رو می توان میزان شهریه برای رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور به صورت زیر دسته بندی نمود.

میزان شهریه دانشگاه پیام نور در گروه علوم انسانی

میزان شهریه دانشگاه پیام نور به طور کلی به دو دسته مناطق یک و دو و مناطق سه ، چهار و پنج تقسیم می گردد. از این رو در گروه علوم انسانی میزان شهریه ثابت در نواحی یک و دو در حدود 150 هزار تومان و در دیگر نواحی 120هزار تومان می باشد. شهریه متغییر دو دسته شهریه متغیر نظری و عملی تقسیم می شود. شهریه متغییر نظری نیز خود در نواحی یک و دو از 17 تا 20 هزار تومان در نواسان می باشد. برای سایر نواحی نیز از 15 هزار تا 20 هزار تومان می باشد. میزان شهریه دروس عملی نیز در تمامی نواحی از 51800 تومان تا 69100 تومان می باشد. شهریه پایان نامه برای هر واحد آن نیز در تمامی نواحی و تمامی گروه های آموزشی دانشگاهپیامنور برای هر واحد مبلغ 173 هزار تومان می باشد.

میزان شهریه دانشگاه پیام نور در گروه علوم پایه

بر اساس آخرین تغییرات در زمینه میزان شهریه دانشگاه پیام نور برای گروه علوم پایه برای شهریه ثابت در نواحی یک و دو 149800 تومان و در دیگر نواحی 120200 تومان تعیین شده است. شهریه متغییر نظری در نواحی یک و دو از 17300 تومان تا 24200 تومان و سایر نواحی نیز از 15600 تومان تا  21700 تومان می باشد. میزان شهریه دروس عملی نیز در تمامی نواحی از 70 هزار تا 104 هزار تومان می باشد. شهریه پایان نامه نیز به مانند گروه علوم انسانی برای هر واحد مبلغ 173 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

میزان شهریه دانشگاه پیام نور در گروه فنی مهندسی ، کشاورزی ، هنر و معماری

میزان شهریه دانشگاه پیام نور در این گروه های آموزشی به یک میزان می باشد از این رو در یک دسته به بررسی آن خواهیم پرداخت.

 شهریه ثابت در این گروه ها در نواحی یک و دو در حدود 150 هزار تومان و در دیگر نواحی 120 هزار تومان می باشد. شهریه متغییر نظری برای هر واحد در نواحی یک و دو از 17 هزار تا 26 هزار تومان متفاوت می باشد. برای سایر نواحی نیز از 16 هزار تا  22 هزار تومان می باشد. در دروس عملی این گروه ها نیز مقدار شهریه مصوب در تمامی نواحی از 69 هزار تا 104 هزار تومان می باشد. شهریه پایان نامه نیز همچون دیگر گروه های آموزشی برای هر واحد مبلغ 173 هزار تومان می باشد.

توضیحات پایانی در شهریه دانشگاه پیام نور

داوطلبان تحصیل در دانشگاه پیام نور بایستی به مانند دیگر دانشگاه ها در ابتدای هر ترم و هم زمان با شروع ترم و انتخاب واحد نسبت به پرداخت شهریه خود اقدام نمایند. برای این منظور نیز بایستی از سیستم گلستان اقدام نمایند. سیستم گلستان در واقع سیستم یک پارچه دانشگاه پیام نور می باشد که پس از ثبت نام دانشگاه پیام نور پذیرفنه شدگان می توانند برای انتخاب واحد ، پرداخت شهریه و سایر اقدامات از طریق این سیستم اقدام نمایند. همچنین دانشجویان نیز برای پرداخت شهریه می توانند از وام های کمک شهریه ای که صندوق رفاه دانشجویی در نظر گرفته است استفاده نمایند.

شهریه دانشگاه پیام نور

برای مشاوره درباره شهریه دانشگاه پیام نور با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

مطالب مفید

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

ثبت نام دانشگاه پیام نور

ثبت نام فراگیر دانشگاه پیام نور

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور

ثبت نام فراگیر دانشگاه پیام نور

ثبت نام دکتری دانشگاه پیام نور

دفترچه ثبت نام دانشگاه پیام نور

بدون کنکور دانشگاه پیام نور

انتخاب رشته کنکور سراسری

www.sanjesh.org

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور

رشته های کارشناسی دانشگاه پیام نور

رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

رشته های دکتری دانشگاه پیام نور

نتایج دانشگاه پیام نور

تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور

شهریه دانشگاه پیام نور

شهریه دانشگاه پیام نور