تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

📚 خلاصه ای از مقاله ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲:

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد

در این مقاله ندای مشاور شرایط، زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور ورودی مهر و بهمن کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی توضیح داده شده است.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

در دانشگاه‌های آزاد، علاوه بر روش پذیرش از طریق آزمون، داوطلبان را برای تحصیل در این دانشگاه بدون نیاز به آزمون و فقط با توجه به سوابق تحصیلی، دعوت به عمل می‌آورند. اکثر رشته‌های ارائه شده در دانشگاه آزاد، به جز رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی، بدون نیاز به آزمون انتخاب می‌شوند. متقاضیانی که شرایط لازم را دارند، باید در زمان ثبت‌نام بدون کنکور دانشگاه آزاد، بعد از مطالعه ضوابط و مدارک موردنیاز، اقدام به نام‌نویسی کنند.

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد

داوطلبانی که در کنکور شرکت نکرده یا نتوانسته‌اند در آن قبول شوند، می‌توانند برای ادامه تحصیل در این دانشگاه، از روش پذیرش بدون آزمون استفاده کنند. با این حال، با توجه به تعداد زیاد متقاضیان، امکان قبولی برای تمامی داوطلبان وجود ندارد و اگر فرد متقاضی شرایط لازم را نداشته باشد، قادر به شرکت در پذیرش بدون آزمون نخواهد بود.

اشخاصی که قصد شرکت در پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد را دارند، باید در زمان مناسب، با آگاهی کامل از شرایط تحصیل و پذیرش در این دانشگاه، رشته‌های ارائه شده و ضوابط پذیرش، مراحل ثبت‌نام، پرداخت هزینه و انتخاب رشته خود را انجام دهند. به همین دلیل، با توجه به اطلاع داوطلبان از شرایط نام‌نویسی و جزئیات پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد در سال تحصیلی آینده، در ادامه این مقاله، جزئیات زمان، شرایط و روش‌های ثبت‌نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد ارائه خواهد شد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر 1402

زمان ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد برای نیمسال اول تحصیلی سال مهر ۱۴۰۲ مرداد ماه می باشد. اطلاعات مربوط به این ثبت نام را در جدول زیر برای شما عزیزان قرار داده‌ایم. این اطلاعات به صورت کلی و بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه آزاد در سال ۱۴۰۲ تهیه شده است و ممکن است با سال‌های گذشته مشابه باشد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر 1402

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ۱۴۰۲

دانشگاه آزاد امکان ثبت نام بدون کنکور را برای رشته‌های کاردانی پیوسته و ناپیوسته، و همچنین کارشناسی پیوسته و ناپیوسته ارائه می‌دهد. بنابراین، تمامی علاقه‌مندان به تحصیل بدون آزمون در این دانشگاه‌ها باید در زمان مقرر به واحد مربوطه مراجعه کرده و فرآیند ثبت نام خود را انجام دهند.

حتماً به زمان دقیق آغاز و پایان ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد توجه کنید و در این بازه زمانی ثبت نام خود را انجام دهید. در غیر این صورت، ممکن است فرصت ثبت نام را از دست بدهید یا با مشکلات بعدی مواجه شوید. همچنین، بهتر است ثبت نام خود را در روزهای ابتدایی این بازه زمانی انجام داده و آن را به روزهای پایانی یا زمان تمدید مهلت ثبت نام موکول نکنید.

زمان ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد در نوبت بهمن ماه از تاریخ ۳۰ آذر ماه آغاز شده و به مدت ۱۰ روز ادامه خواهد داشت. برای ثبت نام، تمامی داوطلبان باید به وبسایت azmoon.org مراجعه کنند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ۱۴۰۲

احتمالاً مهلت مجددی به عنوان تمدید مهلت ثبت نام برای افرادی که نتوانستند فرآیند ثبت نام را تکمیل کنند، در نظر گرفته شود. هرچند هنوز تاریخ دقیق آن مشخص نشده است، اما توصیه می‌شود در زمان مقرر،حتماً ثبت نام خود را تکمیل کنید و فرصت پذیرش خود را از دست ندهید.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد در هر سال دو بار، برای نیمسال اول و نیمسال دوم، دانشجویان جدید را پذیرش می‌کند. اینترنت بدون آزمون ثبت نام برای ورودی مهر و بهمن ماه به صورتی مشابه سال گذشته انجام می‌شود. در این راستا، برای ثبت نام بدون کنکور در مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد، مراحل زیر را برای شما شرح می‌دهیم:

1. مراجعه به وبسایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org.

2. دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام مربوط به مقطع تحصیلی مورد نظر.

3. خرید کارت اعتباری ثبت نام و پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد.

4. دریافت شناسه و نام کاربری ثبت نام.

5. ورود به لینک ثبت نام مقطع تحصیلی مورد نظر با استفاده از شناسه، نام کاربری ثبت نام و کد ملی.

6. تکمیل فرم ثبت نام با ارائه اطلاعات شخصی و اطلاعات تحصیلی.

7. آپلود عکس اسکن شده به ابعاد 3 * 4 سانتی‌متر.

8. تکمیل فرم انتخاب رشته با حداکثر 20 انتخاب.

9. تایید و ثبت نهایی اطلاعات و دریافت کد رهگیری.

می‌توانید قبل از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی یا کارشناسی، مدارک مورد نیاز را آماده کنید و سپس به مراحل ثبت نام و انتخاب رشته بپردازید. همچنین، پس از ثبت نام، در صورت نیاز به ویرایش اطلاعات، می‌توانید از امکان ویرایش ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد استفاده کنید.

راهنمای تصویری ثبت‌نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد در سال ۱۴۰۲

در بخش‌های قبلی، بیان کردیم که ثبت‌نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد در دو نیمسال مرداد و آذر انجام می‌شود. برای ثبت‌نام، نیازی به مراجعه حضوری ندارید و می‌توانید همه مراحل را به صورت آنلاین و از طریق اینترنت انجام دهید. در ادامه، قصد داریم راهنمای تصویری مراحل ثبت‌نام را ارائه کنیم.

– ابتدا، وارد سایت مرکز به نشانی azmoon.org شوید. می‌توانید با جستجوی آن در گوگل به سادگی به آن دسترسی پیدا کنید.

– پس از ورود به سایت، در صفحه اصلی بر روی لینک “ثبت‌نام دوره‌های بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی با پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۲ – 1402” در نیمسال تحصیلی موردنظر کلیک کنید.

مرجله اول ثبت‌نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

– حالا، در این مرحله بر روی گزینه “خرید کارت” کلیک کنید. (توجه داشته باشید که بدون خرید سریال و کارت اعتباری ثبت‌نام، امکان ورود به سامانه ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه آزاد وجود ندارد.)

مرجله دوم ثبت‌نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

– برای شروع مراحل خرید کارت اعتباری ثبت‌نام، بر روی دکمه “ثبت‌نام” کلیک کنید.

– در مرحله بعد، با انتخاب دوره موردنظر، به مرحله بعدی هدایت می‌شوید. با تعیین دوره موردنظر برای ثبت‌نام، باید

گزینه “بله” را انتخاب کرده و موافقت خود را برای ثبت‌نام اعلام کنید.

مرجله سوم ثبت‌نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

– در ادامه، باید تمامی اطلاعات موردنیاز را در بخش‌های مربوطه وارد کنید و سپس بر روی کلید “ثبت اطلاعات و نهایی‌نمودن خرید” کلیک کنید.

– برای پرداخت هزینه ثبت‌نام، باید از طریق اینترنت پرداخت را انجام دهید. پس از پرداخت موفق، یک کد به شما ارائه می‌شود که برای ثبت‌نام اصلی نیاز خواهید داشت.

– برای انجام ثبت‌نام، باید مرحله دوم را دوباره طی کنید و روی لینک ثبت‌نام کلیک کنید تا اطلاعات موردنیاز را وارد کنید.

– یکی از مراحل مهم در ثبت‌نام، وارد کردن کدهای رشته است. باید تمامی کدهای رشته را از دفترچه استخراج کنید و با وارد کردن آنها، مجدداً تایید را بزنید تا ثبت شوند.

– در این مرحله، باید فایل اسکن عکس پرسنلی خود را در سایت بارگذاری کنید.

– در پایان، یک کد رهگیری به شما داده می‌شود که نشان می‌دهد ثبت‌نام شما موفقیت‌آمیز بوده و تمامی مراحل ثبت‌نام به درستی انجام شده است. برای تأیید نهایی، باید روی گزینه تایید نهایی کلیک کنید.

توجه: لطفاً توجه داشته باشید که در پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد، معیار ورود به دانشگاه بر اساس معدل کتبی یا سوابق تحصیلی داوطلبان است. به عنوان مثال، برای رشته مهندسی عمران در دانشگاه آزاد

تهران شمال، ظرفیت پذیرش بدون کنکور 50 نفر است و 500 نفر در ثبت‌نام بدون آزمون برای این رشته شرکت می‌کنند. تنها 50 نفر با بالاترین معدل بین این 500 نفر انتخاب و پذیرفته می‌شوند. رشته‌های محبوب با معدل‌های بالا به سرعت پر می‌شوند.

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد

👈 در صورت تمایل به ثبت نام در دانشگاه آزاد بدون نیاز به کنکور، مراحل زیر را باید دنبال کنید. ابتدا باید دفترچه ثبت نام را به دقت مطالعه کنید. برای دستیابی به اطلاعات لازم، لیست رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد را مشاهده کرده و سپس رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید. تمام اطلاعات مربوط به این رشته‌ها به همراه جزئیات دیگر در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد درج شده است.

👈 آخرین دفترچه بدون کنکور برای مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه‌های آزاد ، که منتشر شده را در زیر برای شما قرار داده‌ایم.

دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد
دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد

معرفی برخی از رشته‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد 1402 که پرطرفدار هستند

1- رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد مقطع کاردانی پیوسته

ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد مقطع کاردانی پیوسته

2-رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد مقطع کاردانی ناپیوستهثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد مقطع کاردانی ناپیوسته

3- رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی پیوسته

ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی پیوسته

4- رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی ناپیوسته

ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی ناپیوسته

 

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

👈 فرآیند ثبت نام در کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به شکل دو بار در سال انجام می‌شود؛ یک بار برای نیمسال اول ورودی مهر و یک بار برای نیمسال دوم ورودی بهمن. این روند ثبت نام مشابه کاردانی و کارشناسی است و در وبسایت دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

👈 زمان شروع ثبت نام ورودی مهر معمولاً از مرداد ماه آغاز می‌شود و تا آغاز کلاس‌ها ادامه می‌یابد. اما ثبت نام ورودی بهمن از اواسط آذر ماه آغاز می‌شود و متقاضیان می‌توانند پس از مطالعه و آگاهی از شرایط پذیرش، اقدام به ثبت نام نمایند.

سایت اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد

بعد از پایان مهلت ثبت نام رشته‌های بدون کنکور در دانشگاه آزاد، نتایج نهایی پذیرش یا عدم پذیرش داوطلبان متقاضی پذیرش، تنها بر اساس سوابق تحصیلی از سوی دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. روش اعلام نتایج هر دوره ورودی بستگی به نحوه ثبت نام دارد، به عبارت دیگر، در ثبت نام آنلاین، نتایج نیز به صورت آنلاین اعلام می‌شود.

هنگامی که نتایج در سایت اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد منتشر می‌شود، این مقاله به‌روزرسانی می‌شود و لینک مشاهده نتایج در این قسمت قرار می‌گیرد.

لینک اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد

زمان فعال شدن لینک اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد وابسته به تاریخ پایان مهلت ثبت نام است و برای ورودی مهر، احتمالاً مطابق با روند سال گذشته، در اواخر شهریور و اوایل مهرماه خواهد بود. داوطلبان برای مشاهده نتایج خود باید به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد مراجعه کنند.

لینک اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد

با توجه به روند ثبت نام آنلاین ورودی بهمن سال گذشته، که به صورت آنلاین صورت گرفت، قابل پیش‌بینی است که اعلام نتایج ورودی بهمن سال جاری نیز به صورت غیرحضوری انجام شود. اگر ثبت نام نیمسال دوم به صورت آنلاین باشد، می‌توان پیش‌بینی کرد که لینک اعلام نتایج در اواخر دی ماه یا اوایل بهمن سال جاری از طریق وبسایت azmoon.org منتشر شود.

نتایج ثبت نام آنلاین پذیرش بدون آزمون و فقط بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه آزاد سال ۱۴۰۲ نیز از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.net اعلام می‌شود.”

مدارک مورد نیاز برای ورود به دانشگاه آزاد

– کاردانی پیوسته: داشتن مدرک دیپلم در رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش.
– کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته: داشتن مدرک دیپلم در نظام سالی واحدی/ترمی واحدی، همراه با پیش‌دانشگاهی (یا کاردانی)، یا دیپلم در نظام 3-3-6 یا دیپلم چهار ساله در نظام قدیم.
– کارشناسی ناپیوسته: داشتن مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته که توسط وزارت علوم تأیید شده باشد.

فارغ‌التحصیلان می‌توانند تا تاریخ 31/6/1402 برای ورود در نیمسال مهر و تا تاریخ 30/11/1402 برای ورود در نیمسال بهمن مدارک خود را ارسال کنند.

درصد تأثیر معدل دیپلم بر ورود به دانشگاه بستگی به رشته انتخابی و عنوان دیپلم دارد. این تفاوت درصد برای دانشجویان کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته مختص است.

هر دانشجو حداکثر می‌تواند ۲۰ انتخاب برای رشته‌های مختلف در نیمسال مهر و بهمن داشته باشد.

– اصل و کپی کارت ملی
– اصل شناسنامه و کپی تمام صفحات آن
– اصل دیپلم یا گواهی پایان دوره پیش‌دانشگاهی
– مدارک گواهی معافیت تحصیلی از نظام وظیفه
– تکمیل فرم‌های دفترچه ثبت نام
– تاییدیه تحصیلی

ثبت نام پذیرفته شدگان بدون کنکور دانشگاه آزاد

در دانشگاه آزاد، برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی در مقاطع کاردانی و کارشناسی، تنها از طریق آزمون کنکور دانشجو پذیرفته می‌شوند. هزینه ثبت نام بدون آزمون و با آزمون در دانشگاه آزاد یکسان است.

داوطلبانی که در هر یک از رشته‌های کاردانی یا کارشناسی در دانشگاه آزاد بدون کنکور ورودی در مهر یا بهمن 1402 دریافت کرده‌اند و قصد دارند در این دانشگاه ثبت نام کنند، باید مدارک و اطلاعات مورد نیاز را طبق مهلت تعیین شده توسط دانشگاه آماده کرده و با مراجعه به سایت آموزشیار برای ثبت نام و تکمیل پرونده اقدام نمایند.

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد سال ۱۴۰۲

ثبت نام بدون کنکور در مقاطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد، شامل شرایط عمومی و اختصاصی است که دانشجویان در هر مقطع و دوره باید اطلاعات دقیقی درباره آن‌ها داشته باشند و پس از بررسی این شرایط، ثبت نام خود را انجام دهند. در همین حال، باید ذکر کنیم که در عین حالی که شرایط اختصاصی برای هر مقطع متفاوت است، شرایط عمومی در تمام مقاطع و رشته‌های تحصیلی یکسان مدنظر قرار گرفته است.

شرایط عمومی ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد

در نظر گرفتن شرایطی برای ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد، برای تمامی داوطلبان در مقاطع تحصیلی مختلف انجام می‌شود. این شرایط باید توسط همه داوطلبان رعایت شود، در غیر این صورت امکان ثبت نام در دانشگاه وجود ندارد. در زیر شرایط مورد نیاز را بررسی می‌کنیم.

– اعتقاد و انتساب به دین اسلام یا یکی از ادیان موجود در قانون اساسی.
– رعایت قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران.
– عدم داشتن اعتیاد و انحرافات اخلاقی.
– داشتن توانایی جسمانی مناسب با رشته تحصیلی انتخاب شده.
– موافقت با تمامی شرایط و ضوابط دانشگاه آزاد اسلامی.
– قبول عدم تامین خوابگاه برای دانشجویان توسط دانشگاه.
– عدم وجود مشکلات و موانع جدی در ادامه تحصیل.
– عدم داشتن مشکل نظام وظیفه برای آقایان.
– انتخاب حداکثر ۲۰ واحد برای هر رشته ورودی در ماه‌های مهر و بهمن.

شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد برای کاردانی پیوسته

دانشجویان داوطلب نظام جدید 6-3-3 می‌توانند با داشتن مدرک دیپلم، شرایط لازم برای ثبت نام را داشته باشند. همچنین افرادی که به تحصیلات خود ادامه می‌دهند، می‌توانند در صورت دریافت مدرک دیپلم قبل از پذیرش در دانشگاه، ثبت نام کنند.

داوطلبانی که دیپلم حوزه کار و دانش را دارند، در صورت قبول شدن در یکی از رشته‌های مرتبط با دیپلم خود، مجاز به اخذ حداکثر ۱۴ واحد جبرانی هستند. همچنین دانش‌آموختگان حوزه کار و دانش، حرفه‌ای و هنرستان قدیم می‌توانند در رشته‌های مرتبط با دیپلم خود انتخاب کنند.

علاوه بر این، اگر دانشجویی دیپلم تطبیقی داشته باشد، می‌تواند در کاردانی پیوسته ثبت نام کند. هر دانشجو می‌تواند در یک رشته ثبت نام کند که شرط تطابق رشته را رعایت کرده باشد، با این حال، در رشته تربیت بدنی این قاعده متفاوت است. یک نکته مهم این است که داوطلبان باید معیار معدل پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد را داشته باشند.

شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد برای کاردانی ناپیوسته

دسته‌ای از افراد که دیپلم در شاخه‌های نظری، فنی حرفه‌ای و کاردانش را در نظام جدید دارند، باید تا شهریور مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی خود را دریافت کنند. عدم ارائه مدرک پیش‌دانشگاهی، موجب عدم امکان شرکت در پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد برای کاردانی ناپیوسته می‌شود.

داشتن معدل کتبی و معدل کل برای همه رشته‌ها ضروری است. اگر فردی عمدا یا سهوا معدل خود را وارد نکرده باشد، اجازه ثبت نام دریافت نخواهد کرد. دانشجویانی که دارای مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته هستند، می‌توانند در پذیرش بدون کنکور برای کاردانی ناپیوسته شرکت کنند.

همچنین، در صورتی که متقاضی دارای مدرک کاردانی علوم پزشکی باشد و مشمول سربازی باشد، می‌تواند با ارائه گواهی پایان دوره طرح پزشکی و نظام وظیفه در این دوره شرکت کند.

متقاضیان رشته‌های تربیت بدنی نیز باید سلامتی بدنی بالایی داشته باشند. بنابراین، افرادی که قصد ورود به رشته‌های تربیت بدنی را دارند، نباید مشکلات جسمی مانند بیماری‌های قلبی، تنفسی و غیره داشته باشند. در غیر این صورت، اجازه ثبت نام به آنها داده نخواهد شد.

شرایط اختصاصی ثبت‌نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد برای مقطع کارشناسی پیوسته

۱. حتما باید مدرک دیپلم نظام جدید یا پیش‌دانشگاهی نظام قدیم را قبل از ثبت‌نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد اخذ کرده باشید؛ در غیر این صورت ثبت‌نام شما مقدور نخواهد بود.

۲. علاوه بر این، شما باید معدل کتبی و معدل کل خود را به‌طور دقیق در تقاضا نامه ثبت کنید. همچنین، در صورتی که در حال حاضر در نظام آموزشی ۶-۳-۳ تحصیل می‌کنید، بعد از دریافت دیپلم، معدل خود را در سایت مرکز سنجش وارد کنید.

۳. کسانی که مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته نیز دارند، می‌توانند در مقطع کارشناسی پیوسته بدون کنکور در دانشگاه آزاد ثبت‌نام کنند. علاوه بر این، دانشجویانی که مدرک کاردانی علوم پزشکی دارند، باید در زمان ثبت‌نام، گواهی پایان دوره و تعهد نظام وظیفه را به همراه داشته باشند.

۴. لازم به ذکر است کسی که از دانشگاه اخراج شده یا انصراف داده و تحصیلش نیمه‌تمام مانده است، نمی‌تواند در این دوره ثبت‌نام کند، مگر اینکه کارت پایان خدمت یا کارت معافیت دائم را داشته باشد.

شرایط اختصاصی پذیرش بدون کنکور در دانشگاه آزاد برای مقطع کارشناسی ناپیوسته

۱. داوطلبان برای ثبت‌نام باید معدل کتبی و معدل کل موردنظر را داشته باشند. در صورتی که معدل آن‌ها کمتر از ۱۲ باشد، امکان ثبت‌نام برایشان وجود ندارد.

۲. اگر شخصی در مقطع کارشناسی تحصیل کرده باشد، اما به هر دلیلی نتوانسته این دوره را به پایان برساند و هنوز مدرک کاردانی را در اختیار داشته باشد، می‌تواند به شرط داشتن کارت پایان خدمت و معافیت دائم در ثبت‌نام شرکت کند.

۳. اگر پس از فارغ‌التحصیلی معدل فرد کمتر از ۱۲ باشد، هیچگونه مدرکی به فرد دانشجو تعلق نمی‌گیرد و فقط گواهی پایان دوره به او اعطا خواهد شد.

مشاوره پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

👈 همانطور که اشاره شد، در دانشگاه‌های آزاد، پذیرش داوطلبان بدون نیاز به کنکور بر اساس سوابق تحصیلی انجام می‌شود. در واقع، معدل کتبی دیپلم داوطلبان برای ثبت نام آن‌ها اهمیت زیادی دارد.

البته، درصد تاثیر آن در رشته‌های مختلف مانند ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، تربیت بدنی، علوم معارف اسلامی، هنر، فنی حرفه‌ای و غیره متفاوت است. در جدول زیر نیز درصد تاثیر سوابق تحصیلی برای ثبت نام در دانشگاه آزاد بدون آزمون برای اطلاع شما عزیزان قرار داده شده است.

مشاوره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

 1. خسته نباشید مرسی به خاطر این مطلب مفید

 2. با سلام و عرض خسته نباشید ببخشید چند تا پرسش داشتم :
  1- چگونه به کد رشته دانشگاه ازاد دست پیدا کنیم؟
  2- برای ثبت نام در دانشگاه ازاد ثبت نام در سایت دانشگاه ازاد کافیست یا باید در سایت سازمان سنجش اتخاب رشته کنیم ؟
  3-ایا منظور از ثبت نام با کنکور این است که داوطلب باید در دانشگاه ازاد کنکوری مجدد به غیر از کنکور سراسری انجام دهد یا؟
  4-راه های ثبت نام در دانشگاه ازاد چیست؟
  با تشکر از زحمات و یاری رسانی های شما

  • با سلام
   به دلیل ادغام کنکور سراسری دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد ، آزمون مجزایی برای دانشگاه آزاد برگزار نمی شود.
   ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی هم از طریق سایت دانشگاه ازاد به نشانی azmoon.org صورت می گیرد.
   جهت دریافت لیست رشته ها و شرایط ثبت نام با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 3. سلام من کاردانی عمران دارم میخواستم ببینم برای کارشناسی ناپیوسته به غیرازعمران چه رشته های میتونم ثبت نام کنم؟

  • شما مجاز به شرکت در تمامی رشته ها هستید و محدودیتی برای انتخاب رشته ندارید.

 4. سلام وقت بخیر من از تجربی میخوام برم مهندسی کامپیوتر دانشگاه ازاد
  آیا باید انتخاب رشته کنم؟ یا چون بدون کنکور هست لازم نیست.
  ممنون میشم جواب بدین

  • سلام ، میتونید تو دوره های بدون آزمون دانشگاه آزاد ثبت نام کنید و نیازی به انتخاب رشته نیست.

 5. سلام میخواستم بدونم ثبت نام دانشگاه ازاد حضوری هم میشه در مقطع کاردانی ؟

  • بله میتوانید با در دست داشتن مدارک هویتی و تحصیلی خود به واحد دانشگاهی و قسمت ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد مراجعه کنید.