مشاوره تحصیلی تلفنی کنکور

انتخاب رشته کنکور هنر

 

انتخاب رشته کنکور هنر

برای مشاوره درباره انتخاب رشته کنکور هنر با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

 

 

انتخاب رشته کنکور هنر

گروه هنر در کنکور سراسری به مانند گروه زبان جزء گروه های مشترک کنکور به حساب می آیند با این وجود تنوع رشته ها در این گروه به مراتب بیشتر از گروه زبان می باشد از این رو اهمیت انتخاب رشته کنکور هنر و عملکرد مناسب در این مرحله از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد. به همین جهت داوطلبان در این مرحله از کنکور سراسری بایستی با دقت بیشتری اقدام نمایند چرا که کوچکترین اشتباه در این مرحله ممکن است تاثیرات جبران ناپذیری برای داوطلبان به وجود آورد و تمام تلاش های آنان را در این ماراتن طاقت فراسای کنکور از بین ببرد. با توجه به این مسائل در این مقاله به بررسی موارد موثر در انتخاب رشته کنکور هنر خواهیم پرداخت. به امید این که موارد مطرح در این مطلب می تواند مورد توجه و استفاده این دسته از داوطلبان قرار گیرد.

مهمترین اصل در انتخاب رشته کنکور هنر

به طور کلی رشته هایی که در انتخاب رشته کنکور هنر بایستی انتخاب شود رشته هایی به حساب می آید که داوطلبان در آن استعداد رشته مورد نظر را داشته باشند. چرا که رشته های گروه هنر رشته های عملی به حساب می آید که در آن داشتن استعداد و مهارت خاص رشته مورد نظر از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. از این رو توجه به اصل استعداد و مهارت را در صدر موارد موثر در انتخاب رشته کنکور هنر بایستی مورد نوجه قرار داد. البته اصل علاقمندی و همچنین آینده شغلی رشته های مورد نظر نیز به مانند انتخاب رشته دیگر گروه ها در انتخاب رشته کنکور هنر مورد توجه قرار می گیرد اما اصل استعداد و مهارت مرتبط با رشته های انتخابی اصل اول در این انتخاب رشته بایستی مورد توجه قرار گیرد. داوطلبان با توجه به این اصول بایستی لیستی از رشته های خود را تهیه نمایند و این لیست از رشته ها را با لیست رشته محل های موجود در دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر تطبیق نموده و یک لیست واحد تهیه نمایند. لازم به ذکر می باشد که مهمترین مرجع برای این انتخاب ها خود داوطلب می باشد. چرا که بهتر از هر مرجعی این خود داوطلب است که از سطح مهارت و استعداد های خود اطلاع دارد. البته در این امر می توان از پرسشنامه های استعداد یا مهارت سنج نیز می توان استفاده نمود. در استفاده از این پرسشنامه ها نیز به پایایی و روایی پرسشنامه ها توجه ویژه ای نمود و از پرسشنامه های معتبر استفاده کرد و همچنین در مرحله تحلیل پاسخنامه ها به کارشناسان مجرب مراجعه نمایید.

دیگر مراحل انتخاب رشته کنکور هنر

پس از تهیه لیست رشته محل های انتخابی در فرایند انتخاب رشته کنکور هنر داوطلبان بایستی با مراجعه به سامانه سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org نسبت به ثبت این رشته محل ها در بخش های تعیین شده اقدام نمایند. برای این منظور نیز در ابتدا بایستی به مانند دیگر انتخاب رشته ها داوطلبان بایستی اقدام به خرید کارت انتخاب رشته از سامانه سنجش نمایند. پس از خرید کارت وارد بخش سراسری سامانه سنجش شده و با کلیک بر روی لینک انتخاب رشته فرایند انتخاب رشته کنکور هنر را با وارد نمودن کد رشته های مورد نظر که از دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر دریافت نموده اید تکمیل نمایید و اطلاعات انتخاب رشته خود را برای دریافت نتایج کنکور سراسری در مرحله آخر در اختیار داشته باشد. در پایان لازم به ذکر می باشد داوطلبان در صورتی در این مرحله از فرایند کنکور سراسری در رشته مورد نظر خود پذیرش کسب نکرده باشند می توانند برای رشته های بدون آزمون گروه هنر در دانشگاه آزاد و همچنین دانشگاه علمی کاربردی نیز شرکت نماید.

 

انتخاب رشته کنکور هنر

 

برای مشاوره درباره انتخاب رشته کنکور انسانی با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

 مطالب مفید

انتخاب رشته کنکور ریاضی

انتخاب رشته کنکور تجربی

انتخاب رشته کنکور انسانی

انتخاب رشته زبان

انتخاب رشته کنکور سراسری

دفترچه انتخاب رشته سراسری

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

اعلام نتایج دانشگاه آزاد

نتایج کنکور سراسری

اعلام نتایج کنکور سراسری 97

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *