تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

نتایج انتخاب رشته کنکور

📚 خلاصه ای از مقاله نتایج انتخاب رشته کنکور:

مشاوره تحصیلی

پس از اتمام زمان فرایند انتخاب رشته کنکور سراسری و ثبت رشته محل های مورد نظر در سامانه سازمان سنجش داوطلبان بایستی برای نتایج انتخاب رشته کنکور منتظر بمانند.

نتایج انتخاب رشته کنکور

نتایج انتخاب رشته کنکور

 

نتایج انتخاب رشته کنکور

نتایج نهایی کنکور سراسری اعلام شد

برای اطلاع از نتایج انتخاب رشته کنکور با شماره های زیر تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

 

نتایج انتخاب رشته کنکور

آخرین مرحله از فرایند کنکور سراسری را می توان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور عنوان نمود. در این مرحله از فرایند کنکور سراسری داوطلبانی که اقدام به انتخاب رشته کنکور سراسری نموده باشند می توانند با مراجعه به سامانه سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org و وارد نمودن اطلاعات داوطلبی خود اقدام به دریافت نتایج انتخاب رشته کنکور نمایند. از این رو در این مقاله به بررسی و ارائه توضیحاتی در زمینه نتایج انتخاب رشته کنکور خواهیم پرداخت.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور

پس از این که داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در اواخر مرداد ماه اقدام به انتخاب رشته کنکور سراسری نمودند می توانند 20 شهریور ماه با توجه به دستورالعملی که در ادامه بیان خواهیم نمود نتایج انتخاب رشته کنکور را مشاهده نمایند.

نحوه دریافت نتایج انتخاب رشته کنکور

همانگونه که بیان نمودیم تمامی فرایند کنکور سراسری از ثبت نام تا اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور از طریق سامانه سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org صورت می گیرد. از این رو به هنگام ورود به این سامانه جهت دریافت نتایج انتخاب رشته کنکور داوطلبان بایستی به بخش سراسری این سامانه مراحعه نمایند. پس از ورود به این بخش از سامانه سنجش بر روی لینک دریافت نتایج کلیک نمایید. پس از کلیک بر روی این بخش بایستی داوطلبان با تصویر زیر مواجه می گردند که بایستی به یکی از دو روش زیر اقدام به دریافت نتیجه انتخاب رشته کنکور سراسری نمایند.

دریافت نتایج انتخاب رشته کنکور با استفاده از روش اول

در روش اول داوطلبان همانگونه که در تصویر بالا مشاهده می نمایند بایستی شماره پروند ، شماره شناسنامه و سال تولد خود را در بخش های تعیین شده وارد نمایند. لازم به ذکر می باشد که شماهر پروند داوطلبان به هنگام ثبت نام کنکور سراسری و یا حتی در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری در اختیار آنان قرار می گیرد. در نهایت پس وارد نمودن این اطلاعات و همچنین کد امنیتی بر روی گزینه جستجو کلیک نموده و نتایج انتخاب رشته کنکور خود را مشاهده نمایند.

دریافت نتایج انتخاب رشته کنکور در روش دوم

در صورتی که داوطلبان بنا به هر دلیلی امکان دریافت نتیجه انتخاب رشته کنکور سراسری خود را نداشته باشند می توانند از روش دوم استفاده نمایند. در روش دوم از دریافت نتایج انتخاب رشته کنکور داوطلبان بایستی به ترتیب شماره داوطلبی ، شماره شناسنامه و سال تولد خود را وارد نمایند. در انتها نیز به مانند روش اول با وارد نمودن کد امنیتی قرار داده شد در انتهای صفحه بر روی گزینه جستجو کلیک نموده و اقدام به دریافت نتایج انتخاب رشته کنکور نمایند.

فرایند پس از دریافت نتایج انتخاب رشته کنکور

پس از این که داوطلبان اقدام به دریافت نتایج انتخاب رشته کنکور نمودند بایستی با توجه به نتیجه اعلام شده اقدام نمایند. اگر در کارنامه نهایی داوطلب مورد نظر در یکی از رشته محل های انتخابی خود پذیرفته شده باشد و تمایل به ثبت نام در آن رشته محل داشته باشد بایستی با توجه به زمانبندی اعلام شده از سوی دانشگاه مورد نظر برای ثبت نام حضوری اقدام نماید. اما اگر داوطلبی در هیچ کدام از رشته محل های انتخابی خود پذیرفته نشده باشد در این صورت یا می تواند در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری شانس دوباره خود را برای پذیرش در یکی از رشته محل های موجود در تکمیل ظرفیت امتحان نماید و یا این که برای ثبت نام بدون کنکور اقدام نماید. لازم به ذکر می باشد که دانشگاه پیام نور ، دانشگاه آزاد و دانشگاه علمی کاربردی از جمله دانشگاه هایی می باشند که همه ساله در دو ورودی مهر و بهمن ماه اقدام به ثبت نام بدون کنکور می نمایند.

 

 

برای مشاوره درباره نتایج انتخاب رشته کنکور با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

 مطالب مفید

انتخاب رشته کنکور ریاضی

انتخاب رشته کنکور تجربی

انتخاب رشته کنکور انسانی

انتخاب رشته کنکور هنر

انتخاب رشته زبان

انتخاب رشته کنکور سراسری

دفترچه انتخاب رشته سراسری

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

اعلام نتایج دانشگاه آزاد

نتایج کنکور سراسری

اعلام نتایج کنکور سراسری 97

نتایج انتخاب رشته کنکور

نتایج انتخاب رشته کنکور

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

نتایج انتخاب رشته کنکور

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل