مشاوره تحصیلی تلفنی کنکور

نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری

 

نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری

 

برای مشاوره درباره نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

 

نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری

پس از اتمام فرایند ثبت نام کنکور سراسری و برگزاری آزمون و  اعلام نتایج کنکور سراسری داوطلبانی که در این آزمون مجاز به شرکت در انتخاب رشته کنکور سراسری شده اند با مرحله بسیار حساس و مهمی روبه رو خواهند بود. این مرحله به گونه ای در این مسیر تاثیرگزار و مهم می باشد که با کوچکترین اشتباه مسیر تحصیلی و حتی آینده شغلی داوطلبان تغییر پیدا می کند. در این مرحله به هیچ عنوان نمی توان ریسک نمود و داوطلبان حق کوچکترین اشتباه را ندارد. به همین جهت در این مقاله توضیحاتی در زمینه نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری ارائه خواهیم نمود تا داوطلبان بتوانند قبل از شروع فرایند انتخاب رشته کنکور سراسری پیش زمنه مناسبی در زمینه نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری داشته باشند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن در این مرحله از خود عملکرد مناسبی نشان دهند. به همین جهت در صورتی در زمینه نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری سوال و یا ابهامی داشته باشید مطالعه ادامه این مطلب توصیه می گردد.

اصل اول در نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری

از اصول مهم در نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری در زمینه انتخاب های داوطلبان می باشد. داوطلبان بایستی به هنگام دسته بندی انتخاب های خود به اصل علاقه مندی نسبت به رشته ، آینده شغلی رشته و توانایی ها و استعداد های خاص رشته توجه نمایند. رشته ای که داوطلبان انتخاب می نمایند در واقع به دنبال ایجاد یک آینده شغلی و تحصیلی مناسب برای خود هستند. حال اگر نسبت به رشته های انتخابی خود علاقه نداشته باشند و یا آینده شغلی مناسبی نداشته باشد و استعداد خاصی که رشته مورد نظر از داوطلب طلب می کند را نداشته باشد ، در این صورت می توان گفت که این انتخاب رشته در مسیر درستی حرکت نکرده است و انتخاب های داوطلب اشتباه می باشد. ممکن است در نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری این تصور غلط ایجاد گردد که پس از قبولی در رشته علاقه نسبت به رشته ایجاد می گردد. اما هیچ تضمینی برای این امر وجود ندارد. و یا این که استعداد اصل مهمی به حساب نمی آید ، در صورتی که داوطلب در طول دوره تحصیل و پس از آن بایستی با توجه به مهارت ها و استعداد های مرتبط با رشته انتخابی خود وارد بازار کار شود. از این رو در انتخاب رشته کنکور سراسری به این سه مورد که به عنوان سه اصل طلایی انتخاب رشته توجه ویژه ای گردد.

اصل دوم در نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری

در زمینه نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری داوطلبان بایستی توجه داشته باشند که کوچکترین اشتباه در زمان ورود اطلاعات کد رشته های انتخابی کل فرایند انتخاب رشته کنکور سراسری را تحت تاثیر خود قرار می دهد. در دوره اخیر مواردی مشاهده شده است که داوطلب با وجود کسب رتبه مناسب به دلیل اشتباه وارد نمودن کد رشته های انتخابی خود نتیجه در خور رتبه خود کسب نکرده است و به طور کلی مسیر زندکی داوطلب تغییر نموده است. به همین جهت به هنگام وارد نمودن کد رشته ها در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری به این امر توجه نمایید.

اصل پایانی در نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری

پس از این که داوطلبان مجاز به انتخاب رشته دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری را دریافت و مطالعه نمودند. اولین مورد توجه به لیستی رشته های مورد نظر کسب اطلاعات دقیق در زمینه رشته ها می باشد. بدون کسب اطلاعات دقیق در زمینه رشته ها نمی توان انتخاب رشته مناسبی را انجام داد. از این رو داوطلبان قبل از شروع فرایند انتخاب رشته کنکور سراسری نسبت به رشته های مورد نظر خود اطلاعات دقیقی را کسب نمایند. همچنین نسبت به فرایند اعلام نتایج کنکور سراسری آن نیز با توجه به اطلاعیه های صادر شده توسط سامانه سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org توجه داشته باشند. در این بخش لازم به ذکر می باشد که تمامی مرادی که در این مقاله بیان گردید در زمینه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد نیز کاربرد دارد و داوطلبان شرکت ککنده در انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد نیز می توانند از این موراد برای یک انتخاب رشته موفقیت آمیز استفاده نمایند. در پایان داوطلبان عزیز توجه داشته باشند که فرایند انتخاب رشته در واقع به مانند بررسی میزان فاصله وضعیت موجود ( همان رتبه داوطلبان ) و وضعیت ایده آل ( همان هدف داوطلبان ) می باشد. هر چقدر فاصلی میان این دو مورد متعادل باشد احتمال قبولی داوطلبان بالا می رود. از این رو در انخاب های خود به واقعیت های موجود توجه نمایید. البته توجه به واقعیت های موجود دلیل بر عدم ایده آل گرایی و انتخاب های ایدآل نمی باشد اما توجه صد در صدی به یکی از این دو مورد نیز توصیه نمی گردد و بایستی میان این دو مورد حالت تعادل را رعایت نمود.

 

نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری

 

برای مشاوره درباره نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

 مطالب مفید

انتخاب رشته کنکور سراسری

دفترچه انتخاب رشته سراسری

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

اعلام نتایج دانشگاه آزاد

اعلام نتایج کنکور سراسری 97

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *