تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

رشته پرستاری بدون کنکور | پرستاری بدون کنکور

📚 خلاصه ای از مقاله رشته پرستاری بدون کنکور | پرستاری بدون کنکور:

پزشکی پیراپزشکی

رشته پرستاری بدون کنکور رشته پرستاری بدون کنکور برای مشاوره ثبت نام پرستاری بدون کنکور و کسب اطلاعات بیشتر درباره رشته پرستاری بدون کنکور از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106 پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب نکته […]

رشته پرستاری بدون کنکور | پرستاری بدون کنکور

رشته پرستاری بدون کنکور | پرستاری بدون کنکور

رشته پرستاری بدون کنکور

رشته پرستاری بدون کنکور

رشته پرستاری بدون کنکور

برای مشاوره ثبت نام پرستاری بدون کنکور و کسب اطلاعات بیشتر درباره رشته پرستاری بدون کنکور

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب

نکته مهم: داوطلبان محترم توجه داشته باشند شرایط و قوانین پذیرش مندرج در این اطلاعیه پیرو دفترچه انتخاب رشته سال های گذشته می باشد و سازمان سنجش آموزش کشور هیچگونه اطلاعیه ای در خصوص جذب دانشجو در هیچ یک از رشته های گروه پیراپزشکی در سال 1399 اعلام نکرده و جذب دانشجوی پیراپزشکی به هیچ عنوان به صورت بدون کنکور انجام نمی گیرد.

رشته پرستاری یکی از مهمترین وظایف شغلی در حیطه درمان محسوب گردیده که متقاضیان این رشته باید زمینه اصول علمی و مهارتهای حرفه‌ای مراقبت، درمان و آموزش بیماران تحصیل کرده و در آن مهارت داشته باشند. در قدیم شاید داشتن تحصیلات دانشگاهی برای پرستار ضروری نبود ولی امروزه پرستاران باید مدرک معتبر دانشگاهی داشته باشند ، از همین رو در سال های اخیر داوطلبان زیادی علاقه مند به تحصیل در رشته پرستاری بوده و بدنبال راهی برای ثبت نام رشته پرستاری می باشند.

رشته پرستاری در سطح دانشگاهی خوشبختانه در همه مقاطع تحصیلی ارائه می گردد و در واقع داوطلبان می توانند از مقطع کاردانی پرستاری تا مقطع کارشناسی ارشد پرستاری را بصورت آکادمیک در دانشگاه های وزارت بهداشت کشور تحصیل نمایند. البته باید بگوییم که شرایط پذیرش رشته پرستاری در دانشگاه ها و مقاطع مختلف متفاوت بوده و شرایط خاصی را برای پذیرش دارا می باشد.

ثبت نام پرستاری بدون کنکور

یکی از روش های ورود به رشته پرستاری که در سال های اخیر بسیار مورد توجه داوطلبان این رشته بوده ، ثبت نام پرستاری بدون کنکور می باشد. شاید برای شما هم عجیب باشد که یکی از پرطرفدارترین رشته های علوم پزشکی را بتوان بصورت بدون کنکور و بدون برگزاری هیچ آزمونی ثبت نام کرد ، ولی در چند سال گذشته رشته پرستاری جزو معدود رشته های کاردانی پزشکی بوده که بصورت پرستاری بدون کنکور پذیرش دارد.

ثبت نام پرستاری بدون کنکور دارای شرایط و ضوابط اولیه پذیرش می باشد که داوطلبان این شرایط را دارا باشند :

  • دارا بودن ديپلم متوسطه سه ساله نظام جديد و دوره پيش دانشگاهی
  • شرط سنی داوطلبان ( دارا بودن حداكثر 25 سال تمام براي كليه داوطلبان و با احتساب گذراندن دوره خدمت وظيفه عمومی 27 سال تمام براي داوطلبان ذكور )
  • دارا بودن شرايط بومی حوزه جغرافيايی تحت پوشش دانشگاه ارائه دهنده رشته پرستاری بدون کنکور ( 3 سال محل اخذ مدرک تحصیلی / 2 سال آخر دبیرستان و مدرک پیش دانشگاهی)
  • دارا بودن سلامت جسماني و رواني برای تحصيل در رشته پرستاری بدون کنکور

 نکته : دانشجويان فعلی و دانش آموختگان كليه مقاطع تحصيلي آموزش عالی، حق شركت در اين دوره ها را ندارند

شیوه پذیرش پرستاری بدون کنکور

ثبت نام رشته پرستاری بدون کنکور از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد و متقاضیان باید برای شرکت در دوره های بدون کنکور پرستاری بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش از همین سایت اقدام به ثبت نام نمایند. بر اساس اطلاعیه سال های قبل ثبت نام پرستاری بدون کنکور عمولا در بازه زمانی مرداد ماه شروع می گردد.

شرایط پذیرش معمولا در قالب دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی از طریق سایت www.sanjesh.org منتشر شده و داوطلبان میتوانند برای اطلاع از شرایط پذیرش ، دفترچه را مطالعه نمایند. پذيرش پرستاری بدون کنکور از ميان داوطلبان بومی حوزه جغرافيايی تحت پوشش دانشگاه / دانشكده علوم پزشكی و يا مجتمع های آموزش عالی سلامت محل برگزاری دوره صورت مي پذيرد و  ظرفیت پذیرش رشته پرستاری بدون کنکور توسط دانشگاه ها اعلام می گردد.

مزایای تحصیل در ثبت نام بدون کنکور رشته پرستاری

پذیرش و تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور دارای برخی مزایا می باشد : از جمله این مزایا رایگان بودن تحصیل در این رشته می باشد ، در واقع پذیرفته شدگان پرستاری بدون کنکور نیازی به پرداخت شهریه در طول دوره تحصیل را ندارند. مورد دیگر اینکه تحصیل و آموزش در این رشته ها در واحد های دانشگاه وزارت بهداشت صورت می گیرد که این خود امتیاز ویژه ای به جهت سطح بالای آموزشی که این دسته از داوطلبان می بینند به حساب می آید.

یکی از مهمترین موارد تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور ، تعهد خدمت می باشد. به جهت اینکه تحصیل در این رشته بدون هزینه و رایگان می باشد داوطلبان بایستی در ابتدای آغاز دوره ، تعهد خدمت سه برابر طول دوره تحصیل خود دهند. این تعهد خدمت با توجه به اینکه دوره کاردانی  بوده و دو سال به طول می انجامد ، تعهد شش ساله می باشد. بنابراین به مدت حداقل شش سال بازار کار برای این دسته از داوطلبان تضمین شده می باشد.

رشته پرستاری بدون کنکور

ثبت نام رشته پرستاری بدون کنکور

زمان ثبت نام رشته پرستاری بدون کنکور

شهرهای دارای پرستاری بدون کنکور

شهریه رشته پرستاری بدون کنکور

مدارک لازم برای ثبت نام رشته پرستاری بدون کنکور

معدل مورد نیاز برای رشته پرستاری بدون کنکور

کارشناسی ارشد پرستاری بدون کنکور

راهنمای ثبت نام بدون کنکور پرستاری

برای مشاوره ثبت نام پرستاری بدون کنکور و کسب اطلاعات بیشتر درباره رشته پرستاری بدون کنکور

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب

مطالب مفید :

رشته های کاردانی علوم پزشکی

رشته های کارشناسی علوم پزشکی

رشته های کاردانی به کارشناسی علوم پزشکی

رشته های کارشناسی ارشد علوم پزشکی

رشته های دکتری علوم پزشکی

رشته پرستاری بدون کنکور | پرستاری بدون کنکور

رشته پرستاری بدون کنکور | پرستاری بدون کنکور

  1. سلام من امسال کنکوری بودم و رتبم خوب نشد بنظرتون الان که مهرماه هست میشه رشته های پیرا پزشکی بدون کنکور دانشگاه ملی ثبت نام کرد؟اصلا دانشگاه ملی پرستاری بدون کنکور داره؟(کاردانی)

  2. سلام ببخشید میشه از کارشناسی مهندس نرم افزار به رشته مامایی رفت آیا

    • سلام ، نه امکانش نیست