مشاوره تحصیلی تلفنی کنکور

انتخاب رشته کنکور ریاضی

 

 

انتخاب رشته کنکور ریاضی

 

برای مشاوره درباره انتخاب رشته کنکور ریاضی با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

 

انتخاب رشته کنکور ریاضی

انتخاب رشته کنکور ریاضی در کنار انتخاب رشته سایر گروه های آموزشی پس از اعلام نتایج کنکور سراسری در بازه زمانی خاصی انجام می گیرد. در این انتخاب رشته داوطلبان بایستی با توجه به برخی موارد و آیتم ها دست به انتخاب از میان رشته محل های تعیین شذه نمایند. از این رو در این مطلب به بررسی تمامی جوانب مربوط به انتخاب رشته کنکور ریاضی خواهیم پرداخت تا داوطلبان تحصیل در این زیرگروه در فرایند انتخاب رشته کنکور سراسری عملکردی مناسبی متناسب با رتبه کسب نموده در کنکور داشته باشند.

زمان شروع انتخاب رشته کنکور ریاضی

انتخاب رشته کنکور ریاضی  در کنار انتخاب رشته کنکور سراسری سایر گروه های آموزشی پس از اعلام نتایج کنکور سراسری شروع می گردد. از این رو می توان اواسط مرداد ماه را برای شروع این مرحله از کنکور سراسری تخمین زد. در ابتدای این فرایند نیز داوطلبان بایستی اقدام به دریافت و مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری نمایند. این دفترچه در واقع تمامی مواردی را که بایستی در این فرایند رعایت نمود ، بیان شده است.

توجه به اصل علاقمندی در انتخاب رشته کنکور ریاضی

از جمله مواردی که در فرایند انتخاب رشته کنکور ریاضی بایستی داولطبان رعایت نمایند توجه به اصل علاقمندی به رشته ها می باشد. از این رو داوطلبان با توجه به لیست رشته هایی که در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری در اختیار آنها قرار گرفته است لیستی از رشته محل های مورد علاقه خود را تهیه نمایند. در این لیست رشته ها تنها بر اساس علاقه داوطلب داوطلب تهیه می گردد.

 توجه به اصل استعداد در انتخاب رشته کنکور ریاضی

مورد دوم در فرایند انتخاب رشته کنکور ریاضی توجه به استعداد می باشد. برای موفقیت در هر رشته ای داوطلبان بایستی دارای برخی از استعداد ها باشند. این استعداد از این رو اهمیت دارد که داوطلبان با توجه به نوع رشته انتخابی خود چه در دوران تحصیل در دانشگاه و چه در دوران پس از آن و در بازار کار بایستی متناسب با رشته انتخابی و تحصیلی خود وارد عمل شوند. حال اگر داوطلب مورد نظر ما در زمینه رشته مورد نظر استعدادی نداشته باشد احتمال موفقیت آن در زمینه رشته مورد نظر پایین خواهد آمد.

توجه به آینده شغلی در انتخاب رشته کنکور ریاضی

به هنگام تهیه لیست رشته های مورد علاقه داوطلبان از طریق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری موردی که بایستی مورد توجه قرار گیرد توجه به آینده شغلی رشته های مورد نظر باشد. چرا که از جمله اهداف اصلی تحصیل و پذیرش در دانشگاه ها در نهایت رسیدن به جایگاه شغلی مطلوب می باشد به همین جهت داوطلبان در فرایند انتخاب رشته کنکور ریاضی بایستی به آینده شغلی رشته های مورد نظر نیز توجه داشته باشند.

اقدام پایانی در فرایند انتخاب رشته کنکور ریاضی

پس از این که داوطلبان فرایند تهیه لیست رشته محل ها را به اتمام رساندند بایستی برای وارد نمودن رشته محل های مورد نظر خود در ابتدا وارد بخش سراسری در سامانه سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org شوند. پس از ورود به این بخش اولین اقدام تهیه کارت انتخاب رشته می باشد. برای تهیه این کارت نیز از خود سامانه می توان اقدام نمود. در این مرحله از فرایند انتخاب رشته کنکور ریاضی داوطلبان رشته محل های مورد نظر خود را در بخش های تعیین شده وارد نموده و در نهایت کد پیگیری انتخاب رشته را تحویل خواهند گرفت. لازم به ذکر است که این اطلاعات در بازه زمانی اعلام نتایج کنکور سراسری مورد استفاده داوطلبان قرار خواهد گرفت از این رو به حفظ و نگهداری این اطلاعات توجه ویژه ای داشته باشند.

 

 

 

انتخاب رشته کنکور ریاضی

برای مشاوره درباره انتخاب رشته کنکور ریاضی با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

 مطالب مفید

انتخاب رشته کنکور تجربی

انتخاب رشته کنکور انسانی

انتخاب رشته کنکور هنر

انتخاب رشته زبان

انتخاب رشته کنکور سراسری

دفترچه انتخاب رشته سراسری

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

اعلام نتایج دانشگاه آزاد

نتایج کنکور سراسری

اعلام نتایج کنکور سراسری 97

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *