جدیدترین اخبار دانشگاه ازاد

ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد 1401

آغاز ثبت نام و انتخاب رشته پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی در مقاطع کاردانی وکارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی _ مهر ماه 1401

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد در چهار مقطع کاردانی پیوسته – ناپیوسته و کارشناسی پیوسته – ناپیوسته صورت میگیرد که داوطلبان میتوانند متناسب با شرایط خود ، در هریک از این مقاطع اقدام به انتخاب رشته نمایند.

همانطور که اشاره شد پذیرش در این رشته ها بصورت بدون آزمون بوده و بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان صورت میگیرد و مرتبط بودن مدرک و معدل مناسب تاثیر بالایی در قبولی داوطلبان دارد. دانشگاه های آزاد به شیوه بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در سال ۱۴۰۱ دانشجو می پذیرند. اکثر رشته های دانشگاه آزاد به جز رشته های پزشکی و پیراپزشکی بصورت بدون ازمون پذیرش دارند.

ثبت نام و انتخاب رشته برای آن دسته از رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی در مقاطع کاردانی و کارشناسی نیمسال اول که پذیرش برای آنها صرفاً براساس سوابق تحصیلی انجام می شود تا آخر شهریورماه می باشد.

 • رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد
 • ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد
 • پذیرش بدون آزمون در دوره کارشناسی و کاردانی دانشگاه آزاد
 • ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 + رشته محل ها
 • ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401
 • لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401
 • ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ – زمان بدون آزمون مهر و بهمن
 • ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد سال 1401
 • زمان و نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد سال 1401

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

زمان و نحوه شرکت در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد

ثبت نام و نام نویسی رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد هرساله در دو نیمسال انجام میگیرد که بازه زمانی مشخصی از سوی سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اعلام مشود که داوطلبان موظفند در این بازه زمانی نسبت به صبت نام خود اقدام کنند:

ثبت نام ورودی مهر دانشگاه آزاد : اولین مرتبه پذیرش مربوط به نیمسال اول تحصیلی ( ورودی مهر) میباشد که در فرمت جدید دانشگاه آزاد ، زمان ثبت نام ورودی مهر دانشگاه آزاد تغییر پیدا کرده و براساس اعلام سایت سنجش دانشگاه آزاد ، ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد ورودی مهر تا آخر مرداد ماه میباشد و داوطلبان فرصت ثبت نام و انتخاب رشته خواهند داشت.

ثبت نام نیمسال اول بصورت اینترنتی بوده و از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد بنشانی azmoon.org خواهد بود و داوطلبان براساس راهنمای ثبت نام که در ادامه مقاله اشاره شده میتوانند مراحل ثبت نام خود را کامل کنند.

ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه آزاد : ثبت نام نیمسال دوم دانشگاه آزاد معمولا بصورت تکمیل ظرفیت بوده و از آذر ماه شروع می گردد. ثبت نام ورودی بهمن ماه دانشگاه آزاد بصورت اینترنتی میباشد و داوطلبان براساس لیست رشته هایی که در سایت دانشگاه آزاد منتشر می شود ، رشته مورد علاقه خود را انتخاب کرده و با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به سامانه سنجش دانشگاه آزاد مراجعه مینمایند و ثبت نام خود را انجام می دهند.

مراحل ثبت نام اینترنتی رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد

داوطلبان عزیز توجه داشته باشید که ثبت نام دوره های بدون کنکور دانشگاه آزاد معمولا بصورت اینترنتی و آنلاین از طریق سایت دانشگاه آزاد انجام می گیرد که داوطلبان باید به ترتیب مراحل زیر اقدام نمایند:

1– مراجعه به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org

2 – دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 ( با توجه به مقطع مورد تقاضا از سامانه Azmoon.net )

3 – مطالعه شرایط و ضوابط و بررسی لیست رشته های ارائه شده

4 – آماده نمودن مدارک لازم برای ثبت نام

5 – خرید کارت اعتباری و پرداخت هزینه ثبت نام ( دریافت سریال ثبت نام )

6 – تکمیل فرم ثبت نام و فرم انتخاب رشته

7 – دریافت کد رهگیری ثبت نام

لازم به ذکر می باشد که ثبت نام در این دوره ها بصورت اینترنتی انجام می گیرد و داوطلبان از مراجعه حضوری به واحدهای دانشگاهی خودداری نمایند.. پس از دریافت کد رهگیری ثبت نام تکمیل می شود و داوطلبان بایستی تا اعلام نتایج دانشگاه آزاد منتظر مانده تا دانشگاه و رشته قبولی آن ها مشخض گردد و سپس با در دست داشتن مدارک لازم جهت انجام ثبت نام نهایی به واحد پذیرفته شده مراجعه کنند.

مراحل ثبت نام حضوری رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد (نیمسال دوم)

همانطور که اشاره شد به احتمال زیاد ثبت نام نیمسال دوم رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بصورت حضوری و از طریق واحدهای دانشگاهی انجام گیرد که در اینصورت داوطلبان لازم است پس از دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام و مطالعه لیست رشته های ارائه شده با در دست داشتن مدارک مورد نیاز برای ثبت نام به محل واحد دانشگاه انتخابی خود مراجعه کرده و مراحل ثبت نام را مطابق زیر تکمیل نمایند .

1 – مراجعه به سایت دانشگاه آزاد

2 – دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن 1400( با توجه به مقطع مورد تقاضا )

3 – مطالعه و بررسی لیست رشته های ارائه شده

4 – آماده نمودن مدارک و اطلاعات لازم برای ثبت نام

5 – مراجعه حضوری به واحد دانشگاهی مورد نظر

6 – تکمیل فرم ها و پیوست های ثبت نام حضوری ( از پرسنل دانشگاه دریافت نمایید )

7 – حضور در کلاس درس طبق زمانبندی شروع کلاس ها در دانشگاه ثبت نامی

متقاضیان شرکت در دوره های بدون کنکور دانشگاه آزاد توجه نمایند که در صورتی که پس از اعلام نتایج ، جزو پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد بودید بایستی با مراجعه به سایت واحد پذیرفته شده ابتدا ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد را انجام داده و اطلاعات و مدارک خود را در سایت بارگذاری نموده و سپس به دانشگاه مراجعه نمایید.

شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

پذیرش در دوره های بدون آزمون دانشگاه آزاد براساس شرایط عمومی و اختصاصی صورت می گیرد که متناسب با هر مقطع تحصیلی متفاوت می باشد. داوطلبان میتوانند در هر گروه آموزشی که تمایل به ثبت نام دارند ۲۰ کد رشته محل را انتخاب نموده و با توجه به سوابق تحصیلی خود شانس خود را برای قبولی در رشته مورد علاقه امتحان کنند. داوطلبانی که دارای معدل بالاتری می باشند در اولویت اصلی پذیرش قرار خواهند گرفت.

شرایط عمومی:

* اعتقاد و التزام عملی به اسلام و یا یکـی از ادیـان تصــریح شــده در قــانون اساســی جمهــوری اســلامی ایران

* نداشتن عناد با جمهوری اسلامی ایران

* نداشتن فساد اخلاقی

* توانایی جسمانی متناسب با رشته تحصیلی

* کامل بودن مدارک متوسطه و مرتبط بودن آن با رشته (البته مرتبط بودن رشته دیپلم و پیش دانشگاهی با رشته دانشگاهی شرایط خاصی هم دارد در برخی موارد رشته های غیر مرتبط را هم میتوان انتخاب نمود)

* شرایط نظام وظیفه برای آقایان

 ” هر داوطلبی از هر گروه آموزشی مجاز به انتخاب رشته درهمه گروه های دوره های بدون آزمون دانشگاه آزاد می باشد “

شرایط اختصاصی:

ثبت نام کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد مختص داوطلبانی می باشد که دیپلم کارودانش و هنرستان را دارند و یا در یکی از شاخه های نظری دیپلم دریافت نموده اند. متقاضیان با دارا بودن گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه نظام جدید 3 – 3 – 6 در یکی از شاخه های نظری، فنی و حرفه ای ، کاردانش یا دیپلم فنی و حرفه ای دوره چهار ساله (هنرستان نظام قدیم) و یا دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش 3 ساله در رشته های متناسب با نوع دیپلم خود می توانند در کاردانی پیوسته ثبت نام نمایند.

همچنین دیپلمه های شاخه های کاردانش، فنی و حرفه ای و هنرستان نظام قدیم، مجاز به انتخاب یکی از رشته های کاردانی متناسب با نوع دیپلم خود طبق جدول میباشند. لازم به ذکر است رشته تربیت بدنی از قاعده فوق مستثنی میباشد و متقاضیان میتوانند در صورت تمایل این رشته را به عنوان رشته تحصیلی انتخاب نمایند.

برای ثبت نام کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد ، داوطلبان علاوه بر مدرک دیپلم بایستی مدرک پیش دانشگاهی رو هم داشته باشند.

ثبت نام کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد مختص داوطلبانی می باشد که تصمیم به تحصیل در دوره ۴ ساله لیسانس رو دارند. داشتن دیپلم نظام آموزشی 3 – 3 – 6 ، داشتن دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه یا گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی نظام جدید متوسطه الزامی است.

همچنین دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام جدید که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی می باشند حق ثبت نام در این
دوره را ندارند.

داوطلبان دیپلم فنی و حرفه ای و یا کاردانش نظام آموزشی جدید 3 – 3 – 6 و دیپلمه های فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی می باشند امکان ثبت نام در این مرحله را دارند.

ثبت نام کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد نیز همان دوره کاردانی به کارشناسی می باشد که داوطلبانی که مدرک کاردانی رو دارند میتوانند برای ادامه تحصیل در دوره های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد شرکت کنند. شایان ذکر است متقاضیان دوره کارشناسی ناپیوسته با دارا بودن مدرک کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) و کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی می توانند ثبت نام نمایند.

در ضمن از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی ندای مشاور می توانید سوالات خود را در زمینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ندای مشاور در میان بگذارید و ابهامات خود را برطرف کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

سوالات متداول

1- تفاوت مدرک پذیرش بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد چیست ؟

هیچ تفاوتی میان مدرک ارائه شده در شیوه پذیرش بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد وجود ندارد.

2- آیا واحد های درسی جداگانه‌ ای برای رشته‌ های بدون آزمون و با آزمون دانشگاه آزاد تعیین شده است ؟

خیر، هیچ تفاوتی میان پذیرش بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد در زمینه واحد های ارائه شده برای هر کدام از رشته ها وجود ندارد.

3- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در چه مقاطعی انجام می شود؟

دانشگاه آزاد هر سال دو بار و در مقاطع کاردانی پیوسته – ناپیوسته و کارشناسی پیوسته – ناپیوسته اقدام به پذیرش دانشجو بصورت بدون آزمون می نماید.

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

 1. با سلام و عرض خسته نباشید ببخشید چند تا پرسش داشتم :
  1- چگونه به کد رشته دانشگاه ازاد دست پیدا کنیم؟
  2- برای ثبت نام در دانشگاه ازاد ثبت نام در سایت دانشگاه ازاد کافیست یا باید در سایت سازمان سنجش اتخاب رشته کنیم ؟
  3-ایا منظور از ثبت نام با کنکور این است که داوطلب باید در دانشگاه ازاد کنکوری مجدد به غیر از کنکور سراسری انجام دهد یا؟
  4-راه های ثبت نام در دانشگاه ازاد چیست؟
  با تشکر از زحمات و یاری رسانی های شما

  1. با سلام
   به دلیل ادغام کنکور سراسری دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد ، آزمون مجزایی برای دانشگاه آزاد برگزار نمی شود.
   ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی هم از طریق سایت دانشگاه ازاد به نشانی azmoon.org صورت می گیرد.
   جهت دریافت لیست رشته ها و شرایط ثبت نام با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *