مشاوره تحصیلی تلفنی کنکور

انتخاب رشته کنکور انسانی

 

برای مشاوره درباره انتخاب رشته کنکور انسانی با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

انتخاب رشته کنکور انسانی

از دیگر مراحل مهم و تاثیر گذار در فرایند کنکور سراسری برای داوطلبان گروه علوم انسانی انتخاب رشته کنکور انسانی می باشد. در این مرحله داوطلبان با توجه به عملکردی که در کنکور سراسری از خود به جای گذاشته اند بایستی برای این مرحله آماده گردند. در این مرحله موارد متعددی ممکن است موثر باشد که با توجه به این موارد داوطلبان بایستی اقدام به انتخاب رشته نمایند و بهترین عملکرد را از خود نشان دهند. در این مقاله نیز به مانند انتخاب رشته کنکور ریاضی و انتخاب رشته کنکور تجربی به دنبال ارائه توضحاتی در زمینه انتخاب رشته کنکور انسانی هستیم تا داوطلبان این گروه با یک پیش زمینه مناسبی برای ورود به این مرحله آماده گردند. از این رو در صورتی در زمینه انتخاب رشته کنکور انسانی سوال و یا ابهامی داشته باشید ادامه این مطلب می تواند در این زمینه کمک مناسبی برای شماه بوده باشد.

تاثیر رتبه مناطق داوطلب در انتخاب رشته کنکور انسانی

داوطلبان پس از اعلام نتایج کنکور سراسری در مرحله اول با کارنامه ای مواجه می گردند که در آن رتبه داوطلب با اعمال سهمیه مناطق و بدون اعمال سهمیه می باشد. حال این سهمینه ها چه تاثیری در انتخاب رشته کنکور انسانی خواهند داشت. همانگونه که در بخش های مختلف بیان کردیم داوطلبان گروه های مختلف در کنکور سراسری به مناطق سه گانه ای تقسیم می گردند و رتبه های آنها در کارنامه اولیه با عنوان رتبه در سهمیه و رتبه بدون اعمال سهمیه دیده می شود. این رتبه ها در هنگام انتخاب رشته هایی که با توجه به نوع تقسیم بندی ها بر اساس رتبه داوطلبان در مناطق و یا رتبه کشوری داوطلبان به این صورت موثر می باشد که برخی از رشته ها پذیرش منطقه ای و برخی رشته ها پذیرش کشوری دارند. از این رو داوطلبان گروه انسانی در هنگام انتخاب رشته کنکور انسانی به نوع پذیرش رشته های مد نظر خود توجه نمایند.

تهیه لیست رشته ها قبل از انتخاب رشته کنکور انسانی

قبل از این که داوطلبان اقدام به انتخاب رشته کنکور انسانی نمایند بایستی لیستی از رشته های مورد نظر خود را بر اساس علاقمندی به رته ها ، آینده شغلی آنها و استعداد مورد نیاز رشته تهیه نمایند. این لیست در مراحل مختلف ممکن است دچار تغییراتی گردد. پس از تهیه این لسیت داوطلبان با مراجعه به دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی این رشته ها را به رشته محل های موجود در دفترچه تطبیق می نمایند. در این مرحله برای تمامی رشته ها موجود در لیست تعداد رشته محل وجود خواهد داشت. از این رو پس از بررسی پ اقدام به انتخاب رشته های مورد نظر خود بر اساس دانشگاه های ارائه دهنده آنها می نمایند. در این مرحله داوطلبان لیست نهایی رشته های مورد نظر خود را تهیه می نمایند.

توضیحات پایانی در انتخاب رشته کنکور انسانی

در فرایند انتخاب رشته کنکور انسانی داوطلبان بایستی به سهمیه ها موجود نیز توجه نمایند. از جمله این سهمیه ها می توان به سهمیه مناطق که قبلا توضیح داده شد ، سهمیه شاهد ، ایثارگری اشاره نمود. این سهمیه ها در فرایند انتخاب رشته کنکور انسانی و همچنین فرایند پذیرش موثر واقع می گردد. از این رو از جمله موارد موثر می باشد. همچنین داوطلبان بایستی به فاکتور محل دانشگاهی نیز توجه نمایند. هر دانشگاه در زمینه سطح علمی در جایگاه خاصی قرار می گیرد و بر اساس این جایگاه علمی دوطلبان خاصی با رتبه های خاص پذیرش می نماید. معمولا دانشگاه های تهران و کلان شهر ها در سطح اول قرار دارند. این امر همیچنین برای داوطلبان دختر نیز بسیار موثر می تواند باشد.

 

 

 

برای مشاوره درباره انتخاب رشته کنکور انسانی با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

 مطالب مفید

انتخاب رشته کنکور ریاضی

انتخاب رشته کنکور تجربی

انتخاب رشته کنکور هنر

انتخاب رشته زبان

انتخاب رشته کنکور سراسری

دفترچه انتخاب رشته سراسری

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

اعلام نتایج دانشگاه آزاد

نتایج کنکور سراسری

اعلام نتایج کنکور سراسری 97

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *