مشاوره تحصیلی تلفنی کنکور

انتخاب رشته کنکور زبان

 

انتخاب رشته کنکور زبان

برای مشاوره درباره انتخاب رشته کنکور زبان با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

انتخاب رشته کنکور زبان

پس از اعلام نتایج کنکور سراسری داوطلبان بایستی برای مرحله حساس انتخاب رشته کنکور سراسری آماده شوند. این مرحله که برای تمامی گروه ها از جمله گروه زبان نیز می باشد از جمله مهمترین مراحل کنکور سراسری می باشد. با توجه به ظرفیت های موجود در گروه زبان انتخاب رشته کنکور زبان از حساسیت های بالایی برخوردار می باشد که در این مقاله به برسی و ارائه توضیحاتی در این رابطه خواهیم پرداخت. از این رو در صورتی که داوطلبان این گروه در زمینه انتخاب رشته کنکور زبان سوال و یا ابهامی داشته باشند مطالب ارائه شده در این مقاله می تواند مفید واقع گردد.

تاثیر رتبه های داوطلبان در انتخاب رشته کنکور زبان

با توجه به این که گروه زبان جزء گروه های مشترک در کنکور سراسری به حساب می آید از این رو ممکن است داوطلبانی که در این گروه رتبه کسب کرده باشند در گروه اصلی خود شرکت نموده و پذیرش کسب نمایند که این امر می تواند برای داوطلبان گروه زبان مثبت به حساب آید اما این امر حالت احتمالی دارد و نمی توان به طور صد در صدی بر روی این احتمال حساب باز نمود. از این رو تنها ملاک قبولی داوطلبان رتبه های کسب نموده آنها در کنکور می باشد. در فرایند انتخاب رشته کنکور زبان نیز داوطلبان می توانند با توجه به رتبه های قبولی در سال گذشته ذهنیت مناسبی در زمینه احتمال قبولی خود در رشته محل هاب مختلف کسب نمایند.

محدودیت های موجود در انتخاب رشته کنکور زبان

جدا از این که ظرفیت های رشته ها در گروه زبان یکی از محدودیت های انتخاب رشته کنکور زبان به حساب می آید تنوع رشته ها نیز می تواند از جمله محدودیت های این گروه به حساب آید. رشته های این گروه بر خلاف سه گروه اصلی از محدودیت تنوع رشته ای برخوردار می باشد که این تنوع و ظرفیت کم با توجه به تعداد کم شرکت کننده گان در این گروه عادی به حساب می آید. البته وجود دانشگاهی دیگری که در این رشته ها پذیرش بدون آزمون دارند می تواند مکمل مناسبی برای این دسته از داوطلبان به حساب آید که در صورت عدم پذیرش در انتخاب رشته کنکور زبان از این گزینه ها نیز استفاده نمایند.

موارد موثر در انتخاب رشته کنکور زبان

فاکتور علاقمندی نه تنها در انتخاب رشته کنکور زبان بلکه در انتخاب رشته سایر گروه ها نیز اصل مهم و تاثیر گذاری به حساب می آید اما داوطلبان شرکت کننده در گروه زبان بایستی به اصل استعداد نیز توجه ویژه ای داشته باشند. موفقیت در این رشته ها در واقع به خود داوطلب و استعداد و پشتکار او بستگی دارد. البته لازم به ذکر می باشد که رشته های گروه زبان رشته هایی هستند که داوطلبان بایستی پیش زمینه مناسبی نیز داشته باشند و تنها توجه به علاقمندی و داشتن استعداد تضمین کننده موفقیت در این رشته نمی باشد. با توجه به این توضیحات داوطلبان به این موراد توجه نموده و با توجه به این موارد اقدام به تهیه لیستی از رشته هایی نمایند که در انتخاب رشته کنکور زبان بایستی وارد نمایند.

زمان و نحوه انتخاب رشته کنکور زبان

انتخاب رشته کنکور زبان در واقع هم زمان با شروع انتخاب رشته سایر گروه ها شروع می گیرد از این رو می توان مرداد ماه را زمان شروع انتخاب رشته کنکور زبان تخمین زد. در این بازه زمانی داوطلبان با توجه به لیستی از رشته های مورد علاقه خود که از دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان تهیه نموده اند بایستی با ورود به سامانه سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org و خرید کارت انتخاب رشته وارد بخش انتخاب رشته کنکور از بخش سراسری این سامانه شوند و با وارد نمودن اطلاعات داوطلبی خود و اطلاعات کارت خریداری شده فرایند انتخاب رشته خود را تکمیل نمایندو در پایان این مرحله نیز نیاز است داوطلبان اطلاعات انتخاب رشته خود را که شامل شماره پروند ، کد پیگیری و شماره داوطلبی می باشد برای اعلام نتایج کنکور سراسری در نزد خود نگه داری نمایند.

 

انتخاب رشته کنکور زبان

 

برای مشاوره درباره انتخاب رشته کنکور زبان با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

 مطالب مفید

انتخاب رشته کنکور ریاضی

انتخاب رشته کنکور تجربی

انتخاب رشته کنکور انسانی

انتخاب رشته کنکور هنر

انتخاب رشته کنکور سراسری

دفترچه انتخاب رشته سراسری

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

اعلام نتایج دانشگاه آزاد

نتایج کنکور سراسری

اعلام نتایج کنکور سراسری 97

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *